Top Aktuality

Ilustračný obrázok

01.12.2016 Slováci majú pred sebou MINI TOUR Svetového pohára

Druhé kolo Svetového pohára v bežeckom lyžovaní sa uskutoční v nórskom Lillehammeri vo formáte Mini Tour, čo znamená, že sa jedná o trojdňové podujatie hodnotené ako multistage (3-Days Tour).

Ilustračný obrázok

10.11.2016 Tvrdá a mrazivá príprava pri mínus 27°C

Dlhý a náročný presun autom pri ceste za snehom na sever Európy absolvovali členovia ŠCP zo Štrbského Plesa. Zdarný priebeh cesty a následné zahryznutie sa do náročnej prípravy pred Svetovým pohárom nám zdokumentoval a okomentoval tréner Petra Mlynára Peter Žiška.

Ilustračný obrázok

17.10.2016 Družstvo OH nádejí lyžuje na Sliezskom dome

Neuveriteľný zážitok prinieslo sústredenie reprezentačného družstva OH nádejí v bežeckom lyžovaní. O tento zážitok sa s Vami podelí z nášho rozhovoru tréner Juraj Brugoš.

Ilustračný obrázok

01.10.2016 Majstrami Slovenska v behu na kolieskových lyžiach Procházková a Mlynár

Vyvrcholením Barnett Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach bolo v rámci jeho 4. kola udeľovanie aj majstrovských titulov. Zároveň ako 15. ročník memoriálu Dr. Michala Guhra boli tieto preteky Majstrovstvami SR v behu na kolieskových lyžiach.

Ilustračný obrázok

28.09.2016 Pozvánka na Majstrovstvá SR v behu na kolieskových lyžiach

Už túto sobotu 1.10.2016 sa uskutoční podujatie M-SR v behu na kolieskových lyžiach. Preteky sú zároveň aj 4. kolom Barnett Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. O 14 hodine a 15 minúte sa nám v obci Gerlachov predstavia všetci členovia reprezentačných družstiev v bežeckom lyžovaní, aby sa popasovali so súpermi i nástrahami 4,5 km dlhej trate s prevýšením 198 metrov. Hromadný štart pri behu voľnou technikou sa udeje pred obecným úradom v Gerlachove s cieľom na Tatranskej Polianke.

Ilustračný obrázok

18.09.2016 Procházková so Šulekom zarezávajú už na snehu

Zatiaľ čo u nás vysoké teploty so slnečným počasím striedajú daždivé dni, naši reprezentanti pod taktovkou trénera Valušku nás stručne informovali o ich vydarenom tréningovom pôsobení na snehu.

Ilustračný obrázok

16.09.2016 Pretekárov preverilo najnáročnejšie 3. kolo Barnett Slovenského pohára

S odstupom času môžeme zhodnotiť priebeh už tretieho kola Barnett Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Preteky organizované TJ BIela Stopa sa konali na Skalke pri Kremnici. Kompozícia disciplíny PURSUIT pozostávala z prológu (šprint voľnou technikou na inline dráhe) a výbehu do kopca súpažne s hendikepovým štartom podľa poradia z prológu.

Ilustračný obrázok

07.09.2016 Vysokohorská príprava pokračuje v Livigno/ITA

Po vyvrcholení letnej prípravy testami reprezentácie v bežeckom lyžovaní sa opäť začala vysokohorská príprava. V talianskom Livignu sa pod vedením reprezentačného trénera J.Valušku pripravujú v náročnom tréningovom bloku naši reprezentanti Alena Procházková a Miroslav Šulek. Obaja by mali vstúpiť do kolotoča Svetového pohára už 26.11.2016 v jeho prvom kole vo fínskom stredisku Ruka.

Ilustračný obrázok

15.08.2016 Procházková a Mlynár víťazmi 2. kola Barnett Slovenského pohára v Levočskej doline

V nedeľu v Levočskej doline pokračoval svojim druhým kolom BARNETT SLOVENSKÝ POHÁR V BEHU NA KOLIESKOVÝCH LYŽIACH. Za nádherného počasia v krásnom (pre bežcov na lyžiach i v novom) prostredí sa uskutočnili zaujímavé preteky intervalovým štartom. Zaujímavé hlavne z dôvodu, že sa bežalo iba súpažou,čiže pretekári si otestovali hlavne svoje silové parametre hornej časti tela.

Ilustračný obrázok

11.08.2016 Jubileum 60 rokov Františka Novodomca

Srdečné blahoželanie od všetkých členov a pretekárov LKHL Detvianska Huta – Látky oddiel bežeckého lyžovania zasiela trénerovi Mgr. Františkovi Novodomcovi, ktorí sa 12. augusta 2016 dožíva okrúhleho jubilea 60 rokov.

 záznamy 1 - 10 z 209    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk