Top Aktuality

Ilustračný obrázok

16.02.2020 Víťazný hattrick Vlhovej

Kranjska Gora

Ilustračný obrázok

15.02.2020 Petra Vlhová v Kranjskej Gore druhá:-)

Kranjska Gora

Ilustračný obrázok

14.02.2020 Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní v Jasnej začína

Jasná, zajtra začína príprava zjazdovky na Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní

Ilustračný obrázok

11.02.2020 Slovenský pohár sa na Látkach uskutoční

Týmto by sme chceli oznámiť, že na základe rozhodnutia organizačného výboru pretekov sa preteky SLP na Látkach v termíne 15 - 16.2.2020 USKUTOČNIA. Tešíme sa na Vašu účasť!

Ilustračný obrázok

10.02.2020 Nóri chválili 62. ročník memoriálu 24 padlých hrdinov SNP

Počas víkendu sa uskutočnil na Štrbskom Plese 62. ročník memoriálu 24 padlých hrdinov SNP. Medzinárodné preteky kategórie FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup zorganizovala TJ Tatran Gerlachov. Podujatie s účasťou 6 krajín malo svoju kvalitu v ktorej sa dokazali presadiť aj naši reprezentanti. V sobotu na 10km klasicky bola našou najlepšou Kistína Sivoková (STJL) na 2 mieste a na 15km trati Ján Koristek (STJL) taktiež strieborný. V nedeľných šprintoch voľnou technikou dokonca zvíťazila Barbora Klementová (KLNO) a Ján Koristek (STJL) si vybojoval tretiu priečku. Výborné počasie, skvelé trate a krásne preteky pochválil aj zástupca nórskej výpravy a dodal "tak ako máte skvelo pripravené testovacie i zahrievacie trate si môžu brať príklad aj u nás v Nórsku".

Ilustračný obrázok

10.02.2020 Petra Vlhová získala ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2019

Ilustračný obrázok

08.02.2020 Petra Vlhová v GA-PA na 8. mieste. Adamovi Žampovi ušlo 2. kolo o 13 stotín

Ilustračný obrázok

06.02.2020 Majstrovstvá Slovenskej republiky v zjazdovom lyžovaní - Vrána 2020

Ilustračný obrázok

04.02.2020 FIS Children CUP Alpecimbra

Ilustračný obrázok

03.02.2020 ROZHODCOVIA ŠTÝLU FIS - Gratulácia

--- Dovoľujeme si Vám oznámiť, že Slovensko má dvoch ďalších rozhodcov štýlu FIS a to Martina Mesíka a Dominika Ďurča.

 záznamy 1 - 10 z 1204    nasledujúce   posledný »

00.00.0000 Tento víkend ako obvykle v Moravskej Třebovej prebehol galavečer s oceňovaním víťazov Českého pohára v lyžovaní na tráve , ktorého sa každoročne vďaka povoleniu Sväzu lyžarů České republiky zúčastňujú aj naši reprezentanti . Tým majú možnosť porovnávať sa a zdokonalovať sa medzi najsilnejšie zastúpenou krajinou lyžiarov na tráve . Za Slovensko hájili tento rok farby len dievčatá, nakoľko jediný pravidelný účastník Alex Jánoška bol zranený . Dievčatá to však zobrali útokom a v každej z disciplín v ktorej štartovali mali pódiové umiestnenie . Avšak poporade: Nikola Fričová - juniorka -2. miesto Vanesa Drahovská -juniorka - 5. miesto Sára Gavalierová - U 14 - 4. miesto Tatiana Suchá -U14- 3. miesto Alžbeta Bošková -U12 -2. miesto Timea Volentierová - TALENT- 3. miesto Okrem vyhlásenia víťazov to bol pre Slovenské lyžovanie na tráve aj historický moment kedy 2. kluby konkrétne SKI CLUB BREZNO a SKI KLUB PIEŠŤANY v spolupráci s ŠK KARTIK Banská Bystrica požiadali o možnosť organizácie jedného kola Českého poháru na Slovensku. Sväz lyžarů České republiky túto žiadosť schálil a teda v roku 2020 sa v stredisku Brestová budú konať historicky prvé preteky lyžovania na tráve a taktiež historicky prvé preteky Českého pohára organizované na Slovensku . Dievčatám ďakujeme za vzorné reprezentovanie krajiny a organizátorom prajeme veľa úspechov pri organizácii pretekov a Vás všetkých športových nadšencov týmto pozývame na túto udalosť .

Tento víkend  ako obvykle  v Moravskej Třebovej prebehol galavečer  s oceňovaním víťazov Českého pohára  v lyžovaní na tráve , ktorého sa každoročne  vďaka  povoleniu Sväzu lyžarů České republiky zúčastňujú aj naši reprezentanti . Tým majú možnosť  porovnávať sa a zdokonalovať sa  medzi najsilnejšie zastúpenou krajinou  lyžiarov  na tráve  . Za Slovensko hájili tento rok farby len dievčatá, nakoľko  jediný pravidelný účastník Alex Jánoška  bol zranený . Dievčatá to však zobrali útokom a  v každej z disciplín v ktorej štartovali mali pódiové umiestnenie . 

Avšak poporade: 

Nikola Fričová - juniorka  -2. miesto 

Vanesa Drahovská -juniorka - 5. miesto 

Sára Gavalierová - U 14 - 4. miesto 

Tatiana Suchá -U14- 3. miesto 

Alžbeta Bošková -U12 -2. miesto 

Timea Volentierová - TALENT- 3. miesto 

Okrem vyhlásenia  víťazov to bol pre Slovenské lyžovanie na tráve  aj historický moment  kedy 2. kluby konkrétne  SKI CLUB BREZNO a  SKI KLUB PIEŠŤANY v spolupráci s ŠK KARTIK Banská Bystrica požiadali o možnosť organizácie  jedného kola Českého poháru na Slovensku.  Sväz lyžarů České republiky túto žiadosť schálil a teda v roku 2020 sa  v stredisku Brestová  budú konať historicky prvé preteky lyžovania na tráve a taktiež historicky prvé preteky Českého pohára  organizované na Slovensku . 

Dievčatám ďakujeme  za  vzorné reprezentovanie krajiny a  organizátorom prajeme veľa úspechov pri organizácii pretekov a  Vás všetkých  športových nadšencov týmto pozývame na túto udalosť . 

 

 

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk