Top Aktuality

Ilustračný obrázok

18.10.2020 Petra Vlhová v Söldene tretia!

Sölden, 17.10.-18.10.

Ilustračný obrázok

16.10.2020 Predictor Challenge (FIS tipovacia hra svetového pohára FIS v zjazdovom lyžovaní)

Predictor Challenge (FIS tipovacia hra svetového pohára FIS v zjazdovom lyžovaní)

15.10.2020 Aktuálne opatrenia v súvislosti s ochorením COVID 19

Aktuálne opatrenia v súvislosti s ochorením COVID 19

14.10.2020 Zmena termínu Mimoriadnej členskej schôdze odvetvia AD

Ilustračný obrázok

13.10.2020 Freeski Days - tréning na trampolíne s Michaelom Oravcom

V septembri sme sa zdokonaľovani na tréningu s Michaelom Oravcom

Ilustračný obrázok

09.10.2020 Hromadné podujatia, t. j. nad 50 ľudí, sa konať nesmú

Poprad

05.10.2020 IV. LOTOS CUP Jasienica / Szczyrk

IV. LOTOS CUP Szczyrk

Ilustračný obrázok

02.10.2020 Prvý výjazd freestyle tímu na snehu v Passo Dello Stelvio

Prvý výjazd za snehom otestoval letnú prípravu

01.10.2020 Majstrovstvá Slovenska v lyžovaní na tráve 10.-11.10.2020 zrušené!

Lyžiarske stredisko Ahoj pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

29.09.2020 Ako vyzerala časť letnej prípravy našich freeslyle reprezentantov

Jedno z ohliadnutí za letnou prípravou našich reprezentantov počas kondičného kempu v Bratislave.

 záznamy 1 - 10 z 1314    nasledujúce   posledný »

02.06.2012 Na kolieskach v Bielej stope Bike & Roll.Skalka a okolité Kremnické vrchy hostili v posledný májový víkend účastníkov 4. roč. Bielej stopy Bike & Roll. V podujatí pod usporiadateľskou taktovkou TJ Biela stopa Kremnica pretekalo v sobotu 128 horských cyklistov v MTB maratóne a v nedeľu 27 bežcov na kolieskových lyžiach, inline korčuliarov bez palíc a inline korčuliarov s palicami. Cyklistika mala aj medzinárodnú účasť (Česko, Maďarsko, Taliansko).

Nechýbala  slovenská líderka v behu na lyžiach Alena Procházková (Slávia Ekonóm UMB B. Bystrica), dvojnásobná účastníčka ZOH (2006, 2010), víťazka pretekov Svetového pohára v šprinte  (2009, Whistler, Kanada), majsterka sveta v šprinte v kat. do 23 rokov (2007) , 4-násobná víťazka Svetovej zimnej univerziády  (2010 Eruzurm, Turecko), šiesta zo šprintu MS  (2010, Oslo, Nórsko), desiata z tohtoročných pretekov   šprintu Svetového pohára (Szklarska Poreba, Poľsko). V spoločnom  poradí bežcov na lyžiach a inline korčuliarov – mužov dominovali domáci slovenskí lyžiarski  reprezentanti do 23 rokov z MKL Kremnica, majster a vicemajster SR v šprinte klasicky 2012 Martin Kapšo a David Brünn. Na tretej pozícii dobehol ich klubový kolega  Milan Chromý, bronzový medailista zo svetového šampionátu veteránov 2010.

Z výsledkov:

Časť Bike, sobota:

Cyklomaratón 25 km:
Muži 19-39-roční: 1. Róbert Janžo (www.autozeriavy.com) 58:53, absolútny víťaz; 2. Peter Bratko (Veľká Lehota)1:00:14
Muži 40-49-roční: 1. Miroslav Kočik (Jaklovce) 1:05:43; ... 3. Miroslav Schmidt (MKL Kremnica) 1:15:03
Muži 50-roční a st.: 1. Benedikt Procházka (LK Slávia Ekonóm UMB B. Bystrica) 1:17:00; 2. Vladimír Volf (Ladomerská Vieska) 1:18:10; 3. Ivan Belička (Kremnica) 1:19:37
Ženy 19-39-ročné: 1. Eva Segečová (LK Detvianska Huta-Látky) 1:17:08, absolútna víťazka; 2. Gabriela Kuraťová (Lovčica-Trubín) 1:35:57
Ženy 40-49-ročné: 1. Mariana Berzáková (Stráňavy) 2:19:35
Ženy, 50-ročné a st.: 1. Lenka Mikalová (Elem Bike Zlín) 1:57:55
Cyklomaratón 45 km:
Muži 19-39-roční: 1. Juraj Karas (Green Bike Realitz team) 2:01:33, absolútny víťaz
Muži 40-49-roční: 1. Tomáš Kamrla 2:11:51 (Runshop Ruuning)
Muži 50-roční a st.: 1. Štefan Juhás (CK Svätý Jur) 2:26:59; 2. Peter Nemec (MT Biker Hodruša Hámre) 2:32:10
Dorastenci  do 18 rokov: 1. Erik Vicen (Košecké Podhradie) 2:23:40
Ženy 19-39-ročné: 1. Mária Stanovičová (Honeywell Partizánske) 2:40:01, absolútna víťazka
Ženy, 40-49-ročné: 1. Zuzana Dujčáková (CK Witzeman Vlkanová) 3:05:55
Ženy, 50-ročné a st.: 1. Izabela Rafanidesová (JAKI bike4u.sk) 3:05:56
Cyklomaratón 70 km:
Muži 19-39-roční: 1. Ján Halik (Norwit Cyklomax PP) 3:32:31
Muži 40-49-roční: 1. Jaroslav Buchtík (Sportservis Team Bratislava) 3:19:38, absolútny víťaz
Muži 50-roční a st.: 1. Ján Kirdaj (JAKI bike4u.sk) 4:17:13

Časť Roll, nedeľa:

Kolieskové lyže (roller ski) , inline korčuliari bez palíc (inline skating) , inline korčuliari s palicami (nordic blading):
Celkové poradie, kombinácia (šprint 1,8 km + výbeh do kopca 5,2 km, na štart výbehu sa štartovalo s hendikepovým štartom podľa výsledkov šprintu):
Muži:
1. David Brünn, lyže 29:30; 2. Martin Kapšo, lyže 30:08; 3. Milan Chromý, inline s palicami (všetci MKL Kremnica) 30:53
Ženy:
1. Alena Procházková, lyže (LK Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica) 34:10; 2. Eva Segečová, lyže (LK Detvianska Huta-Látky) 45:25; 3. Diana Žabková, lyže (MKL Kremnica) 48:01
Šprint 1,8 km:
Muži:
1. Pavol Šimašek, inline (CVČ Stará Bystrica) 3:00;  2. Ľuboš Hanko, inline (Skate Munich Speed team) 3:10; 3. Peter Resek, inline (KŠN Košecké Podhradie) 3:11
Ženy:
1. Alena Procházková, lyže (LK Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica) 3:43; 2. Eva Segečová, lyže (LK Detvianska Huta-Látky) 4:16; 3. Katarína Valašťanová, lyže (ŠKP Banská Bystrica) 4:21
Výbeh do kopca 5,2 km:
Muži:
1. David Brünn, lyže 27:56; 2. Martin Kapšo, lyže 28:40; 3. Milan Chromý, in-line s palicami (všetci MKL Kremnica) 29:49
Ženy:
1. Alena Procházková, lyže (LK Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica) 31:17; 2. Eva Segečová, lyže (LK Detvianska Huta Látky) 40:21; 3. Diana Žabková, lyže (st. žiačka, MKL Kremnica) 41:04

                                                                                                                                       J. Mecele

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk