Top Aktuality

Ilustračný obrázok

03.12.2021 Tatranský pohár sa neuskutoční v plánovanom termíne

Vážení športoví priatelia, organizačný výbor Tatranského pohára v behu na lyžiach (FIS Slavic Cup) rozhodol, že preteky sa v termíne 18.-19. decembra 2021 neuskutočnia. Aj napriek vynaloženému úsiliu a dobrej predpovedi počasia v súčasnosti pre zvýšené riziko prenosu ochorenia COVID-19 a s tým súvisiace opatrenia nie je možné usporiadať medzinárodné preteky v behu na lyžiach. Hneď ako sa riziká znížia a platná legislatíva umožní organizáciu pretekov, budeme Vás informovať o náhradnom termíne. S pozdravom, ŠK Štrba

Ilustračný obrázok

01.12.2021 SVETOVÁ ZIMNÁ UNIVERZIÁDA Lucern 2021 ZRUŠENÁ

Z dôvodu pandemických opatrení OV SZU Lucerne 2021 a U-FISU oznámili zrušenie podujatia.

Ilustračný obrázok

27.11.2021 Cenek strieborný v úvodných pretekoch FIS v ITA, Procházková ôsma

Víkend v znamení vstupu do zimnej sezóny v behu na lyžiach potešil priaznivcov bežeckého lyžovania hlavne na pretekoch FIS v Santa Caterina Valfurva (ITA), kde sa v šprinte voľnou technikou prebojoval na pódium v juniorskej kategórii druhým miestom Jáchym Cenek. Posun oproti kvalifikácii zaznamenala aj Alena Procházková,ktorá vo vyraďovacích bojoch skončila na 8 priečke. Tesne za bránami kvalifikovania sa ostali Kristína Sivoková na 31 priečke a Denis Tilesch na 35 pozícii. V nedeľu sa predstavia naši reprezentanti vo vytrvalostných pretekoch.

25.11.2021 Live stream NŠC Team Slovakia

25.11.2021 Prihlasovanie na FIS preteky pre členov SLA

Podľa písomného vyjadrenia zo ZSL,členov SLA ZSL radi prihlásia na podujatia FIS (keďže získali túto právomoc od FIS a SOŠV, avšak za podmienky podpisu Čestného prehlásenia a FIS Athlete´s declaration, ktorým deklarujete súhlas a akceptáciu pravidiel FIS v plnom rozsahu (postačuje sken).Pre čestné prehlásenie prosím kontaktujte sekretariát SLA.

Ilustračný obrázok

22.11.2021 Informáckia pre našich členov a verejnosť

Poprad

Ilustračný obrázok

15.11.2021 Vzdelávanie TD FIS v behu na lyžiach sa uskutočnilo na Slovensku

Technickí delegáti FIS v behu na lyžiach sa opäť vzdelávali na Slovensku.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

05.11.2021 Pohybový rozvoj detí

 záznamy 1 - 10 z 1556    nasledujúce   posledný »

23.06.2021

😍Nikola Fričová zaznamenala premiérové víťazstvo v slalome

Aktuálna líderka Svetového pohára v lyžovaní na tráve😍

 

Slovenská reprezentantka a členka Slovenskej lyžiarskej asociácvie Nikola Fričová zaznamenala premiérové víťazstvo vo Svetovom pohári. Cez víkend sa v rakúskom Rettenbachu konalo druhé tohtoročné podujatie Svetového pohára. Na najťažšom svahu z celého seriálu SP sa Nikola v slalome dočkala prvého víťazstva a stala sa priebežnou líderkou súťaže. V obrovskom slalome bola tretia a v Super G šiesta.

„Boli to celkovo veľmi náročné preteky. Rakúsky Rettenbach je jeden z najťažších svahov a bolo veľmi teplé počasie. V sobotu sme mali v jeden deň dve disciplíny a s výsledkom v obrovskom slalome som bola veľmi spokojná. Na Super G ešte treba trochu potrénovať. Nateraz som spokojná so 6. miestom,“ povedala Nikola Fričová a dodala: „v nedeľnom slalome som si vyjazdila prvé víťazstvo vo Svetovom pohári a to mi spravilo veľkú radosť, keďže som sa týmto výkonom stala líderkou v celkovom hodnotení SP. O dva týždne ma čaká ďalšie kolo Svetového pohára v českom Predklášteří.“

Alex Jánoška skončil v Super G na 16. mieste, v obrovskom slalome bol 19-sty a slalom nedokončil. Tomáš Noris bol v obrovskom slalome 20-ty, v Super G 29-ty. Slalom tiež nedokončil. Menej športového šťastia mala Vanesa Drahovská a Adam Masár, keď slalom ani obroský slalom nedokončili a v Super G neštartovali.

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovakski.org