Top Aktuality

Ilustračný obrázok

15.08.2016 Procházková a Mlynár víťazmi 2. kola Barnett Slovenského pohára v Levočskej doline

V nedeľu v Levočskej doline pokračoval svojim druhým kolom BARNETT SLOVENSKÝ POHÁR V BEHU NA KOLIESKOVÝCH LYŽIACH. Za nádherného počasia v krásnom (pre bežcov na lyžiach i v novom) prostredí sa uskutočnili zaujímavé preteky intervalovým štartom. Zaujímavé hlavne z dôvodu, že sa bežalo iba súpažou,čiže pretekári si otestovali hlavne svoje silové parametre hornej časti tela.

Ilustračný obrázok

11.08.2016 Jubileum 60 rokov Františka Novodomca

Srdečné blahoželanie od všetkých členov a pretekárov LKHL Detvianska Huta – Látky oddiel bežeckého lyžovania zasiela trénerovi Mgr. Františkovi Novodomcovi, ktorí sa 12. augusta 2016 dožíva okrúhleho jubilea 60 rokov.

Ilustračný obrázok

31.07.2016 Barnett Slovenský pohár na kolieskových lyžiach odštartoval na Látkach

Barnett Slovenský pohár v behu na kolieskových lyžiach sa stal realitou. Jeho prvé kolo odštartovalo na Látkach vytrvalostnými pretekmi voľnou technikou s hromadným štartom. Doposiaľ na Slovensku najdlhšie preteky na kolieskových lyžiach (24km) najlepšie zvládol v dramatickom závere Miroslav Šulek (STJL). Ženy bežali 16km, kde dominovala Eva Segečová (STJL).

Ilustračný obrázok

14.07.2016 Procházková s Klementovou v príprave na Sliezskom dome

Reprezentačné družstvo žien s Alenou Procházkovou a Barborou Klementovou pod taktovkou trénera Jána Valušku zakotvilo na vysokohorskej príprave v domácom prostredí Horského hotela Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách.

Ilustračný obrázok

02.07.2016 Mlynár víťazom Svetového pohára FIS v behu na kolieskových lyžiach, Koristek v junioroch bronzový

Víťazstvom v druhom kole kolotoča Svetového pohára FIS v behu na kolieskových lyžiach v chorvátskom Oroslavje, nám na 10km trati voľnou technikou s hromadným štartom urobil radosť náš reprezentant Peter Mlynár. V kategórii juniorov sa taktiež medailovo presadil Ján Koristek a to ziskom bronzovej priečky.

Ilustračný obrázok

01.07.2016 Mlynár bronzový v prvom kole Svetového pohára na kolieskových lyžiach

Výborným vstupom do kolotoča Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach FIS v chorvátskom Oroslavje sa prezentovali naši zástupcovia. Na šesť kilometrovom výbehu do kopca klasickou technikou s intervalovým štartom sa tretím najrýchlejším časom presadil Peter Mlynár. V kategórii juniorov sa taktiež v pozitívnom svetle ukázal na 4 mieste Ján Koristek.

Ilustračný obrázok

29.05.2016 Marketingová spolupráca reprezentácie s rezortom Salamandra i Sliezskym domom pokračuje

Aj tento rok sa naši reprezentanti v bežeckom lyžovaní môžu tešiť na fantastické tréningové podmienky, ktoré si môžu dopriať v domácich podmienkach práve vďaka spolupráci s rezortom Salamandra a Sliezskym domom. Už teraz sa môžeme na tieto sústredenia všetci tešiť.

Ilustračný obrázok

27.04.2016 Uskutočnilo sa slávnostné vyhodnotenie Slovenského pohára

V bežeckom lyžovaní sa počas uplynulého víkendu v Kremnici výdatne rokovalo i oslavovalo. Program sobotňajšieho dňa bol značne nabitý. Dopoludnia i popoludní prebiehala členská schôdza BÚ SLA s delegátmi bežeckého úseku. Po ukončení schôdze prišlo na rad oceňovanie víťazov Slovenského pohára a najlepších klubov. Po oceňovaní sa všetci stretli na koncerte hudobnej kapely a vyvrcholením bola diskotéka s voľnou zábavou. O výborné pohostenie sa postarolo mesto Kremnica v spolupráci s BÚ SLA.

Ilustračný obrázok

03.04.2016 Ohliadnutie sa za sezónou a pozvánka na oceňovanie najlepších

Vyhodnotenie Slovenského pohára, oceňovanie najlepších mládežníckych i seniorských športovcov, trénerov i funkcionárov klubov za uplynulú sezónu, sa uskutoční 23 apríla 2016, v lyžiarskom meste Kremnica od 16:30 hod v mestskej kinosále. V ten istý deň bude dopoludnia prebiehať Členská schôdza BÚ SLA v MSKS.

Ilustračný obrázok

21.03.2016 Cross-Country Cross víťazne pre Procházkovú a Michalovského

Počas víkendu sa na Skalke pri Kremnici konali netradičné preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach. V sobotu sme boli svedkami nádherných večerných súbojov v bielej stope klasickým spôsobom s intervalovým štartom pri umelom osvetlení. Vzrušujúce preteky s netradičným časom štartu si pochvaľovali mládežníci i najrýchlejší seniori Procházková a Segeč. Spestrenie večerného programu pre deti zvládni organizátori z TJ Biela Stopa na výbornú, aj vďaka rôznym zábavným aktivitám, ktoré si mládežníci mohli vyskúšať v telocvični. Na druhý deň sa pokračovalo v netradičných pretekoch Crosss-Country Cross-u (XCX), kde primrznutá a technicky náročná trať vzbudzovala rešpekt, obavu i strach z nepoznaného. Nakoniec však všetko zdarne dopadlo a v cieli sa tešili všetci na čele s víťazmi Procházkovou a Michalovským.

 záznamy 1 - 10 z 201    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk