Kalendár podujatí

jún
30
P R E
júl
6

Letná liga mládeže - 2.kolo

Žlté Piesky, Banská Bystrica

P
júl
6

Letná liga mládeže - 2.kolo

Žlté Piesky, Banská Bystrica

P

Zápis do ISŠ registra športovcov / šp.odborníkov

Top Aktuality

Ilustračný obrázok

10.06.2019 Smerom k novej Vlhovej či Bátorymu

---- Slovenská lyžiarska asociácia predstavuje novinku, vďaka ktorej bude aj finančne pokrytý športový rozvoj talentovaných lyžiarov u nás.

Ilustračný obrázok

10.06.2019 Pokyn pre vydanie SLA / FIS licencie 2019/20

--- Informujeme, že Oddelenie registrácii SLA zahájilo spracovanie pretekárskych licencií SLA a FIS pre nadchádzajúcu súťažnú sezónu 2019/20.

Ilustračný obrázok

07.06.2019 Šport mládeže (kluby) 2019

--- Informujeme, že na základe uznesenia Predsedníctva SLA č. 8/2019 zo dňa 05.06.2019 bolo schválené prerozdelenie finančných prostriedkov z kapitoly Šport mládeže (kluby) 2019.

Ilustračný obrázok

07.06.2019 Všetkým klubom SLA : Nezabudnite sa zapísať do registra, máte na to ešte mesiac!

--- Konatelia všetkých klubov s príslušnosťou k SLA, dovoľujeme si Vás touto cestou upozorniť na splnenie zákonnej povinnosti v zmysle zákona č.346/2018 Z.z. o registri mimovládnych organizácií, z ktorého vám vyplývajú určité povinnosti.

Ilustračný obrázok

07.06.2019 Predĺženie platnosti členstva v SLA

Vzhľadom k tomu, že dňom 31.5.2019 väčšine členom/klubom uplynie platnosť členstva v SLA, je potrebné si naštudovať, ako postupovať pri obnove členstva.

Ilustračný obrázok

05.06.2019 Druhé sústredenie NLC BÚ SLA v Chorvátsku

Členovia Národného lyžiarského centra (NLC) BÚ SLA, reprezentácie i talentovanej mládeže sa spoločne presunuli na druhé spoločné sústredenie v Chorvátsku. Príprava zameraná na špeciálny tréning v behu na kolieskových lyžiach je cielene postavená do overenej lokality s dobrými cestami. Výborným spestrením náročného tréningu je využívanie prímorského prostredia. Koordináciu a zabezpečenie akcie majú na starosti tréneri Valuška a Holienčík.

Ilustračný obrázok

30.05.2019 Medzinárodná komisia SLA opäť v akcii na Konferencii FIS 2019

--- Zasadnutím Komisie technických delegátov alpských disciplín a Komisie rýchlostného lyžovania sa začala pravidelná letná Konferencia FIS v chorvátskom letovisku Cavtat.

Ilustračný obrázok

24.05.2019 Odborný seminár pre kluby ASPKN

-- V mene Asociácie športových klubov Piešťany Vás srdečne pozývame na seminár organizovaný v spolupráci s Učenou právnickou spoločnosťou dňa 04.06.2019 v Piešťanoch.

Ilustračný obrázok

24.05.2019 Ďakovný list prezidenta SLA, informácie o spúšťanom projekte Národných lyžiarskych centier

Ilustračný obrázok

24.05.2019 Výzva - Členstvo v SLA

Výzva všetkým členom SLA!

 záznamy 1 - 10 z 1093    nasledujúce   posledný »

12.02.2019

V týchto dňoch prebieha EYOF 2019 v Sarajeve. Slovensko reprezentujú títo športovci:

zjazdári: Andrea Pavláková, Silvia Strachanová, Iveta Derfenyiová, Miroslava Zimenová, Filip Botka, Ján Sanitrár, Filip Baláž, Adam Lások,

bežci na lyžiach: Mária Danielová, Kristína Sivoková, Marianna Klementová, Denis Tilesch, Matúš Oravec

a za snowboard: Juraj Mlynček.

 

Prehľad dosiahnutých výsledkov našich tímov:

 

1.PRETEKOVÝ DEŇ

Bežecké lyžovanie (78 súťažiacich) – 7,5 km klasickou technikou (dievčatá) – 1. Anja Weberová (Švaj.) 25:22,5, ... 28. Kristína Sivoková (SVK) 28:42,3, ... 44. Mária Danielová (SVK) 29:33,8, ... 51. Marianna Klementová (SVK) 30:39,8 

Bežecké lyžovanie (87 súťažiacich) - 10 km klasickou technikou (chlapci) - 1. Florian Perez (Franc.) 30:37,8, ... 24. Denis Tilesch (SVK) 34:13,4, ... 61. Matúš Oravec (SVK) 35:58,6

Snowboarding Slopestyle (22 súťažiacich) – kvalifikácia  1. Baldur Vilhelmsson (Isl.), ... 20. Juraj Mlynček (SVK)

 

2.PRETEKOVÝ DEŇ

Slalom chlapci (54 súťažiacich) – 1. Joshua Sturm (Rak.) 1:52,05, ... 17. Ján Sanitrár (SVK) 1:57,37, ...Filip Botka (SVK) nedokončil 2. kolo, … Adam Lások (SVK), Filip Baláž (SVK) nedokončili 1. kolo

Bežecké lyžovanie (92 súťažiacich) – 7,5 km voľnou technikou (chlapci) - 1. Martin Kirkeberg Moerk (Nór.) 19:47,3, ... 69. Denis Tilesch (SVK) 23:08,8, ... 73. Matúš Oravec (SVK) 23:18,3

Bežecké lyžovanie (81 súťažiacich) – 5 km voľnou technikou (dievčatá) - 1. Anja Weberová (Švaj.) 14:51,51, ... 46. Mária Danielová (SVK) 16:49,07, ... 48. Kristína Sivoková (SVK) 16:52,96, ... 56. Marianna Klementová (SVK) 17:39,16

 

3.PRETEKOVÝ DEŇ

Obrovský slalom - dievčatá (72 súťažiacich) - 1. Magdalena Eggerová (Rak.) 2:16,38... 45. Andrea Pavláková (SVK) 2:32,63, ... 48. Silvia Strachanová (SVK) 2:33,76, ... 50. Miroslava Zimenová (SVK) 2:34,70, ... Iveta Derfenyiová (SVK) nedokončila 1. kolo 

 

4.PRETEKOVÝ DEŇ

Snowboarding Big Air (22 súťažiacich v skupine/celkovo 44) - kvalifikácia chlapci - 1. Nick Puenter (Švaj.), ... 20. Juraj Mlynček (SVK)

Bežecké lyžovanie (78 súťažiacich) - kvalifikácia dievčatá - šprint klasickou technikou - 1. Alena Baranová (Rus.) 3:31,48, ... 40. Kristína Sivoková (SVK) 4:00,38, 41. Marianna Klementová (SVK) 4:00,71, 42. Mária Danielová (SVK) 4:00,77

Bežecké lyžovanie (91 súťažiacich) - kvalifikácia chlapci - šprint klasickou technikou - 1. Niilo Moilanen (Fin.) 3:05,19, ... 39. Denis Tilesch (SVK) 3:22,04, ... 61. Matúš Oravec (SVK) 3:31,09

Obrovský slalom - chlapci (104 súťažiacich) - 1. Andreas Soensterud Amdahl (Nór.) 2:09,95, ... 21. Filip Baláž (SVK) 2:12,10, ... 29. Ján Sanitrár (SVK) 2:13,66, ... 40. Adam Lások (SVK) 2:15,12, ... Filip Botka nenastúpil

 

5.POSLEDNÝ PRETEKOVÝ DEŇ

Zjazd. Lyž. (16 tímov) - paralelný slalom miešaných tímov - 1. Francúzsko (Marie Lamureová, Pablo Banfi, Leo Ducros, Caitlin Mc Farlaneová), … Slovensko (Silvia Strachanová, Ján Sanitrát, Filip Baláž, Iveta Derfenyiová)  nepostúpilo z osemfinále

Bežecké lyžovanie (22 tímov) - miešaná štafeta 4 x 5 km - 1. Nórsko (Lars Agnar Hjelmeset, Margrethe Berganeová, Martin Kirkeberg Moerk, Ebba Andresenová) 1:02:01,4, ... 16. Slovensko (Denis Tilesch, Mária Danielová, Matúš Oravec, Kristína Sivoková) 1:09:42,6

Fotogaléria

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk