Poprad

27.02.2021 SLA nerozumie stanovisku ministerstva, ministerstvo podnikne právne kroky proti rozhodnutiu ministra?

Poprad

26.02.2021 Odštartovali MS v Oberstdorfe (GER)

Šprintom klasickou technikou odštartovali naši reprezentanti účasť na 42 Majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Oberstdorfe. Alenu Procházkovú s číslom 43 od postupu do top 30 delili zhruba tri sekundy a obsadila 40 miesto. Barbora Klementová s číslom 60 finišovala na 59 mieste zo 112 štartujúcich. Naše pretekárky svojimi výsledkami si jemne vylepšili ich výkonnostné (papierové) nasadenie zo štartovej listiny. Našim zástupcom v SKIATHLONE na 15km klasicky+15km voľným spôsobom bol Ján Koristek, ktorý obsadil 58 miesto. Vystúpenie našich žien v tímovom šprinte prinieslo pekné 14 miesto. Vo vytrvalostných pretekoch s intervalovým štartom na 10km trati voľnou technikou sa nenaplnili spoločné očakávania. Alena Procházková obsadila 53 miesto a Barbora Klementová sa umiestnila na 69 mieste. V stredu na 15km voľnou technikou vybehne Ján Koristek a uzavrie tak pôsobenie Slovákov na šampionáte.

26.02.2021 FIS výzva WE4SKI NORDOQ 26.2.-21.3.2021

26.02.2021 Minister MŠVVaŠ rozhodol a potvrdil, že zamestnanci, ktorí rozhodovali v konaní voči SLA, porušili zákon

Poprad

26.02.2021 Legenda slovenského lyžovania Ladislav Harvan má 90 rokov

25.02.2021 FIS výzva WE4SKI NORDOQ 26.2.-21.3.2021

23.02.2021 Biela Stopa sa pobeží virtuálne

Vplyvom pandemických okolností sa organizačný výbor Bielej stopy 2021 rozhodol zorganizovať virtuálne preteky, kde si každý účastník tohto podujatia odbehne a odmeria zabehnutý čas prostredníctvom vlastných smart hodiniek alebo mobilného telefónu. Veríme ,že privítate aj takúto formu pretekov Bielej stopy.

22.02.2021 Vydarený víkend SLP na Látkach

Úvodné preteky sezóny i SLP v behu na lyžiach sa podarilo odštartovať na Látkach. Výborné poveternostné i snehové podmienky dotvorili účastníkom počas víkendu krásne zážitky. V okolí bolo k dispozícií až 35km bežeckých tratí. Aktuálna pandemická situácia rozdeľuje aj pohľady klubov na samotnú účasť, či neúčasť na podujatiach. Samozrejme na prvom mieste je zdravie všetkých účastníkov a sezóna z pohľadu možnosti realizácie športovej prípravy nie je úplne fér.

21.02.2021 Naši mladí alpskí lyžiari získlali deväť pódiových umiestnení na FIS Children CUP Serbia a BIH

Kopaonik, Serbia a Bjelašnica, Bosna i Hercegovina

záznamy 1 - 10 z 1433    nasledujúce   posledný »

22.10.2020 Včera 21 októbra vo veku 86 rokov navždy dotĺklo lyžiarske srdce Michala Sabaku. Majster športu v bežeckom lyžovaní, tréner, funkcionár i organizátor podujatí. Posledná rozlúčka sa uskutoční v úzkom rodinnom kruhu. Za bežecké lyžovanie vyjadrujeme rodine úprimnú sústrasť.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk