Top Aktuality

Ilustračný obrázok

17.09.2019 Výsledky Svetového pohára v Schilpario (ITA) - Tlačová správa

, Bratislava: Slovenskí lyžiari na tráve z finále Svetového pohára, ktorý sa uplynulý víkend uskutočnil v talianskom Schilpario, priniesli dve strieborné a dve bronzové medaily. Tri z nich vybojovala Nikola Fričová a o jeden bronz sa zaslúžil Adam Masár. Nesklamala ani Vanesa Drahovská, ktorá si oproti Majstrovskám sveta v superkombinácii a obrovskom slalome polepšila o jednu priečku.

Ilustračný obrázok

16.09.2019 Procházková s krištáľovým glóbusom FIS, Koristek top 10

Alena Procházková historicky po tretí krát v rade zdvihla nad hlavu krištáľový glóbus FIS a o 20 bodov v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach predstihla Linn Soemskar zo Švédska. Treťou ženou svetového pohára sa stala Svetlana Nikolaeva z Ruska. Náš mužský zástupca Ján Koristek sa poslednými pretekmi dostal do elitnej top desiatky celkového hodnotenia Svetového pohára so ziskom 281 bodov. Víťazstvo si odnáša Matteo Tanel z Talianska. SRDEČNE NAŠIM GRATULUJEME!

Ilustračný obrázok

15.09.2019 Procházková s krištáľovým glóbusom FIS, Koristek top 10

Dramatické vyvrcholenie finále svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v talianskom Alpe Cermis priniesli radostné chvíle pre Slovenské lyžovanie. Alena Procházková historicky po tretí krát v rade zdvihla nad hlavu krištáľový glóbus FIS a o 20 bodov v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach predstihla Linn Soemskar zo Švédska. Treťou ženou svetového pohára sa stala Svetlana Nikolaeva z Ruska. Náš mužský zástupca Ján Koristek sa poslednými pretekmi dostal do elitnej top desiatky celkového hodnotenia Svetového pohára so ziskom 281 bodov. Víťazstvo si odnáša Matteo Tanel z Talianska. SRDEČNE NAŠIM GRATULUJEME!

Ilustračný obrázok

14.09.2019 Procházková pódiovo vo Svetovom pohári aj v Taliansku

Dramatické chvíle zažívame počas sledovania predposledného i posledného kola Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v Taliansku. Až posledné preteky rozhodnú o tom, či sa podarí Alene Procházkovej získať celkové víťazstvo Svetového pohára. Po úvodnom 5 mieste vo výbehu klasickou technikou si svoje umiestnenie vylepšila v šprinte voľnou technikou, kde obsadila bronzovú priečku. Dnes na 10km trati voľnou technikou s hromadným štartom získala striebro a nedeľa rozhodne o konečnom poradí klasickou stíhačkou. Ján Koristek vstúpil na Taliansku pôdu 9 miestom na 5km výjazde klasickou technikou a dnes len tesne zaostal za prvou desiatkou najlepších s 11 priečkou. Gratulujeme a držíme palce.

Ilustračný obrázok

13.09.2019 Juniori na Svetovom pohári v lyžovaní na tráve v Schilpario opäť bodujú

,Schilpario (ITA) - Prvý deň finále Svetového pohára v lyžovaní na tráve v talianskom Schilpario bola na programe superkombinácia – superobrovský slalom a slalom. A slovenskí lyžiari na tráve sa predviedli v plnej paráde! Nikola Fričová druhé miesto, Vanesa Drahovská šiesta (obe naše baby patria vekom ešte medzi juniorky!) a medzi mužmi takisto vekom ešte junior Adam Masár deviate miesto (pričom v slalomovej časti superkombinácie dosiahol druhý najrýchlejší čas!).

Ilustračný obrázok

09.09.2019 Historicky prvé preteky FIS na Slovensku v behu na kolieskových lyžiach

Historický zápis do kroniky bežeckého lyžovania na Slovensku sa podarilo vložiť v nedeľu 8.9.2019 v rámci 4 kola Steiger Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Po prvý krát vôbec sa na území Slovenka uskutočnili a boli zorganizované medzinárodné preteky FIS v behu na kolieskových lyžiach. Organizátor LK Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica v spolupráci s Obcou Kordíky a BÚ SLA uskutočnili podujatie klasickou technikou s intervalovým štartom na 5km trati z Tajova na Kordíky. Najrýchlejšími na profilovo náročnej trati boli u žien naša reprezentantka Alena Procházková a u mužov Jakub Štvrtecký (CZE).

Ilustračný obrázok

06.09.2019 VZDELÁVACÍ SEMINÁR SLA 03/2019 - pre trénerov

V rámci doškoľovacieho systému športových odborníkov SLA  Slovenská lyžiarska asociácia pozýva na VZDELÁVACÍ SEMINÁR 21. septembra 2019 v priestoroch Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Ilustračný obrázok

05.09.2019 Medzinárodný seminár v Trondheime aj s účasťou Slovenska

Za účasti 22 top odborníkov z 11 krajín sa v nórskom Trondheime uskutočnil medzinárodný seminár bežeckého lyžovania, ktorý zastrešovalo NTNU - Centrum vrcholového športu a výskumu v Nórsku. "Slovensko aj vďaka svojmu zastúpeniu stále drží informačný krok spoločne so svetovými lyžiarskymi veľmocami v oblastiach vzdelávania športových odborníkov špecializovaných na bežecké lyžovanie," zhrnul jednou vetou náš zástupca v NOR Michal Malák.

Ilustračný obrázok

05.09.2019 Rozhodca I. a II. stupňa alpských disciplín - JEDINÝ TERMÍN!!!

Chcete sa stať rozhodcom I. kvalifikačného stupňa? Máte dva roky praxe ako rozhodca I. kvalifikačného stupňa a chceli by ste zvýšiť svoju kvalifikáciu, po prípade si obnoviť svoje vzdelanie?   Slovenská lyžiarska asociácia Vás pozýva na

Ilustračný obrázok

05.09.2019 Tréner/ inštruktor I., II. a III. kvalifikačného stupňa všeobecná časť- všetky odvetvia

-- Informujeme všetkých záujemcov o získanie odborného vzdelania - tréner a inštruktor I., II. a III. kvalifikačného stupňa, že najbližšie vzdelávanie vo všeobecnej časti sa bude konať:

 záznamy 1 - 10 z 1132    nasledujúce   posledný »

19.11.2014 Lyžiarsky oddiel MŠK Kežmarok usporiadal pre svojich členov a širokú verejnosť v pondelok 17. novembra v priestoroch Club hotela v Kežmarku stretnutie s päťnásobnou olympijskou víťazkou, slovenskou reprezentantkou v lyžovaní, paralympioničkou Henrietou Farkašovou.

LO MŠK Kežmarok, ktorý sa transformoval z bývalej TJ Štart Kežmarok združuje v štyroch družstvách 45 aktívnych pretekárov. Predsedom klubu je Martin Chorogwicki, ktorý je zároveň aj trénerom. Okrem neho trénerskú činnosť v klube zabezpečujú Martin Trajčík, Ivan Nagy,  Danka Ferulíkova, Branislav Pažák a hlavný tréner Jaroslav Štancel.

 

Podujatie zorganizoval jeden z členov klubu Šimon Štancel, ktorý sa s Henrietou Farkašovou zoznámil v minulom roku. „Od Braňa Mažguta som dostal pozvánku do paralympijského družstva ako navádzač pre Radomíra Dudáša. Trénovali sme spolu, žiaľ v januári som mal dopravnú nehodu a do Soči som sa nedostal. Zavolal som Henriete, či by neprišla k nám do Kežmarku na besedu a ona súhlasila. Týmto stretnutím chceme našim deťom v klube priniesť posolstvo olympiády, aby sa človek a športovec nikdy nevzdával, aby sa snažil prekonávať všetky prekážky a šiel stále dopredu za svojim snom. Verím, že sa naši mladí pretekári namotivujú a budú poctivo trénovať a stanú sa z nich šampióni svojho života a splnia si svoje veľké sny,“ povedal na úvod milého stretnutia Š. Štancel.

 

28- ročná Henrieta Farkašová sa narodila v Rožňave, je členkou ŠK Kinex Bytča, je slobodná. Trénujú ju Branislav Mažgút a kondičný tréner Dušan Šaradín. Svoje najväčšie úspechy športovej kariéry dosiahla s o tri roky mladšou navádzačkou Natáliu Šubrtovou, rodáčkou z Kežmarku. Henrieta si na stretnutie so sebou priniesla aj tri olympijské medaily, zlatú zo Soči a zlatú a striebornú z Vancouveru. Je držiteľkou 7 olympijských medailí (5-1-1) a s týmto počtom je najúspešnejším  slovenským športovcom v histórii vôbec. Okrem olympijských úspechov získala medzi zrakovo postihnutými lyžiarmi aj veľký krištáľový glóbus, v sezóne 2011/2012. Na  majstrovstvách sveta vybojovala 8 zlatých, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

 

Za svoje športové úspechy vďačí predovšetkým trénerom a navádzačke Natálii Šubrtovej. „ V Natálii mám obrovskú dôveru, spolupracuje sa mi s ňou výborne, aj keď je ukričaná, je to žena, ktorá vždy vie čo robiť. Veľmi si vážim jej prácu a trpezlivosť,“ vyzdvihla svoju súputničku H. Farkašová. Počas besedy si prítomní zhliadli aj video ukážky z jázd zo Soči a takisto aj slávnostné dekorovanie. Henrieta svoje jazdy okomentovala takto: „Pred štartom záverečnej súťaže na paralympiáde, ktorou bol obrovský slalom, som mala veľkú trému. Hoci to bola najrýchlejšia jazda zo všetkých, nemala som z nej dobrý pocit. Cítila som veľké rezervy. V 2. kole som sa snažila zlepšiť svoju jazdu, čo sa nám spolu s navádzačkou podarilo. Natália ma na trati vyhecovala a v cieli sme mohli oslavovať zisk zlatej medaily.“        

 

Päť zlatých medailí nie je pre Henrietu konečný počet. Cieľ jej  určila navádzačka Natália Šubrtová. „Povedala to jednoznačne, päť zlatých z jednej olympiády. Neviem, či je to reálne alebo len utópia. V každom prípade je to cieľ, ktorý poháňa dopredu. Lyžovanie milujem a určite už len obhajoba pozícií bude náročná. Mám menšie zdravotné problémy, čaká ma operácia kolena, dúfam, že to dobre dopadne a tie problémy, ktoré ma trápia pominú,“ dodala na záver besedy sympatická Rožňavčanka, ktorá prítomným svojim rozprávaním a dojímavým príbehom rozžiarila oči a nejednému nádejnému lyžiarovi vyvolala predstavy o tom ako je stáť na stupňoch víťazov. Emócie dozaista umocnili aj spoločné fotografie, či poťažkanie si cenných olympijských kovov v rukách mladých kežmarských lyžiarov.

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk