Top Aktuality

Ilustračný obrázok

23.10.2020 Ján Solivajs s ocenením Klubu fair play SOŠV za rok 2020

Členovia kolégia Klubu fair play Slovenského olympijského a športového výboru (KFP SOŠV) vo štvrtok schválili udelenie ocenení klubu za rok 2020. V troch kategóriách rozhodli o udelení spolu troch Cien KFP SOŠV a ôsmich Diplomov KFP SOŠV. Laureáti vzišli dovedna z 26 návrhov z rôznych subjektov. Za bežecké lyžovanie a dlhodobé pôsobenie v duchu fair play získal Diplom KFP SOŠV Ján Solivajs. Gratulujeme!

Ilustračný obrázok

22.10.2020 Navždy nás opustil Michal Sabaka

Včera 21 októbra vo veku 86 rokov navždy dotĺklo lyžiarske srdce Michala Sabaku. Majster športu v bežeckom lyžovaní, tréner, funkcionár i organizátor podujatí. Posledná rozlúčka sa uskutoční v úzkom rodinnom kruhu. Za bežecké lyžovanie želáme rodine úprimnú sústrasť.

Ilustračný obrázok

18.10.2020 Petra Vlhová v Söldene tretia!

Sölden, 17.10.-18.10.

Ilustračný obrázok

16.10.2020 Predictor Challenge (FIS tipovacia hra svetového pohára FIS v zjazdovom lyžovaní)

Predictor Challenge (FIS tipovacia hra svetového pohára FIS v zjazdovom lyžovaní)

15.10.2020 Aktuálne opatrenia v súvislosti s ochorením COVID 19

Aktuálne opatrenia v súvislosti s ochorením COVID 19

14.10.2020 Zmena termínu Mimoriadnej členskej schôdze odvetvia AD

Ilustračný obrázok

13.10.2020 Freeski Days - tréning na trampolíne s Michaelom Oravcom

V septembri sme sa zdokonaľovani na tréningu s Michaelom Oravcom

Ilustračný obrázok

09.10.2020 Hromadné podujatia, t. j. nad 50 ľudí, sa konať nesmú

Poprad

05.10.2020 IV. LOTOS CUP Jasienica / Szczyrk

IV. LOTOS CUP Szczyrk

Ilustračný obrázok

02.10.2020 Prvý výjazd freestyle tímu na snehu v Passo Dello Stelvio

Prvý výjazd za snehom otestoval letnú prípravu

 záznamy 1 - 10 z 1316    nasledujúce   posledný »

15.05.2020 Keď sa všetko na jar zazelenie, je najvyšší čas obhliadnutuť sa za zimou a zhodnostiť si, ako prebehla. Kompletné vyhodnotenie zimy práve pripravujeme. No medzi tým sme sa opýtali niekoľkých Slovenských freeskierov, medzi inými aj víťazov Slovenského pohára, ako uplynulú zimu hodnotia. Nevynechali sme, ako trávia svoj voľný čas práve v tomto čase.

Na týchto pár krátkych otázok odpovedal: Peter Lengyel (PL), Marián Sumka (MS), David Babinský (DB) a Michael Oravec (MO).
 
Ahoj, pri čom sme ťa práve pristihli?
PL: Práve ste ma pristihli po sobotnom obede a poobednom oddychum takže Vám rád zodpoviem otázky.
MS: Akurat som do skákal na trampolíne a vyšiel zo sprchy 📷.
DB: Pristihla si ma pri hraní PC hry 😂😂.
MO: Mám online hodinu angličtiny.
 
Majo Sumka na trampolíne
 
 
 
David na trampolíne.
Čo škola?
PL: S deťmi v klube sme už odštartovali letnú prípravu (pozn.: Peter trénuje deti v lyžiarskom klube v Bratislave). Sledujeme situáciu ohľadne korona vírusu na Slovensku a v zahraničí a snažíme sa riešiť problémy, ktoré nám vznikli, aby sme čo najmenej museli meniť tréningové plány.
MS: Maturitka formalitka 📷📷 #2020maturita
DB: Vieš čo, ja už neštudujem, len makám a trénujem, čo to dá.
MO: Na škole dostávame domáce úlohy. Nie je toho veľa, takže to úplne v pohode zvládam.
 
Ako hodnotíš uplynulú sezónu?
PL: Sezóna bola veľmi pokojná a príjemná ale kratšia ako zvyčajne, kvôli čomu sa aj neuskutočnili niektoré preteky. Ja som sa zúčastnil iba jedných pretekov, za to ale veľmi kvalitných s vysokou medzinárodnou účasťou. Reč je o Big Air v meste Kremnica, ktorá bola súčasťou Európskeho pohára. Podarilo sa mi obsadiť 14. miesto, z čoho sa teším.
MS: Uplynulá sezóna bola jedna z najlepších! Aj keď nebolo snehu tak, ako by mohlo byť, no určite je považujem za jednu z mojich najproduktívnejších 📷.
DB: V tejto sezóne sa mi moc nedarilo mal som veľa pádov a na konci sezóny som si zlomil ruku. To ma nepotešilo, no vyhahradím si to tréningami a rozbehnem to opäť ďalšiu zimu.
MO: Bola super, no krátka! Kôli karanténe takže som nemohol na jar vyskúšať a naučiť sa žiaden nový trik, všetky tréningové centrá a možnosti boli a sú zatvorené. Ale už sa teším na budúcu sezónu, a celé leto je predsa pred nami.
 
Aj keď zima skončila predčasne a nedávno, rozmýšľaš už nad ďalšou sezónou?
PL: Nad ďalšou sezónou už rozmýšľam, nakoľko sa majú konať aj Majstrovstvá sveta. Ak bude šanca sa zúčastniť, chcem byť určite dobre pripravený.
MS: Neviem sa dočkať ďalšej sezóny! Dúfam, že bude aspoň taka, ako bola táto 📷. Rád by som si tréningový plán nastavil čo najefektívnejšie, aby som sprav il potrebný progres.
DB: Áno rozmýšľal. Musím veľa trénovať, aby som bol poriadne pripravený a mohol som niečo ukázať 😥😉. Pozerať sa na preteky len ako divák nie je moc pre mňa .
MO: Ak otvoria hranice, chceli by sme ísť do Banger Parku (pozn.: rakúske tréningové centrum so skokmi do nafukovacích vakov) alebo nemeckého Bispingenu na letnú prípravu. Budúcu sezónu mám za cieľ účasť na mojom prvom svetovom pohári.
Jibbovanie s kamošmi je vždy o kope srandy.
Teraz je, zdá sa, veľa voľných dní. Ako ich tráviš, trénuješ? Čo robíš najradšej?
PL: Každý deň teraz jazdím na bicykli, striedam horský a cestný a vo voľné dni skôr potom oddychujem, alebo idem ešte na pumptrack. Teším sa kedy k tomu budem môcť pridať plávanie. Po sezóne úplná zmena športu pomáha nie len môjmu telu, ale hlavne ma to baví a stále sa mi chce športovať .
MS: Väčšinou chodím behávať na vytrvalosť. Doma skáčem na trampolíne a samozrejme chodíme jazdiť rúru s umelou trávou. Najradsej z toho skáčem alebo jibbujem.
DB: Volné dní oddychujem dosť až moc 😂, ale už pomaly začínaju tréningy 🤜🤛.
Momentálne je to trampolína a už ideme začať jibbovať. V klube sme si postavili nový, takže budeme shrediť celé leto 👍.
MO: Tak snažím sa čo najviac hýbať každý deň. Jazdím na bicykli, 3x do týždna doma jibujem a snažím sa v rámci možností doma aj trénovať. Najradšej chodím na bikrosovú dráhy v Košiciach, dáva mi to dobrú kondíciu a výbušnosť potrebnú na sneh.
 
Díky za váš čas!
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk