Top Aktuality

Ilustračný obrázok

18.05.2020 ONLINE vzdelávací seminár NOR - športová príprava v kluboch

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje v Nórsku na klubovej úrovni v behu na lyžiach? Na všetko Vám dá odpoveď Nórsky seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 20.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

15.05.2020 Doba po-zimná. Čo robia napríklad víťazi Slovenského pohára?

Keď sa všetko na jar zazelenie, je najvyšší čas obhliadnutuť sa za zimou a zhodnostiť si, ako prebehla. Kompletné vyhodnotenie zimy práve pripravujeme. No medzi tým sme sa opýtali niekoľkých Slovenských freeskierov, medzi inými aj víťazov Slovenského pohára, ako uplynulú zimu hodnotia. Nevynechali sme, ako trávia svoj voľný čas práve v tomto čase.

Ilustračný obrázok

14.05.2020 3. kolo Slovakia Freeski Cup & Zuberská foršta vol. 9

Zuberska foršta vol.9 je legendárna Slovenská akcia. Ako názov napovedá, chalani to tiahnu už úctyhodných 9 rokov. Tento ročník sa konal v zaujímavý dátum, 22.2.2020 a bol opäť súčasť Slovakia Freeski Cup, ktoré bolo zároveň FIS open eventom.

Ilustračný obrázok

12.05.2020 Medzinárodný ONLINE vzdelávací seminár - technika v behu na lyžiach

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje technika v behu na lyžiach? Aký je rozdiel medzi NOR, ITA a USA vo forme nácviku techniky? Na všetko Vám dá odpoveď medzinárodný seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 13.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

Ilustračný obrázok

11.05.2020 Tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Ilustračný obrázok

10.05.2020 Prezentačný tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Ahoj pri Priešťanoch

Lyžiarske strediko Ahoj pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

29.04.2020 Svetový pohár v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici 13-16.8.2020

Po pridelení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach FIS pre Slovenskú republiku na sezónu 2020 do Banskej Bystrice, sme sa začali tešiť na výnimočné podujatie, po prvý krát v histórii na Slovensku. Aktuálne prebiehajú postupné práce na príprave podujatia, ktoré sa nečakane dostalo pod tlak zo strany Covid-19. Aktuálne sa čaká na vyjadrenie pracovnej komisie Svetového pohára ROLL FIS, ktorá zasadne elektronicky 18 mája 2020. V hre je zrušenie celej sezóny Svetového pohára 2020 alebo jej redukcia. Čína presunula svoj sveťák na september a v Taliansku sa už rozhodlo o zrušení plánovaného finále. Čo bude so sveťákom u nás doma ostáva ešte otvorené. Ak má niekto záujem zapojiť sa do samotnej organizácie vrcholného domáceho podujatia a prispieť k jeho zdarnému priebehu nech zašle informáciu emailom na: crosscountry@slovak-ski.sk Info na www.rollerski.sk

Ilustračný obrázok

25.04.2020 Lyžovanie na tráve opäť začína žiť

Lyžiarske stredisko Ahoj, Banka pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

20.04.2020 Youtube kanál Slovakia Freestyle Team

Úsek akrobatického lyžovania ponúka zaujímavý obsah nie len vo forme fotografií ale aj videí. Pre tento účel sme založili a zaktualizovali aj Youtube kanál, ktorý obsahuje všetky dôležité videá od roku 2018. Pozrite si dokument zo Slovakia Freeski Cup 2018, tréningy v hale Hangair, skvelé video z kempu na Hintertuxe či mnohé ďalšie. Stačí kliknúť na nasledovný odkaz:

Ilustračný obrázok

19.04.2020 Na Slovensku máme freeski rozhodcov s národnou licenciou

V polovici januára sa uskutočnil prvý seminár pre freeski rozhodcov na Slovensku. V Nízkych Tatrách sa zišlo 11 účastníkov z celej krajiny, od Bratislavy až po Košice. Absolvovali prednášku so základnými informáciami o rozhodovaní v troch disciplínach, half pipe, big air a slope style zavŕšenú testom.

 záznamy 1 - 10 z 1249    nasledujúce   posledný »

14.05.2020 Zuberska foršta vol.9 je legendárna Slovenská akcia. Ako názov napovedá, chalani to tiahnu už úctyhodných 9 rokov. Tento ročník sa konal v zaujímavý dátum, 22.2.2020 a bol opäť súčasť Slovakia Freeski Cup, ktoré bolo zároveň FIS open eventom.

Oproti predchádzajúcej zime a kôli snehovým podmienkam bol na poslednú chvíľu skok presunutý vyššie. Organizátori flexibilne zareagovali aj na účasť mladšej generácie a postavili im menší skok. Jedným z milých prekvapení bola účasť Braňa Zboju, jedného zo slovenských freeski priekopníkov, ktorý sa nenechal zahanbiť so svojim vysokým a ďalekým rodeom 5.
Celý deň nás nenechal len tak postávať DJ Ľudko Snovák, od hudobného pultu na nás sypal samé hitovky. O hlade a o smäde sme tiež neostali, zázemie pre riderov a vedľa stan s grillom boli plné chutného jedla. Diváci, ktorých bolo neúrekom, povzbudzovali jazdcov.
Vládla pohoda, veselá atmosféra a hlavne dobrý pojazd.

Celkovo pretekalo vo freeski 5 juniorov a 9 mužov. Bohužiaľ, aj toto kolo Slovenského pohára sa zaobišlo bež žien. Celkové finálne výsledky uvádzame nižšie.
Fotogalériu zachytil Laky. Nech sa páči 👏.
Video z akcie (viď nižšie), ti napovie viac ako veľa slov 🎥.
 
Sleduj Slovakia Freestyle Team na Facebooku aj Instagrame, dozvieš sa všetky potrebné informácie 👍.
#SlovakiaFreeskiDays

Zuberská foršta vol.9. Photo: Laky
 
Zuberská foršta vol.9. Photo: Laky
EN
Zuberská foršta vol.9 is legendary Slovak event. As the name of the event already says, gys are making this happen for 9 years. This year it was held on February 22, 2020 and as part of Slovakia Freeski Cup together with FIS open.
In compare with previous winter and because of snowfall, the jump was moved higher on the slop at the last minute. Organizers also built additionally the smaller kicker for younger participants. One of the nice surprises was participation of Braňo Zboja, one of the Slovak freeski legends, who was not jedného zo slovenských freeski priekopníkov, who did not allow himself to be ashamed of his high and distant rodeao 5.
The whole day DJ Ludko Snovak wouldn't let us stand still as he was hitting us with the great songs. Rider's back stage and grill stand full of tasty food didn't leave us hungry nor thirsty. Many of spectators encouraged the riders.
There was chill, a cheerful atmosphere and especially a good ride the whole time.
In total in freeski categhory there were 5 juniors and 9 men. Unfortunately, this round of Slovakia Freeski Cup was again without women.
There is photo gallery captured by Laky. Enjoy ☀️.

Video from the event (see below), will tell you more than the words 🎥.
Follow Slovakia Freestyle Team on Facebook and Instagram. You will get all the necessary information 👍
#SlovakiaFreeskiDays
Gratulujeme víťazom / Congrats to the winners:
Muži / Men 🥇
1️Michael Oravec
2️ @Nika Eloshvili
3️ Marian Majko Sumke
Special mention: Bernát Juraj
Juniori / Juniors 🏅
1️Filip Štrba
2️ Hugo Neupauer
3️ Miroslav Škorík

 
 
 

Fotogaléria

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk