Top Aktuality

Ilustračný obrázok

30.08.2021 Alena Procházková zvíťazila v pretekoch SP FIS Rollerski v lotyšskej Madone

Madona, Lotyšsko

Ilustračný obrázok

29.08.2021 Svetový pohár KL Madona (LAT) Procházková zlatá a Tilesch tesne za stupňami

Posledné preteky v dejisku FIS Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v Madone (LAT) ovládla na 7,5km trati klasickým spôsobom s intervalovým štartom naša reprezentantka Alena Procházková. Počas víkendu sa darilo aj Denisovi Tileschovi, ktorému v šprinte voľnou technikou uniklo pódiové umiestnenie iba vďaka zaváhaniu na štarte a obsadil tak 4 priečku.

Ilustračný obrázok

22.08.2021 Jáchym Cenek zaknihoval prvé juniorké víťazstvo vo Svetovom pohári

Prvým víťazstvom vo Svetovom pohári v kategórii juniorov sa blysol v šprinte voľnou technikou na 1,3km v estónskej Otepää Jáchym Cenek. V kategórii žien sa podarilo vybojovať Alene Procházkovej bronzovú priečku. Gratulujeme!

Ilustračný obrázok

15.08.2021 Víťazmi 3kola SLP v behu na kolieskových lyžiach Horniaková a Koristek

Tj Biela Stopa usporiadala 14.8.2021, 3 kolo Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Preteky sa bežali klasickou technikou s intervalovým štartom z Kremnice na Skalku pri Kremnici. Trať dala poriadne zabrať všetkým zúčastneným a preverila aj športovcov z Maďarska. Najrýchlejšou ženou sa stala Barbora Horniaková a víťazom hlavnej mužskej kategórie sa stal Ján Koristek.

Ilustračný obrázok

13.08.2021 J.H. Klaebo učil techniku našich junioských reprezentantov na kempe v NOR

Bola to vysoká škola bežeckého lyžovania pre všetkých účastníkov medzinárodného tréningového kempu v nórskom Sjusjoene, kde sa podarilo zúčastniť aj našim juniorským reprezentantom. Pobyt našich s nórskou juniorskou reprezentáciou preveril ich výkonnostné, motivačné i vzdelávacie hodnoty. Nabitý tréningový aj vzdelávací program si užila pätica našich zástupcov (B. Horniaková, J. Cenek, D. Tilesch, M. Horniak, M. Havran). Každý deň bol od rána do večera zabezpečovaný medzinárodnými trénermi a lektormi vzdelávania v bežeckom lyžovaní, ktorí viedli a realizovali tréningový program, prednášky i tímové aktivity.

Ilustračný obrázok

24.07.2021 Slovenská lyžiarska asociácia je opäť šikanová!

Slovensko

Ilustračný obrázok

14.07.2021 Svetový pohár v behu na kolieskových lyžiach po prvýkrát na Slovensku

Banská Bystrica

Ilustračný obrázok

09.07.2021 Slovenský pohár v behu na kolieskových lyžiach odštartuje na Látkach

Počas víkendu 10.7.2021 odštartuje prvé kolo Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach na Látkach. Pretekári pobežia preteky voľnou technikou s hromadným štartom. Trochu netradične sú tieto preteky započítavané aj do hodnotenia Maďarského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Veríme, že počasie a výborná atmosféra nebudú chýbať, tak ako sme už navyknutí za predchádzajúce roky.

Ilustračný obrázok

08.07.2021 Novým zástupcom v P-SLA za bežecké lyžovanie sa stal Mário Kubiš

Na Konferencii SLA sa po abdikácii Viktora Halířa volil aj nový zástupca bežeckého lyžovania v Predsedníctve SLA. V návrhových listoch figurovali dvaja kandidáti: Martin Bajčičák a Mário Kubiš. Aktuálny predseda Bežeckého úseku SLA Martin Bajčičák sa vzdal kandidatúry v prospech Mária Kubiša, ktorý je novým, riadne zvoleným zástupcom za bežecké lyžovanie v P-SLA. Obaja najvyšší predstavitelia bežeckého lyžovania na Slovensku sú skúsení bývalí športovci, reprezentanti, reprezentační tréneri i športoví funkcionári. Želáme im veľa úspechov pri práci v prospech Slovenského bežeckého lyžovania!

Ilustračný obrázok

10.06.2021 Propozície Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach

Po prvý krát v histórii privítame svetovo najvyššie postavené preteky v behu na kolieskových lyžiach na Slovensku. V dňoch od 23.7. do 25.7.2021 sa v Banskej Bystrici predstaví svetová elita v behu na kolieskových lyžiach. Po zrušení plánovaného Svetového pohára v čínskom Pekingu z dôvodu Covid-19 sa na Slovensku začne nová sezóna prvými pretekmi FIS Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach. Informácie k podujatiu, klik nižšie.

 záznamy 1 - 10 z 424    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovakski.org