Top Aktuality

Ilustračný obrázok

19.02.2020 Slovakia Freeski Cup 2020

Začiatkom februára 2020 sa tradične v Kremnici konal dvanásty ročník @Big Air v meste, kde sa zišli freeskieri i snowboardisti.

Ilustračný obrázok

19.02.2020 Slovakia Freeski Cup 2020 odštartoval

V druhej polovici januára sa pod Chopkom zišli freeskieri i snowboardisti aby odštartovali sériu prvých pretekov Slovakia Freeski Cup 2020.

Ilustračný obrázok

17.02.2020 Slovenský pohár sa na Látkach sa vydaril

Víkendové kolá Slovenského pohára v behu na lžiach v rámci Acerola Grand Prix pokračovali na Látkach v termíne 15 - 16.2.2020, pričom v pondelok snehová situácia naznačovala zrušenie plánovaného podujatia. Vďaka pripadnutiu nového snehu a odhodlaniu organizátorov zo Ski Teamu Jase Látky sa preteky mohli uskutočniť v plánovanom termíne. Atmosféru podujatia doplnilo pekné počasie, ktoré vydržalo po oba pretekové dni. Divákom spravili radosť najmä naši reprezentanti, ktorí sa predstavili v domácom prostredí. Ján Koristek (STJL) oba dni zvíťazil a tešil sa podpore domácich. Kristína Sivoková (STJL) ho napodobnila v nedeľu, kedy v rámci záverečného reprezentačného sústredenia pred nadchádzajúcimi MSJ 2020 v nemeckom Oberwiesenthal-i nastúpili z plného tréningu všetci nominovaní.

Ilustračný obrázok

16.02.2020 Víťazný hattrick Vlhovej

Kranjska Gora

Ilustračný obrázok

15.02.2020 Petra Vlhová v Kranjskej Gore druhá:-)

Kranjska Gora

Ilustračný obrázok

14.02.2020 Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní v Jasnej začína

Jasná, zajtra začína príprava zjazdovky na Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní

Ilustračný obrázok

10.02.2020 Nóri chválili 62. ročník memoriálu 24 padlých hrdinov SNP

Počas víkendu sa uskutočnil na Štrbskom Plese 62. ročník memoriálu 24 padlých hrdinov SNP. Medzinárodné preteky kategórie FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup zorganizovala TJ Tatran Gerlachov. Podujatie s účasťou 6 krajín malo svoju kvalitu v ktorej sa dokazali presadiť aj naši reprezentanti. V sobotu na 10km klasicky bola našou najlepšou Kistína Sivoková (STJL) na 2 mieste a na 15km trati Ján Koristek (STJL) taktiež strieborný. V nedeľných šprintoch voľnou technikou dokonca zvíťazila Barbora Klementová (KLNO) a Ján Koristek (STJL) si vybojoval tretiu priečku. Výborné počasie, skvelé trate a krásne preteky pochválil aj zástupca nórskej výpravy a dodal "tak ako máte skvelo pripravené testovacie i zahrievacie trate si môžu brať príklad aj u nás v Nórsku".

Ilustračný obrázok

10.02.2020 Petra Vlhová získala ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2019

Ilustračný obrázok

08.02.2020 Petra Vlhová v GA-PA na 8. mieste. Adamovi Žampovi ušlo 2. kolo o 13 stotín

Ilustračný obrázok

06.02.2020 Majstrovstvá Slovenskej republiky v zjazdovom lyžovaní - Vrána 2020

 záznamy 1 - 10 z 1206    nasledujúce   posledný »

19.11.2014 Lyžiarsky oddiel MŠK Kežmarok usporiadal pre svojich členov a širokú verejnosť v pondelok 17. novembra v priestoroch Club hotela v Kežmarku stretnutie s päťnásobnou olympijskou víťazkou, slovenskou reprezentantkou v lyžovaní, paralympioničkou Henrietou Farkašovou.

LO MŠK Kežmarok, ktorý sa transformoval z bývalej TJ Štart Kežmarok združuje v štyroch družstvách 45 aktívnych pretekárov. Predsedom klubu je Martin Chorogwicki, ktorý je zároveň aj trénerom. Okrem neho trénerskú činnosť v klube zabezpečujú Martin Trajčík, Ivan Nagy,  Danka Ferulíkova, Branislav Pažák a hlavný tréner Jaroslav Štancel.

 

Podujatie zorganizoval jeden z členov klubu Šimon Štancel, ktorý sa s Henrietou Farkašovou zoznámil v minulom roku. „Od Braňa Mažguta som dostal pozvánku do paralympijského družstva ako navádzač pre Radomíra Dudáša. Trénovali sme spolu, žiaľ v januári som mal dopravnú nehodu a do Soči som sa nedostal. Zavolal som Henriete, či by neprišla k nám do Kežmarku na besedu a ona súhlasila. Týmto stretnutím chceme našim deťom v klube priniesť posolstvo olympiády, aby sa človek a športovec nikdy nevzdával, aby sa snažil prekonávať všetky prekážky a šiel stále dopredu za svojim snom. Verím, že sa naši mladí pretekári namotivujú a budú poctivo trénovať a stanú sa z nich šampióni svojho života a splnia si svoje veľké sny,“ povedal na úvod milého stretnutia Š. Štancel.

 

28- ročná Henrieta Farkašová sa narodila v Rožňave, je členkou ŠK Kinex Bytča, je slobodná. Trénujú ju Branislav Mažgút a kondičný tréner Dušan Šaradín. Svoje najväčšie úspechy športovej kariéry dosiahla s o tri roky mladšou navádzačkou Natáliu Šubrtovou, rodáčkou z Kežmarku. Henrieta si na stretnutie so sebou priniesla aj tri olympijské medaily, zlatú zo Soči a zlatú a striebornú z Vancouveru. Je držiteľkou 7 olympijských medailí (5-1-1) a s týmto počtom je najúspešnejším  slovenským športovcom v histórii vôbec. Okrem olympijských úspechov získala medzi zrakovo postihnutými lyžiarmi aj veľký krištáľový glóbus, v sezóne 2011/2012. Na  majstrovstvách sveta vybojovala 8 zlatých, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

 

Za svoje športové úspechy vďačí predovšetkým trénerom a navádzačke Natálii Šubrtovej. „ V Natálii mám obrovskú dôveru, spolupracuje sa mi s ňou výborne, aj keď je ukričaná, je to žena, ktorá vždy vie čo robiť. Veľmi si vážim jej prácu a trpezlivosť,“ vyzdvihla svoju súputničku H. Farkašová. Počas besedy si prítomní zhliadli aj video ukážky z jázd zo Soči a takisto aj slávnostné dekorovanie. Henrieta svoje jazdy okomentovala takto: „Pred štartom záverečnej súťaže na paralympiáde, ktorou bol obrovský slalom, som mala veľkú trému. Hoci to bola najrýchlejšia jazda zo všetkých, nemala som z nej dobrý pocit. Cítila som veľké rezervy. V 2. kole som sa snažila zlepšiť svoju jazdu, čo sa nám spolu s navádzačkou podarilo. Natália ma na trati vyhecovala a v cieli sme mohli oslavovať zisk zlatej medaily.“        

 

Päť zlatých medailí nie je pre Henrietu konečný počet. Cieľ jej  určila navádzačka Natália Šubrtová. „Povedala to jednoznačne, päť zlatých z jednej olympiády. Neviem, či je to reálne alebo len utópia. V každom prípade je to cieľ, ktorý poháňa dopredu. Lyžovanie milujem a určite už len obhajoba pozícií bude náročná. Mám menšie zdravotné problémy, čaká ma operácia kolena, dúfam, že to dobre dopadne a tie problémy, ktoré ma trápia pominú,“ dodala na záver besedy sympatická Rožňavčanka, ktorá prítomným svojim rozprávaním a dojímavým príbehom rozžiarila oči a nejednému nádejnému lyžiarovi vyvolala predstavy o tom ako je stáť na stupňoch víťazov. Emócie dozaista umocnili aj spoločné fotografie, či poťažkanie si cenných olympijských kovov v rukách mladých kežmarských lyžiarov.

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk