Top Aktuality

Ilustračný obrázok

23.08.2019 Procházková na víťaznej vlne vo Svetovom pohári v Rusku

Famózne výkonz podávajú naši reprezentanti v 3 kole Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v ruskom Khanty-Mansijsk. V úvodnej disciplíne na 7,5km voľnou technikou zvíťazila Alena Procházková a Ján Koristek na 11,25km trati obsadil siedme miesto pričom za bronzom zaostal iba o 9,2 sek. V druhej disciplíne PURSUIT klasickou technikou na 11,25km trati Procházková opäť nenašla premožiteľku a fantastickým výkonom získala zlato.

19.08.2019 Netradičnou disciplínou pokračovalo v Levoči 3kolo Steiger SP KL

V nedeľu sa uskutočnilo pod záštitou ŠKP Levoča v Resorte Levočská dolina tretie kolo Steiger Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Netradičné preteky korunoval netradičný spôsob behu a to čistým súpažným spôsobom "súpaž", ktorá preverila aktuálnu špeciálnu silovú pripravenosť všetkých zúčastnených športovcov v letnom období. Víťaztvá si odniesli v hlavných seniorských kategóriách Lucia Repková (KBT Spiš) a Ján Koristek (STJL).

19.08.2019 Trikrát v top desiatke

, Bratislava - Dve siedme a jedno šieste miesto, taká je bilancia slovenských lyžiarok na tráve zo skončených majstrovstiev sveta v tomto letnom lyžiarskom športe, ktoré sa uskutočnili vo švajčiarskom Marbachegg-u. Šieste miesto obsadila Nikola Fričová v Super kombinácii, v rovnakej disciplíne skončila Vanesa Drahovská siedma. Siedme miesto zopakovala Vanesa Drahovská aj obrovskom slalome.

12.08.2019 Dve medaily a k tomu skalpy hviezd

, Madona – Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu, ktorý sa dnes skončil v lotyšskej Madone, s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy!

12.08.2019 Otváracie hodiny sekretariátu 33. týždeň 2019

11.08.2019 Výprava SR medailová z MS i MSJ

Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu v lotyšskej Madone s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy! Výborné sú aj ďalšie dosiahnuté výsledky našich, v šprinte junioriek skončila Timea Mazúrová šiesta, v šprinte juniorov Denis Tilesch ôsmy, Maria Danielová tiež medzi juniorkami na 10km klasicky obsadila deviate miesto. BLAHOŽELÁME!

11.08.2019 Sivoková a Mazúrová bronzové z MSJ

Výborné správy prišli aj v posledný deň šampionátu. Bronzové medaily počas posledných súbojov na MSJ v tímovom šprinte voľnou technikou pridali naše mladé dievčatá Kristína Sivoková a Timea Mazúrová.

11.08.2019 Vicemajsterka sveta Procházková a bronzové juniorky

Úspešné vystúpenie našich reprezentantov na MS a MSJ v behu na kolieskových lyžiach v Madone - Lotyšsko. Blahoželáme!

10.08.2019 Na MS Procházková strieborná, Koristek šiesty!

Slovensko sa na MS v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone dočkalo medaily. Na 15km voľnou technikou s hromadným štartom sa o strieborný lesk postarala Alena Procházková, ktorá dokázala zdolať hviezdy bežeckého neba z Ruska. Podobne nás potešil aj výsledok i výkon Jána Koristeka, ktorý obsadil na 20km trati výbornú šiestu pozíciu. Dokonca sa mu podurilo poraziť aktuálneho štvor-násobného majstra sveta zo Seefeldu a druhého muža celkového hodnotenia Svetového pohára v behu na lyžiach Bolschunova z Ruska. Barbora Klementová obsadila 16 priečku. Opäť potešili aj juniorskí reprezentanti: Kristína Sivoková výborným 5 miestom, Timea Mazúrová 9 miestom a Mária Danielová 15 miestom. Juniori: 14 miesto obsadil Denis Tilesch, 23 bol Matúš Oravec a Damián Cesnek obsadil 28 priečku. Všetkým Blehoželáme!

09.08.2019 Na MSJ v šprinte sa úspešne predviedli naši juniorskí reprezentanti

Dnešný deň MS v Lotyšskej Madone prial našim juniorským reprezentantom. Výborný výkon a krásne umiestnenie si vybojovali Kristína Sivoková svojim 5. miestom a Timea Mazúrová 6 priečkou. Do top desiatky sa prebojovala aj Marianna Klementová svojim 10 miestom a 11 priečku obsadila Mária Danielová. Denis Tilesch sa predviedol výborným 8 miestom. Matúš Oravec obsadil 17 a Damián Cesnek 21 miesto.

záznamy 1 - 10 z 1121    nasledujúce   posledný »

24.01.2019 Na práve prebiehajúcich Majstrovstvách sveta Juniorov a Majstrovstvách sveta do 23 rokov v bežeckom lyžovaní dosiahol Ján Koristek fantastický výsledok, 17.miesto na 15km voľnou technikou s intervalovým štartom. Ján Koristek sa zaradil medzi elitu svetového lyžovania v behu na lyžiach do 23 rokov. Za víťazom Julesom Lapierreom z Francúzska zaostal o 1:40,5 minúty.