Top Aktuality

Ilustračný obrázok

03.12.2021 Tatranský pohár sa neuskutoční v plánovanom termíne

Vážení športoví priatelia, organizačný výbor Tatranského pohára v behu na lyžiach (FIS Slavic Cup) rozhodol, že preteky sa v termíne 18.-19. decembra 2021 neuskutočnia. Aj napriek vynaloženému úsiliu a dobrej predpovedi počasia v súčasnosti pre zvýšené riziko prenosu ochorenia COVID-19 a s tým súvisiace opatrenia nie je možné usporiadať medzinárodné preteky v behu na lyžiach. Hneď ako sa riziká znížia a platná legislatíva umožní organizáciu pretekov, budeme Vás informovať o náhradnom termíne. S pozdravom, ŠK Štrba

Ilustračný obrázok

01.12.2021 SVETOVÁ ZIMNÁ UNIVERZIÁDA Lucern 2021 ZRUŠENÁ

Z dôvodu pandemických opatrení OV SZU Lucerne 2021 a U-FISU oznámili zrušenie podujatia.

Ilustračný obrázok

27.11.2021 Cenek strieborný v úvodných pretekoch FIS v ITA, Procházková ôsma

Víkend v znamení vstupu do zimnej sezóny v behu na lyžiach potešil priaznivcov bežeckého lyžovania hlavne na pretekoch FIS v Santa Caterina Valfurva (ITA), kde sa v šprinte voľnou technikou prebojoval na pódium v juniorskej kategórii druhým miestom Jáchym Cenek. Posun oproti kvalifikácii zaznamenala aj Alena Procházková,ktorá vo vyraďovacích bojoch skončila na 8 priečke. Tesne za bránami kvalifikovania sa ostali Kristína Sivoková na 31 priečke a Denis Tilesch na 35 pozícii. V nedeľu sa predstavia naši reprezentanti vo vytrvalostných pretekoch.

25.11.2021 Live stream NŠC Team Slovakia

25.11.2021 Prihlasovanie na FIS preteky pre členov SLA

Podľa písomného vyjadrenia zo ZSL,členov SLA ZSL radi prihlásia na podujatia FIS (keďže získali túto právomoc od FIS a SOŠV, avšak za podmienky podpisu Čestného prehlásenia a FIS Athlete´s declaration, ktorým deklarujete súhlas a akceptáciu pravidiel FIS v plnom rozsahu (postačuje sken).Pre čestné prehlásenie prosím kontaktujte sekretariát SLA.

Ilustračný obrázok

22.11.2021 Informáckia pre našich členov a verejnosť

Poprad

Ilustračný obrázok

15.11.2021 Vzdelávanie TD FIS v behu na lyžiach sa uskutočnilo na Slovensku

Technickí delegáti FIS v behu na lyžiach sa opäť vzdelávali na Slovensku.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

05.11.2021 Pohybový rozvoj detí

 záznamy 1 - 10 z 1556    nasledujúce   posledný »

15.08.2011

Richňava 5.8.2011

Nazreli sme do zákulisia letnej prípravy reprezentačného družstva juniorov a U 23 v behu na lyžiach na spoločnom sústredení v Štiavnických vrchoch. Čo sa "varilo v lyžiarskej kuchyni" nám prezradil športový riaditeľ Bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie PaedDr. Michal Malák. Bežecké lyžovanie je krásny avšak

Príprava s mapou pred tréningom.

na kondíciu náročný šport, už v lete musíte tvrdo trénovať a pripravovať sa na zimnú sezónu lebo zima sa Vás opýta, čo ste robili v lete. Úžasnou výhodou tréningu bežca na lyžiach je pestrá paleta možností, čo sa prejavilo aj na skladbe samotného sústredenia. Športovci využívali najmä beh v teréne, horský bicykel, kolieskové lyže, posilňovanie, plávanie, hry a iné. Tradičné miesto nebolo vybrané náhodne, už desiatky rokov tu každoročne "mútia vodu" naši lyžiari bežci a po náročných tréningových hodinách i ubolených kilometroch nahrádzajú prepychovú regeneráciu svojským spôsobom v Richňavskom jazere. Preháňanie sa po horských cyklo trasách projektu Bajkom k Tajchom, či netradičné orientačné preteky na záver sústredenia boli dôkazom toho, že odhodlanie a nadšenie našim reprezentantom i trénerom vôbec nechýba. No nakoniec až v zime uvidíme, či s provizórnou prípravou oklieštenou finančnými prostriedkami budeme môcť konkurovať aj vo svetovom meradle, dodal Malák.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovakski.org