Top Aktuality

Ilustračný obrázok

06.04.2020 Usmernenie hlavného hygienika pre zasadania orgánov NŠZ a iných športových oranizácií

, Poprad - V súvislosti s prijatými opatreniami hlavného hygienika Slovenskej republiky publikujeme usmernenie ohľadne zasadaní najvyššieho orgánu, najvyššieho výkonného orgánu, kontrolného orgánu alebo akéhokoľvek iného orgánu národných športových organizácií, národných športových zväzov, športových organizácií a športových klubov.

Ilustračný obrázok

03.04.2020 Opustil nás Milan Majliš

Skôr, ako by sa patrilo, sa pobral tam, odkiaľ už niet návratu. Svoje päťdesiate narodeniny už neoslávi. Svojimi úspešnými výsledkami v bielej stope písal aj on históriu kremnického bežeckého lyžovania. Kremničan, kremnický lyžiarsky odchovanec (nar. 1970), postavou síce nevysoký, subtílny, avšak výkonmi naháňal strach súperom nielen na Slovensku, ale aj v silnej kokurencii českých pretekárov v spoločnom Československu.

Ilustračný obrázok

02.04.2020 K ukončeniu sezóny 2019/2020

Poprad

Ilustračný obrázok

27.03.2020 Usmernenie ministerstva školstva pre oblasť športu

, Bratislava - Usmernenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2 pre oblasť športu

Ilustračný obrázok

26.03.2020 Obmedzený režim z dôvodu COVID-19

V súvislosti so šírením koronavírusu COVID – 19 vydal prenajímeteľ budovy, v ktorej má sídlo Slovenská lyžiarska asociácia (Karpatská 15, Poprad) rozhodnutie o uzatvorení budovy až do odvolania.

Ilustračný obrázok

19.03.2020 Sezóna v behu na lyžiach UKONČENÁ - odporúčanie ohľadne športovej činnosti

S ohľadom na súčasnú situáciu, bol oslovený Úrad verejného zdravotníctva SR so žiadosťou o usmernenie pri výkone športovej činnosti, ako aj výkladom verejných vyhlášok a opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva . Touto cestou Vás chceme informovať o zodpovedaných otázkach odborom epidemiológie, Úradu verejného zdravotníctva SR ako aj o odporúčanom postupe pri športovej príprave talentovanej mládeže a športovej reprezentácie. Úradu verejného zdravotníctva SR boli položené nasledovné otázky:

Ilustračný obrázok

18.03.2020 TD FIS Jančík zhodnotil sezónu FIS COC Slavic Cup-u 2019/2020

Tohtoročnú lyžiarsku sezónu negatívne ovplyvnilo počasie aj globálne hrozby šírenia vírusových ochorení. Pôvodný kalendár FIS COC Slavic Cup 2019/2020 obsahoval 6 podujatí a už prvé preteky plánované 7.-8.decembra 2019 na Štrbskom Plese a 14.-15. decembra v Zakopanom museli byť z dôvodu nedostatku snehu preložené na neskorší termín. Pretekári sa o body do pohárovej súťaže krajín V4 zapojili až koncom decembra na Tatranskom pohári v behu na lyžiach 28.-29.12.2019, Štrbské Pleso, súťaž pokračovala 1.-2. februára 2020 v poľskom Zakopanom a 8.-9. februára 2020 zorganizoval TJ Tatran Gerlachov tretie kolo na Štrbskom Plese. Preteky presunuté z Wisly do Zakopaneho 15.-16. marca a preteky plánované 21.-22. marca 2020 na Skalke boli 10. marca zrušené po vyhlásení ústredného krízového štábu SR v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19. Celkovo sa túto sezónu podarilo zorganizovať tri podujatia a 6 bodovaných pretekov pre mužov i ženy s nasledujúcimi výsledkami:

Ilustračný obrázok

18.03.2020 Nariadenie Krízového štábu SR

, Poprad - SLA a jej členovia dodržujú nariadenia Krízového štábu SR

Ilustračný obrázok

18.03.2020 Petra Vlhová získala dva glóbusy - Historický úspech pre slovenské zjazdové lyžovanie

Poprad, Petra Vlhová získala dva glóbusy - Historický úspech pre slovenské zjazdové lyžovanie

Ilustračný obrázok

18.03.2020 Ústredný krízový štáb SR

, Poprad - V súvislosti s rozhodnutím Krízového štábu SR zo dňa 09.03.2020, Slovenská lyžiarska asociácia ruší s okamžitou platnosťou organizovanie všetkých športových a iných podujatí uvedených v Kalendári podujatí SLA.

 záznamy 1 - 10 z 1235    nasledujúce   posledný »

09.03.2020 Narwik, Dnes začínajú štartovať na svetovom juniorskom šampionáte v nórskom Narwiku aj členovia slovenskej alpine výpravy v disciplíne zjazd muži aj ženy. Cieľom na tohtoročných MS-J ja zlepšenie výsledkov z minuloročných MS-J v talianskom Val di Fassa

Zloženie výpravy a súťažné disciplíny juniorov sú určené nasledovne: (SL - slalom, GS - obrovský slalom, SG - super g, AC - alpská kombinácia, DH - zjazd, TE - team event): Adam Lások (DH, SG, AC), Ján Sanitrár (DH, SG, AC, GS, SL, TE) Filip Botka (SL, GS, TE), Miroslav Jaroščák (SL, GS, TE), Samuel Revúcky (SG, GS, SL, AC, TE). Súťažné disciplíny junioriek: Rebeka Jančová(SG, GS, SL, AC, TE), Lenka Niňajová (GS, SL, TE), Denisa Mezovská (GS, SL, TE). Pre prípad zranenia sú pripravení do strediska vycestovať aj náhradníci Filip Baláž (DH, SG, AC, GS, SL, TE) a Zuzana Jakubčová (GS, SL, TE).

Filip Baláž, člen Národného lyžiarskeho centra Alpine, napriek neplánovanú štartu dostane príležitosť pretekať. „ S členmi NLC Alpine sme na MSJ počítali reálne až v horizonte 2-3 rokov.  Avšak potom, ako sa Miroslav Jaroščák zranil, sa do zostavy dostal aj Filip Baláž, najmladší z nominovaných. Všetkým pretekárom želám, aby dali do pretekov všetko a prekonali svoje osobné maximá,“ povedal na margo MSJ Ivan Ivanič, prezident SLA.

Výprava vycestovala do Narwiku s cieľom čo najlepšieho umiestnenia a zlepšenia výsledkov z minuloročných juniorských MS v talianskom Val di Fassa. U chlapcov v rýchlostných disciplínach má najväčšie predpoklady Adam Lások. V technických disciplínach v slalome - Ján Sanitrár, Filip Botka a Filip Baláž, v obrovskom slalome Samuel Revúcky a Filip Baláž. „U dievčat najväčšie nádeje vkladáme do mladej Rebeky Jančovej, ktorá potvrdila formu na posledných Zimných olympijských hrách mládeže v Lausanne 2020. Lenka Niňajová a Denisa Mezovská zabojujú o čo najlepší výsledok v technických disciplínach,“ doplnil športový riaditeľ úseku Marek Didek.

Realizačný tím alpine výpravy: Zuzana Senčeková (vedúci výpravy), Ján Sanitrár (hlavný tréner), Tomáš Hudec (tréner), Radoslav Košík (tréner) a Anton Boris (tréner).

Program všetkých disciplín nájdete tu: https://www.fis-ski.com/DB/general/event-details.html?sectorcode=AL&eventid=45062&seasoncode=2020.

Všetky info:https://narvik2020.no/

 

Fotogaléria

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk