Top Aktuality

Ilustračný obrázok

12.08.2019 Dve medaily a k tomu skalpy hviezd

, Madona – Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu, ktorý sa dnes skončil v lotyšskej Madone, s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy!

12.08.2019 Otváracie hodiny sekretariátu 33. týždeň 2019

11.08.2019 Výprava SR medailová z MS i MSJ

Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu v lotyšskej Madone s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy! Výborné sú aj ďalšie dosiahnuté výsledky našich, v šprinte junioriek skončila Timea Mazúrová šiesta, v šprinte juniorov Denis Tilesch ôsmy, Maria Danielová tiež medzi juniorkami na 10km klasicky obsadila deviate miesto. BLAHOŽELÁME!

11.08.2019 Sivoková a Mazúrová bronzové z MSJ

Výborné správy prišli aj v posledný deň šampionátu. Bronzové medaily počas posledných súbojov na MSJ v tímovom šprinte voľnou technikou pridali naše mladé dievčatá Kristína Sivoková a Timea Mazúrová.

11.08.2019 Vicemajsterka sveta Procházková a bronzové juniorky

Úspešné vystúpenie našich reprezentantov na MS a MSJ v behu na kolieskových lyžiach v Madone - Lotyšsko. Blahoželáme!

10.08.2019 Na MS Procházková strieborná, Koristek šiesty!

Slovensko sa na MS v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone dočkalo medaily. Na 15km voľnou technikou s hromadným štartom sa o strieborný lesk postarala Alena Procházková, ktorá dokázala zdolať hviezdy bežeckého neba z Ruska. Podobne nás potešil aj výsledok i výkon Jána Koristeka, ktorý obsadil na 20km trati výbornú šiestu pozíciu. Dokonca sa mu podurilo poraziť aktuálneho štvor-násobného majstra sveta zo Seefeldu a druhého muža celkového hodnotenia Svetového pohára v behu na lyžiach Bolschunova z Ruska. Barbora Klementová obsadila 16 priečku. Opäť potešili aj juniorskí reprezentanti: Kristína Sivoková výborným 5 miestom, Timea Mazúrová 9 miestom a Mária Danielová 15 miestom. Juniori: 14 miesto obsadil Denis Tilesch, 23 bol Matúš Oravec a Damián Cesnek obsadil 28 priečku. Všetkým Blehoželáme!

09.08.2019 Na MSJ v šprinte sa úspešne predviedli naši juniorskí reprezentanti

Dnešný deň MS v Lotyšskej Madone prial našim juniorským reprezentantom. Výborný výkon a krásne umiestnenie si vybojovali Kristína Sivoková svojim 5. miestom a Timea Mazúrová 6 priečkou. Do top desiatky sa prebojovala aj Marianna Klementová svojim 10 miestom a 11 priečku obsadila Mária Danielová. Denis Tilesch sa predviedol výborným 8 miestom. Matúš Oravec obsadil 17 a Damián Cesnek 21 miesto.

09.08.2019 Vo veku 75 rokov nás opustil dlhoročný tréner lyžiarov Rudolf Gabriš z Púchova

08.08.2019 V úvode MS v behu na kolieskových lyžiach Slováci medzi elitou!

Úvodný deň MS v behu na kolieskových lyžiach preveril ženy na 10km trati a mužov na 20km klasickou technikou s intervalovým štartom. Za daždivého počasia v náročných podmienkach rozkvitli hlavne naše ženy. Alena Procházková len o 24 sekúnd zaostala za stupňami pre víťazov a obsadila výbornú 4 priečku. V juniorskej kategórii prekvapila krásnym 6 miestom Kristína Sivoková a v prvej desiatke sa na 9 priečke umiestnila Mária Danielová.

07.08.2019 V Lotyšsku sa začínajú MS v behu na kolieskových lyžiach

, Bratislava - Na spoločných majstrovstvách sveta seniorov aj juniorov v behu na kolieskových lyžiach, ktoré sa od zajtra 8.8. do nedele 11.8. konajú v lotyšskej Madone, bude Slovensko reprezentovať desaťčlenný tím. Pod vedením reprezentačných trénerov Jána Valušku a Stanislava Holienčíka sa o čo najlepšie umiestnenia pokúsia zabojovať medzi ženami Alena Procházková a Barborka Klementová, medzi mužmi Ján Koristek a Matej Kazár a v juniorských behoch Mária Danielová, Kristína Sivoková, Marianna Klementová, Timea Mazúrová, Matúš Oravec, Denis Tilesch a Damián Cesnek.

záznamy 1 - 10 z 1119    nasledujúce   posledný »

21.05.2014 Vážení priatelia, pozývame Vás do priestorov MTK v SR – Stálej expozície dejín lyžovania na Slovensku na prehliadku novej príležitostnej výstavy „Kremnica – slovenský Semmering“ venovanej 100. výročiu prvých celouhorských pretekov v lyžovaní, ktoré sa konali práve v Kremnici.

Nie je sto rokov málo? Nie je lyžovanie v Kremnici predsa len staršie?

Výstavu ako takú sme zorganizovali v rámci toho, že v roku 1914 boli v Kremnici zorganizované prvé celouhorské preteky v lyžovaní. Netvrdíme, že ich organizovali Kremničania, ale v Kremnici sa konali. Čo sa týka 100 rokov organizovaného lyžovania v Kremnici, v archíve som našiel informácie, že v roku 1914 bol v rámci Kremnického korčuliarskeho spolku, vytvorený lyžiarsky oddiel. Ja túto formu považujem za organizované lyžovanie. Či tento názor prijmú iní, ja to na nich. Určite sa v Kremnici lyžovalo aj predtým, sú na to doklady, teraz ide o formu. Či považovať za organizované lyžovanie až to, že sa v roku 1915 uskutočnili preteky, ktoré organizovalo kremnické gymnázium, alebo už vytvorenie lyžiarskeho oddielu? Ja si myslím, že vytvorenie lyžiarskeho oddielu je forma organizovaného lyžovania. Kremnický korčuliarsky spolok bol spoluzakladateľom Uhorského lyžiarskeho zväzu a to už v roku 1913, napriek tomu, že vtedy ešte samostatný lyžiarsky oddiel nemali. Ten zriadili až následne. Boli ale členom zväzu a platili ročné poplatky, je to dokladované v archívnych materiáloch.

Dá sa povedať, že Kremnica je najstarším centrom slovenského lyžovania?

Na území Slovenska sa prvé oficiálne preteky konali v roku 1911 v Tatranskej Polianke. V tom čase do Kremnice začali prichádzať turisti – lyžiari, hlavne z Budapešti. Bolo to blízko, boli tu vynikajúce terény, viedla sem železničná trať. Lyžovanie v Kremnici poznali už od 90. rokov 19. storočia a 100 rokov organizovaného lyžovania určite patrí medzi najstaršie na Slovensku.