Kalendár podujatí

Jan
22

SLP Kremnica

Kremnica

P R
Jan
22

SLP Kremnica

Kremnica - Skalka

P R
Jan
22

ZIMNÁ UNIVERZIÁDA 2022

Skalka pri Kremnici

P
Feb
19

SLP Látky

Látky

P

Zápis do ISŠ registra športovcov / šp.odborníkov

Top Aktuality

Ilustračný obrázok

14.01.2022 ZIMNÁ UNIVERZIÁDA SR 22-23.01.2022 na Skalke pri Kremnici

Počas víkendu od 22 do 23.1.2022 sa na Skalke pri Kremnici uskutoční Zimná Univerziáda 2022 v bežeckom lyžovaní. Pozývame všetkých akademikov, ktorí chcú porovnať svoju výkonnosť v behu na lyžiach aby sa registrovali podľa pokynov v propozíciách podujatia. Info na: http://univerziada.uniba.sk/

Ilustračný obrázok

13.01.2022 FIS Slavic Cup v Zakopanom

Netradične v priebehu týždňa sa uskutočnili v Zakopanom (POL)prvé preteky série FIS Slavic Cup v behu na lyžiach. Zastúpenie na štarte sme mali v podobe 7 športovcov z ktorých si svoj debut na prvých medzinárodných pretekoch FIS odniesla Laura Roglová. Výsledky našich športovcov nájdete na:

Ilustračný obrázok

05.01.2022 Klubové objednávky ROSSIGNOL do 10.01.2022

Zástupcovia klubov pozor! Ak plánujete rozšíriť svoje materiálne zázemie značkou ROSSIGNOL máte jedinečnú možnosť za zvýhodnené ceny do 10.01.2022! Viac info nájdete v internej sekcii PROGRAM PODPORY PRE KLUBY.

Ilustračný obrázok

04.01.2022 Webinár: Grantové príležitosti pre športové organizácie

Slovenský olympijský a športový výbor pozýva na on-line webinár o možnostiach grantových príležitostí pre športové organizácie. Prednášajúci sa zamerajú na dotácie samosprávnych krajov a miest, možnosti grantov z firemných nadácií, predstavenie projektov Nadácia SOŠV a Medzinárodného vyšehradského fondu. Webinár sa uskutoční prostredníctvom aplikácie ZOOM v stredu 12. januára 2022 o 10.00 h. Predpokladaná dĺžka trvania je jedna hodina. Na webinár, ktorý je zdarma, sa môžu registrovať záujemcovia z členských subjektov Slovenského olympijského a športového výboru či zo športových organizácií a klubov. Počet účastníkov nie je limitovaný. Záujemcovia sa môžu registrovať do 10. januára 2022 prostredníctvom registračného formulára. Po vyplnení registrácie dostanú link na pripojenie sa k samotnému webináru. https://www.olympic.sk/clanok/pozvanka-webinar-grantove-prilezitosti-pre-sportove-organizacie

Ilustračný obrázok

24.12.2021 Štastné, požehnané a veselé vianočné sviatky

Nech svetlo vo Vašom srdci i žiara vo Vašej duši, osvetlí vždy jasne, správnu životnú cestu i bežeckú trať rázne. Krásne prežitie vianočných sviatkov a v plnom zdraví všetko dobré v novom roku 2022 Vám želá predsedníctvo BÚ SLA.

Ilustračný obrázok

21.12.2021 Slováci využili možnosť pretekať v POL - Sivoková a Adamov víťazne

Naši športovci využili možnosť účasti na Poľskom pohári v behu na lyžiach v Zakopanom. Svojimi výsledkami sa určite nestratili pri pretekoch klasickou technikou s intervalovým štartom. Dôkazom je aj víťazstvo Kristíny Sivokovej zo Ski Team Jase Látky v juniorkách i dominancia Jána Adamova z KBL Hybe v kategórii chlapcov, či 2 miesto Jána Mikuša zo Ski Team Jase Látky v kategórii mužov alebo 3 miesto dosiahnuté Ninou Jackovou z ŠK Kriváň Važec pri kategórii dievčat a pri ženách Máriou Danielovou zo SPORT RYSY KLUBU. Svojimi výkonmi sa prezentovali aj ďalší športovci, ktorí si aspoň takouto možnosťou urobili radosť z pretekania u našich susedov.

Ilustračný obrázok

19.12.2021 Premiéra Jáchyma Ceneka vo Svetovom pohári

Na Svetovom pohári v behu na lyžiach v Drážďanoch (GER) nás reprezentovali Alena Procházková a juniori Jáchym Cenek s Denisom Tileschom. V tradičnom mestskom šprinte v tesnej blízkosti rieky Labe absolvovala derniéru podujatia Alena Procházková svojim 48 miestom. Jáchym Cenek svojou premiérou vo Svetovom pohári zaknihoval v šprinte voľnou technikou 70 miesto a Denisovi Tileschovi patrila 83 priečka. V tímovom šprinte voľnou technikou nechýbala našim juniorom odvaha i dravosť a od začiatku sa zahryzli do svojich súperov, žiaľ nasadené tempo sa im nepodarilo udržať a cenné skúsenosti si odniesli svojim 17 miestom v rozbehu a celkovým umiestnením na 33 pozícii.

Ilustračný obrázok

14.12.2021 Kalendár pretekov SLP v behu na lyžiach

Aj keď sezónu opäť pribrzdili epidemiologické opatrenia, prinášame Vám kalendár plánovaných podujatí Slovenského pohára v behu na lyžiach 2021/2022, ktorý nájdete v sekcii "Termínová listina - kalendár pretekov", vždy aktualizovaný podľa poveternostnej i Covid-19 situácie na Slovensku.

Ilustračný obrázok

12.12.2021 Procházková a Koristek nás reprezentovali na Svetovom pohári v Davose

Počas víkendu vstúpili naši reprezentanti do kolotoča Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom Davose. Procházková v šprinte voľnou technikou obsadila 50 priečku. Druhý pretekový deň bol v znamení vytrvalostných pretekov voľnou technikou na 10 a 15km s intervalovým štartom, kde Alena Procházková obsadila 66 miesto. Ján Koristek vstúpil do pretekov bez rešpektu náročnosti trate a už po absolvovaní 2,2km nadeľoval Klaebovi 4,7 sek. podľa Koristekových slov je to jeho najhodnotnejší výkon v kariére. V konečnom zúčtovaní sa zmestil do prvej polovice štartového poľa a obsadil 52 priečku, čím potvrdil postavenie slovenskej jednotky.

Ilustračný obrázok

10.12.2021 Roglová a Horniak účastníkmi na kempe FIS v ITA

Od 8 do 18.12.2021 sa v talianskom Val di Fiemme koná medzinárodný tréningový kemp, ktorý je pod patronátom FIS. Za Slovensko sa ho zúčastňujú naši talentovaní mladí športovci Laura Roglová a Matej Horniak. Časovo náročný program je zameraný nie len na športovú časť, avšak aj na vzdelávanie pod vedením medzinárodných trénerov a lektorov.

 záznamy 1 - 10 z 442    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovakski.org