Top Aktuality

Ilustračný obrázok

17.01.2018 Matej Falat dosiahol v Kórei kariérne maximum v slalome

Matej Falat sa zúčastnil minulý týžden na pretekoch Far East Cup kde dosiahol v slalomoch počas víkendu svoje kariérne maximum. V sobotu 15.1. sa umiestnil na 1. mieste s 10,41 FIS bodmi, v nedeľu ho predstihol iba španiel Del Campo, Matej skončil na 2. mieste so stratou 0,37 sek. (13,09 FIS bodov). Súčet FIS bodov by ho mohol v nasledujúcom rebríčku poradia slalomu zaradiť do prvej stovky pretekárov.

16.01.2018 Seminár - Kondičný tréner I. stupňa

15.01.2018 Chceš študovať a športovať? - Deň otvorených dverí - Športové gymnázium B.Bystrica

Športové gymnázium Trieda SNP 54 Banská Bystrica ponúka v školskom roku 2018/2019 nasledovné možnosti všetkým športovcom.

13.01.2018 Majstrami SR v šprinte Glajzová a Michalovský

Počas víkendu odštartovali preteky I. časti M-SR v behu na lyžiach, ktoré sa konajú na Skalke pri Kremnici. V prvom dni sa najlepšie darilo v šprinte voľnou technikou zo žien Erike Glajzovej (ŠKP Banská Bystrica) a u mužov dominoval Rudolf Michalovský (Ski Team Jase Látky).

10.01.2018 Na Troch Kráľov ďalšie body zjazdárov vo Svetovom pohári

Andreas Žampa je druhým mužom, ktorý bodoval v pretekoch Svetového pohára. V obrovskom slalome v Adelboden skončil na 18. mieste so stratou 2,96 sek. na víťaza Marcela Hirschera. Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome v Krajnskej Gore na 9. mieste so stratou 1,51 sek. na tradičnú víťazku Michealu Shiffrin.

09.01.2018 Seminár - MYSEĽ MLADÉHO ŠPORTOVCA

MYSEĽ MLADÉHO ŠPORTOVCA – ČO POTREBUJE A ČO JEJ POMÁHA

08.01.2018 2. ročník Bachledka Profituning Superbaby Cup 2018

Pozvánka na obľúbené verejné preteky v Bachledovej doline

05.01.2018 Petra aj Adam bodovali v slalomoch v Zagrebe

V tradicnych pretekoch SP Snow Queen Trophy v Zagrebe skončila Petra Vlhová na 4. mieste so stratou 2,24 sek. za viťazkou Michaelou Shiffrin. Medzi mužmi získal prvé slovenské body v SP v tejto sezóne Adam Žampa. So stratou 3,33 sek. skončil na 21. mieste a pripísal si prvých 10 bodov v hodnotení SP.

03.01.2018 VÝŽIVOVÝ PORADCA

29.12.2017 Memoriál 24 padlých hrdinov SNP v rámci COC FIS aj s olympíjskou víťazkou

Na Štrbskom Plese sa opätovne zišla medzinárodná zostava pretekárov z 9 krajín aj s aktuálnou zlatou medailistkou zo ZOH v Sochi Justynou Kowalczyk, ktorá dominovala v šprinte voľnou technikou. 2m. obsadila Marcziz Ewelina, 3m. Jaskowiec Sylwia a najlepšia z našich bola 4. Procházková Alena. V mužskej kategórii zviťazil Bury Kamil, 2m. obsadil Bury Dominik, 3m. Antolec Ján. Najrýchlejším zo slovenských zástupcov bol Rudolf Michalovský na 9 mieste.

záznamy 1 - 10 z 858    nasledujúce   posledný »

29.03.2017 Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní a člen Slovenskej lyžiarskej asociácie Martin Bendik je v týchto dňoch spoločne so svojím realizačným tímom na majstrovstvách Slovinska v Krvavci, kde má za sebou ďalšie preteky.

V dnešnom superobrovskom slalome obsadil Bendik 15. a 9. miesto. Po najbližšom uzavreti FIS bodov sa slovenský reprezentant posunie vo svetovom rankingu o 60 miest, na 195. miesto na svete.

„Podarilo sa mi predbehnúť aj takých borcov ako Roland Leitinger ktorý je vicemajster zo St. Moritzu v obrovskom slalome, Kranjeca Zana ktorý jazdi svetový pohár v top 15. na svete v obrovskom slalome a Meiera Daniela ktorý bodoval vo svetovom pohári v obrovskom slalome v Krajnskej Gore. Dnes bolo veľmi teplo a sneh bol viac a viac kašovitý v prvom super G som urobil obrovskú chybu v nájazde do roviny čo ma stálo lepšie umiestnenie a skončil som na 15 mieste,“ opísal prvé dnešné preteky Bendik.

Viac sa mu ale darilo v druhom dnešnom super G, keď skončil v prvej desiatke. „V druhom super G som predviedol lepšiu jazdu, kde som skončil na 9. mieste a podarilo sa mi urobiť presne to čo sme si povedali s trénerom. Lyže boli pripravené na vysokej úrovni a cítil som že sú rýchle, veľkú úlohu zohralo voskovanie,“ povedal člen ÚAD SLA.

Víťazom dnešných pretekov sa stal domáci Martin Cater. Bendika už zajtra čakajú posledné dva slalomy do superkombinácie. Po nich a krátkom oddychu ho čaká príprava na olympijskú sezónu.