Top Aktuality

Ilustračný obrázok

03.12.2021 Tatranský pohár sa neuskutoční v plánovanom termíne

Vážení športoví priatelia, organizačný výbor Tatranského pohára v behu na lyžiach (FIS Slavic Cup) rozhodol, že preteky sa v termíne 18.-19. decembra 2021 neuskutočnia. Aj napriek vynaloženému úsiliu a dobrej predpovedi počasia v súčasnosti pre zvýšené riziko prenosu ochorenia COVID-19 a s tým súvisiace opatrenia nie je možné usporiadať medzinárodné preteky v behu na lyžiach. Hneď ako sa riziká znížia a platná legislatíva umožní organizáciu pretekov, budeme Vás informovať o náhradnom termíne. S pozdravom, ŠK Štrba

Ilustračný obrázok

01.12.2021 SVETOVÁ ZIMNÁ UNIVERZIÁDA Lucern 2021 ZRUŠENÁ

Z dôvodu pandemických opatrení OV SZU Lucerne 2021 a U-FISU oznámili zrušenie podujatia.

Ilustračný obrázok

27.11.2021 Cenek strieborný v úvodných pretekoch FIS v ITA, Procházková ôsma

Víkend v znamení vstupu do zimnej sezóny v behu na lyžiach potešil priaznivcov bežeckého lyžovania hlavne na pretekoch FIS v Santa Caterina Valfurva (ITA), kde sa v šprinte voľnou technikou prebojoval na pódium v juniorskej kategórii druhým miestom Jáchym Cenek. Posun oproti kvalifikácii zaznamenala aj Alena Procházková,ktorá vo vyraďovacích bojoch skončila na 8 priečke. Tesne za bránami kvalifikovania sa ostali Kristína Sivoková na 31 priečke a Denis Tilesch na 35 pozícii. V nedeľu sa predstavia naši reprezentanti vo vytrvalostných pretekoch.

25.11.2021 Live stream NŠC Team Slovakia

25.11.2021 Prihlasovanie na FIS preteky pre členov SLA

Podľa písomného vyjadrenia zo ZSL,členov SLA ZSL radi prihlásia na podujatia FIS (keďže získali túto právomoc od FIS a SOŠV, avšak za podmienky podpisu Čestného prehlásenia a FIS Athlete´s declaration, ktorým deklarujete súhlas a akceptáciu pravidiel FIS v plnom rozsahu (postačuje sken).Pre čestné prehlásenie prosím kontaktujte sekretariát SLA.

Ilustračný obrázok

22.11.2021 Informáckia pre našich členov a verejnosť

Poprad

Ilustračný obrázok

15.11.2021 Vzdelávanie TD FIS v behu na lyžiach sa uskutočnilo na Slovensku

Technickí delegáti FIS v behu na lyžiach sa opäť vzdelávali na Slovensku.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

05.11.2021 Pohybový rozvoj detí

 záznamy 1 - 10 z 1556    nasledujúce   posledný »

07.06.2021 Poprad

Nikola Fričová bola najlepšou slovenskou pretekárkou Grasski FIS World Cup

V TOP 10 malo Slovensko tri ďalšie umiestnenia

Uplynulý víkend sa po prvýkrát v histórii slovenského lyžovania konal v lyžiarskom stredisku Ahoj v Banke pri Piešťanoch Grasski FIS World Cup, ktorý organizovala Slovenská lyžiarska asociácia. Zo slovenskej reprezentácie najlepšie obstála Nikola Fričová, ktorá skončila v šprint slalome na 2. mieste, v TOP 10 sa umiestnili Vanesa Drahovská a Adam Masár. V slalome Nikola Fričová skončila na 3. mieste a v TOP 10 sa umiestnila Vanesa Drahovská, Adam Masár a Alex Jánoška.

Slovenskou najúspešnejšou lyžiarskou na tráve je jednoznačne Nikola Fričová. V pretekoch SP skončila v šprint slalome na výbornom 2. mieste, ďalšia reprezentantka Vanesa Drahovská bola v TOP 10 na 9. mieste a debutantka Soňa Macejková na jedenástom. Medzi mužmi sa do prvej desiatky prebojoval Adam Masár na 9. mieste a Alex Jánoška bol jedenásty. Prvé body vo Svetovom pohári získal aj Tomáš Noris, keď skončil 29-ty.

V slalome sa Nikola Fričová umiestnila na 3. mieste a v TOP 10 bola Vanesa Drahovská na 7. mieste a Adam Masár sa po prvom kole z deviateho miesta tretím najrýchlejším časom druhého kola posunul na 6. miesto. Premiérové umiestnenie v prvej desiatke si vybojoval Alex Jánoška, keď skončil deviaty.

Debutanti Svetového pohára Soňa Macejková a Tomáš Noris v slalome nedokončili prvé kolo. „Podujatia sa zúčastnil aj predseda FIS komisie grasski Talian Fausto Cerentin, ktorý vysoko ohodnotil organizáciu pretekov a ponúkol nám možnosť zorganizovať Svetový pohár aj v r. 2022, prípadne by sa mohli tieto preteky stať tradíciou otvorenia kolotoča SP každý rok. Je to veľká výzva, ktorú Slovenská lyžiarska asociácia veľmi rada prijme,“ informoval riaditeľ pretekov a tréner slovenskej reprezentácie, Ľubomír Masár.

Podujatie sa z dôvodu dodržiavania prísnych protipandemických opatrení konalo bez divákov, ale bolo sprostredkované v priamom prenose cez live stream. Uvedené podujatie je v tomto roku už druhým medzinárodným podujatím SP, ktoré zorganizovala Slovenská lyžiarska asociácia. V júli k nim pribudne tretie, Roller FIS World Cup, ktorý sa bude konať v Banskej Bystrici.

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovakski.org