Kalendár podujatí

máj
24

FIS Grasski 2019

Ahoj, Banka

P R
jún
4

Odborný seminár ASKPN

Floreát Ideapark, Krajinská 32, 921 01 Piešťany

P
jún
7

O pohár primátora BB

Žlté Piesky, Banská Bystrica

P

Zápis do ISŠ registra športovcov / šp.odborníkov

Top Aktuality

Ilustračný obrázok

24.05.2019 Odborný seminár pre kluby ASPKN

-- V mene Asociácie športových klubov Piešťany Vás srdečne pozývame na seminár organizovaný v spolupráci s Učenou právnickou spoločnosťou dňa 04.06.2019 v Piešťanoch.

Ilustračný obrázok

24.05.2019 Ďakovný list prezidenta SLA, informácie o spúšťanom projekte Národných lyžiarskych centier

Ilustračný obrázok

24.05.2019 Výzva - Členstvo v SLA

Výzva všetkým členom SLA!

Ilustračný obrázok

20.05.2019 Salamandra privítala prvý reprezentačný zraz sezóny

Počas uplynulého týždňa sa uskutočnil v resorte Salamandra prvý reprezentačný zraz bežcov na lyžiach. Pozvánku dostali všetci členovia reprezentačných družstiev i talentovanej mládeže. Napriek úvodu nepriaznivého počasia sa podarilo naplniť program sústredenia do bodky. Spestrením bola magnetoterapia a testovanie prístrojov Bioquant NS, ktoré športovci obdržali od spoločnosti Orin.

Ilustračný obrázok

13.05.2019 FIS Grasski preteky - 24-26.05.2019 Banka

--- Pozývame všetkých na medzinárodné preteky FIS v lyžovaní na tráve, ktoré sa uskutočnia v dňoch 24. až 26. mája v stredisku Ahoj pri obci Banka, Piešťany.

Ilustračný obrázok

01.05.2019 V Levoči ocenili najlepších bežcov na lyžiach

Levoča 1.5.2019 – V Mestskom divadle v Levoči vyhlásili včera najlepších bežcov na lyžiach v celkovom hodnotení Slovenského pohára v sezóne 2018/2019. Slávnostný ceremoniál zorganizoval Bežecký úsek Slovenskej lyžiarskej asociácie v spolupráci s mestom Levoča.

Ilustračný obrázok

18.04.2019 ŠLUSOVKA 2019

Ilustračný obrázok

09.04.2019 Samo JAROŠ 2.miesto na MSJ !

Samuel Jaroš na Majstrovstvách sveta juniorov v slopestyle - 9.4.2019, Klaeppen, Švédsko

Ilustračný obrázok

09.04.2019 Jarné lyžovanie

---- Pretekárky lyžovania na tráve, Tatiana Suchá, Sára Gavalierová, Alžbetka Bošková a ich kamarátka z Českej republiky Aneta Koryntová spolu s rodičmi, zorganizovali na najnižšom lyžiarskom svahu krásne jarné nedeľné popoludnie na trávových lyžiach.

Ilustračný obrázok

06.04.2019 Uspávanie bežiek - 14.4.2019 - Štrbské Pleso

Ukončenie bežeckej sezóny uspávaním bežiek. Pobežíme všetci v pyžamách, aby sme bežky spoločne uspali.

 záznamy 1 - 10 z 1086    nasledujúce   posledný »

14.09.2015 Leto je pomaly na konci a zima začína klopať na dvere. Veď prvý World Cup sezóny na Novom Zélande je už za nami. Ako sa na novú sezónu pripravujú členova slovenského freeski teamu?

Pavol "PAJO" Kuric

Pajo sa na zimu pripravoval svojským spôsobom. ,,Chodil som na tréningy Muay Thai (thajský box, pozn.) ktorému sa venujem už dlhšiu dobu.''

Pajo sa hlavne  zotavoval po predchádzajúcej zlomenine dvoch stavcov, takže sa snažil čo najviac rehabilitovať. Ako hovorí, postupne pracoval aj odbúraní bloku v hlave, ktorý človeku po takomto úraze môže ostať.

Najmladší člen Slovenského freestyle teamu ale zostáva optimistom: ,,Hlavne som sa snažil dostať späť do formy, ktorú som mal pred úrazom. Myslím, že sa mi to podarilo a teším sa znova na sneh!''

 

VIDEO: https://instagram.com/p/5c6DgvjLWS/?taken-by=pajoku

 

 

Katka "KATKA" Masarovičová

,,Leto som zahájila crosfitom, dlhodobo mi to zlepšuje kondíciu a dynamiku.''

Katku však neskôr pribrzdila nepríjemná choroba. ,,Obrala ma o cenný tréning v Novom Hrozenkove a Line36.'' Aj keď nemohla trénovať poriadne na lyžiach, Katka nelenila a tak ako Zuzička skúšala surfovanie.  ,,Venovala som sa  riversurfingu v Čunove a dva týždne som strávila tiež surfovaním vo Francúzsku.'' Na jeseň však bude pokračovať s crosfitom a tak isto plánuje  skákať v Line36.

 

Igor "Iči" Janckulík

Igor je v teame známy pre svoju náklonnosť k dvíhaniu železa. Cez leto vo fitku preto strávil asi najviac času zo všetkých. Ako hovorí, ,,v zime budem zatláčať prekážky do zeme :).''

 

 

Skôr ako na skokoch do vody ste mohli Igora vidieť na korčuliach v novom skateparku v Námestove a na novo otvorenom Bratislavskom tréningovom centre Line36. ,,Line 36 je skvéla možnosť tréningu, v lete sa tam dajú potrénovať nové triky s oveľa menším rizikom ako v zime na snehu. Teším sa hlavne na jeseň keď otvoria Dachstain, tam pôjdem vyskúšať všetko nové, čo som sa naučil.''

 

 

Richard "RICHIE" Jurečka

,,Pred letom som zvažoval možnosť odísť do Švajčiarska, no určité okolnosti ma udržali doma. V lete som tak strávil vela času v posilke a zároveň na BigAir.cz.’’ Skoky do vody tvoria dôležitú súčasť letnej prípravy freeskiera. Richie sa v Hrozenkove tak isto naučil pár nových trikov. Niektoré predviedol napríklad na Českej akcii Krom Wars, na ktorej sa zúčastnil ako jediný Slovák.

 

 

 

Okrem skokov do vody svoju prípravu  podporuje tak ako Igor na agressive inline, ktoré je spolu so slackline ideálne na rovnováhu a orientáciu napríklad na railoch. ,,Rád si tiež vyrazím do prírody na bicykli alebo zabehať si. Dá sa pritom dobre odreagovať.''

Richie sa na jeseň objaví aj vo freeski filme eXcelent Separation od Českej filmovej produkcie Separation Films. Trailer k filmu si môžete pozrieť tu:

 

VIDEO: https://www.facebook.com/separationfilms/videos/944246258947097/?pnref=story

 

 

Natália "NANA" Šlepecká

Popri práci strávi Nana najviac času v posilňovni ale aj na slackline alebo na korčuliach.

 

VIDEO: https://instagram.com/p/6kBUZQuElH/

 

Nana, tak ako Zuzička, trénuje v Slovak Strength Institute (Slovenskom silovom inštitúte) v Bratislave, kde sú najlepší odborníci na trénovanie (nielen profesionálnych) športovcov.  Chalani vytvárajú pre dievčatá profesionálny tréningový plán presne na mieru. Ten je skombinovaný s vhodným jedálničkom a kvalitnými výživovými doplnkami.

Nana, tak ako napríklad Richie, svoje triky trénovala aj v Novom Hrozenkove do vody či v u-rampe na korčuliach.

 

 

 

Zuzana "ZUZIČKA" Stromková

Zuzička, trávi leto najradšej vonku. ,,Ja som radšej von ako zavretá dnu v posilňovni, preto ma v lete bavia viac outdoorové športy.’’ To však neznamená, že sa nechodí pripravovať aj do posilňovne. Tak isto ako Nana trénuje  Slovenskom silovom inštitúte v Bratislave.

Okrem tohto Zuzička stihla cez leto spoluorganizovať Move UP Camp. ,,Tento ,sport and english’ camp sme robili v spolupráci so Štepánkou Lučanovou, trénerkou lyžovania a flexibility a Jankou Kusou, učiteľkou anglického jazyka.  Na campe sme mali športovcov aj nešportovcov, ktorí mali záujem sa niečo nové naučiť alebo sa pripraviť pred sezónou na sneh. Veľmi ma potešilo, keď deti odchádzali z campu šťastné a spokojné. Zároveň už teraz plánujeme ďalší camp na ľadovci Stubai v októbri.’’

Svoju letnú prípravu dopĺňa hlavne bicyklom a turistikou v Tatrách, kde je doma. Zároveň rada surfuje alebo sa zúčasťňuje lyžiarskych akcií.

 

 

Sledujte SLOVAKIA FREESTYLE TEAM aj na FB :

https://www.facebook.com/slovakiafreeskiteam

 

 

 

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk