Top Aktuality

Ilustračný obrázok

08.11.2017 Procházková otvára sezónu vo fínskom Muoniu

Alena Procházková absolvuje záverečnú prípravu pred blížiacimi sa pretekmi Svetového pohára vo fínskom Muoniu. "Pre Alenku je to už desiata príprava v tomto stredisku. Podmienky sú na prípravu kvalitné. Máme tu 45 cm prírodného snehu. Kvalitne upravenú 5 km dlhú trať s podkladom starého snehu, ktorý tu každoročne uskladňujú počas leta. Garancia snehu je aj zárukou na stabilnú prípravu a dobré tréningy. K dispozícii máme aj ďalších 60 km turistických tratí. Od piatka do nedele sú prvé preteky FIS v tomto stredisku a na štart v silnej konkurencii sa postaví aj Alena." Komentoval tréner Valuška.

05.11.2017 Škandinávia privítala našich reprezentantov v bežeckom lyžovaní

Do štartu úvodného kola Svetového pohára v behu na lyžiach ostávajú už iba 3 týždne a naši reprezentanti tento čas využívajú počas špeciálnej prípravy na snehu. Alena Procházková s trénerom Valuškom nabiehajú kilometre vo fínskom Muoniu. Peter Mlynár a Andrej Segeč zarezávajú v stredisku Gällivare vo Švédsku, kde absolvujú od 17 do 19.11 aj svoje úvodné preteky sezóny.

07.10.2017 Majstrami SR v behu na kolieskových lyžiach Mlynár a Smerčiaková

Majstrovstvá SR v behu na kolieskových lyžiach v rámci XVI. ročníka pretekov v behu na kolieskových lyžiach ako "Memoriál MUDr. Michala Guhra"sa uskutočnili pod organizačnou taktovkou TJ Tatran Gerlachov dňa 7.10.2017 v Gerlachove. Preteky uzatvorili v rámci 4. kola Swenor Slovenského pohára sezónu podujatí v behu na kolieskových lyžiach. Majstrovský titul si vybojovali v kategóriách dorastu a dospelých nasledovní pretekári:

10.09.2017 Procházková dnes píše novú históriu bežeckého lyžovania na Slovensku

Alena Procházková sa dnes stala celkovou víťazkou Svetového pohára FIS v behu na kolieskových lyžiach. Doposiaľ sa ešte žiadnemu bežcovi, bežkyni na lyžiach v histórii samostatného Slovenska nepodarilo zvíťaziť v jeho celkovom hodnotení. Procházková za svoje výkony počas jednotlivých kôl Svetového pohára i Majstrovstiev sveta si právom odnáša na Slovensko krištáľový glóbus. V ženskej kategórii Procházková dominovala pred minuloročnou víťazkou Sandrou OLSSON zo Švédska. Na body do celkového hodnotenia Svetového pohára dosiahlo 41 športovkýň z 15 krajín sveta. V mužskej kategórii nás potešil Miroslav Šulek, ktorý dosiahol taktiež životný úspech a v konečnom zúčtovaní Svetového pohára FIS v behu na kolieskových lyžiach obsadil 7. miesto. Peter Mlynár obsadil 11 priečku a Andrej Segeč skončil v celkovom hodnotení na 32. mieste. Celkovým víťazom mužskej kategórie sa stal Robin Norum reprezentujúci SWE. V juniorskom celkovom hodnotení nás výborne zastúpil 9. miestom Ján Mikuš a Jozef Šefčík obsadil 35. miesto.

20.08.2017 3. kolo Swenor Slovenského pohára v Levoči

Ani nepriaznivému počasiu sa nepodarilo zmariť výborný priebeh 3. kola Swenor Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach s medzinárodnou účasťou. Podujatie zorganizoval domáci ŠKP Levoča v Levočskej doline. Na program sa dostal beh na kolieskových lyžiach súpažným spôsobom s výjazdom do kopca. Víťazstvá v hlavných kategóriách si odniesli Barbora Klementová (KL Nováky) a Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry).

13.08.2017 Famózna Procházková má tri víťazstvá v rade vo Svetovom pohári

Počas víkendu sa uskutočnilo ďalšie kolo Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskom stredisku Madona a v športovom centre Smecersils. Na programe boli tri disciplíny v ktorých naša reprezentantka Alena Procházková nenašla premožiteľku.

08.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta s medailovou bilanciou

Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach Solleftea (SWE) 3.-6.8.2017. Vo švédskom meste Solleftea sa minulý týždeň ukončili Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach 2017. Slovenská reprezentácia nám urobila veľkú radosť ziskom troch medailí čím v konečnom hodnotení krajín Slovensko obsadilo výborné 5 miesto. Medailové pozície vybojovali:

05.08.2017 Procházková priebežnou líderkou Svetového pohára

Alena Procházková sa vďaka výbornému vstupu do sezóny v SP v behu na kolieskových lyžiach a výsledkami na Majstrovstvách sveta vo švédskom stredisku Solleftea zostala v pozícii líderky priebežného poradia Svetového pohára.

04.08.2017 Procházková vicemajsterkou sveta

Alena Procházková sa vo švédskom stredisku Solleftea stala vicemajsterkou sveta v disciplíne šprint voľnou technikou v behu na kolieskových lyžiach. Vo vyraďovacích súbojoch zdolala aj najrýchlejšiu z kvalifikácie domácu reprezentantku Dahlqvistovú (SWE). Vo finálovom súboji iba tesne nestačila na Olgu Letuchevovú (RUS).

03.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta tesne za medailovými pozíciami

Slováci v úvodných pretekoch Majstrovstiev sveta v behu na kolieskových lyžiach vo švédskom meste Solleftea siahali na medailové priečky. Na 22,5km trati voľnou technikou s intervalovým štartom obsadil Peter Mlynár 4. miesto a iba 11 sekúnd ho delilo od bronzovej priečky. Alena Procházková skončila na 5. mieste, pričom v samotnom priebehu pretekov siahala aj na medailu.

záznamy 1 - 10 z 254    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk