Top Aktuality

Ilustračný obrázok

23.08.2019 Procházková na víťaznej vlne vo Svetovom pohári v Rusku

Famózne výkonz podávajú naši reprezentanti v 3 kole Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v ruskom Khanty-Mansijsk. V úvodnej disciplíne na 7,5km voľnou technikou zvíťazila Alena Procházková a Ján Koristek na 11,25km trati obsadil siedme miesto pričom za bronzom zaostal iba o 9,2 sek. V druhej disciplíne PURSUIT klasickou technikou na 11,25km trati Procházková opäť nenašla premožiteľku a fantastickým výkonom získala zlato.

Ilustračný obrázok

19.08.2019 Netradičnou disciplínou pokračovalo v Levoči 3kolo Steiger SP KL

V nedeľu sa uskutočnilo pod záštitou ŠKP Levoča v Resorte Levočská dolina tretie kolo Steiger Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Netradičné preteky korunoval netradičný spôsob behu a to čistým súpažným spôsobom "súpaž", ktorá preverila aktuálnu špeciálnu silovú pripravenosť všetkých zúčastnených športovcov v letnom období. Víťaztvá si odniesli v hlavných seniorských kategóriách Lucia Repková (KBT Spiš) a Ján Koristek (STJL).

Ilustračný obrázok

19.08.2019 Trikrát v top desiatke

, Bratislava - Dve siedme a jedno šieste miesto, taká je bilancia slovenských lyžiarok na tráve zo skončených majstrovstiev sveta v tomto letnom lyžiarskom športe, ktoré sa uskutočnili vo švajčiarskom Marbachegg-u. Šieste miesto obsadila Nikola Fričová v Super kombinácii, v rovnakej disciplíne skončila Vanesa Drahovská siedma. Siedme miesto zopakovala Vanesa Drahovská aj obrovskom slalome.

Ilustračný obrázok

12.08.2019 Dve medaily a k tomu skalpy hviezd

, Madona – Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu, ktorý sa dnes skončil v lotyšskej Madone, s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy!

Ilustračný obrázok

12.08.2019 Otváracie hodiny sekretariátu 33. týždeň 2019

Ilustračný obrázok

11.08.2019 Výprava SR medailová z MS i MSJ

Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu v lotyšskej Madone s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy! Výborné sú aj ďalšie dosiahnuté výsledky našich, v šprinte junioriek skončila Timea Mazúrová šiesta, v šprinte juniorov Denis Tilesch ôsmy, Maria Danielová tiež medzi juniorkami na 10km klasicky obsadila deviate miesto. BLAHOŽELÁME!

Ilustračný obrázok

11.08.2019 Sivoková a Mazúrová bronzové z MSJ

Výborné správy prišli aj v posledný deň šampionátu. Bronzové medaily počas posledných súbojov na MSJ v tímovom šprinte voľnou technikou pridali naše mladé dievčatá Kristína Sivoková a Timea Mazúrová.

Ilustračný obrázok

11.08.2019 Vicemajsterka sveta Procházková a bronzové juniorky

Úspešné vystúpenie našich reprezentantov na MS a MSJ v behu na kolieskových lyžiach v Madone - Lotyšsko. Blahoželáme!

Ilustračný obrázok

10.08.2019 Na MS Procházková strieborná, Koristek šiesty!

Slovensko sa na MS v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone dočkalo medaily. Na 15km voľnou technikou s hromadným štartom sa o strieborný lesk postarala Alena Procházková, ktorá dokázala zdolať hviezdy bežeckého neba z Ruska. Podobne nás potešil aj výsledok i výkon Jána Koristeka, ktorý obsadil na 20km trati výbornú šiestu pozíciu. Dokonca sa mu podurilo poraziť aktuálneho štvor-násobného majstra sveta zo Seefeldu a druhého muža celkového hodnotenia Svetového pohára v behu na lyžiach Bolschunova z Ruska. Barbora Klementová obsadila 16 priečku. Opäť potešili aj juniorskí reprezentanti: Kristína Sivoková výborným 5 miestom, Timea Mazúrová 9 miestom a Mária Danielová 15 miestom. Juniori: 14 miesto obsadil Denis Tilesch, 23 bol Matúš Oravec a Damián Cesnek obsadil 28 priečku. Všetkým Blehoželáme!

Ilustračný obrázok

09.08.2019 Na MSJ v šprinte sa úspešne predviedli naši juniorskí reprezentanti

Dnešný deň MS v Lotyšskej Madone prial našim juniorským reprezentantom. Výborný výkon a krásne umiestnenie si vybojovali Kristína Sivoková svojim 5. miestom a Timea Mazúrová 6 priečkou. Do top desiatky sa prebojovala aj Marianna Klementová svojim 10 miestom a 11 priečku obsadila Mária Danielová. Denis Tilesch sa predviedol výborným 8 miestom. Matúš Oravec obsadil 17 a Damián Cesnek 21 miesto.

 záznamy 1 - 10 z 1121    nasledujúce   posledný »

14.09.2015 Leto je pomaly na konci a zima začína klopať na dvere. Veď prvý World Cup sezóny na Novom Zélande je už za nami. Ako sa na novú sezónu pripravujú členova slovenského freeski teamu?

Pavol "PAJO" Kuric

Pajo sa na zimu pripravoval svojským spôsobom. ,,Chodil som na tréningy Muay Thai (thajský box, pozn.) ktorému sa venujem už dlhšiu dobu.''

Pajo sa hlavne  zotavoval po predchádzajúcej zlomenine dvoch stavcov, takže sa snažil čo najviac rehabilitovať. Ako hovorí, postupne pracoval aj odbúraní bloku v hlave, ktorý človeku po takomto úraze môže ostať.

Najmladší člen Slovenského freestyle teamu ale zostáva optimistom: ,,Hlavne som sa snažil dostať späť do formy, ktorú som mal pred úrazom. Myslím, že sa mi to podarilo a teším sa znova na sneh!''

 

VIDEO: https://instagram.com/p/5c6DgvjLWS/?taken-by=pajoku

 

 

Katka "KATKA" Masarovičová

,,Leto som zahájila crosfitom, dlhodobo mi to zlepšuje kondíciu a dynamiku.''

Katku však neskôr pribrzdila nepríjemná choroba. ,,Obrala ma o cenný tréning v Novom Hrozenkove a Line36.'' Aj keď nemohla trénovať poriadne na lyžiach, Katka nelenila a tak ako Zuzička skúšala surfovanie.  ,,Venovala som sa  riversurfingu v Čunove a dva týždne som strávila tiež surfovaním vo Francúzsku.'' Na jeseň však bude pokračovať s crosfitom a tak isto plánuje  skákať v Line36.

 

Igor "Iči" Janckulík

Igor je v teame známy pre svoju náklonnosť k dvíhaniu železa. Cez leto vo fitku preto strávil asi najviac času zo všetkých. Ako hovorí, ,,v zime budem zatláčať prekážky do zeme :).''

 

 

Skôr ako na skokoch do vody ste mohli Igora vidieť na korčuliach v novom skateparku v Námestove a na novo otvorenom Bratislavskom tréningovom centre Line36. ,,Line 36 je skvéla možnosť tréningu, v lete sa tam dajú potrénovať nové triky s oveľa menším rizikom ako v zime na snehu. Teším sa hlavne na jeseň keď otvoria Dachstain, tam pôjdem vyskúšať všetko nové, čo som sa naučil.''

 

 

Richard "RICHIE" Jurečka

,,Pred letom som zvažoval možnosť odísť do Švajčiarska, no určité okolnosti ma udržali doma. V lete som tak strávil vela času v posilke a zároveň na BigAir.cz.’’ Skoky do vody tvoria dôležitú súčasť letnej prípravy freeskiera. Richie sa v Hrozenkove tak isto naučil pár nových trikov. Niektoré predviedol napríklad na Českej akcii Krom Wars, na ktorej sa zúčastnil ako jediný Slovák.

 

 

 

Okrem skokov do vody svoju prípravu  podporuje tak ako Igor na agressive inline, ktoré je spolu so slackline ideálne na rovnováhu a orientáciu napríklad na railoch. ,,Rád si tiež vyrazím do prírody na bicykli alebo zabehať si. Dá sa pritom dobre odreagovať.''

Richie sa na jeseň objaví aj vo freeski filme eXcelent Separation od Českej filmovej produkcie Separation Films. Trailer k filmu si môžete pozrieť tu:

 

VIDEO: https://www.facebook.com/separationfilms/videos/944246258947097/?pnref=story

 

 

Natália "NANA" Šlepecká

Popri práci strávi Nana najviac času v posilňovni ale aj na slackline alebo na korčuliach.

 

VIDEO: https://instagram.com/p/6kBUZQuElH/

 

Nana, tak ako Zuzička, trénuje v Slovak Strength Institute (Slovenskom silovom inštitúte) v Bratislave, kde sú najlepší odborníci na trénovanie (nielen profesionálnych) športovcov.  Chalani vytvárajú pre dievčatá profesionálny tréningový plán presne na mieru. Ten je skombinovaný s vhodným jedálničkom a kvalitnými výživovými doplnkami.

Nana, tak ako napríklad Richie, svoje triky trénovala aj v Novom Hrozenkove do vody či v u-rampe na korčuliach.

 

 

 

Zuzana "ZUZIČKA" Stromková

Zuzička, trávi leto najradšej vonku. ,,Ja som radšej von ako zavretá dnu v posilňovni, preto ma v lete bavia viac outdoorové športy.’’ To však neznamená, že sa nechodí pripravovať aj do posilňovne. Tak isto ako Nana trénuje  Slovenskom silovom inštitúte v Bratislave.

Okrem tohto Zuzička stihla cez leto spoluorganizovať Move UP Camp. ,,Tento ,sport and english’ camp sme robili v spolupráci so Štepánkou Lučanovou, trénerkou lyžovania a flexibility a Jankou Kusou, učiteľkou anglického jazyka.  Na campe sme mali športovcov aj nešportovcov, ktorí mali záujem sa niečo nové naučiť alebo sa pripraviť pred sezónou na sneh. Veľmi ma potešilo, keď deti odchádzali z campu šťastné a spokojné. Zároveň už teraz plánujeme ďalší camp na ľadovci Stubai v októbri.’’

Svoju letnú prípravu dopĺňa hlavne bicyklom a turistikou v Tatrách, kde je doma. Zároveň rada surfuje alebo sa zúčasťňuje lyžiarskych akcií.

 

 

Sledujte SLOVAKIA FREESTYLE TEAM aj na FB :

https://www.facebook.com/slovakiafreeskiteam

 

 

 

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk