Top Aktuality

Ilustračný obrázok

24.10.2019 Pravidelný jesenný meeting Technických delegátov v Kežmarku

Uplynulý víkend sa v Kežmarku konalo pravidelné jesenné školenie technických delegátov východnej Európy, ktoré zastrešila Slovenská lyžiarska asociácia prostredníctvom úseku alpských disciplín. Počas tohto podujatia odovzdal člen predsedníctva SLA Ladislav Šandor a športový riaditeľ úseku alpských disciplín Marek Didek pamätné ďakovné dekréty Jane Palovičovej a Janke Gantnerovej pri príležitosti životného jubilea a za zásluhy v oblasti lyžovania na svetovej úrovni.

Ilustračný obrázok

23.10.2019 Rozhodca I. a II. stupňa bežeckého lyžovania - JEDINÝ TERMÍN!!!

---Chcete sa stať rozhodcom bežeckého lyžovania I. kvalifikačného stupňa? Máte dva roky praxe ako rozhodca I. kvalifikačného stupňa a chceli by ste zvýšiť svoju kvalifikáciu, po prípade si obnoviť svoje vzdelanie?   Slovenská lyžiarska asociácia Vás pozýva na

Ilustračný obrázok

17.10.2019 AUDI FIS SKI WORLD CUP 19/20 už o týžden v rakúskom Soelden

Už o týždeň 25. - 27. októbra 2019 začína svetový pohár v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Soeldene. Na štarte ženského obrovského slalomu sa objaví naša jednotka Petra Vlhová a medzi mužmi sa predstavia bratia Žampovci.

Ilustračný obrázok

16.10.2019 Tréner/ inštruktor I., II. a III. kvalifikačného stupňa všeobecná časť- všetky odvetvia

-- Informujeme všetkých záujemcov o získanie odborného vzdelania - tréner a inštruktor I., II. a III. kvalifikačného stupňa, že najbližšie vzdelávanie vo všeobecnej časti sa bude konať:

Ilustračný obrázok

12.10.2019 Tím NLC Nordic a reprezentácia zarezáva v Ramsau am Dachstein

Po absolvovaní spiroergometrických testov v Národnom športovom centre v Bratislave sa naša reprezentácia v bežeckom lyžovaní a tím Národného lyžiarskeho centra nordic (NLC) presunul do rakúskeho strediska Ramsau am Dachstein. Prvé kilometre v "prašane" na ľadovci Dachstein i prekonanie strachu na profilovo náročnej kolieskovej dráhe v Ramsau majú športovci už za sebou. Po úvodnej aklimatizácii sa rozbehne kolotoč náročných tréningov až do 24.10.2014, kedy sa všetci spoločne vrátia na Slovensko.

Ilustračný obrázok

07.10.2019 Danielová, Renda a Tilesch jazdcami palíc SWIX

Juniorka Mária Danielová, junior Andrej Renda a Denis Tilesch budú v novej sezóne 2019/2020 podporovaný reprezentanti SR bežeckými palicami SWIX. Najnovšie technické vychytávky si mohli pretekári už prebrať ihneď po MSR v Gerlachove. Ďakujeme za podporu SWIXSTORE.SK a našim športovcom želáme silný odpich a pevný grip do sezóny.

Ilustračný obrázok

07.10.2019 Klementová a Mlynár majstrami SR v behu na kolieskových lyžiach

V nedeľu 6.10.2019 vyvrcholil Steiger Slovenský pohár v behu na kolieskových lyžiach svojim 5 kolom v rámci Majstrovstiev SR v behu na kolieskových lyžiach. Organizátori z TJ Tatran Gerlachov už po 18 krát uskutočnili tradičné preteky ako "Memoriál MUDr. Michala Guhra". Preteky za chladného počasia klasickou technikou s hromadným štartom pred OÚ v Gerlachove a s cieľom na Tatranskej Polianke / na Velickom moste, predznamenali už pomalý príchod zimnej sezóny. S počasím i traťou sa najlepšie vysporiadali v ženách Barbora Klementová (KLNO) a v mužskej kategórii dominoval domáci pretekár Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry).

Ilustračný obrázok

04.10.2019 Hattrick pre Slovenskú lyžiarsku asociáciu

Hattrick pre Slovenskú lyžiarsku asociáciu. Naplnili sa očakávania Slovenskej lyžiarskej asociácie a príslušné grémiá FIS kladne rozhodli o slovenskej kandidatúre na Svetový pohár v Grass Skiing 2020 (v lyžovaní na tráve). Svetový pohár v lyžovaní na tráve v disciplíne Sprintslalom a Slalom sa 6.-7. júna 2020 uskutoční na svahoch lyžiarskeho strediska Ahoj v Banke pri Piešťanoch. Je to v poradí tretí Svetový pohár, ktorý sa uskutoční na Slovensku. ( tretie kolo Svetového pohára 2020 v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici a Svetový pohár Alpine ženy 2021 v Jasnej).

Ilustračný obrázok

04.10.2019 6. ROČNÍK VEREJNÝCH PRETEKOV V SLALOME NA SUCHU - zmena termínu

6. ROČNÍK VEREJNÝCH PRETEKOV V SLALOME NA SUCHU bude presunutý na termín 12.10.2019.

Ilustračný obrázok

03.10.2019 Tretie kolo Svetového pohára 2020 v behu na kolieskových lyžiach sa uskutoční v B. Bystrici - tlačová správa

, Bratislava - na včerajšom pracovnom zasadaní komisií FIS (medzinárodnej lyžiarskej federácie) vo švajčiarskom Zürichu bolo rozhodnuté, že tretie kolo Svetového pohára 2020 v behu na kolieskových lyžiach sa uskutoční v Banskej Bystrici. Slovenská lyžiarska asociácia tak pokračuje v trende úspešného zviditeľňovania našej krajiny cez svetové TOP podujatia v lyžovaní.

 záznamy 1 - 10 z 1140    nasledujúce   posledný »

17.07.2019 --- Bratislava 17.7.2019 - Nový systém výchovy lyžiarskych nádejí pod Tatrami, (ProSkiTeam), ktorý ohlásila Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) začiatkom júna tohto roku a ktorý zahŕňa v prvej fáze vybudovanie dvoch tímov – Národného lyžiarskeho centra (NLC) Alpine pre alpské disciplíny a NLC Nordic pre bežecké disciplíny, beží naplno aj počas letných prázdnin. Členovia oboch tímov odišli v týchto dňoch spolu so svojim trénermi a realizačnými štábmi na ďalšie zo série športových sústredení, tentokrát do zahraničia.

Pre členov tímu NLC Nordic ide dokonca v poradí už o štvrté sústredenie. Po dvoch v Salamandra Resort v Štiavnických vrchoch a zahraničnom v Chorvátsku strávia záver prvého prázdninového mesiaca (14.-26.7.) v nemeckom Oberhorfe. „Zatiaľ posledné sústredenie v Salamandra Resorte preverilo členov tímu asi najviac. V spolupráci s Národným športovým centrom absolvovali aj testovanie laktátovej krivky na kolieskových lyžiach, tiež náročné intervalové tréningy ako napríklad skokové výbehy zjazdovky s palicami priamo v Salamandre. Súčasťou prípravy boli aj zážitkové vytrvalostné tréningy, ktoré mali napríklad cieľ aj na vrchu Jelenia skala priamo pri slovenskom dvojkríži. V Oberhorfe príde na rad už kontakt so snehom v miestnom snežnom tuneli a tiež využitie kvalitného zázemia profilovej kolieskovej dráhy. Okrem trénerov Valušku a Holienčíka ide s tímom aj kuchár Jakub Benč, ktorý bude fungovať aj ako masér,“ vysvetľuje Michal Malák, športovo-technický riaditeľ Úseku bežeckých disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie.

 

Do Oberhofu vycestovali športovci Mária Danielová, Kristína Sivoková, Marianna Klementová, Timea Mazúrová, Ján Koristek, Denis Tilesch a Matúš Oravec.

 

Pre členov tímu NLC Alpine začalo v pondelok 15.7. v poradí druhé sústredenie, ktoré na ľadovci Molltaler potrvá do 26.7. Doteraz absolvovali sústredenie v Ahrntali a na Molltalleri v termíne 23.6.- 5.7., počas ktorého sa pod vedením trénera Rainharda Leitnera zameriavali na technickú základnú techniku lyžovania a kondičnú prípravu. Na ľadovci sa päť členov tímu NLC Alpine bude v tréningoch koncentrovať najmä na lyžiarsku techniku oblúka pre obrovský slalom a tiež kondičnému tréningu. „S doterajšou úvodnou fázou fungovania tímu NLC Alpine sme spokojní. Jeho členovia si zvykajú na metódy práce talianskeho šéftrénera Reinharda Leitera. Na poslednom sústredení v Ahrntali mali dokonca česť absolvovať tréningové jednotky aj s Annou Hofer, dlhoročnou talianskou lyžiarkou v rámci Európskych a Svetových pohárov v rokoch 2011-2019. Anna Hofer  svojimi skúsenosťami obohatí tréningový proces našich lyžiarskych nádejí aj v Molltaleri,“ upresňuje prezidentom SLA poverený zástupca pre projekt NLC Alpine Patrik Dluhoš.

 

Na sústredení NLC Alpine sa zo športovcov zúčastňujú:  Filip Baláž, Miroslav Ilavský, Matej Dluhoš, Kristián Pavelka, Daniel Nosek

 

„Do práce tímov v rámci Národných lyžiarskych centier vkladáme veľké nádeje. Ich vzniku predchádzali diskusie tak na jednotlivých úsekoch, ako aj s rodičmi športovcov. Nakoniec bolo ich založenie a fungovanie jednohlasne schválené na predsedníctve SLA. Všetky naše kroky v rámci tejto snahy sú vedené profesionálne a transparentne, s cieľom pomôcť vychovať na Slovensku nové lyžiarske talenty, ktoré uspejú ako dospelí na svetových športových fórach,“ zopakoval svoje slová na margo základných cieľov fungovania ProSki tímov prezident SLA Ivan Ivanič.

 

„NLC tímy sa javia od štartu, ako obrovský úspech a už teraz hľadáme partnerov na ich rozšírenie. NLC-Modern a rozšírenie NLC-ALPINE sú aktuálnou výzvou,“ dodal I. Ivanič.

 

-eof-

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk