Top Aktuality

Ilustračný obrázok

12.08.2019 Dve medaily a k tomu skalpy hviezd

, Madona – Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu, ktorý sa dnes skončil v lotyšskej Madone, s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy!

Ilustračný obrázok

12.08.2019 Otváracie hodiny sekretariátu 33. týždeň 2019

Ilustračný obrázok

11.08.2019 Výprava SR medailová z MS i MSJ

Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu v lotyšskej Madone s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy! Výborné sú aj ďalšie dosiahnuté výsledky našich, v šprinte junioriek skončila Timea Mazúrová šiesta, v šprinte juniorov Denis Tilesch ôsmy, Maria Danielová tiež medzi juniorkami na 10km klasicky obsadila deviate miesto. BLAHOŽELÁME!

Ilustračný obrázok

11.08.2019 Sivoková a Mazúrová bronzové z MSJ

Výborné správy prišli aj v posledný deň šampionátu. Bronzové medaily počas posledných súbojov na MSJ v tímovom šprinte voľnou technikou pridali naše mladé dievčatá Kristína Sivoková a Timea Mazúrová.

Ilustračný obrázok

11.08.2019 Vicemajsterka sveta Procházková a bronzové juniorky

Úspešné vystúpenie našich reprezentantov na MS a MSJ v behu na kolieskových lyžiach v Madone - Lotyšsko. Blahoželáme!

Ilustračný obrázok

10.08.2019 Na MS Procházková strieborná, Koristek šiesty!

Slovensko sa na MS v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone dočkalo medaily. Na 15km voľnou technikou s hromadným štartom sa o strieborný lesk postarala Alena Procházková, ktorá dokázala zdolať hviezdy bežeckého neba z Ruska. Podobne nás potešil aj výsledok i výkon Jána Koristeka, ktorý obsadil na 20km trati výbornú šiestu pozíciu. Dokonca sa mu podurilo poraziť aktuálneho štvor-násobného majstra sveta zo Seefeldu a druhého muža celkového hodnotenia Svetového pohára v behu na lyžiach Bolschunova z Ruska. Barbora Klementová obsadila 16 priečku. Opäť potešili aj juniorskí reprezentanti: Kristína Sivoková výborným 5 miestom, Timea Mazúrová 9 miestom a Mária Danielová 15 miestom. Juniori: 14 miesto obsadil Denis Tilesch, 23 bol Matúš Oravec a Damián Cesnek obsadil 28 priečku. Všetkým Blehoželáme!

Ilustračný obrázok

09.08.2019 Na MSJ v šprinte sa úspešne predviedli naši juniorskí reprezentanti

Dnešný deň MS v Lotyšskej Madone prial našim juniorským reprezentantom. Výborný výkon a krásne umiestnenie si vybojovali Kristína Sivoková svojim 5. miestom a Timea Mazúrová 6 priečkou. Do top desiatky sa prebojovala aj Marianna Klementová svojim 10 miestom a 11 priečku obsadila Mária Danielová. Denis Tilesch sa predviedol výborným 8 miestom. Matúš Oravec obsadil 17 a Damián Cesnek 21 miesto.

Ilustračný obrázok

09.08.2019 Vo veku 75 rokov nás opustil dlhoročný tréner lyžiarov Rudolf Gabriš z Púchova

Ilustračný obrázok

08.08.2019 V úvode MS v behu na kolieskových lyžiach Slováci medzi elitou!

Úvodný deň MS v behu na kolieskových lyžiach preveril ženy na 10km trati a mužov na 20km klasickou technikou s intervalovým štartom. Za daždivého počasia v náročných podmienkach rozkvitli hlavne naše ženy. Alena Procházková len o 24 sekúnd zaostala za stupňami pre víťazov a obsadila výbornú 4 priečku. V juniorskej kategórii prekvapila krásnym 6 miestom Kristína Sivoková a v prvej desiatke sa na 9 priečke umiestnila Mária Danielová.

Ilustračný obrázok

07.08.2019 V Lotyšsku sa začínajú MS v behu na kolieskových lyžiach

, Bratislava - Na spoločných majstrovstvách sveta seniorov aj juniorov v behu na kolieskových lyžiach, ktoré sa od zajtra 8.8. do nedele 11.8. konajú v lotyšskej Madone, bude Slovensko reprezentovať desaťčlenný tím. Pod vedením reprezentačných trénerov Jána Valušku a Stanislava Holienčíka sa o čo najlepšie umiestnenia pokúsia zabojovať medzi ženami Alena Procházková a Barborka Klementová, medzi mužmi Ján Koristek a Matej Kazár a v juniorských behoch Mária Danielová, Kristína Sivoková, Marianna Klementová, Timea Mazúrová, Matúš Oravec, Denis Tilesch a Damián Cesnek.

 záznamy 1 - 10 z 1119    nasledujúce   posledný »

17.07.2019 --- Bratislava 17.7.2019 - Nový systém výchovy lyžiarskych nádejí pod Tatrami, (ProSkiTeam), ktorý ohlásila Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) začiatkom júna tohto roku a ktorý zahŕňa v prvej fáze vybudovanie dvoch tímov – Národného lyžiarskeho centra (NLC) Alpine pre alpské disciplíny a NLC Nordic pre bežecké disciplíny, beží naplno aj počas letných prázdnin. Členovia oboch tímov odišli v týchto dňoch spolu so svojim trénermi a realizačnými štábmi na ďalšie zo série športových sústredení, tentokrát do zahraničia.

Pre členov tímu NLC Nordic ide dokonca v poradí už o štvrté sústredenie. Po dvoch v Salamandra Resort v Štiavnických vrchoch a zahraničnom v Chorvátsku strávia záver prvého prázdninového mesiaca (14.-26.7.) v nemeckom Oberhorfe. „Zatiaľ posledné sústredenie v Salamandra Resorte preverilo členov tímu asi najviac. V spolupráci s Národným športovým centrom absolvovali aj testovanie laktátovej krivky na kolieskových lyžiach, tiež náročné intervalové tréningy ako napríklad skokové výbehy zjazdovky s palicami priamo v Salamandre. Súčasťou prípravy boli aj zážitkové vytrvalostné tréningy, ktoré mali napríklad cieľ aj na vrchu Jelenia skala priamo pri slovenskom dvojkríži. V Oberhorfe príde na rad už kontakt so snehom v miestnom snežnom tuneli a tiež využitie kvalitného zázemia profilovej kolieskovej dráhy. Okrem trénerov Valušku a Holienčíka ide s tímom aj kuchár Jakub Benč, ktorý bude fungovať aj ako masér,“ vysvetľuje Michal Malák, športovo-technický riaditeľ Úseku bežeckých disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie.

 

Do Oberhofu vycestovali športovci Mária Danielová, Kristína Sivoková, Marianna Klementová, Timea Mazúrová, Ján Koristek, Denis Tilesch a Matúš Oravec.

 

Pre členov tímu NLC Alpine začalo v pondelok 15.7. v poradí druhé sústredenie, ktoré na ľadovci Molltaler potrvá do 26.7. Doteraz absolvovali sústredenie v Ahrntali a na Molltalleri v termíne 23.6.- 5.7., počas ktorého sa pod vedením trénera Rainharda Leitnera zameriavali na technickú základnú techniku lyžovania a kondičnú prípravu. Na ľadovci sa päť členov tímu NLC Alpine bude v tréningoch koncentrovať najmä na lyžiarsku techniku oblúka pre obrovský slalom a tiež kondičnému tréningu. „S doterajšou úvodnou fázou fungovania tímu NLC Alpine sme spokojní. Jeho členovia si zvykajú na metódy práce talianskeho šéftrénera Reinharda Leitera. Na poslednom sústredení v Ahrntali mali dokonca česť absolvovať tréningové jednotky aj s Annou Hofer, dlhoročnou talianskou lyžiarkou v rámci Európskych a Svetových pohárov v rokoch 2011-2019. Anna Hofer  svojimi skúsenosťami obohatí tréningový proces našich lyžiarskych nádejí aj v Molltaleri,“ upresňuje prezidentom SLA poverený zástupca pre projekt NLC Alpine Patrik Dluhoš.

 

Na sústredení NLC Alpine sa zo športovcov zúčastňujú:  Filip Baláž, Miroslav Ilavský, Matej Dluhoš, Kristián Pavelka, Daniel Nosek

 

„Do práce tímov v rámci Národných lyžiarskych centier vkladáme veľké nádeje. Ich vzniku predchádzali diskusie tak na jednotlivých úsekoch, ako aj s rodičmi športovcov. Nakoniec bolo ich založenie a fungovanie jednohlasne schválené na predsedníctve SLA. Všetky naše kroky v rámci tejto snahy sú vedené profesionálne a transparentne, s cieľom pomôcť vychovať na Slovensku nové lyžiarske talenty, ktoré uspejú ako dospelí na svetových športových fórach,“ zopakoval svoje slová na margo základných cieľov fungovania ProSki tímov prezident SLA Ivan Ivanič.

 

„NLC tímy sa javia od štartu, ako obrovský úspech a už teraz hľadáme partnerov na ich rozšírenie. NLC-Modern a rozšírenie NLC-ALPINE sú aktuálnou výzvou,“ dodal I. Ivanič.

 

-eof-

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk