Top Aktuality

Ilustračný obrázok

12.10.2019 Tím NLC Nordic a reprezentácia zarezáva v Ramsau am Dachtein

Po absolvovaní spiroergometrických testov v Národnom športovom centre v Bratislave sa naša reprezentácia v bežeckom lyžovaní a tím Národného lyžiarskeho centra nordic (NLC) presunul do rakúskeho strediska Ramsau am Dachstein. Prvé kilometre v "prašane" na ľadovci Dachstein i prekonanie strachu na profilovo náročnej kolieskovej dráhe v Ramsau majú športovci už za sebou. Po úvodnej aklimatizácii sa rozbehne kolotoč náročných tréningov až do 24.10.2014, kedy sa všetci spoločne vrátia na Slovensko.

Ilustračný obrázok

07.10.2019 Danielová, Renda a Tilesch jazdcami palíc SWIX

Juniorka Mária Danielová, junior Andrej Renda a Denis Tilesch budú v novej sezóne 2019/2020 podporovaný reprezentanti SR bežeckými palicami SWIX. Najnovšie technické vychytávky si mohli pretekári už prebrať ihneď po MSR v Gerlachove. Ďakujeme za podporu SWIXSTORE.SK a našim športovcom želáme silný odpich a pevný grip do sezóny.

Ilustračný obrázok

07.10.2019 Klementová a Mlynár majstrami SR v behu na kolieskových lyžiach

V nedeľu 6.10.2019 vyvrcholil Steiger Slovenský pohár v behu na kolieskových lyžiach svojim 5 kolom v rámci Majstrovstiev SR v behu na kolieskových lyžiach. Organizátori z TJ Tatran Gerlachov už po 18 krát uskutočnili tradičné preteky ako "Memoriál MUDr. Michala Guhra". Preteky za chladného počasia klasickou technikou s hromadným štartom pred OÚ v Gerlachove a s cieľom na Tatranskej Polianke / na Velickom moste, predznamenali už pomalý príchod zimnej sezóny. S počasím i traťou sa najlepšie vysporiadali v ženách Barbora Klementová (KLNO) a v mužskej kategórii dominoval domáci pretekár Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry).

Ilustračný obrázok

04.10.2019 Hattrick pre Slovenskú lyžiarsku asociáciu

Hattrick pre Slovenskú lyžiarsku asociáciu. Naplnili sa očakávania Slovenskej lyžiarskej asociácie a príslušné grémiá FIS kladne rozhodli o slovenskej kandidatúre na Svetový pohár v Grass Skiing 2020 (v lyžovaní na tráve). Svetový pohár v lyžovaní na tráve v disciplíne Sprintslalom a Slalom sa 6.-7. júna 2020 uskutoční na svahoch lyžiarskeho strediska Ahoj v Banke pri Piešťanoch. Je to v poradí tretí Svetový pohár, ktorý sa uskutoční na Slovensku. ( tretie kolo Svetového pohára 2020 v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici a Svetový pohár Alpine ženy 2021 v Jasnej).

Ilustračný obrázok

04.10.2019 6. ROČNÍK VEREJNÝCH PRETEKOV V SLALOME NA SUCHU - zmena termínu

6. ROČNÍK VEREJNÝCH PRETEKOV V SLALOME NA SUCHU bude presunutý na termín 12.10.2019.

Ilustračný obrázok

03.10.2019 Tretie kolo Svetového pohára 2020 v behu na kolieskových lyžiach sa uskutoční v B. Bystrici - tlačová správa

, Bratislava - na včerajšom pracovnom zasadaní komisií FIS (medzinárodnej lyžiarskej federácie) vo švajčiarskom Zürichu bolo rozhodnuté, že tretie kolo Svetového pohára 2020 v behu na kolieskových lyžiach sa uskutoční v Banskej Bystrici. Slovenská lyžiarska asociácia tak pokračuje v trende úspešného zviditeľňovania našej krajiny cez svetové TOP podujatia v lyžovaní.

Ilustračný obrázok

20.09.2019 Konferencia Kondičná príprava

---Národné športové centrum v spolupráci s FTVŠ UK Bratislava Vás pozývajú na konferenciu na tému Kondičná príprava.

Ilustračný obrázok

17.09.2019 Výsledky Svetového pohára v Schilpario (ITA) - Tlačová správa

, Bratislava: Slovenskí lyžiari na tráve z finále Svetového pohára, ktorý sa uplynulý víkend uskutočnil v talianskom Schilpario, priniesli dve strieborné a dve bronzové medaily. Tri z nich vybojovala Nikola Fričová a o jeden bronz sa zaslúžil Adam Masár. Nesklamala ani Vanesa Drahovská, ktorá si oproti Majstrovskám sveta v superkombinácii a obrovskom slalome polepšila o jednu priečku.

Ilustračný obrázok

15.09.2019 Procházková s krištáľovým glóbusom FIS, Koristek top 10

Dramatické vyvrcholenie finále svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v talianskom Alpe Cermis priniesli radostné chvíle pre Slovenské lyžovanie. Alena Procházková historicky po tretí krát v rade zdvihla nad hlavu krištáľový glóbus FIS a o 20 bodov v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach predstihla Linn Soemskar zo Švédska. Treťou ženou svetového pohára sa stala Svetlana Nikolaeva z Ruska. Náš mužský zástupca Ján Koristek sa poslednými pretekmi dostal do elitnej top desiatky celkového hodnotenia Svetového pohára so ziskom 281 bodov. Víťazstvo si odnáša Matteo Tanel z Talianska. SRDEČNE NAŠIM GRATULUJEME!

Ilustračný obrázok

14.09.2019 Procházková pódiovo vo Svetovom pohári aj v Taliansku

Dramatické chvíle zažívame počas sledovania predposledného i posledného kola Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v Taliansku. Až posledné preteky rozhodnú o tom, či sa podarí Alene Procházkovej získať celkové víťazstvo Svetového pohára. Po úvodnom 5 mieste vo výbehu klasickou technikou si svoje umiestnenie vylepšila v šprinte voľnou technikou, kde obsadila bronzovú priečku. Dnes na 10km trati voľnou technikou s hromadným štartom získala striebro a nedeľa rozhodne o konečnom poradí klasickou stíhačkou. Ján Koristek vstúpil na Taliansku pôdu 9 miestom na 5km výjazde klasickou technikou a dnes len tesne zaostal za prvou desiatkou najlepších s 11 priečkou. Gratulujeme a držíme palce.

 záznamy 1 - 10 z 1138    nasledujúce   posledný »

20.09.2019 ---Národné športové centrum v spolupráci s FTVŠ UK Bratislava Vás pozývajú na konferenciu na tému Kondičná príprava.

 

Základné informácie:

Termín:               25. októbra (piatok) od 8:00 do 16:00

Miesto:               Aula prof. Stráňaia FTVŠ UK, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 9, 814 69 Bratislava

Cieľová skupina: športoví odborníci, tréneri, kondiční tréneri

Poplatok:            20,00 EUR na osobu

 

Program:

1. Vývoj, postavenie a perspektívy rozvoja silových schopností v kondičnej príprave športovcov Prof. Mgr. Marián Vanderka, PhD., dekan FTVŠ UK Bratislava
2. Východiská periodizácie tréningového zaťaženia Prof. PhDr. Eugen Laczo, PhD., Katedra atletiky FTVŠ UK Bratislava
3. Pripravujte mladých hokejistov na ich dlhodobú športovú kariéru, nie len na nadchádzajúcu sezónu Mgr. Tomáš Mihalík PhD., Health & Performance
4. Vytrvalosť v kondičnej príprave RNDr. PaedDr. Pavel Červinka, PhD., Katedra atletiky FTVS UK Praha
5. Diagnostika trénovanosti ako súčasť kondičnej prípravy a jej realizácia v NŠC Mgr. Peter Lopata, PhD., vedúci oddelenia diagnostiky NŠC
6. Úskalia preventívnych telovýchovno-lekárskych prehliadok – kazuistiky MUDr. Lucia Knappková, ImunoVital Centrum Bratislava
7. Vplyv kondičného tréningu na zdravie športovca MUDr. Katarína Bergendiová, PhD., ImunoVital Centrum Bratislava 
8. Možnosti posúdenia pohybových predpokladov – od teórie k praxi v Slovenskej republike doc. PaedDr. Pavel Ružbarský, PhD., dekan Fakulty športu PU v Prešove doc. PaedDr. Tomáš Perič, PhD., vedúci katedry pedagogiky, psychologie a didaktiky FTVS UK Praha
9. Kondičná príprava vo futbale Mgr. Xavier Simonides, asistent trénera Slovan Bratislava
10. Periodizace sportovní výživy jako součást kondiční přípravy vrcholových sportovců Mgr. Michal Kumstát, Ph.D., Katedra podpory zdravia, Fakulta športových štúdií MU Brno

 

Prihláška:  Na e-mailovú adresu: lubica.nemeckova@sportcenter.sk  uveďte:

Priezvisko:

Meno:

Zväz/organizácia:

Funkcia:

Osobný e-mail:

Mobil:

Súhlasím s foto/videozáznamom mojej osoby (GDPR):        áno/nie

 

Registrácia je do limitu počtu miest v aule alebo do dátumu 18.10.2019 (piatok).

 

Proces registrácie po zaslaní prihlášky s požadovanými údajmi:

1.       krok: Rezervácia miesta: Odpoveďou organizátora na prihlášku bude rezervácia miesta (do vyčerpania limitu)  s výzvou na zaplatenie poplatku na účet NŠC. Termín na zaplatenie poplatku je do: 4.10.2019. Po tomto termíne sa ruší rezervácia miesta a miesto bude ponúknuté záujemcovi, ktorému bola rezervácia miesta zamietnutá z kapacitných dôvodov.

Pozn. Poradie rezervácií miest v aule FTVŠ určuje dátum a čas prijatia prihlášky.

2.       krok:  Registrácia je platná, keď organizátor zaznamená došlú platbu, na meno (zo správy pre prijímateľa).

Platba:

Poplatok 20,00 EUR uhraďte na bankový účet do 4.10.2019

IBAN: SK18 8180 0000 0070 0059 0540

VS: 1202251019

Správa pre prijímateľa: meno účastníka

 

Dôležité:  

Zaplatený poplatok za registráciu je nevratný!

 

Teším sa na Váš záujem.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk