Top Aktuality

Ilustračný obrázok

23.08.2019 Procházková na víťaznej vlne vo Svetovom pohári v Rusku

Famózne výkonz podávajú naši reprezentanti v 3 kole Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v ruskom Khanty-Mansijsk. V úvodnej disciplíne na 7,5km voľnou technikou zvíťazila Alena Procházková a Ján Koristek na 11,25km trati obsadil siedme miesto pričom za bronzom zaostal iba o 9,2 sek. V druhej disciplíne PURSUIT klasickou technikou na 11,25km trati Procházková opäť nenašla premožiteľku a fantastickým výkonom získala zlato.

Ilustračný obrázok

19.08.2019 Netradičnou disciplínou pokračovalo v Levoči 3kolo Steiger SP KL

V nedeľu sa uskutočnilo pod záštitou ŠKP Levoča v Resorte Levočská dolina tretie kolo Steiger Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Netradičné preteky korunoval netradičný spôsob behu a to čistým súpažným spôsobom "súpaž", ktorá preverila aktuálnu špeciálnu silovú pripravenosť všetkých zúčastnených športovcov v letnom období. Víťaztvá si odniesli v hlavných seniorských kategóriách Lucia Repková (KBT Spiš) a Ján Koristek (STJL).

Ilustračný obrázok

19.08.2019 Trikrát v top desiatke

, Bratislava - Dve siedme a jedno šieste miesto, taká je bilancia slovenských lyžiarok na tráve zo skončených majstrovstiev sveta v tomto letnom lyžiarskom športe, ktoré sa uskutočnili vo švajčiarskom Marbachegg-u. Šieste miesto obsadila Nikola Fričová v Super kombinácii, v rovnakej disciplíne skončila Vanesa Drahovská siedma. Siedme miesto zopakovala Vanesa Drahovská aj obrovskom slalome.

Ilustračný obrázok

12.08.2019 Dve medaily a k tomu skalpy hviezd

, Madona – Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu, ktorý sa dnes skončil v lotyšskej Madone, s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy!

Ilustračný obrázok

12.08.2019 Otváracie hodiny sekretariátu 33. týždeň 2019

Ilustračný obrázok

11.08.2019 Výprava SR medailová z MS i MSJ

Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu v lotyšskej Madone s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy! Výborné sú aj ďalšie dosiahnuté výsledky našich, v šprinte junioriek skončila Timea Mazúrová šiesta, v šprinte juniorov Denis Tilesch ôsmy, Maria Danielová tiež medzi juniorkami na 10km klasicky obsadila deviate miesto. BLAHOŽELÁME!

Ilustračný obrázok

11.08.2019 Sivoková a Mazúrová bronzové z MSJ

Výborné správy prišli aj v posledný deň šampionátu. Bronzové medaily počas posledných súbojov na MSJ v tímovom šprinte voľnou technikou pridali naše mladé dievčatá Kristína Sivoková a Timea Mazúrová.

Ilustračný obrázok

11.08.2019 Vicemajsterka sveta Procházková a bronzové juniorky

Úspešné vystúpenie našich reprezentantov na MS a MSJ v behu na kolieskových lyžiach v Madone - Lotyšsko. Blahoželáme!

Ilustračný obrázok

10.08.2019 Na MS Procházková strieborná, Koristek šiesty!

Slovensko sa na MS v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone dočkalo medaily. Na 15km voľnou technikou s hromadným štartom sa o strieborný lesk postarala Alena Procházková, ktorá dokázala zdolať hviezdy bežeckého neba z Ruska. Podobne nás potešil aj výsledok i výkon Jána Koristeka, ktorý obsadil na 20km trati výbornú šiestu pozíciu. Dokonca sa mu podurilo poraziť aktuálneho štvor-násobného majstra sveta zo Seefeldu a druhého muža celkového hodnotenia Svetového pohára v behu na lyžiach Bolschunova z Ruska. Barbora Klementová obsadila 16 priečku. Opäť potešili aj juniorskí reprezentanti: Kristína Sivoková výborným 5 miestom, Timea Mazúrová 9 miestom a Mária Danielová 15 miestom. Juniori: 14 miesto obsadil Denis Tilesch, 23 bol Matúš Oravec a Damián Cesnek obsadil 28 priečku. Všetkým Blehoželáme!

Ilustračný obrázok

09.08.2019 Na MSJ v šprinte sa úspešne predviedli naši juniorskí reprezentanti

Dnešný deň MS v Lotyšskej Madone prial našim juniorským reprezentantom. Výborný výkon a krásne umiestnenie si vybojovali Kristína Sivoková svojim 5. miestom a Timea Mazúrová 6 priečkou. Do top desiatky sa prebojovala aj Marianna Klementová svojim 10 miestom a 11 priečku obsadila Mária Danielová. Denis Tilesch sa predviedol výborným 8 miestom. Matúš Oravec obsadil 17 a Damián Cesnek 21 miesto.

 záznamy 1 - 10 z 1121    nasledujúce   posledný »

18.03.2019 --- Dňa 15. marca 2019 bol dlhoročný lyžiarsky činovník zo Štrbského Plesa a od roku 2015 aj čestný občan Štrby, Ing. Karol Suchánek, slávnostne uvedený do Športovej siene slávy mesta Vysoké Tatry. Tejto pocty sa každoročne od roku 2006 dostáva výnimočným osobnostiam, ktoré sa významným spôsobom pričinili o rozvoj a propagáciu športu nielen v Tatrách, ale aj vo svete.

Na slávnostnom galavečeri v kongresovej sále Kúpeľov v Novom Smokovci bol Ing. Karol Suchánek in memoriam slávnostne uvedený do Športovej siene slávy, ktorá sa fyzicky nachádza v najstaršej tatranskej Vile Flóra v Starom Smokovci už ako sedemnásta športová osobnosť v poradí od jej vzniku v roku 2006. Z osobností, doteraz uvedených v Športovej sieni slávy mesta Vysoké Tatry sú ešte ďalšie štyri, ktorých športová činnosť súvisí bezprostredne so Štrbským Plesom, a to bežkyňa na lyžiach Anna Pasiarová, /od roku 2012/, čestní občania Štrby Dr. Ján Terezčák /od roku 2006/ a Ing. Ladislav Haran, CSc. /od roku 2011/ a Ing. Peter Chudý /od roku 2016/.

     Na tomto milom podujatí sa zúčastnili aj dvaja synovia Ing. Karola Suchánka, najstarší Karol a najmladší Dalibor, prostredného syna Borisa zastupovala dcéra Sára. Prítomných bolo okrem rodiny aj viacero bývalých športových  kolegov a spolupracovníkov, bývalých členov Organizačných výborov Tatranského pohára  v klasickom lyžovaní a Veľkej Ceny Slovenska v zjazdovom lyžovaní. Tieto významné medzinárodné lyžiarske podujatia, ktoré sa teraz každoročne konajú na Štrbskom Plese, a pri začiatkoch ktorých stála aj športová a organizátorská činnosť Ing. Karola Suchánka, aj v súčasnosti stále patria k „rodinnému striebru“ slovenského lyžovania.

     Nezmazateľnú stopu zanechal Ing. Karol Suchánek nielen na Štrbskom Plese, ale aj v celých Vysokých Tatrách ako dlhoročný predseda Organizačného výboru Tatranského pohára, medzinárodných lyžiarskych pretekov v klasických disciplínach, ktoré sa práve pod jeho vedením stali najvýznamnejším podujatím tohto druhu v celom Československu. Po príchode do Vysokých Tatier v roku 1939 to však bol iný šport, ktorému sa aktívne upísal aj ako pretekár. Stal sa reprezentantom Československa v jazde na boboch a v roku 1953 si na domácej dráhe v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách spolu s Eduardom Černickým v jazde na dvojsedadlových boboch vybojovali dokonca titul majstrov Československa.    Aktívne sa však venoval aj futbalu a tenisu, no jeho celoživotnou láskou sa stalo od roku 1957 organizovanie lyžiarskych pretekov, najmä tých v skoku na lyžiach, v behu a v severskej kombinácii.

     Okrem výkonu funkcie predsedu Organizačného výboru Tatranského pohára, ktorý sa aj vďaka nemu podarilo obnoviť v roku 1967 usporiadaním jeho III. ročníka v novobudovanom areáli FIS na Štrbskom Plese, sa veľmi aktívne zapojil ako podpredseda OV aj do prípravy a organizovania samotných Majstrovstiev sveta v klasickom lyžovaní vo Vysokých Tatrách v roku 1970. Bol tiež popredným činovníkom každoročne usporiadanej Veľkej Ceny Slovenska v zjazdovom lyžovaní  na Hrebienku v Starom Smokovci a na Skalnatom Plese v Tatranskej Lomnici. Neskôr pracoval ako podpredseda OV aj pri organizácii X. medzinárodného kongresu INTERSKI 1975 na Štrbskom Plese. Práve pri tejto príležitosti bol vybudovaný  v športovom areáli v Mlynickej doline teraz už legendárny lyžiarsky svah Interski, ktorý bol vybavený aj prvým lyžiarskym vlekom značky Poma na Slovensku.

     Vďaka jeho výnimočným organizačným schopnostiam bol Organizačný výbor Tatranského pohára ako jeden z najlepších OV vo svete poverený zo strany Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS usporiadaním historicky prvých finálových pretekov nových seriálov Svetových pohárov, a to v behu na lyžiach v roku 1979 a v skoku na lyžiach v roku 1980. Dátum Tatranského pohára v tradičnom treťom marcovom víkendovom termíne bol v 80 – tych rokoch minulého storočia považovaný za najvýznamnejší lyžiarskych sviatok nielen vo Vysokých Tatrách, ale na celom Slovensku a boli z neho pravidelne zabezpečované priame televízne prenosy Československej televízie nielen v našej krajine, ale aj v zahraničí.

     Ing. Karol Suchánek bol aj dlhoročným rozhodcom lyžiarskych disciplín I. triedy. Za dlhoročnú a neúnavnú prácu v lyžiarskom hnutí mu bola z príležitosti jeho dožitých šesťdesitych narodením udelená Medaila Dr. M. Tyrša. A teraz po 39 rokoch od jeho náhlej smrti v roku 1980 mu splácame my, jeho nasledovníci ešte ten posledný dlh, ktorým bolo slávnostné uvedenie jeho mena do Športovej siene slávy Vysokých Tatier, kam svojou mimoriadne bohatou a pestrou športovou činnosťou bezpochyby patrí!

-eof-

 

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk