Top Aktuality

Ilustračný obrázok

13.02.2018 Vydarený úvod ZOH v šprinte pre Mlynára

Bežecké lyžovanie otvorilo svoju bilanciu štartov na ZOH v PyeongChangu klasickým šprintom. Úvodný štart najlepšie vyšiel Petrovi Mlynárovi, ktorý sa 25. miestom kvalifikoval do vyraďovacích súbojov. V rámci štvrtého rozbehu obsadil 5 priečku a obsadil tak celkovo 23 miesto. Tesne za postupovými bránami zaostala Alena Procházková na 31 mieste.

01.02.2018 Bežci na lyžiach odleteli na ZOH

Výprava bežeckého lyžovania na ZOH v PyeongChang-u už odletela do dejiska spolu s výpravou sánkovania. Na ZOH nás budú reprezentovať spolu 5 športovci: Alena Procházková, Barbora Klementová, Peter Mlynár, Andrej Segeč a Miroslav Šulek.

28.01.2018 MSJ a MS U23 odštartovali vo švajčiarskom Gomse

Počas nadchádzajúcich Majstrovstiev sveta juniorov a U23 nás búdu vo švajčiarkom Gomse reprezentovať naši zástupcovia v zložení: MSJ: Lucia Michaličková a Ján Mikuš U23: Ján Koristek Realizačný tím: Juraj Brugoš a František Novodomec Želáme veľa zdaru!

28.01.2018 Historické striebro štafety a bronz Demetera na MS veteránov

Opäť príjemné správy z MS veteránov v americkom Minneapolise nám zaslal Vladimír Staroň:

28.01.2018 Biela Stopa oslávila jubilejný 45. ročník úspešne

Najmasovejšie podujatie v behu na lyžiach na Slovensku oslávilo 45 rokov. Počas víkendu bolo na Skalke pri Kremnici poriadne rušno. Obe víťazstvá si odniesol v hlavnej mužskej kategórii olympionik a medailista z MS Dušan Kožíšek (CZE). Z našich najlepší Holiga obsadil 4 priečku a v nedeľu Michalovský získal striebro. Slovenky dominovali v ženských kategóriách: v sobotu Darina Krausovvá a Barbora Klementová zvíťazila v nedeľňajších pretekoch.

22.01.2018 Veteráni v behu na lyžiach aj tento rok na MS medailovo

Po prvých troch dňoch súťaží na 38. MWC v behu na lyžiach ktoré sa konajú v americkom Minneapolise v štáte Minnesota sa v pondelkových pretekoch na krátkych tratiach potvrdilo, že ani tento rok nezostanú bežecký nadšenci bez medaily. V prvých dňoch keď boli plusové teploty sa dnes počasie zmenilo a za stáleho sneženia prinieslo radosť aj 9 člennej slovenskej výprave. Bronz v pretekoch klasickou technikou na 10 km s minimálnou stratou na striebornú pozíciu vybojoval Vladimír Staroň v kat. nad 65 rokov.

13.01.2018 Majstrami SR v šprinte Glajzová a Michalovský

Počas víkendu odštartovali preteky I. časti M-SR v behu na lyžiach, ktoré sa konajú na Skalke pri Kremnici. V prvom dni sa najlepšie darilo v šprinte voľnou technikou zo žien Erike Glajzovej (ŠKP Banská Bystrica) a u mužov dominoval Rudolf Michalovský (Ski Team Jase Látky).

29.12.2017 Memoriál 24 padlých hrdinov SNP v rámci COC FIS aj s olympíjskou víťazkou

Na Štrbskom Plese sa opätovne zišla medzinárodná zostava pretekárov z 9 krajín aj s aktuálnou zlatou medailistkou zo ZOH v Sochi Justynou Kowalczyk, ktorá dominovala v šprinte voľnou technikou. 2m. obsadila Marcziz Ewelina, 3m. Jaskowiec Sylwia a najlepšia z našich bola 4. Procházková Alena. V mužskej kategórii zviťazil Bury Kamil, 2m. obsadil Bury Dominik, 3m. Antolec Ján. Najrýchlejším zo slovenských zástupcov bol Rudolf Michalovský na 9 mieste.

22.12.2017 *

Šťastné a veselé vianočné sviatky, PF 2018.

16.12.2017 Mlynár víťazom Tatranského pohára v šprinte, Šulek s bronzom

Úvodné medzinárodné preteky FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup v rámci 45. ročníka Tatranského pohára, ovládol v disciplíne šprint Peter Mlynár. O bronzovú priečku pre Slovensko sa zaslúžil Miroslav Šulek. V ženskej kategórii bola najlepšou z našich Barbora Klementová, ktorá sa prebojovala až do finálového rozbehu, kde obsadila konečnú 6 priečku.

záznamy 1 - 10 z 268    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk