Top Aktuality

Ilustračný obrázok

17.07.2019 Projekt Národných lyžiarskych centier SLA sa naplno rozbehol

--- Bratislava 17.7.2019 - Nový systém výchovy lyžiarskych nádejí pod Tatrami, (ProSkiTeam), ktorý ohlásila Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) začiatkom júna tohto roku a ktorý zahŕňa v prvej fáze vybudovanie dvoch tímov – Národného lyžiarskeho centra (NLC) Alpine pre alpské disciplíny a NLC Nordic pre bežecké disciplíny, beží naplno aj počas letných prázdnin. Členovia oboch tímov odišli v týchto dňoch spolu so svojim trénermi a realizačnými štábmi na ďalšie zo série športových sústredení, tentokrát do zahraničia.

Ilustračný obrázok

17.07.2019 Trávari úspešne v Cortine

-- Na začiatku letnej sezóny, 6.-7.júla zavítali lyžiari na tráve SLA-ÚLT do olympijského mestečka Cortina d´Ampezzo. Na konci olympijskej zjazdovky bola vytýčená trať slalomu a naši reprezentanti si zmerali sily o svetové body.

Ilustračný obrázok

17.07.2019 Všetkým klubom SLA : Nezabudnite sa zapísať do registra, máte na to ešte mesiac!

--- Konatelia všetkých klubov s príslušnosťou k SLA, dovoľujeme si Vás touto cestou upozorniť na splnenie zákonnej povinnosti v zmysle zákona č.346/2018 Z.z. o registri mimovládnych organizácií, z ktorého vám vyplývajú určité povinnosti.

Ilustračný obrázok

12.07.2019 Otváracie hodiny sekretariátu 15.-19.7.2019

Z prevádzkových dôvodov budú v dňoch 15.-19.7.2019 upravené otváracie hodiny sekretariátu SLA v Poprade.

Ilustračný obrázok

11.07.2019 Zapojte sa do súťaže v projekte SOV „Ukáž sa!“

--- Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru odštartovala už 4. ročník grantového programu Ukáž sa! Aj v tomto roku je pre budúce športové hviezdy (jednotlivcov a športové kolektívy) od 12 do 18 rokov vyčlenených 60-tisíc eur.

Ilustračný obrázok

06.07.2019 Fantastická Procházková s bronzom v úvodnom kole Svetového pohára v Číne

Procházková v záverečných pretekoch úvodného kola Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v čínskom Pekingu, na 15km trati voľnou technikou s hromadným štartom obsadila fantastickú bronzovú priečku. Ján Koristek sa taktiež predviedol pozoruhodným výkonom, keď na 20km trati voľnou technikou s hromadným štartom ešte 200 metrov pred cieľom bojoval na prvej pozícii a ťahal balík pretekárov za sebou. Nakoniec obsadil 22 miesto. Obom našim zástupcom blahoželáme za ocenenia hodnú reprezentáciu Slovenska.

Ilustračný obrázok

05.07.2019 V Číne Procházková druhá v kvalifikácii šprintu, vo finále štvrtá

Dnes v šprinte voľnou technikou si naša Procházková opäť siahla na finále. Po výbornej kvalifikácii s druhým najrýchlejším časom bola favoritkou aj do finálových rozjázd. Svoju pozíciu sa jej podarilo obhájiť a prebojovala sa vyraďovacími súbojmi až do boja o medaily. Nakoniec obsadila výbornú 4 priečku a len tesne zaostala za pódiovými priečkami.

Ilustračný obrázok

04.07.2019 Procházkova i Koristek bodujú v prvom kole ROLL SP v Číne

Úvodné kolo Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v čínskom Pekingu otvorilo letnú sezónu lyžiarov bežcov. V Číne má zastúpenie i Slovensko v podobe Aleny Procházkovej a Jána Koristeka. V úvodných pretekoch v šprinte na 1,5km voľnou technikou sa kvalifikačným sitom prebojovali obaja naši zástupcovia. Procházková s 9 najlepším časom a Koristek s 28 časom. Vo vyraďovacích rozjazdách sa až do samotného finále prebojovala aj naša Alena Procházková, ktorá v súboji na cieľovej páske tesne zaostala za pódiovým umiestnením a vybojovala výborné 4 miesto. Víťazkou sa stala švédka Soemskar Linn. Koristek sa dokázal posunúť na konečnú 25 priečku, kde svoju dominanciu potvrdil celkový víťaz Svetového pohára nór Johannes Hoesflot KLAEBO.

Ilustračný obrázok

03.07.2019 Lyžovanie na tráve

Ilustračný obrázok

01.07.2019 Odštartovalo prvé kolo Steiger SP vo Veľkých Karloviciach

Bežci na lyžiach odštartovali svoju letnú sezónu prvými pretekmi STEIGER SLOVENSKÉHO POHÁRA v behu na kolieskových lyžiach. Počas víkendu vo Velkých Karloviciach spoločne s Českým pohárom absolvovali prvé kolo z 5 dielnej série podujatí.

 záznamy 1 - 10 z 1102    nasledujúce   posledný »

10.02.2015 Naši najmenší skokani na lyžiach majú prvé preteky na snehu úspešne za sebou ...chlapci a dievčatá nám urobili veľkú radosť …

Cez víkend sa uskutočnili preteky predžiakov, predžiačiek, žiakov a žiačiek v kolíske českého skoku na lyžiach vo Frenštáte pod Radhoštem ...a naši najmenší pretekári a pretekárky si vo svojich prvých pretekoch v živote na snehu vobec nepočínali zle  a hlavne , svoje prvé skoky na snehu absolvovali len pred pár dňami …. Veľká vďaka patrí rodičom ale hlavne trénerom Igorovi Pohlemu a Ivanovi Šindlerovi.

V sobotu 7.2. v kategórii predžiakov na mostíku K-9 , vyhral Jiri Černý jun. (LK OSEK) , pred Jakub Jaluvkom a tretí skončil Lukáš Matušínsky (obaja Sokol Kozlovice) . Tesne za pódiom , na peknom štvrtom mieste skončil Hektor Kapustík (KPSL BB). Ďaľší náš skokan Marek Badáni (ŠK KARTIK BB) skončil na peknom 11.mieste .

V kategórii predžiačiek na mostíku K-9 výhra putuje na Slovensko vďaka Emme Wittmannovej , druhé miesto obsadila Kira Kapustíková (obe KPSL BB) a na tretiom mieste skončila Tereza Sadvarová z SK Ješted Liberec .

V kategórii Žiaci 9-10 rokov na K-9 vyhral Jiri Dohnal ( Sokol Kozlovice) , 2.miesto obsadil Daniel Škarka (TJ Rožnov pod Radhoštem) a tretí skončil domáci borec Bořivoj Kašpar (TJ Frenštát pod Radhoštem) . Borci z nášho klubu skončili na 18.mieste Martin Kováč a na 20.mieste náš čerstvý prírastok Ľudovít Riša .

V kategórii žiaci 11-12 rokov na K-21 vyhral domáci pretekár Petr Vaverka (TJ Frenštát pod Radhoštem) , 2.miesto obsadil Ján Šimek a tretí Radim Sudek (obaja LSK Lomnice nad Popelkou) . Z našich chlapcov skončil Richard Tiller na 22.mieste a Erik Kapiáš na 33.mieste (obaja KPSL BB).

V kategórii žiačiek 13-14 rokov vyhrala dcéra bývalého vynikajúceho skokana na lyžiach Ľuba Šidla, Viktória Šidlová (ŠK KARTIK BB)! Chlapcov v tejto katégórii nemáme .

 

V nedelu 8.2. v kategórii predžiakov na K-9 si chlapci poprehadzovali poradie . 1.Lukáš Matušinský , 2.Jakub Jaluvka (obaja Sokol Kozlovice) a 3.miesto obsadil Jirko Černý jun.(LK OSEK) . Na peknom 4.mieste opat skončil Hektor Kapustík (KPSL BB). Na 12.mieste skončil Marek Badáni (ŠK KARTIK BB).

V kategórii predžiačiek na K-9 opať vyhrala Emma Wittmannová pred Kirov Kapustíkovou (obe KPSL Banská Bystrica) a tretie miesto obsadila Tereza Sadvarova (SK Jested Liberec)

V kategórii žiaci 9-10 rokov na mostíku K-9 vyhral Škarka Daniel (TJ Rožnov pod. Radhoštem) , 2.miesto Jiri Dohnal (Sokol Kozlovice) , 3.miesto Jan Vambera (SK Nove Mesto na Morave) . Z našich pretekárov sa na 19.mieste umiestnil Martin Kováč a na 25.mieste skončil Ľudovít Riša (obaja KPSL BB).

V kategórii žiaci 11-12 rokov na K-21 vyhral Petr Vaverka (TJ Frenštát pod Radhoštem) , 2.miesto Ján Šimek a 3.miesto obsadil Radim Sudek (obaja LKS Lomnice nad Popelkou) . Z našich bol Richard Tiller na 26.mieste a Erik Kapiáš na 29.mieste .

V kategórii žiačiek 13-14 rokov na K-42 vyhrala opať Viktória Šidlová .

 

Fotogalériu k článku nájdete vďaka KPSL BB na:

http://www.kpsl.sk/index.php/obrazky-videa/fotky/category/3-frenstat-pod-radhostem-7-8-2

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk