Top Aktuality

Ilustračný obrázok

14.08.2017 Barbara Míková sa ujala vedenia SP v lyžovaní na tráve!

---- Svetový pohár lyžiarov na tráve sa prehupol do svojej druhej polovice a boj na špici sa začína priostrovať s každým ďalším kolom súťaže...v náš prospech!

Ilustračný obrázok

13.08.2017 Famózna Procházková má tri víťazstvá v rade vo Svetovom pohári

Počas víkendu sa uskutočnilo ďalšie kolo Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskom stredisku Madona a v športovom centre Smecersils. Na programe boli tri disciplíny v ktorých naša reprezentantka Alena Procházková nenašla premožiteľku.

Ilustračný obrázok

09.08.2017 Úspešné finále žiackeho Svetového pohára FIS na tráve!

---- Počas uplynulého víkendu sa uskutočnilo v lyžiarsom stredisku Štítná nad Vláří v Českej republike, finálové kolo FIS Svetového pohára mládeže v lyžovaní na tráve. Na podujatí nesmeli chýbať ani pretekári SLA. Po úspešnom absolvovaní niekoľkých FIS žiackych pretekov doma i v zahraničí, aj napriek malej výprave v počte 4, sme dosiahli veľmi pekné výsledky, na ktorých by sme chceli založiť budúce úspechy.

Ilustračný obrázok

08.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta s medailovou bilanciou

Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach Solleftea (SWE) 3.-6.8.2017. Vo švédskom meste Solleftea sa minulý týždeň ukončili Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach 2017. Slovenská reprezentácia nám urobila veľkú radosť ziskom troch medailí čím v konečnom hodnotení krajín Slovensko obsadilo výborné 5 miesto. Medailové pozície vybojovali:

Ilustračný obrázok

05.08.2017 Procházková priebežnou líderkou Svetového pohára

Alena Procházková sa vďaka výbornému vstupu do sezóny v SP v behu na kolieskových lyžiach a výsledkami na Majstrovstvách sveta vo švédskom stredisku Solleftea zostala v pozícii líderky priebežného poradia Svetového pohára.

Ilustračný obrázok

04.08.2017 Nová generácia trávarov sa presadzuje!

---- Počas uplynulého týždňa 24-29.7.2017 sa v rakúskom Rettenbachu konal žiacky kemp v lyžovaní na tráve a súčasne 4. kolo FIS Children Cup pretekov žiakov. Prinášame Vám momenty z kempu, na ktorom naši mládežníci zbierali nové cenné skúsenosti, techniky a aj pracovali na svojej kondícii, aby na konci kempu zabojovali čo najlepšie o ďalšie body v celkovom umiestnení FIS Children Cup 2017.

Ilustračný obrázok

04.08.2017 Procházková vicemajsterkou sveta

Alena Procházková sa vo švédskom stredisku Solleftea stala vicemajsterkou sveta v disciplíne šprint voľnou technikou v behu na kolieskových lyžiach. Vo vyraďovacích súbojoch zdolala aj najrýchlejšiu z kvalifikácie domácu reprezentantku Dahlqvistovú (SWE). Vo finálovom súboji iba tesne nestačila na Olgu Letuchevovú (RUS).

Ilustračný obrázok

03.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta tesne za medailovými pozíciami

Slováci v úvodných pretekoch Majstrovstiev sveta v behu na kolieskových lyžiach vo švédskom meste Solleftea siahali na medailové priečky. Na 22,5km trati voľnou technikou s intervalovým štartom obsadil Peter Mlynár 4. miesto a iba 11 sekúnd ho delilo od bronzovej priečky. Alena Procházková skončila na 5. mieste, pričom v samotnom priebehu pretekov siahala aj na medailu.

Ilustračný obrázok

02.08.2017 Prvé pokusy zimných lyžiarov na tráve

--- 5.7.2017 nás v GRASSKI CENTRE "AHOJ" navštívili zimní lyžiari zo SKI Academy Vrátna pod vedením trénerky p. Královej, ktorí v rámci sústredenia na vodnych lyžiach v Piešťanoch chceli vyskúšať tiež letné lyžovanie na tráve.

Ilustračný obrázok

31.07.2017 SOV projekt "Ukáž sa!" už pozná svojich víťazov - Klaudia Nemcová je druhá v poradí!

--- 2.ročník projektu Nadácie SOV na podporu mladých talentovaných športovcov pod názvom "Ukáž sa" už pozná svojich víťazov!

 záznamy 1 - 10 z 814    nasledujúce   posledný »

30.05.2017 Predsedníctvo Úseku alpských disciplín zvolalo členskú schôdzu UAD na 11.júna 2017. Jedným z bodov programu schôdze bude aj voľba členov predsedníctva úseku, a to na funkcie predsedu, podpredsedu, športového riaditeľa, výkonného riaditeľa a členov predsedníctva do počtu sedem (7).

Uznesenie - delegačný kľúč

Výpočet hlasov delegátov

 

Návrhový lístok na funkciu Predseda ÚAD 

Návrhový lístok na funkciu Podpredseda ÚAD

Návrhový lístok na funkciu Športový riaditeľ ÚAD

Návrhový lístok na funkciu Výkonný riaditeľ ÚAD

Návrhový lístok na funkciu Člen predsedníctva ÚAD

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk