Top Aktuality

Ilustračný obrázok

17.10.2016 Družstvo OH nádejí lyžuje na Sliezskom dome

Neuveriteľný zážitok prinieslo sústredenie reprezentačného družstva OH nádejí v bežeckom lyžovaní. O tento zážitok sa s Vami podelí z nášho rozhovoru tréner Juraj Brugoš.

Ilustračný obrázok

01.10.2016 Majstrami Slovenska v behu na kolieskových lyžiach Procházková a Mlynár

Vyvrcholením Barnett Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach bolo v rámci jeho 4. kola udeľovanie aj majstrovských titulov. Zároveň ako 15. ročník memoriálu Dr. Michala Guhra boli tieto preteky Majstrovstvami SR v behu na kolieskových lyžiach.

Ilustračný obrázok

28.09.2016 Pozvánka na Majstrovstvá SR v behu na kolieskových lyžiach

Už túto sobotu 1.10.2016 sa uskutoční podujatie M-SR v behu na kolieskových lyžiach. Preteky sú zároveň aj 4. kolom Barnett Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. O 14 hodine a 15 minúte sa nám v obci Gerlachov predstavia všetci členovia reprezentačných družstiev v bežeckom lyžovaní, aby sa popasovali so súpermi i nástrahami 4,5 km dlhej trate s prevýšením 198 metrov. Hromadný štart pri behu voľnou technikou sa udeje pred obecným úradom v Gerlachove s cieľom na Tatranskej Polianke.

Ilustračný obrázok

18.09.2016 Procházková so Šulekom zarezávajú už na snehu

Zatiaľ čo u nás vysoké teploty so slnečným počasím striedajú daždivé dni, naši reprezentanti pod taktovkou trénera Valušku nás stručne informovali o ich vydarenom tréningovom pôsobení na snehu.

Ilustračný obrázok

16.09.2016 Pretekárov preverilo najnáročnejšie 3. kolo Barnett Slovenského pohára

S odstupom času môžeme zhodnotiť priebeh už tretieho kola Barnett Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Preteky organizované TJ BIela Stopa sa konali na Skalke pri Kremnici. Kompozícia disciplíny PURSUIT pozostávala z prológu (šprint voľnou technikou na inline dráhe) a výbehu do kopca súpažne s hendikepovým štartom podľa poradia z prológu.

Ilustračný obrázok

07.09.2016 Vysokohorská príprava pokračuje v Livigno/ITA

Po vyvrcholení letnej prípravy testami reprezentácie v bežeckom lyžovaní sa opäť začala vysokohorská príprava. V talianskom Livignu sa pod vedením reprezentačného trénera J.Valušku pripravujú v náročnom tréningovom bloku naši reprezentanti Alena Procházková a Miroslav Šulek. Obaja by mali vstúpiť do kolotoča Svetového pohára už 26.11.2016 v jeho prvom kole vo fínskom stredisku Ruka.

Ilustračný obrázok

15.08.2016 Procházková a Mlynár víťazmi 2. kola Barnett Slovenského pohára v Levočskej doline

V nedeľu v Levočskej doline pokračoval svojim druhým kolom BARNETT SLOVENSKÝ POHÁR V BEHU NA KOLIESKOVÝCH LYŽIACH. Za nádherného počasia v krásnom (pre bežcov na lyžiach i v novom) prostredí sa uskutočnili zaujímavé preteky intervalovým štartom. Zaujímavé hlavne z dôvodu, že sa bežalo iba súpažou,čiže pretekári si otestovali hlavne svoje silové parametre hornej časti tela.

Ilustračný obrázok

11.08.2016 Jubileum 60 rokov Františka Novodomca

Srdečné blahoželanie od všetkých členov a pretekárov LKHL Detvianska Huta – Látky oddiel bežeckého lyžovania zasiela trénerovi Mgr. Františkovi Novodomcovi, ktorí sa 12. augusta 2016 dožíva okrúhleho jubilea 60 rokov.

Ilustračný obrázok

31.07.2016 Barnett Slovenský pohár na kolieskových lyžiach odštartoval na Látkach

Barnett Slovenský pohár v behu na kolieskových lyžiach sa stal realitou. Jeho prvé kolo odštartovalo na Látkach vytrvalostnými pretekmi voľnou technikou s hromadným štartom. Doposiaľ na Slovensku najdlhšie preteky na kolieskových lyžiach (24km) najlepšie zvládol v dramatickom závere Miroslav Šulek (STJL). Ženy bežali 16km, kde dominovala Eva Segečová (STJL).

Ilustračný obrázok

14.07.2016 Procházková s Klementovou v príprave na Sliezskom dome

Reprezentačné družstvo žien s Alenou Procházkovou a Barborou Klementovou pod taktovkou trénera Jána Valušku zakotvilo na vysokohorskej príprave v domácom prostredí Horského hotela Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách.

 záznamy 1 - 10 z 207    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk