Top Aktuality

Ilustračný obrázok

23.05.2022 Členská schôdza úseku Snowboardingu

Važení priatelia a fanúšikovia snowboardingu. Dňa 26.5.2022 sa uskutoční členská schôdza úseku. Vítaní sú všetci, ktorým záleží na rozvoji snowboardingu na Slovensku. Bližšie info na pozvánke v osobitnej podstránke SLA.

Ilustračný obrázok

01.04.2022 Oznam o zasadnutí Predsedníctva ÚLT 8.4.2022

Miesto : školiaca miestnosť Remas Piešťany s.r.o. Pod Párovcami 3 Čas : 16,00 hod Program: 1. Otvorenie 2. Zhodnotenie činnosti za r 2021 3. Splnenie kritérií do TM a RD na r. 2022 4. Súťažný poriadok na r. 2022 5. Kalendár súťaží na r. 2022 6. Rôzne – diskusia 7. Záver V Piešťanoch dňa 01.04.2022 Ľubomír Masár predseda ÚLT

Ilustračný obrázok

25.03.2022 Nefinančná zbierka pre Ukrajinu

Ilustračný obrázok

25.03.2022 Sľubný debut Michaela Oravca vo Svetovom pohári!

Na svojom prvom Svetovom pohári v disciplíne Slopestyle medzi mužmi sa včera predstavil Michael Oravec. V pretekoch, ktorých sa zúčastnila svetová špička, predviedol čistú jazdu a skončil na 39.mieste, čo na postup, jedného z 3 najmladších borcov v súťaži, do finále nestačilo.

Ilustračný obrázok

15.03.2022 Pozvánka na konferenciu Hormóny a ich vplyv na športový výkon

Ilustračný obrázok

13.03.2022 Prvé kolo školskej snowboardovej ligy v nádhernom počasí

Kvôli obmedzeniam súvisiacim s pandémiou sa po 2 rokoch opäť roztočil kolotoč pretekov s názvom Školská Snowboardová Liga určených pre školákov vo veku od 6 do 18 rokov. Prvé kolo týchto pretekov určených na vyhľadávanie talentov v slovenskom snowboardingu pod hlavičkou Slovenskej lyžiarskej asociácie sa konalo 11.3. v Jasnej v stredisku Otupné v perfektne pripravenej Generali Fun Zóne, kde sa nachádza niekoľko idúcich malých skokov po sebe plus snowboardcrosová trať. Oproti minulým ročníkom došlo k zmene, kde disciplínu slalom nahradila freestyle disciplína s názvom jump session . Disciplína snowboardcross ostáva nezmenená od začiatku tohto projektu. Na prvom kole 11.3. v Jasnej sa zúčastnilo 49 štartujúcich mládežníkov a detí z celého Slovenska a drvivá väčšina štartujúcich sa zapojila do oboch disciplín. Vydarenému preteku napomohlo aj ideálne slnečné a bezveterné počasie, čo len umocnilo skvelú atmosféru prvého kola Školskej Snowboardovej Ligy. Exhibičnú jazdu predviedli mládežníkom najlepšie freestyle snowboardistky Česka a Slovenska, ktoré sa len nedávno vrátili zo zimných olympijských hier v Pekingu: Šárka Pančochová a Klaudia Medlová. Tieto si to rozdali na snowboardcrossovej trati proti sebe. Ďalšie kolo Školskej Snowboardovej Ligy sa bude konať 21.marca na Štrbskom Plese. Veľká vďaka hlavnému sponzorovi pretekov sietí predajní Boardparadise za to že podporuje projekty tohto druhu a napomáha tak rozvoju snowboardingu na Slovensku.

Ilustračný obrázok

13.03.2022 Prvé kolo školskej snowboardovej ligy

Ilustračný obrázok

07.03.2022 Naša reprezentácia v snowboardcrosse úspešná v Dolnej Morave

Dolmá Morava, Česká republika

Ilustračný obrázok

07.03.2022 Tamara Mesíková na MSJ v Zakopanom

Veľmi dobré 25.miesto obsadila Tamara Mesíková na MSJ v Zakopanom v silnej konkurencii. Naša 15. ročná talentovaná pretekárka si po postupe do 2.kola udržala svoju pozíciu. Tamare blahoželáme k peknému výsledku!

Ilustračný obrázok

03.03.2022 Ďalší podcast SADA

SADA prichádza s ďalším dielom nášho antidopingového podcastu. Na úvod sa porozprávali s Kristiánom o VIAGRE. Prečo športovci užívajú viagru? A nie je to len ten očividný zámer… Vysvetlili aj niečo o trimetazidíne, ktorý mala vo vzorke iba 15 ročný ruská krasokurčuliarka Kamila Valijevová. Hlavnou témou však bol krvný doping. Link na podcast https://www.buzzsprout.com/1310941/10172246

 záznamy 1 - 10 z 1607    nasledujúce   posledný »

19.11.2014 Lyžiarsky oddiel MŠK Kežmarok usporiadal pre svojich členov a širokú verejnosť v pondelok 17. novembra v priestoroch Club hotela v Kežmarku stretnutie s päťnásobnou olympijskou víťazkou, slovenskou reprezentantkou v lyžovaní, paralympioničkou Henrietou Farkašovou.

LO MŠK Kežmarok, ktorý sa transformoval z bývalej TJ Štart Kežmarok združuje v štyroch družstvách 45 aktívnych pretekárov. Predsedom klubu je Martin Chorogwicki, ktorý je zároveň aj trénerom. Okrem neho trénerskú činnosť v klube zabezpečujú Martin Trajčík, Ivan Nagy,  Danka Ferulíkova, Branislav Pažák a hlavný tréner Jaroslav Štancel.

 

Podujatie zorganizoval jeden z členov klubu Šimon Štancel, ktorý sa s Henrietou Farkašovou zoznámil v minulom roku. „Od Braňa Mažguta som dostal pozvánku do paralympijského družstva ako navádzač pre Radomíra Dudáša. Trénovali sme spolu, žiaľ v januári som mal dopravnú nehodu a do Soči som sa nedostal. Zavolal som Henriete, či by neprišla k nám do Kežmarku na besedu a ona súhlasila. Týmto stretnutím chceme našim deťom v klube priniesť posolstvo olympiády, aby sa človek a športovec nikdy nevzdával, aby sa snažil prekonávať všetky prekážky a šiel stále dopredu za svojim snom. Verím, že sa naši mladí pretekári namotivujú a budú poctivo trénovať a stanú sa z nich šampióni svojho života a splnia si svoje veľké sny,“ povedal na úvod milého stretnutia Š. Štancel.

 

28- ročná Henrieta Farkašová sa narodila v Rožňave, je členkou ŠK Kinex Bytča, je slobodná. Trénujú ju Branislav Mažgút a kondičný tréner Dušan Šaradín. Svoje najväčšie úspechy športovej kariéry dosiahla s o tri roky mladšou navádzačkou Natáliu Šubrtovou, rodáčkou z Kežmarku. Henrieta si na stretnutie so sebou priniesla aj tri olympijské medaily, zlatú zo Soči a zlatú a striebornú z Vancouveru. Je držiteľkou 7 olympijských medailí (5-1-1) a s týmto počtom je najúspešnejším  slovenským športovcom v histórii vôbec. Okrem olympijských úspechov získala medzi zrakovo postihnutými lyžiarmi aj veľký krištáľový glóbus, v sezóne 2011/2012. Na  majstrovstvách sveta vybojovala 8 zlatých, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

 

Za svoje športové úspechy vďačí predovšetkým trénerom a navádzačke Natálii Šubrtovej. „ V Natálii mám obrovskú dôveru, spolupracuje sa mi s ňou výborne, aj keď je ukričaná, je to žena, ktorá vždy vie čo robiť. Veľmi si vážim jej prácu a trpezlivosť,“ vyzdvihla svoju súputničku H. Farkašová. Počas besedy si prítomní zhliadli aj video ukážky z jázd zo Soči a takisto aj slávnostné dekorovanie. Henrieta svoje jazdy okomentovala takto: „Pred štartom záverečnej súťaže na paralympiáde, ktorou bol obrovský slalom, som mala veľkú trému. Hoci to bola najrýchlejšia jazda zo všetkých, nemala som z nej dobrý pocit. Cítila som veľké rezervy. V 2. kole som sa snažila zlepšiť svoju jazdu, čo sa nám spolu s navádzačkou podarilo. Natália ma na trati vyhecovala a v cieli sme mohli oslavovať zisk zlatej medaily.“        

 

Päť zlatých medailí nie je pre Henrietu konečný počet. Cieľ jej  určila navádzačka Natália Šubrtová. „Povedala to jednoznačne, päť zlatých z jednej olympiády. Neviem, či je to reálne alebo len utópia. V každom prípade je to cieľ, ktorý poháňa dopredu. Lyžovanie milujem a určite už len obhajoba pozícií bude náročná. Mám menšie zdravotné problémy, čaká ma operácia kolena, dúfam, že to dobre dopadne a tie problémy, ktoré ma trápia pominú,“ dodala na záver besedy sympatická Rožňavčanka, ktorá prítomným svojim rozprávaním a dojímavým príbehom rozžiarila oči a nejednému nádejnému lyžiarovi vyvolala predstavy o tom ako je stáť na stupňoch víťazov. Emócie dozaista umocnili aj spoločné fotografie, či poťažkanie si cenných olympijských kovov v rukách mladých kežmarských lyžiarov.

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 713 045, e-mail: info@slovakski.org