Top Aktuality

Ilustračný obrázok

18.05.2020 ONLINE vzdelávací seminár NOR - športová príprava v kluboch

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje v Nórsku na klubovej úrovni v behu na lyžiach? Na všetko Vám dá odpoveď Nórsky seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 20.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

15.05.2020 Doba po-zimná. Čo robia napríklad víťazi Slovenského pohára?

Keď sa všetko na jar zazelenie, je najvyšší čas obhliadnutuť sa za zimou a zhodnostiť si, ako prebehla. Kompletné vyhodnotenie zimy práve pripravujeme. No medzi tým sme sa opýtali niekoľkých Slovenských freeskierov, medzi inými aj víťazov Slovenského pohára, ako uplynulú zimu hodnotia. Nevynechali sme, ako trávia svoj voľný čas práve v tomto čase.

Ilustračný obrázok

14.05.2020 3. kolo Slovakia Freeski Cup & Zuberská foršta vol. 9

Zuberska foršta vol.9 je legendárna Slovenská akcia. Ako názov napovedá, chalani to tiahnu už úctyhodných 9 rokov. Tento ročník sa konal v zaujímavý dátum, 22.2.2020 a bol opäť súčasť Slovakia Freeski Cup, ktoré bolo zároveň FIS open eventom.

Ilustračný obrázok

12.05.2020 Medzinárodný ONLINE vzdelávací seminár - technika v behu na lyžiach

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje technika v behu na lyžiach? Aký je rozdiel medzi NOR, ITA a USA vo forme nácviku techniky? Na všetko Vám dá odpoveď medzinárodný seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 13.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

Ilustračný obrázok

11.05.2020 Tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Ilustračný obrázok

10.05.2020 Prezentačný tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Ahoj pri Priešťanoch

Lyžiarske strediko Ahoj pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

29.04.2020 Svetový pohár v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici 13-16.8.2020

Po pridelení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach FIS pre Slovenskú republiku na sezónu 2020 do Banskej Bystrice, sme sa začali tešiť na výnimočné podujatie, po prvý krát v histórii na Slovensku. Aktuálne prebiehajú postupné práce na príprave podujatia, ktoré sa nečakane dostalo pod tlak zo strany Covid-19. Aktuálne sa čaká na vyjadrenie pracovnej komisie Svetového pohára ROLL FIS, ktorá zasadne elektronicky 18 mája 2020. V hre je zrušenie celej sezóny Svetového pohára 2020 alebo jej redukcia. Čína presunula svoj sveťák na september a v Taliansku sa už rozhodlo o zrušení plánovaného finále. Čo bude so sveťákom u nás doma ostáva ešte otvorené. Ak má niekto záujem zapojiť sa do samotnej organizácie vrcholného domáceho podujatia a prispieť k jeho zdarnému priebehu nech zašle informáciu emailom na: crosscountry@slovak-ski.sk Info na www.rollerski.sk

Ilustračný obrázok

25.04.2020 Lyžovanie na tráve opäť začína žiť

Lyžiarske stredisko Ahoj, Banka pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

20.04.2020 Youtube kanál Slovakia Freestyle Team

Úsek akrobatického lyžovania ponúka zaujímavý obsah nie len vo forme fotografií ale aj videí. Pre tento účel sme založili a zaktualizovali aj Youtube kanál, ktorý obsahuje všetky dôležité videá od roku 2018. Pozrite si dokument zo Slovakia Freeski Cup 2018, tréningy v hale Hangair, skvelé video z kempu na Hintertuxe či mnohé ďalšie. Stačí kliknúť na nasledovný odkaz:

Ilustračný obrázok

19.04.2020 Na Slovensku máme freeski rozhodcov s národnou licenciou

V polovici januára sa uskutočnil prvý seminár pre freeski rozhodcov na Slovensku. V Nízkych Tatrách sa zišlo 11 účastníkov z celej krajiny, od Bratislavy až po Košice. Absolvovali prednášku so základnými informáciami o rozhodovaní v troch disciplínach, half pipe, big air a slope style zavŕšenú testom.

 záznamy 1 - 10 z 1249    nasledujúce   posledný »

15.05.2020 Keď sa všetko na jar zazelenie, je najvyšší čas obhliadnutuť sa za zimou a zhodnostiť si, ako prebehla. Kompletné vyhodnotenie zimy práve pripravujeme. No medzi tým sme sa opýtali niekoľkých Slovenských freeskierov, medzi inými aj víťazov Slovenského pohára, ako uplynulú zimu hodnotia. Nevynechali sme, ako trávia svoj voľný čas práve v tomto čase.

Na týchto pár krátkych otázok odpovedal: Peter Lengyel (PL), Marián Sumka (MS), David Babinský (DB) a Michael Oravec (MO).
 
Ahoj, pri čom sme ťa práve pristihli?
PL: Práve ste ma pristihli po sobotnom obede a poobednom oddychum takže Vám rád zodpoviem otázky.
MS: Akurat som do skákal na trampolíne a vyšiel zo sprchy 📷.
DB: Pristihla si ma pri hraní PC hry 😂😂.
MO: Mám online hodinu angličtiny.
 
Majo Sumka na trampolíne
 
 
 
David na trampolíne.
Čo škola?
PL: S deťmi v klube sme už odštartovali letnú prípravu (pozn.: Peter trénuje deti v lyžiarskom klube v Bratislave). Sledujeme situáciu ohľadne korona vírusu na Slovensku a v zahraničí a snažíme sa riešiť problémy, ktoré nám vznikli, aby sme čo najmenej museli meniť tréningové plány.
MS: Maturitka formalitka 📷📷 #2020maturita
DB: Vieš čo, ja už neštudujem, len makám a trénujem, čo to dá.
MO: Na škole dostávame domáce úlohy. Nie je toho veľa, takže to úplne v pohode zvládam.
 
Ako hodnotíš uplynulú sezónu?
PL: Sezóna bola veľmi pokojná a príjemná ale kratšia ako zvyčajne, kvôli čomu sa aj neuskutočnili niektoré preteky. Ja som sa zúčastnil iba jedných pretekov, za to ale veľmi kvalitných s vysokou medzinárodnou účasťou. Reč je o Big Air v meste Kremnica, ktorá bola súčasťou Európskeho pohára. Podarilo sa mi obsadiť 14. miesto, z čoho sa teším.
MS: Uplynulá sezóna bola jedna z najlepších! Aj keď nebolo snehu tak, ako by mohlo byť, no určite je považujem za jednu z mojich najproduktívnejších 📷.
DB: V tejto sezóne sa mi moc nedarilo mal som veľa pádov a na konci sezóny som si zlomil ruku. To ma nepotešilo, no vyhahradím si to tréningami a rozbehnem to opäť ďalšiu zimu.
MO: Bola super, no krátka! Kôli karanténe takže som nemohol na jar vyskúšať a naučiť sa žiaden nový trik, všetky tréningové centrá a možnosti boli a sú zatvorené. Ale už sa teším na budúcu sezónu, a celé leto je predsa pred nami.
 
Aj keď zima skončila predčasne a nedávno, rozmýšľaš už nad ďalšou sezónou?
PL: Nad ďalšou sezónou už rozmýšľam, nakoľko sa majú konať aj Majstrovstvá sveta. Ak bude šanca sa zúčastniť, chcem byť určite dobre pripravený.
MS: Neviem sa dočkať ďalšej sezóny! Dúfam, že bude aspoň taka, ako bola táto 📷. Rád by som si tréningový plán nastavil čo najefektívnejšie, aby som sprav il potrebný progres.
DB: Áno rozmýšľal. Musím veľa trénovať, aby som bol poriadne pripravený a mohol som niečo ukázať 😥😉. Pozerať sa na preteky len ako divák nie je moc pre mňa .
MO: Ak otvoria hranice, chceli by sme ísť do Banger Parku (pozn.: rakúske tréningové centrum so skokmi do nafukovacích vakov) alebo nemeckého Bispingenu na letnú prípravu. Budúcu sezónu mám za cieľ účasť na mojom prvom svetovom pohári.
Jibbovanie s kamošmi je vždy o kope srandy.
Teraz je, zdá sa, veľa voľných dní. Ako ich tráviš, trénuješ? Čo robíš najradšej?
PL: Každý deň teraz jazdím na bicykli, striedam horský a cestný a vo voľné dni skôr potom oddychujem, alebo idem ešte na pumptrack. Teším sa kedy k tomu budem môcť pridať plávanie. Po sezóne úplná zmena športu pomáha nie len môjmu telu, ale hlavne ma to baví a stále sa mi chce športovať .
MS: Väčšinou chodím behávať na vytrvalosť. Doma skáčem na trampolíne a samozrejme chodíme jazdiť rúru s umelou trávou. Najradsej z toho skáčem alebo jibbujem.
DB: Volné dní oddychujem dosť až moc 😂, ale už pomaly začínaju tréningy 🤜🤛.
Momentálne je to trampolína a už ideme začať jibbovať. V klube sme si postavili nový, takže budeme shrediť celé leto 👍.
MO: Tak snažím sa čo najviac hýbať každý deň. Jazdím na bicykli, 3x do týždna doma jibujem a snažím sa v rámci možností doma aj trénovať. Najradšej chodím na bikrosovú dráhy v Košiciach, dáva mi to dobrú kondíciu a výbušnosť potrebnú na sneh.
 
Díky za váš čas!
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk