Top Aktuality

Ilustračný obrázok

21.01.2020 Pozvánka na seminár freeski rozhodcov 26.1.2020 v Liptovskom Mikuláši

Ilustračný obrázok

20.01.2020 Pozrite si LIVE prenos z 39. FIS INTERKRITERIA vo Vrátnej

Ilustračný obrázok

19.01.2020 Sivoková na YOG-u v Lausanne 2 x úspešná v kvalifikácii

Naši športovci Kristína Sivoková, Timea Mazúrová, Denis Tilesch a Matúš Oravec nás reprezentujú na podujatí YOG v Lausanne 2020 v bežeckom lyžovaní. Pretekov v behu na lyžiach sa zúčastňuje 49krajín. Všetci naši zástupcovia sa predstavili na netradičnom, avšak vzrušujúcom formáte podujatia XCX Cross- Country Cross-u. Šprintérska trať doplnená o technické pasáže(terénne vlny, ostré zákruty, slalomová trať do kopca, skok, striedavé vlny). Najlepšie sa zatiaľ darí Sivokovej, ktorá si poradila s kvalifikáciou pri XCX, kde obsadila postupové 26 miesto a vo vyraďovacích rozjazdách skomčila na konečnom 30 mieste. V šprinte voľnou technikou sa Sivoková ešte zlepšila a 19 miesto v kvalifikácii ju posunulo do vyraďovacích rozbehov s konečným 27 miestom. Chlapcom štastie neprialo a po výbornom prvom kole zahodil svoje šance na postup Denis Tilesch po technickom páde v rýchlom zjazde pri prejazde pravotočivej zákruty.

Ilustračný obrázok

19.01.2020 Na Zimných hrách veteránov naši s medailovými úspechmi

V dňoch 10.-19.1.2020 sa uskutočnili tretie Zimné hry veteránov v Rakúskom Insbrucku. V dvanástich športoch súťažilo viac ako tritisíc športovcov. Bežecké lyžovanie sa uskutočnilo v Seefelde, kde sa minulý rok konali Majstrovstvá sveta v klasických lyžiarskych disciplínach. Na štart pretekov sa postavila aj štvorčlenná výprava Slovenských pretekárov v behu na lyžiach.

Ilustračný obrázok

18.01.2020 Petra Vlhová v obrovskom slalome v Sestriere prvá!

,Sestriere

Ilustračný obrázok

17.01.2020 FIS Development Alpine Coaches Seminar 2020

--- POZOR POZOR!!!

Ilustračný obrázok

17.01.2020 19.1.2020 Štrbské bežky

Ilustračný obrázok

17.01.2020 Pozrite si LIVE prenos z 1. a 2. kola SLP Predžiakov v Jasnej

Ilustračný obrázok

16.01.2020 Pozor zmena!!! Nový termín pre preteky Biela stopa 2020

- Po prvýkrát v histórii pretekov Biela stopa, vzhľadom na dlhodobú predpoveď počasia a súčasnú nedostatočnú snehovú pokrývku na tratiach sa organizačný výbor rozhodol zmeniť termín pretekov z 25.-26. januára 2020 na 7.- 8. marca 2020.

Ilustračný obrázok

15.01.2020 Po Zahrebe, zlaté aj Flachau

 záznamy 1 - 10 z 1189    nasledujúce   posledný »

08.07.2012 Prinášame Vám presný prepis pozdravov od účastníkov tréningového kempu s Alenou Procházkovou, ktorý sa uskutočnil od 5 do 8.7.2012 na Skalke pri Kremnici. Samozrejme, že kemp bol pod jej záštitou a odborným vedením.

 

 

Zuzka Šefčíková: Ahojte! Píšem Vám s kempu s reprezentaantkou Alenou Procházkovou z Kremnice. Každý deň máme dvoj-fázové tréningy, ktoré hravo zvládame. Najlepší tréning bol kolobežkovanie. V sobotu sme mali opekačku na ktorej sme si opiekli špekáčky. Spievali sme a hrali sme sa. Je tu proste fajn a som rada, že som tu prišla.

 

Katka Trnková: Ahojte, tento text píšem z kempu s Alenkou Procházkovou. Je nám tu fajn. Sú tu ssuper ľudia s ktorými sa nenudíme. Najlepší tréning je na kolobežkách.

 

Jakub Suržin: Milí rodičia, je tu dobre s Alenkou, najlepšia bola rozcvička s Alenkou. Dostal som peknú šiltovku.

 

Sylvia Balážová: Milí rodičia, s Alou a ostatnými je tu sranda, nestihli sme sa tu ani nudiť. Naučili sme sa nové cvičenia, dozvedeli sme sa ako trénujú olympionici. Po tréningu sme sa boli okúpať v bazéne, večer sme mali opekačku a hrali sme hry.

 

Emka Lorková: Ahoj mamka a ocko. Je nám tu dobre. Včera sme boli vo wellnes a dnes máme opekačku. Na tréningu sme boli na túre, na korčuliach a na kolobežke.

 

Kristián Klouda: Je tu super, super tréneri, super Ala a super tréningy. Sú tu fajn ľudia a mám sa tu dobre a chcel by som aby to bolo dlhšie alebo ešte pár krát.

 

Eva Murková: Za rok sa vrátim zas, bolo super a vyrozprávam to ako rozhlas!

 

Ján Mikuš: Ahojte, Vera Beťková, Aneta Smerčiaková, Iva Mrázová a Hana Lešťanová a Miro Mráz, Kubo Šiarnik a tréner Palo Ševčík. Je mi tu veľmi dobre, sú tu dpbrí ľudia a máme tu výborné tréningy a máme aj výbornú rozcvičku s Alenou Procházkovou, tak mi tu je veľmi dobre.

 

Jana Valušková: Bolo nám super :-) o rok bude lepšejšie :-)

 

Ján Valuška: Som veľmi rád, že sme urobili tento kemp s Alenkou. Boli to pre mňa veľmi pekné chvíle a odreágovanie sa od profesionálnych povinnosstí. Na chvíľku som sa vrátil o desať rokov späť. Bolo to super. Ďakujem Ale za tento nápad.

 

Alenka Procházková: Pozdravujem všetkých nadšencov bežeckého lyžovaania. Som veľmi šťastná, že sme zorganizovali kemp s mladými lyžiarmi - pretekármi. Prežili sme spolu veľmi nádherné chvíle a veľa zábavy a srandy. Detská sú veľmi super. Vyšlo nám to tu veľmi dobre aj počasie a nálada. Ďakujem mojim pomocníkom, asistentom, podpornému tímu "veľmi mi pomohli". V prvom rade ďakujem deťom, že sa zúčastnili.

 

Na kemp boli pozvaní víťazi Slovenského pohára v behu na lyžiach v kategóriách žiactva, prípadne ich náhradníci.

Celý kemp finačne aj organizačne zastrešila naša najlepšia súčasná reprezentantka v bežeckom lyžovaní ALENKA PROCHÁZKOVÁ.

 

Ďakujeme Ti Alenka :-)

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk