Top Aktuality

 záznamy 1 - 10 z 1342    nasledujúce   posledný »

03.11.2020 Poprad

Najstaršie masové pravidelne organizované podujatie v behu na lyžiach na Slovensku – Biela stopa Euroloppet Champion Race dostala v predstihu k 50. výročiu darček. V roku 2023 budú na Skalke pri Kremnici ME v behu na lyžiach. Rozhodla o tom Európska federácia EUC.

EUC každoročne usporadúva ME v lyžiarskom maratóne v kategórii Popular Races. Na Kongrese 30. - 31. októbra (ktorý bol realizovaný prvýkrát v histórii online) delegáti jednohlasne rozhodli o konaní tohto významného podujatia v prospech oslávenca - Bielej Stopy.

Organizačný tím v spolupráci so Slovenskou lyžiarskou asociáciou pomaly začínajú s prípravami na polstoročnicu. Predseda TJ Biela stopa Slavomíra Hrúza povedal: „Túto správu sme prijali s potešením, máme dlhoročné skúsenosti s organizovaním hromadných bežeckých pretekov a som presvedčený, že usporiadatelia sa zhostia tejto výzvy na výbornú. Verím, že tradičné slovenské podujatie oslávime všetci spoločne a hlavne v zdraví.“

Prezident SLA, Ivan Ivanič dodal: „Veríme, že situácia s ochorením COVID 19 bude už v tom čase stabilizovaná a nebudú žiadne prekážky, aby oslavy prebehli dôstojne s čo najväčším počtom účastníkov.“

Organizátorom podujatia Biela stopa je TJ Biela stopa z Kremnice. Biela stopa má miesto v kalendári FIS a je súčasťou renomovanej série pretekov Euroloppet. Pre Slovenskú lyžiarsku asociáciu je na listine významných podujatí.

Foto: Ivan Čillík, Biela stopa 3_2020

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk