Top Aktuality

Ilustračný obrázok

22.03.2017 Majstrovstvá SR v bežeckom lyžovaní majú svoju 2 časť na Štrbskom Plese

Športový klub Štrba z poverenia Slovenskej lyžiarskej asociácie – Bežeckého úseku v spolupráci s obcou Štrba a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry organizujú druhú časť Majstrovstiev Slovenskej republiky v behu na lyžiach s medzinárodnou účasťou. Preteky sa uskutočnia 25. a 26. marca 2017 v športovom areáli na Štrbskom Plese. Organizátori očakávajú viac ako 250 pretekárov vo všetkých vekových kategóriách z celého Slovenska a z okolitých klubov z Čiech, Maďarska a Poľska. Preteky sú vhodné aj pre neregistrovaných pretekárov, ktorí sa môžu zapojiť do súťaženia, ak sa prihlásia do 22. marca. Svoju účasť už ohlásilo slovenské bežecké reprezentačné družstvo a záujem o preteky prejavili aj biatlonistky zo svetového pohára.

Ilustračný obrázok

20.03.2017 XCX a večerné preteky ukončili Slovenský pohár

Počas víkendu sa konali na Skalke pri Kremnici záverečné kolá Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní. Sobotňajšie večerné preteky mali príchuť zlého počasia, avšak druhý deň atraktívneho Cross-Country Crossu (XCX) bol zážitkom pre všetkých.

Ilustračný obrázok

10.03.2017 Pokyny k Zimnej Kalokagatii

Vážení športoví priatelia, prosíme všetkých zástupcov základných škôl, aby si skontrolovali svoj zoznam pretekárov prihlásených na Bežecké disciplíny - Zimná Kalokagatia 2017. Aktuálne zoznamy nájdete na: http://www.skstrba.sk/kalokagatia/ Prípadné zmeny alebo opravy v Štafetách prosím posielajte podľa pokynov uvedených na stránke a v propozíciách podujatia. Ďakujeme a tešíme sa na Vašu účasť.

Ilustračný obrázok

08.03.2017 Štafeta na MS veteránov s bronzom

O úspechoch našich veteránov počas MS nás informoval Vladimír Staroň:

Ilustračný obrázok

05.03.2017 Procházková sezónu SP ukončí v Drammene

Dnes skončili MS v Lahti a na severe ostala z našich pretekárov iba Alena Procházková,ktorá absolvuje svoj posledný štart Svetového pohára v mestskom šprinte klasickou technikou v nórskom Drammene. Následné informácie nám poskytla samotná Alena Procházková i tréner Valuška:

Ilustračný obrázok

22.02.2017 MS Lahti: pocity športovcov pred ostrým štartom

Prinášame Vám komenty našich športovcov, ktorí sa s nami podelili so svojimi pocitmi jeden deň pred prvým ostrým štartom na MS 2017 v Lahti.

Ilustračný obrázok

20.02.2017 Naši reprezentanti už ochutnávajú trate MS 2017 v Lahti

Majstrovstvá sveta vo fínskom stredisku Lahti už privítali našich reprezentantov, ktorí sa predstavia premiérovo v nových národných reprezentačných kombinézach CRAFT.

Ilustračný obrázok

20.02.2017 Po úspechu v Zakopanom sa presunuli na MS do Lahti

O priebehu podujatia Slavic Cup v Zakopanom nás priamo informoval tréner Mário Kubiš. „S výsledkami v Zakopanom som nadmieru spokojný a chlapci ukázali, že na Majstrovstvá sveta odchádzajú vo výbornej forme. Som rád, že sa všetkým trom podarilo kvalifikovať a môžu Slovensko reprezentovať na najdôležitejšom podujatí tohto roku v bežeckom lyžovaní.“

Ilustračný obrázok

11.02.2017 Bežci na lyžiach cestujú na EYOF

Slováci dnes odleteli do tureckého Erzurumu na podujatie EYOF. Za bežecké lyžovanie nás budú reprezentovať: Zuzana Šefčíková, Lucia Michaličková, Kristián Klouda a Dominik Číž. Trénerskú i servisnú taktovku majú na starosti Juraj Brugoš a Branko Michalech. Ciele našich reprezentantov nám prezradili:

Ilustračný obrázok

06.02.2017 Mlynár dvojnásobným majstrom SR

Vyvrcholenie I. časti M-SR v bežeckom lyžovaní na Králikoch sa realizovalo klasickou technikou s intervalovým štartom. Svoje druhé víťazstvo v priebehu víkendu zaknihoval Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry) a u žien si titul vybojovala Jana Gombalová z klubu Ski team Jase Látky.

 záznamy 1 - 10 z 233    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk