Top Aktuality

Ilustračný obrázok

20.03.2018 SLOVAKIA FREESKI CUP 2018 - FINÁLE

Ani sme sa nenazdali a máme tu finále Slovakia Freeski Cup-u 2018. Finálovou zastávkou boli preteky v stredisku Jasná, Nízke Tatry. Čerešničkou na torte bolo aj to, že sme preteky organizovali pod hlavičkou FIS, čo nám zabezpečilo účasť viacerých zahraničných pretekárov.

Ilustračný obrázok

19.03.2018 Skvelé 5. miesto Petry Vlhovej v celkovom hodnotení Svetového pohára 2017/2018

Po finálových pretekoch vo švédskom Åre si Petra Vlhová vybojovala celkové 5. miesto v hodnotení Svetového pohára v sezóne 2017/2018. V poradí slalomu skončila celkovo na 4. mieste, v poradí alpskej kombinácie na 7. mieste a v obrovskom slalome na 13. mieste. V hodnotení SP bodovali aj Veronika Velez Zuzulová (42.m SL), Barbara Kantorová (39.m AC). Adam Žampa vybojoval v silnej mužskej konkurencii 37. miesto v slalome a 45. miesto v obrovskom slalome. Jeho brat Andreas ho v obrovskom slalome o 1 miesto predbehol. V poradí národov tak obsadilo Slovensko výborné 9. miesto!

Ilustračný obrázok

19.03.2018 Na neoficiálnych MS žiakov v alpskom lyžovaní najúspešnejší Rebeka Jančová a Robert Ruffini, Slovensko celkovo na 10. mieste

Na medzinárodných pretekoch FIS Alpecimbra 7.-10.3.2018 v talianskej Folgarii, ktoré sa neoficiálne označujú aj ako MS žiakov, dosiahli naši pretekári tri umiestnenia v prvej desiatke, vďaka ktorým celkovo Slovensko skončilo na peknom 10. mieste. Najviac sa darilo Rebeke Jančovej, ktorá obsadila 6. miesto v obrovskom slalome a 7. miesto v slalome v kategórii U16 a Robertovi Ruffinimu, ktorý získal 5. miesto v obrovskom slalome. V tímovej súťaži vybojovali naši reprezentanti v zložení Alica Surová, Silvia Strachanová, Václav Klein a Miroslav Ilavský bodované 9. miesto.

Ilustračný obrázok

18.03.2018 Adam Žampa tretí v obrovskom slalome na pretekoch Far East Cup

V nedeľnom obrovskom slalome série pretekov Far East Cup v Yuzhno-Sakhalinsk skončil Adam Žampa na treťom mieste. Za víťazom Pavlom Trikhichevom (RUS) zaostal v súčte oboch kôl 1,83 sek. Druhé miesto obsadil Stefan Hadalin (SLO). Adama čakajú ešte preteky v slalome.

Ilustračný obrázok

18.03.2018 Úspech Segeča, Mlynára i Smerčiakovej v celkovom hodnotení COC FIS SC

Rozuzlenie postavenia v celkovom hodnotení Kontinentálneho pohára v behu na lyžiach nám prinieslo samotné finále v rámci medzinárodných pretekov FIS Slavic Cup ako súčasť Veľkej ceny Kremnice. Celkovým víťazom sa stal Andrej Segeč (STJL) a bronz patrí Petrovi Mlynárovi (SKPVT). V ženskej kategórii obsadila striebornú pozícii Aneta Smerčiaková (JALM), kde vítazkou sa stala reprezentantka z POL Eliza Rucka.

Ilustračný obrázok

18.03.2018 Finále kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup ovládli Procházková a Mlynár

Počas víkendu sa na Skalke pri Kremnici uskutočnili finálové boje Kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup, kde sa výborne prezentovali i naši reprezentanti. V šprinte klasickou technikou v sobotu si víťazstvo odniesla Alena Procházková. V mužskej kategórií najlepším Slovákom bol Peter Mlynár na striebornej pozícii. Druhý deň podujatia voľnou technikou s hromadným štartom opäť na 10km trati dominovala naša Alena Procházková (SEBB) a na 15 km trati ju napodobnil Peter Mlynár (ŠKPVT).

Ilustračný obrázok

15.03.2018 Matej Prieložný prvý v Super G na pretekoch Far East Cup v Yuzhno-Sakhalinsk

Pretekár JSC Dúbravka, Matej Prieložný vyhral preteky v Super G zo série Far East Cup v ruskom Yuzhno-Sakhalinsk. Na 2. mieste skončil Ivan Kuznetsov (RUS), 3. miesto obsadil Tobias Hedstroem (SWE). Preteky v Sakhalinsk pokračujú ďalšími disciplínami - alpskou kombináciou, obrovským slalomom a slalomom, na ktorých sa predstaví aj Adam Žampa. Matejovi k výsledku blahoželáme a prajeme obom reprezentantom veľa štastia v ďalších pretekoch!

Ilustračný obrázok

12.03.2018 XCX - Cross Country Cross preveril športovcov na Skalke

Moderná, nová, atraktívna i adrenalínová je disciplína XCX (Cross-Country Cross), ktorá je už každoročne súčasťou Slovenského pohára v behu na lyžiach. Športovci prekonávajú rôzne technické prekážky a zdolávajú terénne nerovnosti, ktoré preveria ich obratnosť, šikovnosť i všetky doposiaľ nadobudnuté lyžiarske zručnosti. Počas pretekov v hlavnej mužskej kategórii bol motivačne meraný aj najdlhší skok na prekážke "mostík", kde skokom o dĺžke 5,80m. dominoval Andrej Segeč (STJL). Celkovým víťazom s najrýchlejším časom sa stal Rudolf Michalovský (STJL) a u žien Kristína Trošoková (JALM).

Ilustračný obrázok

11.03.2018 Večerné preteky v dominancii Olympionikov

Počas víkendu sa na Skalke pri Kremnici uskutočnilo už tradične - netradičné kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach vo forme večerných pretekov pri umelom osvetlení. Trať klasickou technikou s intervalovým štartom najrýchlejšie absolvovali naši olympionici, u žien Alena Procházková (SEBB) a v mužskej kategórii Andrej Segeč (STJL).

Ilustračný obrázok

11.03.2018 2.kolo SLP žiakov 14.-15.3.2018 - zrušené

2. kolo SLP žiakov, ktoré sa malo uskutočniť 14.-15.3.2018 v Zuberci - Janovkách je zrušené. Rovnako ako plánované tréníngy v pondelok a utorok (12.-13.3.2018).

 záznamy 1 - 10 z 906    nasledujúce   posledný »

08.03.2018

Slovenská lyžiarska asociácia, Karpatská 15, 058 01 Poprad

vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie

 

Športový riaditeľ Úseku alpských disciplín

 

 

Kvalifikačné a odborné požiadavky:

 

Vzdelanie:                           

stredoškolské s maturitou alebo vysokoškolské I. st.

Vzdelanie v odbore:              

manažment / športový manažment, telovýchovné

Jazykové znalosti:              

anglický jazyk – aktívne, nemecký jazyk výhodou

Vodičský preukaz:             

B

Odborné znalosti:              

znalosť pracovných postupov v rozpočtovo-príspevkových organizáciach s viac ako 50% podielom prostriedkov z verejných zdrojov, skúsenosti s riadením športovej činnosti/organizácie, znalosť športových predpisov, predovšetkým Zákon o športe č. 440/2015 a Zákon č.406/2011 o dobrovoľníctve, športová odbornosť vo vybranom športovom odvetví

Počítačové znalosti:          

Microsoft Excel, Microsoft Word, e-mail, web

 

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

 

zodpovednosť, samostatnosť, vysoký stupeň flexibility (očakáva sa dispozícia cez víkendy počas hlavnej lyžiarskej sezóny), komunikatívnosť, empatické vystupovanie, schopnosť riešiť úlohy v časovom limite, vysoká úroveň písomného a verbálneho prejavu, pre špecifické zameranie tejto pozície musí byť manažér športový typ, aktívny lyžiar, musí sa orientovať v zjazdovom lyžovaní (poznať základné FIS pravidlá...) a rozumieť princípom športového tréningu a fungovania reprezentačných športových družstiev

 

Informácie o pracovnom mieste:

 

Športový riaditeľ ÚAD je výkonná funkcia, ktorej poslaním je organizovať a riadiť športové aktivity v odvetví v oblasti výchovy a tvorby reprezentácie a talentovanej mládeže, organizácie podujatí, organizácie vzdelávania v odvetví, zabezpečovanie materiálneho vybavenia pre odvetvie a jeho členov a tvorbu a dodržiavanie športových predpisov v odvetví.

 

Športový riaditeľ ÚAD zabezpečuje a zodpovedá za nižšie uvedené činnosti:

 

a) v oblasti športovej činnosti:

 • koordinovať domáci kalendár s medzinárodným kalendárom pretekov,
 • zabezpečovať dohody a vyjednávania s organizátormi pretekov a rezortnými strediskami,
 • zvolávať a predsedať trénerskej rade odborného úseku,
 • určovať a koordinovať účasť na súťažiach organizovaných FIS,
 • vytvárať jednotlivé družstvá reprezentácie dospelých a mládeže (RD)
 • určovať a koordinovať členov realizačných tímov jednotlivých RD,
 • riadiť a koordinovať činnosť útvarov talentovanej mládeže,
 • prihlasovať pretekárov s platnou medzinárodnou licenciou na preteky FIS všetkých kategórii,
 • zabezpečovať styk s organizátormi FIS pretekov pre pretekárov s platnou medzinárodnou licenciou,
 • organizačne zabezpečovať a riadiť výcvikové tábory RD a tréningy RD organizovaných odborným úsekom,
 • vyhlasovať a predsedať oponentúram ročných tréningových plánov členov RD a testovania členov RD a útvarov talentovanej mládeže,

 

b) v materiálnej oblasti:

 • zabezpečovať materiálno-technické zabezpečenie RD, prideľovanie a vratky materiálu v majetku SLA pre jednotlivcov a družstvá,
 • zabezpečovať materiálno-technické zabezpečenie podujatí v odvetví a byť členom organizačného výboru takýchto podujatí,

 

c) v evidenčnej oblasti:

 • kontrolovať a zabezpečovať plnenie zmlúv o reprezentácii,
 • poskytovať súčinnosť a požadované informácie pre rezortné strediská, Slovenský olympijský výbor a Slovenskú antidopingovú agentúru a zahraničné športové organizácie.

 

Športový riaditeľ ÚAD je oprávnený zúčastniť sa vrcholných podujatí ako ako vedúci výpravy, alebo ako súčasť realizačného tímu reprezentačného družstva, a môže plniť aj iné úlohy (fyzioterapeut, servisman, šofér, kuchár,...) potrebné pri zabezpečení sústredení a účasti na pretekoch reprezentačného družstva.

 

Športový riaditeľ ÚAD je povinný zúčastňovať sa zasadnutí Predsedníctva ÚAD a iných zasadnutí podľa požiadaviek Predsedníctva ÚAD.

 

Miesto výkonu práce:                       

kancelárie SLA Poprad, Banská Bystrica, iné

Druh pracovného pomeru:              

zamestnanecký pomer na plný úväzok

Dátum nástupu:                                 

1. apríl 2018, dohodou

Forma zmluvného vzťahu:                               

mandátna zmluva na IČO na základe rozhodnutia odborného úseku

 

Uzávierka prihlášok do výberového konania je 20. marca 2018 do 15.30 hod.

 

Štrukturovaný životopis so sprievodným motivačným listom je potrebné doručiť v zalepenej obálke s označením „NEOTVÁRAŤ - výberové konanie – Športový riaditeľ ÚAD “ na adresu:

Slovenská lyžiarska asociácia

Karpatská 15

058 01 Poprad

 

Uchádzači, ktorí splnia požadované predpoklady, budú pozvaní na výberové konanie najmenej sedem dní pred jeho začatím s uvedením dátumu, miesta a hodiny výberového konania.

 

Bližšie informácie o výberovom konaní je možné získať na info@slovak-ski.sk, Mgr. Denisa Kubusová, +421 918 249 159, Slovenská lyžiarska asociácia, Karpatská 15, 058 01 Poprad.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk