Top Aktuality

Ilustračný obrázok

10.09.2017 Procházková dnes píše novú históriu bežeckého lyžovania na Slovensku

Alena Procházková sa dnes stala celkovou víťazkou Svetového pohára FIS v behu na kolieskových lyžiach. Doposiaľ sa ešte žiadnemu bežcovi, bežkyni na lyžiach v histórii samostatného Slovenska nepodarilo zvíťaziť v jeho celkovom hodnotení. Procházková za svoje výkony počas jednotlivých kôl Svetového pohára i Majstrovstiev sveta si právom odnáša na Slovensko krištáľový glóbus. V ženskej kategórii Procházková dominovala pred minuloročnou víťazkou Sandrou OLSSON zo Švédska. Na body do celkového hodnotenia Svetového pohára dosiahlo 41 športovkýň z 15 krajín sveta. V mužskej kategórii nás potešil Miroslav Šulek, ktorý dosiahol taktiež životný úspech a v konečnom zúčtovaní Svetového pohára FIS v behu na kolieskových lyžiach obsadil 7. miesto. Peter Mlynár obsadil 11 priečku a Andrej Segeč skončil v celkovom hodnotení na 32. mieste. Celkovým víťazom mužskej kategórie sa stal Robin Norum reprezentujúci SWE. V juniorskom celkovom hodnotení nás výborne zastúpil 9. miestom Ján Mikuš a Jozef Šefčík obsadil 35. miesto.

Ilustračný obrázok

20.08.2017 3. kolo Swenor Slovenského pohára v Levoči

Ani nepriaznivému počasiu sa nepodarilo zmariť výborný priebeh 3. kola Swenor Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach s medzinárodnou účasťou. Podujatie zorganizoval domáci ŠKP Levoča v Levočskej doline. Na program sa dostal beh na kolieskových lyžiach súpažným spôsobom s výjazdom do kopca. Víťazstvá v hlavných kategóriách si odniesli Barbora Klementová (KL Nováky) a Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry).

Ilustračný obrázok

13.08.2017 Famózna Procházková má tri víťazstvá v rade vo Svetovom pohári

Počas víkendu sa uskutočnilo ďalšie kolo Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskom stredisku Madona a v športovom centre Smecersils. Na programe boli tri disciplíny v ktorých naša reprezentantka Alena Procházková nenašla premožiteľku.

Ilustračný obrázok

08.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta s medailovou bilanciou

Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach Solleftea (SWE) 3.-6.8.2017. Vo švédskom meste Solleftea sa minulý týždeň ukončili Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach 2017. Slovenská reprezentácia nám urobila veľkú radosť ziskom troch medailí čím v konečnom hodnotení krajín Slovensko obsadilo výborné 5 miesto. Medailové pozície vybojovali:

Ilustračný obrázok

05.08.2017 Procházková priebežnou líderkou Svetového pohára

Alena Procházková sa vďaka výbornému vstupu do sezóny v SP v behu na kolieskových lyžiach a výsledkami na Majstrovstvách sveta vo švédskom stredisku Solleftea zostala v pozícii líderky priebežného poradia Svetového pohára.

Ilustračný obrázok

04.08.2017 Procházková vicemajsterkou sveta

Alena Procházková sa vo švédskom stredisku Solleftea stala vicemajsterkou sveta v disciplíne šprint voľnou technikou v behu na kolieskových lyžiach. Vo vyraďovacích súbojoch zdolala aj najrýchlejšiu z kvalifikácie domácu reprezentantku Dahlqvistovú (SWE). Vo finálovom súboji iba tesne nestačila na Olgu Letuchevovú (RUS).

Ilustračný obrázok

03.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta tesne za medailovými pozíciami

Slováci v úvodných pretekoch Majstrovstiev sveta v behu na kolieskových lyžiach vo švédskom meste Solleftea siahali na medailové priečky. Na 22,5km trati voľnou technikou s intervalovým štartom obsadil Peter Mlynár 4. miesto a iba 11 sekúnd ho delilo od bronzovej priečky. Alena Procházková skončila na 5. mieste, pričom v samotnom priebehu pretekov siahala aj na medailu.

Ilustračný obrázok

19.07.2017 Schladenie v príprave na ľadovci

Počas 1. kola Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v chorvátskom Oroslavie sa teploty pohybovali od 34°C až do 40°C, čo našim pretekárom dalo poriadne zabrať. Náš strieborný medailista z Oroslavje, Peter Mlynár priamo z dejiska Svetového pohára sa presunul poriadne schladiť. Ako a kde to nám prezradil on sám:

Ilustračný obrázok

17.07.2017 Sústredenie Hodruša-Hámre, Salamandra resort 11.7.-21.7.2017

Malebná príroda Štiavnických vrchov znova hostí reprezentáciu SR v behu na lyžiach. Naši reprezentanti naplno využívajú výborné podmienky a zázemie, ktoré ponúka náš dlhoročný partner - Salamandra resort. Tradičnetu nachádzame vysokú úroveň a široké možnosti na tréning i regeneráciu. Štiavnické vrchy disponujú množstvom cyklistických a turistických trás, výborné podmienky majú pretekári aj na tréningy na kolieskových lyžiach. Profilovo náročnú i dostatočné dlhú zjazdovku resortu Salamandra využívajú na imitačné tréningy s palicami. Športovci po náročných tréningoch oceňujú ponuku hotela a to aj možnosť kúpania sa v tajchu, či bazéne, ako aj iné formy regenerácie /vírivka, masáže/, čo prispieva ku kvalitnej športovej príprave, ktorá začiatkom augusta vyvrcholí Majstrovstvami sveta v behu na kolieskových lyžiach vo švédskom stredisku Solleftea.

Ilustračný obrázok

08.07.2017 Vydarený druhý deň Svetového pohára s Mlynárovým striebrom a Procházkovej bronzom

Dnes na Svetovom pohári v behu na kolieskových lyžiach triumfovali Slováci. Včerajšie striebro Procházkovej napodobnil vo výjazde klasickou technikou s intervalovým štartom Peter Mlynár. So stratou 3,6 sekundy na švédskeho reprezentanta Noruma.

 záznamy 1 - 10 z 251    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk