Top Aktuality

Ilustračný obrázok

14.07.2016 Procházková s Klementovou v príprave na Sliezskom dome

Reprezentačné družstvo žien s Alenou Procházkovou a Barborou Klementovou pod taktovkou trénera Jána Valušku zakotvilo na vysokohorskej príprave v domácom prostredí Horského hotela Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách.

Ilustračný obrázok

02.07.2016 Mlynár víťazom Svetového pohára FIS v behu na kolieskových lyžiach, Koristek v junioroch bronzový

Víťazstvom v druhom kole kolotoča Svetového pohára FIS v behu na kolieskových lyžiach v chorvátskom Oroslavje, nám na 10km trati voľnou technikou s hromadným štartom urobil radosť náš reprezentant Peter Mlynár. V kategórii juniorov sa taktiež medailovo presadil Ján Koristek a to ziskom bronzovej priečky.

Ilustračný obrázok

01.07.2016 Mlynár bronzový v prvom kole Svetového pohára na kolieskových lyžiach

Výborným vstupom do kolotoča Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach FIS v chorvátskom Oroslavje sa prezentovali naši zástupcovia. Na šesť kilometrovom výbehu do kopca klasickou technikou s intervalovým štartom sa tretím najrýchlejším časom presadil Peter Mlynár. V kategórii juniorov sa taktiež v pozitívnom svetle ukázal na 4 mieste Ján Koristek.

Ilustračný obrázok

29.05.2016 Marketingová spolupráca reprezentácie s rezortom Salamandra i Sliezskym domom pokračuje

Aj tento rok sa naši reprezentanti v bežeckom lyžovaní môžu tešiť na fantastické tréningové podmienky, ktoré si môžu dopriať v domácich podmienkach práve vďaka spolupráci s rezortom Salamandra a Sliezskym domom. Už teraz sa môžeme na tieto sústredenia všetci tešiť.

Ilustračný obrázok

27.04.2016 Uskutočnilo sa slávnostné vyhodnotenie Slovenského pohára

V bežeckom lyžovaní sa počas uplynulého víkendu v Kremnici výdatne rokovalo i oslavovalo. Program sobotňajšieho dňa bol značne nabitý. Dopoludnia i popoludní prebiehala členská schôdza BÚ SLA s delegátmi bežeckého úseku. Po ukončení schôdze prišlo na rad oceňovanie víťazov Slovenského pohára a najlepších klubov. Po oceňovaní sa všetci stretli na koncerte hudobnej kapely a vyvrcholením bola diskotéka s voľnou zábavou. O výborné pohostenie sa postarolo mesto Kremnica v spolupráci s BÚ SLA.

Ilustračný obrázok

03.04.2016 Ohliadnutie sa za sezónou a pozvánka na oceňovanie najlepších

Vyhodnotenie Slovenského pohára, oceňovanie najlepších mládežníckych i seniorských športovcov, trénerov i funkcionárov klubov za uplynulú sezónu, sa uskutoční 23 apríla 2016, v lyžiarskom meste Kremnica od 16:30 hod v mestskej kinosále. V ten istý deň bude dopoludnia prebiehať Členská schôdza BÚ SLA v MSKS.

Ilustračný obrázok

21.03.2016 Cross-Country Cross víťazne pre Procházkovú a Michalovského

Počas víkendu sa na Skalke pri Kremnici konali netradičné preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach. V sobotu sme boli svedkami nádherných večerných súbojov v bielej stope klasickým spôsobom s intervalovým štartom pri umelom osvetlení. Vzrušujúce preteky s netradičným časom štartu si pochvaľovali mládežníci i najrýchlejší seniori Procházková a Segeč. Spestrenie večerného programu pre deti zvládni organizátori z TJ Biela Stopa na výbornú, aj vďaka rôznym zábavným aktivitám, ktoré si mládežníci mohli vyskúšať v telocvični. Na druhý deň sa pokračovalo v netradičných pretekoch Crosss-Country Cross-u (XCX), kde primrznutá a technicky náročná trať vzbudzovala rešpekt, obavu i strach z nepoznaného. Nakoniec však všetko zdarne dopadlo a v cieli sa tešili všetci na čele s víťazmi Procházkovou a Michalovským.

Ilustračný obrázok

20.03.2016 Na pretekoch Skadi Loppet zo série Euroloppet Mlynár druhý

20.03.2016 sa konali preteky zo série medzinárodných diaľkových behov na lyžiach Euroloppet v nemeckom Bodenmais - Bayerischer Wald. Na trati dlhej 42km klasickou technikou s hromadným štartom si výborné druhé miesto vybojoval Peter Mlynár časom 1 hod. 48 min. a 46 sek., kde zaostal iba o 1,4 sek. za víťazom Thomasom Freimuthom (GER).

Ilustračný obrázok

16.03.2016 Pozvánka na kurzy Trénera a Inštruktora bežeckého lyžovania

Prinášame Vám podrobné informácie k plánovyným vzdelávacím kurzom bežeckého lyžovania, ktoré sa uskutočnia na Štrbskom Plese v termíne od 30.03. do 03.04.2016. Podrobné informácie nájdete nižšie v texte.

Ilustračný obrázok

14.03.2016 Procházkovej najlepší výsledok sezóny v pretekoch Svetového pohára

Fantastický výsledok zaknihovala Alena Procházková na posledných pretekoch Svetového pohára v bežeckom lyžovaní tejto sezóny. Desiatym miestom si tak vyrovnala svoje doterajšie najlepšie umiestnenie vo vytrvalostných pretekoch zo 06.01.2011 na 16km voľnou technikou v rámci Tour de Ski z Cortiny do Toblachu (ITA). Toto umiestnenie sa stalo aj jej najlepším výsledkom tejto sezóny v hodnotení Svetového pohára.

 záznamy 1 - 10 z 198    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk