Top Aktuality

Ilustračný obrázok

17.08.2018 Nórsky Sjusjoen hostil najlepších juniorských športovcov sveta

Nórsky Sjusjoen hostil najlepších juniorských športovcov sveta v bežeckom lyžovaní. Medzinárodný Equinor International junior camp za účasti 146 športovcov z 20 krajín viedlo 37 medzinárodných trénerov. Výkonnostné limity účasti splnili aj naši dvaja zástupcovia zo Slovenska a to v kategórii dievčat Zuzana Šefčíková (ŠKP Levoča) a Andrej Renda (KBL Jasná Liptovský Mikuláš). Extrémne náročný tréningový program obohatený o vzdelávanie, či rôzne aktivity priniesol pozitívny ohlas z radov našich športovcov i vedúceho výpravy Michala Maláka. Zuzana Šefčíková komentovala svoje zážitky takto: „Bol to dobrý zážitok, ťažké tréningy vyvolávali obavy, avšak dali sa zvládnuť. Super bol napríklad rozhovor aj podpis od šampióna Klaeba alebo vďačné rady, ktoré mi dali Jacobsen i Haga.“ Andrej Renda dopĺňa: „ Získal som nové tréningové skúsenosti a spoznal veľa nových ľudí. Preteky som si doslova užil s najlepšími športovcami sveta v tejto mojej kategórii.“

Ilustračný obrázok

15.08.2018 Termínový posun 3 kola Steiger SP v behu na kolieskových lyžiach

Tretie kolo Steiger slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach sa uskutoční v novom termíne a to 26.8.2018. Trať povedie z Kremnice (od tunela) cez obec Krahule až na najvyšší bod smerom k známemu stredu Európy. Preteky sa uskutočnia klasickou technikou a budú realizované s hromadným štartom. Organizátor zapožičiava všetkým prihláseným jednotné klasické kolieskové lyže SWENOR. Bližšie informácie nájdete v propozíciách podujatia na www.slovak-ski.sk

Ilustračný obrázok

10.08.2018 Príprava Samuela Jaroša na MSJ 2018 Nový Zéland vrcholí

Príprava mladého snowboardistu Samuela Jaroša na Majstrovstvá sveta juniorov 2018 na Novom Zélande vrcholí.

Ilustračný obrázok

10.08.2018 Klaudia Medlová trénuje v Japonsku

Naša top snowboardistka Klaudia Medlová tvrdo pracuje na progrese v Japonskom Tokyu a práve v týchto dňoch sa Klaudia presúva na Nový Zéland, kde sa pokúsi svoje nové potencionálne tromfy v podobe novo natrénovaných trikov do bagov preniesť na sneh. Budeme držať palce a už sa nevieme dočkať na jej vynovený trikový repertoár na slopestyle a taktiež big air skokoch. Video s nacvičeným trikom nájdete na našom facebooku.

Ilustračný obrázok

09.08.2018 Podporte naše talenty v projekte SOV "Ukáž sa! 2018"

-- Až traja naši mládežnícky reprezentanti sa dostali do finále projektu Nadácie SOV "Ukáž sa! 2018". Komisia Nadácie SOV určila 12 finalistov projektu určenému na podporu nádejných talentov.

Ilustračný obrázok

07.08.2018 DNS kongres – medicína pohybového systému v športe

---Vážení športový odborníci Slovenský olympijský výbor organizuje kongres na tému Medicína pohybového systému v športe, ktorý sa bude konať 7.9.2018 hotel Clarion v Prahe. Neváhajte a prihláste sa už teraz za zvýhodnenú cenu pri predčasnom prihlásení.

Ilustračný obrázok

30.07.2018 Reprezentácia freestyle snowboardingu na sústredení v Rakúsku

Značná časť reprezentácie Slovenskej lyžiarskej asociície vo freestyle snowboardingu sa nachádza na letnom sústredení v rakúskej dedinke Scharnitz v blízkosti Innsbrucku, kde pred týždňom otvorili brány nového freestyle centra s názvom Banger Park 👊🏼.

Ilustračný obrázok

29.07.2018 Procházková a Koristek nedostihnuteľní v II. kole Steiger SP na Látkach

2. kolo Steiger slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach malo svoje pokračovanie 29.7.2018 na Látkach pod patronátom domáceho klubu LK Ski Team Jase Látky. Štartovalo sa hromadným spôsobom a bežalo sa voľnou technikou na 8 km okruhu. U žien na 16 km trati dominovala aktuálna priebežná líderka Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach Alena Procházková (SEBB). Muži absolvovali 3 okruhy a najrýchlejším na 24 km trati s medzinárodnou účasťou sa stal spôsobom štart - cieľ domáci pretekár Ján Koristek (STJL).

Ilustračný obrázok

27.07.2018 "Physio talks" - prednáškovo - diskusný večer

--- 17. augusta od 18:30 do 20:30 v Divadle Meteorit Čulenova 3 v Bratislave sa bude konať prednáškovo - diskusný večer pod záštitou Slovenského Olympijského výboru na tému Viscerovertebrálne vzťahy. Prednášajúci Mgr. Petr Bitnar.

Ilustračný obrázok

23.07.2018 Madona počula dva krát Slovenskú hymnu vďaka našim reprezentantom

Vystúpenie našich reprezentantov v Madone (LAT) Slovákom sadlo. Tohtoročné prvé víťazstvo vo Svetovom pohári v behu na kolieskových lyžiach dosiahla v sobotu naša reprezentantka Alena Procházková v druhom kole SP v lotyšskej Madone, kde dominovala v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom. Na druhý deň rozšírila svoju zlatú zbierku aj o víťazstvo na 7,5km trati klasickou technikou s intervalovým štartom. Piatkové úvodné preteky v šprinte voľnou technikou absolvovala Procházková výborným tretím miestom, Barbora Klementová na svojom prvom "sveťáku" v sezóne bodovala a v šprinte obsadila 9 priečku. Potešil aj Ján Koristek na 20km trati voľnou technikou s hromadným štartom. Výborným 8 miestom zaostal za víťazným Švédom GUSTAFSSONOM Victorom iba 3,2sek. a svojim historickým najlepším FIS bodovým výkonom vo finiši zdolal aj olympijského víťaza z Turína a 15 násobného víťaza Svetového pohára v behu na lyžiach Rusa Eugeniy DEMENTIEVA. Prvé body do celkového hodnotenia Svetového pohára si pripísal aj Ján Mikuš. Najlepšie sa mu darilo na 20km trati voľnou technikou s hromadným štartom so zaknihovaným 18 miestom.

 záznamy 1 - 10 z 954    nasledujúce   posledný »

08.06.2018 Slovenská lyžiarska asociácia informuje, že členská schôdza Úseku alpských disciplín sa uskutoční v Poprade, dňa 15.06.2018 o 12:00 hod., v priestoroch Hotela TATRA na Karpatskej ulici 3314/7, 058 01 Poprad

Všetky informácie o Členskej schôdzi ÚAD - SLA 15.6.2018 a návrhové lístky nájdete na stránke SLA medzi internými informáciami ÚAD http://www.slovak-ski.sk/zjazdove-lyzovanie/interne-informacie.html.

 

Termín podania návrhov na kandidátov za podpredsedu a členov do Predsedníctva UAD je do 08.06.2018.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk