Top Aktuality

Ilustračný obrázok

18.05.2020 ONLINE vzdelávací seminár NOR - športová príprava v kluboch

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje v Nórsku na klubovej úrovni v behu na lyžiach? Na všetko Vám dá odpoveď Nórsky seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 20.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

Ilustračný obrázok

15.05.2020 Doba po-zimná. Čo robia napríklad víťazi Slovenského pohára?

Keď sa všetko na jar zazelenie, je najvyšší čas obhliadnutuť sa za zimou a zhodnostiť si, ako prebehla. Kompletné vyhodnotenie zimy práve pripravujeme. No medzi tým sme sa opýtali niekoľkých Slovenských freeskierov, medzi inými aj víťazov Slovenského pohára, ako uplynulú zimu hodnotia. Nevynechali sme, ako trávia svoj voľný čas práve v tomto čase.

Ilustračný obrázok

14.05.2020 3. kolo Slovakia Freeski Cup & Zuberská foršta vol. 9

Zuberska foršta vol.9 je legendárna Slovenská akcia. Ako názov napovedá, chalani to tiahnu už úctyhodných 9 rokov. Tento ročník sa konal v zaujímavý dátum, 22.2.2020 a bol opäť súčasť Slovakia Freeski Cup, ktoré bolo zároveň FIS open eventom.

Ilustračný obrázok

12.05.2020 Medzinárodný ONLINE vzdelávací seminár - technika v behu na lyžiach

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje technika v behu na lyžiach? Aký je rozdiel medzi NOR, ITA a USA vo forme nácviku techniky? Na všetko Vám dá odpoveď medzinárodný seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 13.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

Ilustračný obrázok

11.05.2020 Tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Ilustračný obrázok

10.05.2020 Prezentačný tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Ahoj pri Priešťanoch

Lyžiarske strediko Ahoj pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

29.04.2020 Svetový pohár v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici 13-16.8.2020

Po pridelení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach FIS pre Slovenskú republiku na sezónu 2020 do Banskej Bystrice, sme sa začali tešiť na výnimočné podujatie, po prvý krát v histórii na Slovensku. Aktuálne prebiehajú postupné práce na príprave podujatia, ktoré sa nečakane dostalo pod tlak zo strany Covid-19. Aktuálne sa čaká na vyjadrenie pracovnej komisie Svetového pohára ROLL FIS, ktorá zasadne elektronicky 18 mája 2020. V hre je zrušenie celej sezóny Svetového pohára 2020 alebo jej redukcia. Čína presunula svoj sveťák na september a v Taliansku sa už rozhodlo o zrušení plánovaného finále. Čo bude so sveťákom u nás doma ostáva ešte otvorené. Ak má niekto záujem zapojiť sa do samotnej organizácie vrcholného domáceho podujatia a prispieť k jeho zdarnému priebehu nech zašle informáciu emailom na: crosscountry@slovak-ski.sk Info na www.rollerski.sk

Ilustračný obrázok

25.04.2020 Lyžovanie na tráve opäť začína žiť

Lyžiarske stredisko Ahoj, Banka pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

20.04.2020 Youtube kanál Slovakia Freestyle Team

Úsek akrobatického lyžovania ponúka zaujímavý obsah nie len vo forme fotografií ale aj videí. Pre tento účel sme založili a zaktualizovali aj Youtube kanál, ktorý obsahuje všetky dôležité videá od roku 2018. Pozrite si dokument zo Slovakia Freeski Cup 2018, tréningy v hale Hangair, skvelé video z kempu na Hintertuxe či mnohé ďalšie. Stačí kliknúť na nasledovný odkaz:

Ilustračný obrázok

19.04.2020 Zuberská Foršta vol.9 2020 - video

Zuberská Foršta vol.9, legendárna Slovenská akcia sa konala v zaujímavý dátum 22.2.2020. Tento rok bolo opäť súčasť 3. kolo Slovakia Freeski Cup, ktoré bolo zároveň FIS open eventom. Pohoda, dobrý pojazd ... video ti povie viac ako 1000 slov :).

 záznamy 1 - 10 z 1249    nasledujúce   posledný »

02.04.2020 Poprad

Vážení členovia Slovenskej lyžiarskej asociácie, milí športovci, milí priatelia slovenského lyžovania a snowboardingu!

 

Ešte pred niekoľkými dňami by si nikto z nás nedokázal predstaviť situáciu, v ktorej sa naša spoločnosť momentálne nachádza. Nebezpečný vírus zmrazil spoločenský život, sociálne kontakty a pribrzdil hospodárstva, zmenil tempo a ciele našich dní. Najneskôr teraz sme pochopili, akou samozrejmosťou sa stal pre nás prepojený svet, zároveň nám však razom zostalo jasné, aký krehký pre ľudské spoločenstvo vie byť v tak výnimočných situáciách, akou je táto.

 

Neodmysliteľnou súčasťou spoločenského diania je šport a jeho aktéri. Dovoľte, aby som Vás uistil, že SLA ako národný športový zväz pre slovenské lyžovanie a snowboarding v plnej miere zdieľa a podporuje rozhodnutia a opatrenia vlády, ktoré prijala a bude prijímať v čase krízy s cieľom zabrániť jej prehlbovaniu. Vďaka patrí všetkým ľuďom v krízových profesiách, ktorí v tejto situácii chránia naše zdravie.

 

Zároveň chcem poďakovať Vám všetkým, dobrovoľníkom a aktivistom na všetkých úrovniach jednotlivých úsekov našej asociácie, rodičom a trénerom, funkcionárom, organizátorom športových podujatí a ostatným nadšencom za ich trpezlivý a disciplinovaný prístup v čase krízy.

Moje veľké poďakovanie patrí hlavne Vám, športovcom. Od najmenších nadšencov športu až po našich top atlétov si táto situácia vyžaduje strpenie, výdrž a ohľaduplnosť. Riešenie je jednoduché: zostaňme doma! Viem, aké ťažké je pre naše športové odvetvia riadiť sa touto požiadavkou, ale disciplína, solidarita a ohľaduplnosť sú esenciou športového prístupu, takže spoločne to určite dáme.

 

Spôsob ukončenia športovej sezóny 2019-20 určila nastupujúca pandémia. Už jej blížiaci sa koniec bol v znamení neistoty, mnohé dôležité preteky sa buď nekonali, alebo sa predčasne ukončili. Bola to mimoriadna skúška nielen pre organizátorov, zväzy, ale hlavne pre atlétov a ich tímy. Aj napriek jej záveru, tohtoročná športová sezóna bola pre slovenské lyžovanie a snowboarding mimoriadne úspešná. Dovoľte, aby som sa poďakoval všetkým, ktorí sa o jej úspechy zaslúžili a vyslovil hlboký rešpekt za ich úsilie, ktoré viedlo k ich vynikajúcim športovým výkonom. Úspešne reprezentovali nielen seba, ale aj celé Slovensko.

 

Majstrovské výkony Petry Vlhovej, odmenené jedinečnými glóbusmi, sú v histórii slovenského zjazdového lyžovania míľnikom, ktorý je absolútne výnimočný. Alena Procházková svojím glóbusom vo Svetovom pohári behu na kolieskových lyžiach opäť potvrdila svoju jedinečnosť v tejto disciplíne. Na Majstrovstvách sveta juniorov mali bežkyne po dlhých rokoch čakania štafetu a ich 10. miesto nás napĺňa očakávaním aj do ďalších sezón. Medzi výsledky, dodávajúce nádej do budúcich rokov patrí aj vynikajúce 4. miesto pre Rebeku Jančovú, ktoré získala na YOGu. Nechcem zabudnúť ani na mnoho ďaľších atlétov, ktorí nás úspešne reprezentovali v tejto výnimočnej sezóne. Ján Koristek dokončil najťažšie etapové preteky a dorazil, ako jeden zo siedmych najmladších do cieľa, Nikola Fričová v ski crosse siahla na prvé body v SP. V slalome SP obsadila 2. miesto a celkovo 5 miesto. Vanessa Drahovská ako ročník 2003 celkovo 6. miesto v hodnotení SP lyžovania na tráve. V moderných disciplínach bojovali úspešne Klaudia MedlováMichael Oravec. Pri skokanoch sú tu nové tváre a nádeje pre slovenské lyžovanie, Tamara MesíkováHektor Kapustík.

 

Milí priatelia, krízová situácia poznamenala športové dianie globálne. Zrušené športové podujatia najvyšších medzinárodných rozmerov nechávajú tušiť vážnosť doby aj do budúcna. Ktorým smerom sa situácia bude vyvíjať a ako dlho budú jednotlivé opatrenia trvať, nevie dnes nikto odhadnúť. Aj napriek mimoriadnemu stavu, práca úsekov a vnútorných štruktúr SLA nie je prerušená, sme v kontakte s medzinárodnou lyžiarskou federáciou FIS ako aj s národnými organizačnými zložkami športu. Dúfame, že sa nám spoločnými silami podarí súčasnú situáciu zvládnuť v duševnom a telesnom zdraví, aby sme sa opäť mohli vrátiť k športovaniu so srdcom, aby sme sa opäť mohli tešiť z výnimočných výkonov našich športovcov.

 

Zostaňme zdraví!

Ivan Ivanič

prezident SLA

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk