Kalendár podujatí

Jan
22

SLP Kremnica

Kremnica

P R
Jan
22

SLP Kremnica

Kremnica - Skalka

P
Jan
22

ZIMNÁ UNIVERZIÁDA 2022

Skalka pri Kremnici

P
Feb
5
P

Zápis do ISŠ registra športovcov / šp.odborníkov

Top Aktuality

Ilustračný obrázok

15.01.2022 Nikola Fričová v TOP10 v Európskom pohári v Skicrosse

Ilustračný obrázok

14.01.2022 ZIMNÁ UNIVERZIÁDA SR 22-23.01.2022 na Skalke pri Kremnici

Počas víkendu od 22 do 23.1.2022 sa na Skalke pri Kremnici uskutoční Zimná Univerziáda 2022 v bežeckom lyžovaní. Pozývame všetkých akademikov, ktorí chcú porovnať svoju výkonnosť v behu na lyžiach aby sa registrovali podľa pokynov v propozíciách podujatia. Info na: http://univerziada.uniba.sk/

Ilustračný obrázok

13.01.2022 FIS Slavic Cup v Zakopanom

Netradične v priebehu týždňa sa uskutočnili v Zakopanom (POL)prvé preteky série FIS Slavic Cup v behu na lyžiach. Zastúpenie na štarte sme mali v podobe 7 športovcov z ktorých si svoj debut na prvých medzinárodných pretekoch FIS odniesla Laura Roglová. Výsledky našich športovcov nájdete na:

10.01.2022 Odišiel Rudolf Čilík

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás dňa 9.1.2021 vo veku 90 rokov opustil kolega, kamarát, funkcionár a legenda slovenského lyžovania Rudolf Čilík. Česť jeho pamiatke.

05.01.2022 Kalendár pretekov pre skoky a severskú kombináciu 2021/2022

Ilustračný obrázok

05.01.2022 Klubové objednávky ROSSIGNOL do 10.01.2022

Zástupcovia klubov pozor! Ak plánujete rozšíriť svoje materiálne zázemie značkou ROSSIGNOL máte jedinečnú možnosť za zvýhodnené ceny do 10.01.2022! Viac info nájdete v internej sekcii PROGRAM PODPORY PRE KLUBY.

Ilustračný obrázok

04.01.2022 Webinár: Grantové príležitosti pre športové organizácie

Slovenský olympijský a športový výbor pozýva na on-line webinár o možnostiach grantových príležitostí pre športové organizácie. Prednášajúci sa zamerajú na dotácie samosprávnych krajov a miest, možnosti grantov z firemných nadácií, predstavenie projektov Nadácia SOŠV a Medzinárodného vyšehradského fondu. Webinár sa uskutoční prostredníctvom aplikácie ZOOM v stredu 12. januára 2022 o 10.00 h. Predpokladaná dĺžka trvania je jedna hodina. Na webinár, ktorý je zdarma, sa môžu registrovať záujemcovia z členských subjektov Slovenského olympijského a športového výboru či zo športových organizácií a klubov. Počet účastníkov nie je limitovaný. Záujemcovia sa môžu registrovať do 10. januára 2022 prostredníctvom registračného formulára. Po vyplnení registrácie dostanú link na pripojenie sa k samotnému webináru. https://www.olympic.sk/clanok/pozvanka-webinar-grantove-prilezitosti-pre-sportove-organizacie

Ilustračný obrázok

24.12.2021 Štastné, požehnané a veselé vianočné sviatky

Nech svetlo vo Vašom srdci i žiara vo Vašej duši, osvetlí vždy jasne, správnu životnú cestu i bežeckú trať rázne. Krásne prežitie vianočných sviatkov a v plnom zdraví všetko dobré v novom roku 2022 Vám želá predsedníctvo BÚ SLA.

21.12.2021 Nikola Fričová v NŠC

Vďaka svojmu talentu, výsledkom, zanietenosti svojho otca a obhajobe trénera sa Nikola Fričová dostala prvý krát do systému NŠC na podporu talentov. Nikole srdečne blahoželáme a želáme aj úspešnú zimnú sezónu.

21.12.2021 Prvé body Andreasa Žampu v tejto sezóne SP

Rovno 8 bodov za 23. miesto v obrovskom slalome si včera 20.12.2021 v Alta Badii zapísal do hodnotenia SP Andreas Žampa, keď v 2. kole zašiel 7. najrýchlejší čas. Zvíťazil v skvelej forme jazdiaci Marco Odermatt (SUI). Adamovi Žampovi tentokrát o jednu pozíciu ušiel postup medzi 30 najlepších.

 záznamy 1 - 10 z 1576    nasledujúce   posledný »

04.06.2021 Banka pri Piešťanoch

SLA 5.-6. júna organizuje Grasski FIS World Cup

Svetové podujatie podporili neštátni sponzori a dobrovoľníci

Slovenská lyžiarska asociácia v lyžiarskom stredisku Ahoj v Banke pri Piešťanoch 5.- 6. júna  organizuje Grasski FIS World Cup. Na štart sa postaví 51 pretekárov zo 6 krajín, ktorým to vlastné pandemické opatrenia umožnili. SLA najväčšie nádeje vkladá do posednej víťazky juniorského Svetového pohára z roku 2019 Nikoly Fričovej a do Adama Masára, ktorý na poslednom finále Svetového pohára obsadil 3. miesto. Podujatie bude prebiehať bez divákov, ale bude im sprostredkované v priamom prenose cez live stream.

Slovenská lyžiarska asociácia realizuje už druhé významné medzinárodné podujatie v tomto roku - Grasski FIS World Cup. Na podujatiach podobného typu sa počíta s väčšou účasťou, avšak pre covid opatrenia vo vlastnej krajine majú zákaz zúčastniť sa na podujatí pretekári zo Švédska a problémy s účasťou majú aj lyžiari z Japonska, Taiwanu a Iránu. Po úspešnom organizovaní siedmych FIS Children Cupov a dvoch ročníkoch FIS pretekov dospelých boli Slovensku pridelené historicky prvé preteky Svetového pohára mužov a žien Grasski FIS World Cup.

„Slovensko budú reprezentovať šiesti pretekári - tri ženy a traja muži. Najviac nádejí vkladáme do posednej víťazky juniorského svetového pohára z roku 2019 Nikoly Fričovej a Adama Masára, ktrorý na poslednom finále svetového pohára obsadil výborné 3. miesto. Dobrý výsledok čakáme aj od Alexa Jánošku, ktorý bol v poslednom roku zranený, ale teraz je v super forme. Samozrejme prekvapiť môžu aj debutanti Svetového pohára Soňa Macejková alebo Tomáš Noris. Stabilnou formou sa prezentuje aj Vanesa Drahovská,“ uviedol Ľubomír Masár, riaditeľ pretekov Grasski FIS World Cup.

Pretekať sa bude v slalome. V sobotu šprint t.j. krátky slalom dvakrát dve kolá a v nedeľu klasický slalom. Na štarte bude aj posledný celkový víťaz Svetového pohára Martin Barták z Českej republiky a aj víťaz viecerých svetových pohárov Eduardo Frau z Talianska. Štart prvého kola je v sobotu o 13,30 hod., druhé kolo o 16,30 hod. V nedeľu o 10,00 hod. a 12,30 hod. Diváci sa v rovnakom čase možu prihlásiť na priamy prenos -  live stream na tomto linku, sobota : https://youtu.be/Z2rW22cTqWo


„Som nesmierne rád, že vďaka skúsenému realizačnému tímu na čele s Ľubomírom Masárom a Martinom Jánoškom môžeme zorganizovať toto významné medzinárodné podujatie. Vďaka patrí aj dobrovoľníkom a neštátnym sponzorom za podporu. Veríme, že ho dodatočne finančne podporí aj Ministertvo školstva, vedy, výskumu a športu,“ doplnil Ivan Ivanič, prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Trať je výborne upravená, tento rok už dvakrát pokosená. Preteky mali byť súčasťou otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch, pričom slávnostné otvorenie, žrebovanie a vyhlásenie výsledkov malo byť v oficiálnom programe tejto akcie. Vzhľadom ku covid opatreniam sa táto slávnosť v Piešťanoch konať nebude a preteky sa uskutočnia v komornej atmosfére bez divákov.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovakski.org