Top Aktuality

Ilustračný obrázok

24.05.2018 Obhliadnutie sa za sezónou 17/18

Sezóna je za nami a teraz si môžeme fantastické zážitky i atmosféru vychutnať prostredníctvom médií. Video reportáž z druhej časti MSR na Štrbskom Plese si môžete pozrieť na nasledovnom odkliku: https://www.mozebyt.sk/tv-a-video/reportaze/archiv/majstrovstva-slovenska-v-behu-na-lyziach-2018/

Ilustračný obrázok

06.05.2018 V Levoči sa uskutočnilo vydarené slávnostné vyhodnotenie sezóny a Slovenského pohára v behu na lyžiach

4.5.2018 sa v Levoči uskutočnilo vydarené slávnostné vyhodnotenie sezóny a Slovenského pohára v behu na lyžiach. Ocenení boli najlepší športovci BÚ SLA, víťazi SP v behu na lyžiach, SP v behu na kolieskových lyžiach, jubilanti, organizátori podujatí, najlepšie kluby a podporovatelia BÚ SLA. Nezabudnuteľný zážitok, výborné zázemie, občerstvenie i zábavu zabezpečili hosťujúci členovia klubu ŠKP Levoča.

Ilustračný obrázok

24.04.2018 Vyplnte dotazník hodnotenia ABL na Štrbskom plese

Vážený zástupca športového klubu BÚ SLA, obraciame sa na Vás s prosbou o vyplnenie predmetného dotazníka, ktorým chceme prispieť k lepšiemu poznaniu spokojnosti všetkých Vašich členov so zimnou sezónou 2017/2018, bežeckými traťami (ich úpravou), doplnkovými službami v ABL Snow (stan, bufet, požičovňa, servis, WC) a celkovou prevádzkou areálu oproti predchádzajúcim zimným sezónam.

Ilustračný obrázok

18.03.2018 Finále kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup ovládli Procházková a Mlynár

Počas víkendu sa na Skalke pri Kremnici uskutočnili finálové boje Kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup, kde sa výborne prezentovali i naši reprezentanti. V šprinte klasickou technikou v sobotu si víťazstvo odniesla Alena Procházková. V mužskej kategórií najlepším Slovákom bol Peter Mlynár na striebornej pozícii. Druhý deň podujatia voľnou technikou s hromadným štartom opäť na 10km trati dominovala naša Alena Procházková (SEBB) a na 15 km trati ju napodobnil Peter Mlynár (ŠKPVT).

Ilustračný obrázok

18.03.2018 Úspech Segeča, Mlynára i Smerčiakovej v celkovom hodnotení COC FIS SC

Rozuzlenie postavenia v celkovom hodnotení Kontinentálneho pohára v behu na lyžiach nám prinieslo samotné finále v rámci medzinárodných pretekov FIS Slavic Cup ako súčasť Veľkej ceny Kremnice. Celkovým víťazom sa stal Andrej Segeč (STJL) a bronz patrí Petrovi Mlynárovi (SKPVT). V ženskej kategórii obsadila striebornú pozícii Aneta Smerčiaková (JALM), kde vítazkou sa stala reprezentantka z POL Eliza Rucka.

Ilustračný obrázok

12.03.2018 XCX - Cross Country Cross preveril športovcov na Skalke

Moderná, nová, atraktívna i adrenalínová je disciplína XCX (Cross-Country Cross), ktorá je už každoročne súčasťou Slovenského pohára v behu na lyžiach. Športovci prekonávajú rôzne technické prekážky a zdolávajú terénne nerovnosti, ktoré preveria ich obratnosť, šikovnosť i všetky doposiaľ nadobudnuté lyžiarske zručnosti. Počas pretekov v hlavnej mužskej kategórii bol motivačne meraný aj najdlhší skok na prekážke "mostík", kde skokom o dĺžke 5,80m. dominoval Andrej Segeč (STJL). Celkovým víťazom s najrýchlejším časom sa stal Rudolf Michalovský (STJL) a u žien Kristína Trošoková (JALM).

Ilustračný obrázok

11.03.2018 Večerné preteky v dominancii Olympionikov

Počas víkendu sa na Skalke pri Kremnici uskutočnilo už tradične - netradičné kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach vo forme večerných pretekov pri umelom osvetlení. Trať klasickou technikou s intervalovým štartom najrýchlejšie absolvovali naši olympionici, u žien Alena Procházková (SEBB) a v mužskej kategórii Andrej Segeč (STJL).

Ilustračný obrázok

04.03.2018 Koristek strieborný na 15km voľnou technikou na FIS COC SC vo Wisle

Ján Koristek napodobnil sobotnajšiu striebornú pozíciu Segeča zo šprintu a v nedeľňajších pretekoch na 15km voľnou technikou s intervalovým štartom potešil všetkých fanúšikov bežeckého lyžovania svojim 2. miestom na podujatí FIS Kontinentálneho pohára v rámci 6 kola Slavic Cup-u vo Wisle (POL).

Ilustračný obrázok

03.03.2018 Segeč na FIS COC vo Wisle druhý v šprinte

V sobotu počas víkendu nás potešil skvelým druhým miestom na podujatí FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup-u v poľskej Wisle Andrej Segeč (STJL). V kvalifikácii šprintu klasickou technikou obsadil 4 priečku avšak vo vyraďovacích bojoch to úspešne dotiahol až na konečnú striebornú pozíciu.

Ilustračný obrázok

17.02.2018 Skupina NO NAME opäť na Štrbských bežkách

Už po 5.krát môžu nadšenci športu i kultúry zašiť neopakovateľný zážitok na verejných pretekoch v behu na lyžiach na Štrbskom Plese dňa 18.02.2018 v znamení bežeckého lyžovania a skupiny NO NAME.

 záznamy 1 - 10 z 278    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk