Top Aktuality

Ilustračný obrázok

14.08.2017 Barbara Míková sa ujala vedenia SP v lyžovaní na tráve!

---- Svetový pohár lyžiarov na tráve sa prehupol do svojej druhej polovice a boj na špici sa začína priostrovať s každým ďalším kolom súťaže...v náš prospech!

Ilustračný obrázok

13.08.2017 Famózna Procházková má tri víťazstvá v rade vo Svetovom pohári

Počas víkendu sa uskutočnilo ďalšie kolo Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskom stredisku Madona a v športovom centre Smecersils. Na programe boli tri disciplíny v ktorých naša reprezentantka Alena Procházková nenašla premožiteľku.

Ilustračný obrázok

09.08.2017 Úspešné finále žiackeho Svetového pohára FIS na tráve!

---- Počas uplynulého víkendu sa uskutočnilo v lyžiarsom stredisku Štítná nad Vláří v Českej republike, finálové kolo FIS Svetového pohára mládeže v lyžovaní na tráve. Na podujatí nesmeli chýbať ani pretekári SLA. Po úspešnom absolvovaní niekoľkých FIS žiackych pretekov doma i v zahraničí, aj napriek malej výprave v počte 4, sme dosiahli veľmi pekné výsledky, na ktorých by sme chceli založiť budúce úspechy.

Ilustračný obrázok

08.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta s medailovou bilanciou

Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach Solleftea (SWE) 3.-6.8.2017. Vo švédskom meste Solleftea sa minulý týždeň ukončili Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach 2017. Slovenská reprezentácia nám urobila veľkú radosť ziskom troch medailí čím v konečnom hodnotení krajín Slovensko obsadilo výborné 5 miesto. Medailové pozície vybojovali:

Ilustračný obrázok

05.08.2017 Procházková priebežnou líderkou Svetového pohára

Alena Procházková sa vďaka výbornému vstupu do sezóny v SP v behu na kolieskových lyžiach a výsledkami na Majstrovstvách sveta vo švédskom stredisku Solleftea zostala v pozícii líderky priebežného poradia Svetového pohára.

Ilustračný obrázok

04.08.2017 Nová generácia trávarov sa presadzuje!

---- Počas uplynulého týždňa 24-29.7.2017 sa v rakúskom Rettenbachu konal žiacky kemp v lyžovaní na tráve a súčasne 4. kolo FIS Children Cup pretekov žiakov. Prinášame Vám momenty z kempu, na ktorom naši mládežníci zbierali nové cenné skúsenosti, techniky a aj pracovali na svojej kondícii, aby na konci kempu zabojovali čo najlepšie o ďalšie body v celkovom umiestnení FIS Children Cup 2017.

Ilustračný obrázok

04.08.2017 Procházková vicemajsterkou sveta

Alena Procházková sa vo švédskom stredisku Solleftea stala vicemajsterkou sveta v disciplíne šprint voľnou technikou v behu na kolieskových lyžiach. Vo vyraďovacích súbojoch zdolala aj najrýchlejšiu z kvalifikácie domácu reprezentantku Dahlqvistovú (SWE). Vo finálovom súboji iba tesne nestačila na Olgu Letuchevovú (RUS).

Ilustračný obrázok

03.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta tesne za medailovými pozíciami

Slováci v úvodných pretekoch Majstrovstiev sveta v behu na kolieskových lyžiach vo švédskom meste Solleftea siahali na medailové priečky. Na 22,5km trati voľnou technikou s intervalovým štartom obsadil Peter Mlynár 4. miesto a iba 11 sekúnd ho delilo od bronzovej priečky. Alena Procházková skončila na 5. mieste, pričom v samotnom priebehu pretekov siahala aj na medailu.

Ilustračný obrázok

02.08.2017 Prvé pokusy zimných lyžiarov na tráve

--- 5.7.2017 nás v GRASSKI CENTRE "AHOJ" navštívili zimní lyžiari zo SKI Academy Vrátna pod vedením trénerky p. Královej, ktorí v rámci sústredenia na vodnych lyžiach v Piešťanoch chceli vyskúšať tiež letné lyžovanie na tráve.

Ilustračný obrázok

31.07.2017 SOV projekt "Ukáž sa!" už pozná svojich víťazov - Klaudia Nemcová je druhá v poradí!

--- 2.ročník projektu Nadácie SOV na podporu mladých talentovaných športovcov pod názvom "Ukáž sa" už pozná svojich víťazov!

 záznamy 1 - 10 z 814    nasledujúce   posledný »

09.06.2017 V bratislavskom hoteli NH Gate One sa aj s účasťou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana v piatok, 9.júna, uskutočnilo 52. valné zhromaždenia Slovenského olympijského výboru.

V programe rokovania bola aj slávnostná časť oceňovania významných osobností športu.

 

Lyžiarske odvetvie získalo nasledovné štyri ocenenia :

 

Cena Pavla Demitru (za mimoriadny pozitívny prínos k reprezentácii SR v spojení s vynikajúcimi výkonmi): VERONIKA VELEZ-ZUZULOVÁ - Úsek alpských disciplín

 

Cena Matyldy Pálfyovej (udeľuje sa ženám za ich športové výsledky, aktivitu v športe a v olympijskom hnutí): ANNA BLAHUTOVÁ - Úsek alpských disciplín

 

Čestné uznanie SOV (za dlhodobú aktivitu pri šírení olympizmu): LADISLAV ŠANDOR - Úsek lyžovania na tráve

 

Ocenenie Klubu Fair Play SOV za aktívne šírenie a propagáciu fair play : JÁN KUBIŠ - Úsek bežeckého lyžovania

 

Všetkým oceneným srdečne gratulujeme a prajeme veľa pekných športových a životných úspechov a zážitkov!

 

- Predsedníctvo SLA -

 

Kompletná informácia (tu)

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk