Top Aktuality

Ilustračný obrázok

19.10.2018 Zima klope na dvere, poniektorí z nás začínajú vyťahovať lyže na prvé ľadovcové otváračky. Slovakia Freestyle Team nieje výnimkou!

O tom, aké sú najbližšie plány či ako sú jazdci pripravení nám povie viac tréner reprezentácie Tomáš Murgáč.

Ilustračný obrázok

18.10.2018 Vydarený tréningový kemp v Ramsau am Dachstein

Počas uplynulých dní absolvovali reprezentanti i talentovaná mládež bežeckého úseku SLA tréningový kemp v Rakúsku. Destinácia Ramsau am Dachstein je priamo stvorená pre športovú prípravu lyžiarov bežcov. Naši športovci si vychutnali stravu i zázemie penziónu Concordia v nádhernom prostredí, kde nás hostil bývalý bežec na lyžiach Radovan Riečan. Za perfektného počasia si naši reprezentanti siahli na dno svojich síl, posunuli tréningové hranice a zdokonalili svoju technickú pripravenosť. V pozitívnych spomienkach si pretekári odnášajú množstvo od trénovaných hodín v behu s palicami na okolité horské chaty, množstvo kilometrov z profilovo náročnej modernizovanej kolieskovej dráhy, či rozsiahlych stúpaní pri výjazdoch na kolieskových lyžiach. Silové tréningy boli okorenené "lavičkovou metódou" i spestrením na lezeckých feratách. Nechýbalo ani odhodlanie pridať si niečo naviac, na tréningu alebo pri chutnom jedle. Teraz už len ostáva všetko pozitívne preniesť do pretekovej sezóny.

Ilustračný obrázok

18.10.2018 Audi Fis Ski World Cup Opening Program Sölden 26.10. - 28.10.2018

Ilustračný obrázok

17.10.2018 Žampovci a ich príprava v Saas Fee

Ilustračný obrázok

17.10.2018 Slovak Ski - KILAS

--- Staň sa fanúšikom Slovak Ski - KILAS na facebooku, aby boli pre teba novinky a informácie o plánovaných kurzoch ešte dostupnejšie.

Ilustračný obrázok

16.10.2018 Talentovaná mládež AD-SLA a ich sústredenie na Stelviu

Krátky foto-report od chalanov z Talentovej mládeže AD: Sanitrár, Lások, Botka, Košík, Pavelka, Kasanický

Ilustračný obrázok

10.10.2018 Tréner I. - III.kvalifikačného stupňa - všetky odvetvia

-- Informujeme všetkých záujemcov o získanie odborného vzdelania - tréner I. - III. kvalifikačného stupňa, že najbližšie vzdelávanie vo všeobecnej časti sa bude konať v uvedených termínoch na stránke fakulty telesnej výchovy a športu univerzity Komenského v Bratislave.

Ilustračný obrázok

10.10.2018 Stretnutie SVK, CZE, POL za účelom skoordinovania FIS kalendára

Pre viac info pozrite:

Ilustračný obrázok

08.10.2018 Majstrami SR v behu na kolieskových lyžiach Procházková a Koristek

Počas víkendu v obci Gerlachov vyvrcholil Steiger Slovenský pohár svojim 5kolom a zároveň Majstrovstvami SR v behu na kolieskových lyžiach. Podujatie zorganizoval domáci klub TJ Tatran Gerlachov ako už 17. ročník memoriálu Dr. Guhra. Trať z pred Obecného úradu v Gerlachove viedla na Tatranskú Polianku. Trať športovci absolvovali voľnou technikou a štartovalo sa hromadným spôsobom. V ženskej kategórii bola najrýchlejšou aktuálna Svetová šampiónka Alena Procházková a ku krištáľovému glóbusu FIS pridala aj titul Majsterky SR. Najrýchlejším časom vôbec sa prezentoval Ján Koriste , ktorý dominoval v hlavnej mužskej kategórii.

Ilustračný obrázok

04.10.2018 Jesenný Snowstars freestyle weekend na ľadovci Stubai v Rakúsku

Úsek snowboardingu SLA ťa pozýva na jesenný Snowstars freestyle weekend, ktorý sa uskutoční 16. 11. o 9:00 – 18. 11. o 15:00 na ľadovci Stubai v Rakúsku.

 záznamy 1 - 10 z 979    nasledujúce   posledný »

12.04.2018 -- V sobotu 7.4.2018 sa uskutočnili Medzinárodné Majstrovstvá SR škôl a inštruktorov lyžovania a snoubordingu - Šlusovka na Štrbskom Plese.

 

 

V kategórii Demojazdy sa na 1. mieste umiestnila škola Skolmax Šp. Mlýn, na 2. mieste TernavSKI SNIW ACADEMY a na 3. mieste Park Ski School Štrbské Pleso.

 

V kategórii obrovský slalom inštruktori snoubordingu - ženy sa na 1. mieste umiestnila Janiglošová Júlia, na 2. mieste Šterbakova Zuzana a na 3. mieste Dousová Klára.

V kategórii obrovský slalom inštruktori snoubordingu - muži sa na 1. mieste umiestnil Solár Marek, na 2. mieste Kollár Jakub a na 3. mieste Krankuš Ivan.

 

V kategórii obrovský slalom inštruktori lyžovania Masters - ženy sa na 1. mieste umiestnila Galfyová Katka, na 2. mieste Tomkova Adriana a na 3. mieste Fabianova Zuzana.

V kategórii obrovský slalom inštruktori lyžovania Masters - muži sa na 1. mieste umiestnil Ternavský Vladimír, na 2. mieste Kawasch Dušan a na 3. mieste Krajňák Otto.

 

V kategórii obrovský slalom inštruktori lyžovania Elite - ženy sa na 1. mieste umiestnila Erlebachová Lucie, na 2. mieste Novotná Viktória a na 3. mieste Michalka Adriana.

V kategórii obrovský slalom inštruktori lyžovania Elite - muži sa na 1. mieste umiestnil Zgodava Filip, na 2. mieste Repa Martin a na 3. mieste sa umiestnil Petriľák Roman

 

V kategórii Speed Funny Race - ženy sa na 1. mieste Halachanová Claudia Tatr.lyž.škola na 2. mieste Gálfyová  Katarína Tatr.lyž.škola a na 3. mieste Novotná Viktória Ternavski snow academy.

V kategórii Speed Funny Race - muži sa na 1. mieste umiestnil Pavlík Martin  Tatr.lyž.škola na 2. mieste Záboj Róbert ACSI a na 3. mieste Juriga Lukáš  Tatr.lyž.škola.

 

Po sčítaní všetkých bodov sa v rebríčku škôl na 1. mieste umiestnila TernavSKI SNOW ACADEMY, na 2. mieste Tatry Motion NT&VT a na 3. mieste sa umiestnila Tatranská Lyžiarska Škola Štrbské Pleso

 

 

Ďakujeme pretekárom za bojovné výkony a usporiadateľovi TernavSKI SNOW ACADEMY za perfektnú organizáciu pretekov!

 

 

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk