Top Aktuality

Ilustračný obrázok

17.09.2020 FIS preteky juniorov a dospelých v lyžovaní na tráve v Štítnej nad Vláří

Štítná nad Vláří

Ilustračný obrázok

17.09.2020 Pozvánka na testy ÚTM a vyhodnotenie Slovenského pohára v kategóriách žiactva

Vážení športovci, tréneri a činovníci v bežeckom lyžovaní. Pozývame Vás na každoročné testy ÚTM v Banskej Bystrici - šachtičky. Z dôvodu opatrení Covid-19 je program testov upravený a doplnený o odovzdanie ocenení pre kategórie žiactva za umiestnenie na 1 až 3mieste v celkovom hodnotení Slovenského pohára v behu na lyžiach za uplynulú sezónu. Zároveň sa na Šachtičkách uskutoční aj pracovno-informačné zasadnutie trénerov k nasledujúcej sezóne. Upozorňujeme na dodržiavanie nariadení prevencie Covid-19 a tešíme sa na Vašu účasť.

16.09.2020 Hlasujte za Dominiku Maršálekovú a podporte ju v súťaži Ukáž sa!

Ilustračný obrázok

10.09.2020 Marián Sumka na pretekoch v Snow Dome v Bispingene zinkasoval 23,75 FIS bodov

Krytá hala Snow Dome v Bispingene, Nemecko

Ilustračný obrázok

08.09.2020 Vo 4. kole pretekov SP v behu na kolieskových lyžiach na Skalke zvíťazili Procházková a Koristek

Kremnica - Skalka

07.09.2020 Šport mládeže (Kluby)2020

Vážení zástupcovia športových klubov SLA, venujte pozornosť pokynom k vyúčtovaniu príspevku Šport mládeže (Kluby) 2020.

Ilustračný obrázok

04.09.2020 9. Konferencia SLA - tlačová správa

Poprad

03.09.2020 Živé vysielanie 9. Riadna Konferencia SLA 2020

Ilustračný obrázok

02.09.2020 SLA postupne odhaľuje činnosť bývalého generálneho sekretára

Poprad

Ilustračný obrázok

31.08.2020 OPATRENIA PROTI ŠÍRENIU COVID-19 pri usporiadaní Konferencie SLA konanej dňa 03.09.2020 v Hoteli Dixon, Banská Bystrica

Vážení delegáti/pozvaní hostia 9. Riadnej Konferencie SLA, venujte prosím pozornosť Opatreniam proti šíreniu COVID-19 pri usporiadaní 9. Riadnej Konferencie SLA konanej 3.9.2020 v hoteli Dixon v Banskej Bystrici.

 záznamy 1 - 10 z 1297    nasledujúce   posledný »

04.09.2020 Poprad

Slovenská lyžiarska asociácia otvorene a s výzvou na konštruktívnu komunikáciu

 

Včera sa v priestoroch hotela Dixon v Banskej Bystrici konala riadna 9. Konferencia Slovenskej lyžiarskej asociácie. Hlavnou témou podujatia boli voľby zástupcu severskej kombinácie v Predsedníctve SLA (P-SLA), zástupcu skokanov na lyžiach v Predsedníctve SLA (P-SLA), predsedu a podpredsedu Disciplinárnej komisie SLA a Orgánu pre riešenie sporov SLA. Nemenej dôležitým bodom konferencie bolo rozhodnutie Konferencie vo veci členov porušujúcich Stanovy SLA.

Konferencia sa konala v náhradnom termíne z dôvodu pandémie COVID19. Prezident zhodnotil procesy v SLA od poslednej konferencie a predstavil vyhliadky na najbližšiu sezónu.

Výsledky volieb konferencie boli nasledovné: zástupcom severskej kombinácie v Predsedníctve SLA (P-SLA) sa stal František Zlevský, zástupcom skokanov na lyžiach v Predsedníctve SLA (P-SLA) Martin Mesík,  predsedom Disciplinárnej komisie SLA Peter Ďurčo, podpredsedom Disciplinárnej komisie SLA Vincent Frič, predsedom Orgánu pre riešenie sporov SLA Roman Reisstetter a podpredsedníčkou Orgánu pre riešenie sporov SLA Monika Poľanová.

Delegáti konferencie diskutovali o rôznych pracovných problémoch v rámci hnutia. Ostrá výmena názorov prebehla najmä v témach vo veci členov porušujúcich Stanovy SLA, kde bolo členom skupinky alpských disciplín vedenej Jurajom Sinayom a Petrom Bendíkom jednoznačne vysvetlené, že asociácia skončila so zmierlivými pokusmi a výzvami na adresu tejto skupinky. Boli vyzvaní, aby prestali vnášať do asociácie nepokoj a umelé problémy. Významne sa podieľajú na dlhodobom poškodzovaní dobrého mena SLA zverejňovaním domnelých podnetov bez toho, aby využili kontrolné orgány hnutia. Takéto konanie nebude ďalej akceptované a bude sa ním zaoberať disciplinárna komisia SLA. Rovnaká skupinka z úseku alpských disciplín sa pokúsila o doplnenie programu o odvolanie člena Predsedníctva SLA pána Dluhoša, prezidenta Ivana Ivaniča a viceprezidenta SLA Marina Mersicha. Až dve tretiny delegátov návrh nepodporili. Nakoniec boli prijaté všetky zákonom stanovené dokumenty väčšinou členov delegátov. Po prvýkrát v histórii SLA bol zrealizovaný živý prenos z celej konferencie cez FB SLA.

„Sme svedkami éry v lyžovaní, ktorá nemá obdobu. Sme pod tlakom pandémie a stále nie je jasné, akým spôsobom v tejto súvislosti môžeme plánovať a organizovať tradičné lyžiarske podujatia. Situácia sa každým dňom mení a žiaľ odpovede na otázky k tejto téme sme nedostali od prítomného štátneho tajomníka MŠVVaŠ Ivana Husára, ktorý bol čestným hosťom našej konferencie,“ uviedol Ivan Ivanič, prezident SLA k priebehu konferencie a ďalej dodal: „Súčasná situácia si vyžaduje jednotu lyžovania a snowboardingu. Boje a nezmyselné rozbroje nikto nepotrebuje. Dnes je jednota esenciou prežitia viac, ako kedykoľvek predtým. Asociácia potvrdila svoju súdržnosť. Expanzívna a agresívna politika permanentného prekračovania pravidiel a regulí, urážania, provokácií a deštrukcie smerom do vnútra nášho hnutia aj smerom von bola odmietnutá. Uprednostňujem povestnú „STREITKULTUR – kultúru sporu“, ale aj táto má svoje pravidlá a mantinely.“

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk