Top Aktuality

Ilustračný obrázok

18.05.2020 ONLINE vzdelávací seminár NOR - športová príprava v kluboch

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje v Nórsku na klubovej úrovni v behu na lyžiach? Na všetko Vám dá odpoveď Nórsky seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 20.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

Ilustračný obrázok

15.05.2020 Doba po-zimná. Čo robia napríklad víťazi Slovenského pohára?

Keď sa všetko na jar zazelenie, je najvyšší čas obhliadnutuť sa za zimou a zhodnostiť si, ako prebehla. Kompletné vyhodnotenie zimy práve pripravujeme. No medzi tým sme sa opýtali niekoľkých Slovenských freeskierov, medzi inými aj víťazov Slovenského pohára, ako uplynulú zimu hodnotia. Nevynechali sme, ako trávia svoj voľný čas práve v tomto čase.

Ilustračný obrázok

14.05.2020 3. kolo Slovakia Freeski Cup & Zuberská foršta vol. 9

Zuberska foršta vol.9 je legendárna Slovenská akcia. Ako názov napovedá, chalani to tiahnu už úctyhodných 9 rokov. Tento ročník sa konal v zaujímavý dátum, 22.2.2020 a bol opäť súčasť Slovakia Freeski Cup, ktoré bolo zároveň FIS open eventom.

Ilustračný obrázok

12.05.2020 Medzinárodný ONLINE vzdelávací seminár - technika v behu na lyžiach

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje technika v behu na lyžiach? Aký je rozdiel medzi NOR, ITA a USA vo forme nácviku techniky? Na všetko Vám dá odpoveď medzinárodný seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 13.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

Ilustračný obrázok

11.05.2020 Tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Ilustračný obrázok

10.05.2020 Prezentačný tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Ahoj pri Priešťanoch

Lyžiarske strediko Ahoj pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

29.04.2020 Svetový pohár v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici 13-16.8.2020

Po pridelení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach FIS pre Slovenskú republiku na sezónu 2020 do Banskej Bystrice, sme sa začali tešiť na výnimočné podujatie, po prvý krát v histórii na Slovensku. Aktuálne prebiehajú postupné práce na príprave podujatia, ktoré sa nečakane dostalo pod tlak zo strany Covid-19. Aktuálne sa čaká na vyjadrenie pracovnej komisie Svetového pohára ROLL FIS, ktorá zasadne elektronicky 18 mája 2020. V hre je zrušenie celej sezóny Svetového pohára 2020 alebo jej redukcia. Čína presunula svoj sveťák na september a v Taliansku sa už rozhodlo o zrušení plánovaného finále. Čo bude so sveťákom u nás doma ostáva ešte otvorené. Ak má niekto záujem zapojiť sa do samotnej organizácie vrcholného domáceho podujatia a prispieť k jeho zdarnému priebehu nech zašle informáciu emailom na: crosscountry@slovak-ski.sk Info na www.rollerski.sk

Ilustračný obrázok

25.04.2020 Lyžovanie na tráve opäť začína žiť

Lyžiarske stredisko Ahoj, Banka pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

20.04.2020 Youtube kanál Slovakia Freestyle Team

Úsek akrobatického lyžovania ponúka zaujímavý obsah nie len vo forme fotografií ale aj videí. Pre tento účel sme založili a zaktualizovali aj Youtube kanál, ktorý obsahuje všetky dôležité videá od roku 2018. Pozrite si dokument zo Slovakia Freeski Cup 2018, tréningy v hale Hangair, skvelé video z kempu na Hintertuxe či mnohé ďalšie. Stačí kliknúť na nasledovný odkaz:

Ilustračný obrázok

19.04.2020 Zuberská Foršta vol.9 2020 - video

Zuberská Foršta vol.9, legendárna Slovenská akcia sa konala v zaujímavý dátum 22.2.2020. Tento rok bolo opäť súčasť 3. kolo Slovakia Freeski Cup, ktoré bolo zároveň FIS open eventom. Pohoda, dobrý pojazd ... video ti povie viac ako 1000 slov :).

 záznamy 1 - 10 z 1249    nasledujúce   posledný »

03.04.2020 Skôr, ako by sa patrilo, sa pobral tam, odkiaľ už niet návratu. Svoje päťdesiate narodeniny už neoslávi. Svojimi úspešnými výsledkami v bielej stope písal aj on históriu kremnického bežeckého lyžovania. Kremničan, kremnický lyžiarsky odchovanec (nar. 1970), postavou síce nevysoký, subtílny, avšak výkonmi naháňal strach súperom nielen na Slovensku, ale aj v silnej kokurencii českých pretekárov v spoločnom Československu.

Bol v mládežníckych kategóriách členom vtedy silnej skupiny kremnických bežcov s takými spolupretekármi ako Martin Čillík st., Štefan Korsch (s nimi získal majstrovský slovenský titul v štafetách), Jaroslava Páričková ml. V r. 1988 sa ako zverenec trénera Rudolfa Čillíka stal majstrom Československa (ČSSR) starších dorastencov. Pamätám sa, začiatkom olympijskej sezóny 1987-1988 sa na Skalke konali celoštátne federálne preteky. Vtedy sa ešte myslím nazývali CKP - celoštátne klasifikačné preteky ČSSR, niečo ako neskôr Slovenský pohár. Učeň Štátnej mincovne Milan ako len st. dorastenec obsadil v kategórii juniorov 2. miesto. Silná zostava mužských československých reprezentantov z českej libereckej Dukly (Švanda, Nyč, Korunka, Benc, Petrásek, Lysičan, na ZOH v Calgary 1988 a MS v Lahti 1989 získali bronz v pretekoch štafiet) hľadela na tabuľu s výsledkami. Jeden z nich na margo prekvapujúceho výsledku Majliša vyriekol: "Ty vole, to je kdo ten Majliš?"
 
Výsledky ho predurčili, aby nastúpil na základnú vojenskú službu do Strediska štátnej športovej reprezentácie Ministerstva vnútra Športového klubu polície (ŠKP) Štrbské Pleso. Stal sa členom československého reprezentačného juniorského tímu, pretekal na juniorských Majstrovstvách sveta vo francúzskom Las Saisies v r. 1990.
 
Po kariérie bežca na lyžiach v ŠKP Štrbské Pleso presedlal na biatlon v KB Osrblie a AŠK Dukla Banská Bystrica. Reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Európy vo francúzskom Le Grand Bornand v r. 1995 a v šiestich pretekoch Svetového pohára - v slovinskej Pokljuke v sezóne 1992-1993, v nemeckom Ruhpoldingu a Oberhofe v sezóne 1994-1995. Bol členom zlatej slovenskej štafety na Majstrovstvách Európy v letnom biatlone v r. 1994. V závere pretekárskej dráhy sa opäť vrátil do Kremnice k behu na lyžiah. V r. 1996 ako kremnický pretekár bežal v tzv. národnej skupine v pretekoch Svetového pohára na 50 km voľne na Štrbskom Plese, kde obsadil 39. miesto, zvíťazil Kazach Vladimír Smirnov pred Nórom Bjornom Daehlim. Obaja to svetoví lyžiarski fenoméni. Milan nechal za sebou napr. aj Čechov, Rusov, Finov, Švéda, Nemca.
 
M. Majliš pôsobil aj ako servisman slovenskej biatlonovej reprezentácie na MS, pretekoch Svetového pohára a zažil aj olympijskú atmosféru na ZOH v americkm Salt Lake City v r. 2002.
 
"Alo", nuž teda, odpočívaj v pokoji! A spomeň si tam na svoje pôsobenie v bielej stope a na kremnickú bežeckolyžiarsku komunitu. My na Teba spomínať budeme...
 
Z webstránky SZB:
 
 
 
Z facebooku SZB - skupina:
 
 
Z portálu IBU - Medzinárodnej biatlonovej únie:
 
 
M. Majliš, Svetový pohár, Štrbské Pleso 1996:
 
 
Autor Jozef Mecele
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk