Top Aktuality

Ilustračný obrázok

14.01.2017 Na majstrovstvách ČR Mlynár nenašiel premožiteľa ani na 10km trati

Druhý deň M-ČR v rámci 79. ročníka ZLATEJ LYŽE sa v Novom Meste na Morave opäť niesol aj na 10km trati klasickou technikou v zlatom lesku pre Slovensko zásluhou člena ŠCP Štrbské Pleso a ŠKP Vysoké Tatry Petra Mlynára, ktorý preteky zhodnotil nasledovne:

Ilustračný obrázok

13.01.2017 Mlynár medzinárodným majstrom ČR v šprinte

Aj napriek tomu, že je piatok 13teho máme pre Vás pozitívnu informáciu z bežeckého lyžovania. 79 ročník ZLATEJ LYŽE v šprinte voľnou technikou dnes ovládol na medzinárodnom podujatí FIS Peter Mlynár. Stal sa tak medzinárodným majstrom ČR, kde vo finálovom rozbehu predstihol strieborného ANDRESEN Ragnar Bragvinga z Nórska i bronzového novopečeného majstra ČR ŠELLERA Luděka. Mlynár preteky a svoje vystúpenie zhodnotil nasledovne:

Ilustračný obrázok

05.01.2017 Kvôli mrazom bude posunutý čas štartu na 11:00 hod

Organizačný výbor MKL Kremnica v spolupráci s BÚ SLA oznamuje účastníkom Slovenského pohára v behu na lyžiach konaného dňa 7. a 8.1.2017, že sa štart pretekov sa presúva z 10:00 hod. na 11:00 hod. pre oba pretekové dni. Pre komplikovanú dopravnú situáciu v smere z Kremnice na Skalku doporučujeme všetkým klubom vydať sa na cestu v dostatočnom časovom predstihu. Z dôvodu predpovede nepriaznivo chladného počasia bude pre pretekárov k dispozícii športová hala v Relaxe.

Ilustračný obrázok

24.12.2016 PF

Ilustračný obrázok

21.12.2016 Kurz inštruktorov bežeckého lyžovania spestrila Justyna KOWALCZYK

Náročný program Tatranského pohára dopĺňal na Štrbskom Plese aj prebiehajúci kurz Inštruktorov bežeckého lyžovania. Výbornú atmosféru kurzu dopĺňali samotné preteky, výborné počasie, vhodné snehové podmienky i prítomnosť pretekárskej svetovej elity zo ženského bežeckého lyžovania, poľskej reprezentantky Justyny Kowalczyk.

Ilustračný obrázok

20.12.2016 Tatranský pohár s rekordnou účasťou a dominanciou Procházkovej

Na Štrbskom Plese pretekársku sezónu otvoril Tatranský pohár v behu na lyžiach s rekordnou účasťou športovcov a trojnásobným víťazstvom Aleny Procházkovej. 16.-18. decembra 2016 sa konal už 44. ročník Tatranského pohára v behu na lyžiach. Na Štrbské Pleso prišli športovci zo 14 krajín, aby otvorili tohtoročný kontinentálny pohár FIS Slavic Cup s celkovou účasťou viac ako 200 pretekárov. Z víťazstva sa trikrát radovala domáca Alena Procházková a cenné body si odniesli aj Bielorusi a Čech Ján Bartoň.

Ilustračný obrázok

16.12.2016 Tlačová beseda BÚ SLA otvorila Tatranský pohár

Tlačová beseda BÚ SLA na Štrbskom Plese zhodnotila úvod sezóny a predstavila nasledujúce plány bežeckého lyžovania na Slovensku. Prebehlo aj predstavenie dizajnu reprezentačnej kombinézy, ktorú naši oblečú na Majstrovstvá sveta.

Ilustračný obrázok

08.12.2016 Medzinárodný kemp FIS aj za účasti zástupcov BÚ SLA

Presne 10 dní bude v talianskom Val di Fiemme prebiehať medzinárodný tréningový kemp pod hlavičkou FIS. Na kemp sa presunuli priamo po pretekoch FIS v Ramsau naši juniorskí reprezentanti František Šulek a Ján Mikuš. Na kempe využívajú aj skúsené rady Fulvia Scolu, bývalého pretekára Svetového pohára a iných medzinárodných odborníkov.

Ilustračný obrázok

08.12.2016 Svetový pohár pokračuje v Davose (SUI)

Náš reprezentačný trojlístok Svetového pohára nebude pokračovať vo svojom zložení aj do strediska Davos vo Švajčiarsku. Na štarte bude absentovať Miroslav Šulek, ktorý si musí doliečiť problematický zub. Alena Procházková a Peter Mlynár sa nám predstavia iba 11.12.2016 v disciplíne šprint voľnou technikou. V pláne je vynechať predchádzajúci deň, kedy sú na pláne vytrvalostné disciplíny 15km a 30km voľnou technikou a sústrediť sa týmto spôsobom na preteky v šprinte.

Ilustračný obrázok

01.12.2016 Slováci majú pred sebou MINI TOUR Svetového pohára

Druhé kolo Svetového pohára v bežeckom lyžovaní sa uskutoční v nórskom Lillehammeri vo formáte Mini Tour, čo znamená, že sa jedná o trojdňové podujatie hodnotené ako multistage (3-Days Tour).

 záznamy 1 - 10 z 218    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk