Top Aktuality

Ilustračný obrázok

11.02.2017 Bežci na lyžiach cestujú na EYOF

Slováci dnes odleteli do tureckého Erzurumu na podujatie EYOF. Za bežecké lyžovanie nás budú reprezentovať: Zuzana Šefčíková, Lucia Michaličková, Kristián Klouda a Dominik Číž. Trénerskú i servisnú taktovku majú na starosti Juraj Brugoš a Branko Michalech. Ciele našich reprezentantov nám prezradili:

Ilustračný obrázok

06.02.2017 Mlynár dvojnásobným majstrom SR

Vyvrcholenie I. časti M-SR v bežeckom lyžovaní na Králikoch sa realizovalo klasickou technikou s intervalovým štartom. Svoje druhé víťazstvo v priebehu víkendu zaknihoval Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry) a u žien si titul vybojovala Jana Gombalová z klubu Ski team Jase Látky.

Ilustračný obrázok

04.02.2017 Majstrovský titul v tímovom šprinte pre ŠKP Vysoké Tatry

I. časť Majstrovstiev SR v bežeckom lyžovaní na Králikoch pri Banskej Bystrici má za sebou úvodný pretekový deň. V disciplíne tímového šprintu klasickým spôsobom si majstrovský titul odnášajú členovia ŠCP Peter Mlynár a Peter Žiška z klubu ŠKP Vysoké Tatry.

Ilustračný obrázok

01.02.2017 MSJ a MS U 23: Segeč v šprinte top 20, Šefčík tesne za postupom

V úvodnej disciplíne MSJ a MS do 23 rokov nás potešil výsledkom Andrej Segeč, ktorý v šprinte klasickou technikou obsadil 20 miesto. Miestenka do finálových rozbehov MSJ, tesne ušla Jozefovi Šefčíkovi. Zaostal iba o 0,33 sek. a nakoniec tak obsadil 34 miesto.

Ilustračný obrázok

31.01.2017 28. SVETOVÁ ZIMNÁ UNIVERZIÁDA v podaní bežeckého lyžovania

Na SZU v Almaty (KAZ) nás reprezentujú Eva Segečová, Aneta Smerčiaková, Miroslav Šulek a Rudolf Michalovský. Náročný presun do dejiska SZU predpripravil našich športovcov aj na zdĺhavé presuny v samotnom dejisku. Transport autobusom z ubytovania na bežecké trate trvá v rozmedzí od 1,5 hod až do 2 hodín v jednom smere. Výsledky našich:

Ilustračný obrázok

28.01.2017 Bežci na lyžiach na Majstrovstvách sveta juniorov a U23 v USA

Od premiérového štartu Slovákov na olympijských tratiach v Salt Lake City ubehlo už 15 rokov. Práve teraz nastal čas aby sa na bežecké trate dejiska ZOH 2002 vrátili aj naši športovci, ktorí nás budú reprezentovať na Majstrovstvách sveta juniorov i na Majstrovstvách sveta do 23 rokov.

Ilustračný obrázok

23.01.2017 Divácka kulisa prekvapila Slovenský pohár na Látkach

Uplynulý víkend pokračoval Slovenský pohár v bežeckom lyžovaní na Látkach. V bežeckom areáli Látky-Mláky prekvapil všetkých športovcov i zúčastnených veľký divácky záujem, ku ktorému prispeli atraktívne preteky, za výborných poveternostných podmienok.

Ilustračný obrázok

14.01.2017 Na majstrovstvách ČR Mlynár nenašiel premožiteľa ani na 10km trati

Druhý deň M-ČR v rámci 79. ročníka ZLATEJ LYŽE sa v Novom Meste na Morave opäť niesol aj na 10km trati klasickou technikou v zlatom lesku pre Slovensko zásluhou člena ŠCP Štrbské Pleso a ŠKP Vysoké Tatry Petra Mlynára, ktorý preteky zhodnotil nasledovne:

Ilustračný obrázok

13.01.2017 Mlynár medzinárodným majstrom ČR v šprinte

Aj napriek tomu, že je piatok 13teho máme pre Vás pozitívnu informáciu z bežeckého lyžovania. 79 ročník ZLATEJ LYŽE v šprinte voľnou technikou dnes ovládol na medzinárodnom podujatí FIS Peter Mlynár. Stal sa tak medzinárodným majstrom ČR, kde vo finálovom rozbehu predstihol strieborného ANDRESEN Ragnar Bragvinga z Nórska i bronzového novopečeného majstra ČR ŠELLERA Luděka. Mlynár preteky a svoje vystúpenie zhodnotil nasledovne:

Ilustračný obrázok

05.01.2017 Kvôli mrazom bude posunutý čas štartu na 11:00 hod

Organizačný výbor MKL Kremnica v spolupráci s BÚ SLA oznamuje účastníkom Slovenského pohára v behu na lyžiach konaného dňa 7. a 8.1.2017, že sa štart pretekov sa presúva z 10:00 hod. na 11:00 hod. pre oba pretekové dni. Pre komplikovanú dopravnú situáciu v smere z Kremnice na Skalku doporučujeme všetkým klubom vydať sa na cestu v dostatočnom časovom predstihu. Z dôvodu predpovede nepriaznivo chladného počasia bude pre pretekárov k dispozícii športová hala v Relaxe.

 záznamy 1 - 10 z 225    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk