Top Aktuality

Ilustračný obrázok

14.08.2017 Barbara Míková sa ujala vedenia SP v lyžovaní na tráve!

---- Svetový pohár lyžiarov na tráve sa prehupol do svojej druhej polovice a boj na špici sa začína priostrovať s každým ďalším kolom súťaže...v náš prospech!

13.08.2017 Famózna Procházková má tri víťazstvá v rade vo Svetovom pohári

Počas víkendu sa uskutočnilo ďalšie kolo Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskom stredisku Madona a v športovom centre Smecersils. Na programe boli tri disciplíny v ktorých naša reprezentantka Alena Procházková nenašla premožiteľku.

09.08.2017 Úspešné finále žiackeho Svetového pohára FIS na tráve!

---- Počas uplynulého víkendu sa uskutočnilo v lyžiarsom stredisku Štítná nad Vláří v Českej republike, finálové kolo FIS Svetového pohára mládeže v lyžovaní na tráve. Na podujatí nesmeli chýbať ani pretekári SLA. Po úspešnom absolvovaní niekoľkých FIS žiackych pretekov doma i v zahraničí, aj napriek malej výprave v počte 4, sme dosiahli veľmi pekné výsledky, na ktorých by sme chceli založiť budúce úspechy.

08.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta s medailovou bilanciou

Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach Solleftea (SWE) 3.-6.8.2017. Vo švédskom meste Solleftea sa minulý týždeň ukončili Majstrovstvá sveta FIS v behu na kolieskových lyžiach 2017. Slovenská reprezentácia nám urobila veľkú radosť ziskom troch medailí čím v konečnom hodnotení krajín Slovensko obsadilo výborné 5 miesto. Medailové pozície vybojovali:

05.08.2017 Procházková priebežnou líderkou Svetového pohára

Alena Procházková sa vďaka výbornému vstupu do sezóny v SP v behu na kolieskových lyžiach a výsledkami na Majstrovstvách sveta vo švédskom stredisku Solleftea zostala v pozícii líderky priebežného poradia Svetového pohára.

04.08.2017 Nová generácia trávarov sa presadzuje!

---- Počas uplynulého týždňa 24-29.7.2017 sa v rakúskom Rettenbachu konal žiacky kemp v lyžovaní na tráve a súčasne 4. kolo FIS Children Cup pretekov žiakov. Prinášame Vám momenty z kempu, na ktorom naši mládežníci zbierali nové cenné skúsenosti, techniky a aj pracovali na svojej kondícii, aby na konci kempu zabojovali čo najlepšie o ďalšie body v celkovom umiestnení FIS Children Cup 2017.

04.08.2017 Procházková vicemajsterkou sveta

Alena Procházková sa vo švédskom stredisku Solleftea stala vicemajsterkou sveta v disciplíne šprint voľnou technikou v behu na kolieskových lyžiach. Vo vyraďovacích súbojoch zdolala aj najrýchlejšiu z kvalifikácie domácu reprezentantku Dahlqvistovú (SWE). Vo finálovom súboji iba tesne nestačila na Olgu Letuchevovú (RUS).

03.08.2017 Slováci na Majstrovstvách sveta tesne za medailovými pozíciami

Slováci v úvodných pretekoch Majstrovstiev sveta v behu na kolieskových lyžiach vo švédskom meste Solleftea siahali na medailové priečky. Na 22,5km trati voľnou technikou s intervalovým štartom obsadil Peter Mlynár 4. miesto a iba 11 sekúnd ho delilo od bronzovej priečky. Alena Procházková skončila na 5. mieste, pričom v samotnom priebehu pretekov siahala aj na medailu.

02.08.2017 Prvé pokusy zimných lyžiarov na tráve

--- 5.7.2017 nás v GRASSKI CENTRE "AHOJ" navštívili zimní lyžiari zo SKI Academy Vrátna pod vedením trénerky p. Královej, ktorí v rámci sústredenia na vodnych lyžiach v Piešťanoch chceli vyskúšať tiež letné lyžovanie na tráve.

31.07.2017 SOV projekt "Ukáž sa!" už pozná svojich víťazov - Klaudia Nemcová je druhá v poradí!

--- 2.ročník projektu Nadácie SOV na podporu mladých talentovaných športovcov pod názvom "Ukáž sa" už pozná svojich víťazov!

záznamy 1 - 10 z 814    nasledujúce   posledný »

12.06.2017 Na prvých tohtoročných pretekoch Svetového pohára v rakúskom Rettenbachu, dosiahli naše pretekárky výborné výsledky.

V obrovskom slalome naša jednotka, Barbara Míkova, obsadila skvelé druhé miesto, keď sa dokázala vklíniť medzi dve rakúšanky, celkovú minuloročnú víťazku SP Jaquelin Gerlach a Lisu Wuzitz.

Naša debutantka v tejto kategórii, 16 ročná Nikol Fričová,  obsadila vynikajúce 7.miesto.

V superkombinácii sme mali v prvej päťke na stupňoch víťazov obidve dievčatá keď Míková bola tretia a Fričová štvrtá.