Top Aktuality

Ilustračný obrázok

22.09.2021 Alena Procházková v celkovom hodnotení Svetového pohára KL druhá

Val di Fiemme, Taliansko

Ilustračný obrázok

22.09.2021 Reprezentačný tím na MS a MSJ podal dobrý výkon, Procházková celkovo druhá

Val di Fiemme, Taliansko

21.09.2021 Ponuka na odkúpenie vozidla SLA

SLA ponúka na odkúpenie pre kluby ÚAD Renault Traffic. Rok výroby 2010, najazdených 332 000km. Odkupná cena je 3800 Eur. Svoje ponuky predložte do 24.9.2021 mailom na financie@slovakski.org

Ilustračný obrázok

20.09.2021 Ján Solivajs ocenený SOŠV za dlhodobé pôsobenie v duchu fair play

Potešiteľné informácie dorazili z Klubu fair play SOŠV. V rámci oceňovania laureátov malo zastúpenie aj bežecké lyžovanie. DIPLOM KFP SOŠV bol udelený dlhoročnému trénerovi bežcov na lyžiach Jánovi Solivajsovi z Banskej Bystrice. Za celoživotné aktívne nasadenie v prospech rozvoja bežeckého lyžovania na Slovensku v duchu fair play srdečne ďakujeme a blahoželáme k oceneniu.

Ilustračný obrázok

14.09.2021 Nikola Fričová - celková víťazka Českého pohára

Ilustračný obrázok

14.09.2021 Nikola Fričová - celková víťazka Českého pohára

Štítná nad Vláří, Česká republika

Ilustračný obrázok

08.09.2021 Podporte svojím hlasom Michala Tatarku

Ilustračný obrázok

08.09.2021 Podporte svojím hlasom Michala Tatarku

Ilustračný obrázok

01.09.2021 Adam Masár a Tomáš Noris - dobré výsledky vo Svetovom pohári

Ilustračný obrázok

31.08.2021 Lyžiarka na tráve Nikola Fričová získala dva krištáľové glóbusy, veľký aj malý

Tambre, Taliansko

 záznamy 1 - 10 z 1539    nasledujúce   posledný »

04.09.2020 Poprad

Slovenská lyžiarska asociácia otvorene a s výzvou na konštruktívnu komunikáciu

 

Včera sa v priestoroch hotela Dixon v Banskej Bystrici konala riadna 9. Konferencia Slovenskej lyžiarskej asociácie. Hlavnou témou podujatia boli voľby zástupcu severskej kombinácie v Predsedníctve SLA (P-SLA), zástupcu skokanov na lyžiach v Predsedníctve SLA (P-SLA), predsedu a podpredsedu Disciplinárnej komisie SLA a Orgánu pre riešenie sporov SLA. Nemenej dôležitým bodom konferencie bolo rozhodnutie Konferencie vo veci členov porušujúcich Stanovy SLA.

Konferencia sa konala v náhradnom termíne z dôvodu pandémie COVID19. Prezident zhodnotil procesy v SLA od poslednej konferencie a predstavil vyhliadky na najbližšiu sezónu.

Výsledky volieb konferencie boli nasledovné: zástupcom severskej kombinácie v Predsedníctve SLA (P-SLA) sa stal František Zlevský, zástupcom skokanov na lyžiach v Predsedníctve SLA (P-SLA) Martin Mesík,  predsedom Disciplinárnej komisie SLA Peter Ďurčo, podpredsedom Disciplinárnej komisie SLA Vincent Frič, predsedom Orgánu pre riešenie sporov SLA Roman Reisstetter a podpredsedníčkou Orgánu pre riešenie sporov SLA Monika Poľanová.

Delegáti konferencie diskutovali o rôznych pracovných problémoch v rámci hnutia. Ostrá výmena názorov prebehla najmä v témach vo veci členov porušujúcich Stanovy SLA, kde bolo členom skupinky alpských disciplín vedenej Jurajom Sinayom a Petrom Bendíkom jednoznačne vysvetlené, že asociácia skončila so zmierlivými pokusmi a výzvami na adresu tejto skupinky. Boli vyzvaní, aby prestali vnášať do asociácie nepokoj a umelé problémy. Významne sa podieľajú na dlhodobom poškodzovaní dobrého mena SLA zverejňovaním domnelých podnetov bez toho, aby využili kontrolné orgány hnutia. Takéto konanie nebude ďalej akceptované a bude sa ním zaoberať disciplinárna komisia SLA. Rovnaká skupinka z úseku alpských disciplín sa pokúsila o doplnenie programu o odvolanie člena Predsedníctva SLA pána Dluhoša, prezidenta Ivana Ivaniča a viceprezidenta SLA Marina Mersicha. Až dve tretiny delegátov návrh nepodporili. Nakoniec boli prijaté všetky zákonom stanovené dokumenty väčšinou členov delegátov. Po prvýkrát v histórii SLA bol zrealizovaný živý prenos z celej konferencie cez FB SLA.

„Sme svedkami éry v lyžovaní, ktorá nemá obdobu. Sme pod tlakom pandémie a stále nie je jasné, akým spôsobom v tejto súvislosti môžeme plánovať a organizovať tradičné lyžiarske podujatia. Situácia sa každým dňom mení a žiaľ odpovede na otázky k tejto téme sme nedostali od prítomného štátneho tajomníka MŠVVaŠ Ivana Husára, ktorý bol čestným hosťom našej konferencie,“ uviedol Ivan Ivanič, prezident SLA k priebehu konferencie a ďalej dodal: „Súčasná situácia si vyžaduje jednotu lyžovania a snowboardingu. Boje a nezmyselné rozbroje nikto nepotrebuje. Dnes je jednota esenciou prežitia viac, ako kedykoľvek predtým. Asociácia potvrdila svoju súdržnosť. Expanzívna a agresívna politika permanentného prekračovania pravidiel a regulí, urážania, provokácií a deštrukcie smerom do vnútra nášho hnutia aj smerom von bola odmietnutá. Uprednostňujem povestnú „STREITKULTUR – kultúru sporu“, ale aj táto má svoje pravidlá a mantinely.“

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovakski.org