Top Aktuality

Ilustračný obrázok

20.09.2019 Seminár 2019 - Zákon o športe

---

Ilustračný obrázok

20.09.2019 Konferencia Kondičná príprava

---Národné športové centrum v spolupráci s FTVŠ UK Bratislava Vás pozývajú na konferenciu na tému Kondičná príprava.

Ilustračný obrázok

17.09.2019 Výsledky Svetového pohára v Schilpario (ITA) - Tlačová správa

, Bratislava: Slovenskí lyžiari na tráve z finále Svetového pohára, ktorý sa uplynulý víkend uskutočnil v talianskom Schilpario, priniesli dve strieborné a dve bronzové medaily. Tri z nich vybojovala Nikola Fričová a o jeden bronz sa zaslúžil Adam Masár. Nesklamala ani Vanesa Drahovská, ktorá si oproti Majstrovskám sveta v superkombinácii a obrovskom slalome polepšila o jednu priečku.

Ilustračný obrázok

15.09.2019 Procházková s krištáľovým glóbusom FIS, Koristek top 10

Dramatické vyvrcholenie finále svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v talianskom Alpe Cermis priniesli radostné chvíle pre Slovenské lyžovanie. Alena Procházková historicky po tretí krát v rade zdvihla nad hlavu krištáľový glóbus FIS a o 20 bodov v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach predstihla Linn Soemskar zo Švédska. Treťou ženou svetového pohára sa stala Svetlana Nikolaeva z Ruska. Náš mužský zástupca Ján Koristek sa poslednými pretekmi dostal do elitnej top desiatky celkového hodnotenia Svetového pohára so ziskom 281 bodov. Víťazstvo si odnáša Matteo Tanel z Talianska. SRDEČNE NAŠIM GRATULUJEME!

Ilustračný obrázok

14.09.2019 Procházková pódiovo vo Svetovom pohári aj v Taliansku

Dramatické chvíle zažívame počas sledovania predposledného i posledného kola Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v Taliansku. Až posledné preteky rozhodnú o tom, či sa podarí Alene Procházkovej získať celkové víťazstvo Svetového pohára. Po úvodnom 5 mieste vo výbehu klasickou technikou si svoje umiestnenie vylepšila v šprinte voľnou technikou, kde obsadila bronzovú priečku. Dnes na 10km trati voľnou technikou s hromadným štartom získala striebro a nedeľa rozhodne o konečnom poradí klasickou stíhačkou. Ján Koristek vstúpil na Taliansku pôdu 9 miestom na 5km výjazde klasickou technikou a dnes len tesne zaostal za prvou desiatkou najlepších s 11 priečkou. Gratulujeme a držíme palce.

Ilustračný obrázok

13.09.2019 Juniori na Svetovom pohári v lyžovaní na tráve v Schilpario opäť bodujú

,Schilpario (ITA) - Prvý deň finále Svetového pohára v lyžovaní na tráve v talianskom Schilpario bola na programe superkombinácia – superobrovský slalom a slalom. A slovenskí lyžiari na tráve sa predviedli v plnej paráde! Nikola Fričová druhé miesto, Vanesa Drahovská šiesta (obe naše baby patria vekom ešte medzi juniorky!) a medzi mužmi takisto vekom ešte junior Adam Masár deviate miesto (pričom v slalomovej časti superkombinácie dosiahol druhý najrýchlejší čas!).

Ilustračný obrázok

09.09.2019 Historicky prvé preteky FIS na Slovensku v behu na kolieskových lyžiach

Historický zápis do kroniky bežeckého lyžovania na Slovensku sa podarilo vložiť v nedeľu 8.9.2019 v rámci 4 kola Steiger Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Po prvý krát vôbec sa na území Slovenka uskutočnili a boli zorganizované medzinárodné preteky FIS v behu na kolieskových lyžiach. Organizátor LK Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica v spolupráci s Obcou Kordíky a BÚ SLA uskutočnili podujatie klasickou technikou s intervalovým štartom na 5km trati z Tajova na Kordíky. Najrýchlejšími na profilovo náročnej trati boli u žien naša reprezentantka Alena Procházková a u mužov Jakub Štvrtecký (CZE).

Ilustračný obrázok

06.09.2019 VZDELÁVACÍ SEMINÁR SLA 03/2019 - pre trénerov

V rámci doškoľovacieho systému športových odborníkov SLA  Slovenská lyžiarska asociácia pozýva na VZDELÁVACÍ SEMINÁR 21. septembra 2019 v priestoroch Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Ilustračný obrázok

05.09.2019 Medzinárodný seminár v Trondheime aj s účasťou Slovenska

Za účasti 22 top odborníkov z 11 krajín sa v nórskom Trondheime uskutočnil medzinárodný seminár bežeckého lyžovania, ktorý zastrešovalo NTNU - Centrum vrcholového športu a výskumu v Nórsku. "Slovensko aj vďaka svojmu zastúpeniu stále drží informačný krok spoločne so svetovými lyžiarskymi veľmocami v oblastiach vzdelávania športových odborníkov špecializovaných na bežecké lyžovanie," zhrnul jednou vetou náš zástupca v NOR Michal Malák.

Ilustračný obrázok

05.09.2019 Rozhodca I. a II. stupňa alpských disciplín - JEDINÝ TERMÍN!!!

Chcete sa stať rozhodcom I. kvalifikačného stupňa? Máte dva roky praxe ako rozhodca I. kvalifikačného stupňa a chceli by ste zvýšiť svoju kvalifikáciu, po prípade si obnoviť svoje vzdelanie?   Slovenská lyžiarska asociácia Vás pozýva na

 záznamy 1 - 10 z 1133    nasledujúce   posledný »

10.02.2015 Naši najmenší skokani na lyžiach majú prvé preteky na snehu úspešne za sebou ...chlapci a dievčatá nám urobili veľkú radosť …

Cez víkend sa uskutočnili preteky predžiakov, predžiačiek, žiakov a žiačiek v kolíske českého skoku na lyžiach vo Frenštáte pod Radhoštem ...a naši najmenší pretekári a pretekárky si vo svojich prvých pretekoch v živote na snehu vobec nepočínali zle  a hlavne , svoje prvé skoky na snehu absolvovali len pred pár dňami …. Veľká vďaka patrí rodičom ale hlavne trénerom Igorovi Pohlemu a Ivanovi Šindlerovi.

V sobotu 7.2. v kategórii predžiakov na mostíku K-9 , vyhral Jiri Černý jun. (LK OSEK) , pred Jakub Jaluvkom a tretí skončil Lukáš Matušínsky (obaja Sokol Kozlovice) . Tesne za pódiom , na peknom štvrtom mieste skončil Hektor Kapustík (KPSL BB). Ďaľší náš skokan Marek Badáni (ŠK KARTIK BB) skončil na peknom 11.mieste .

V kategórii predžiačiek na mostíku K-9 výhra putuje na Slovensko vďaka Emme Wittmannovej , druhé miesto obsadila Kira Kapustíková (obe KPSL BB) a na tretiom mieste skončila Tereza Sadvarová z SK Ješted Liberec .

V kategórii Žiaci 9-10 rokov na K-9 vyhral Jiri Dohnal ( Sokol Kozlovice) , 2.miesto obsadil Daniel Škarka (TJ Rožnov pod Radhoštem) a tretí skončil domáci borec Bořivoj Kašpar (TJ Frenštát pod Radhoštem) . Borci z nášho klubu skončili na 18.mieste Martin Kováč a na 20.mieste náš čerstvý prírastok Ľudovít Riša .

V kategórii žiaci 11-12 rokov na K-21 vyhral domáci pretekár Petr Vaverka (TJ Frenštát pod Radhoštem) , 2.miesto obsadil Ján Šimek a tretí Radim Sudek (obaja LSK Lomnice nad Popelkou) . Z našich chlapcov skončil Richard Tiller na 22.mieste a Erik Kapiáš na 33.mieste (obaja KPSL BB).

V kategórii žiačiek 13-14 rokov vyhrala dcéra bývalého vynikajúceho skokana na lyžiach Ľuba Šidla, Viktória Šidlová (ŠK KARTIK BB)! Chlapcov v tejto katégórii nemáme .

 

V nedelu 8.2. v kategórii predžiakov na K-9 si chlapci poprehadzovali poradie . 1.Lukáš Matušinský , 2.Jakub Jaluvka (obaja Sokol Kozlovice) a 3.miesto obsadil Jirko Černý jun.(LK OSEK) . Na peknom 4.mieste opat skončil Hektor Kapustík (KPSL BB). Na 12.mieste skončil Marek Badáni (ŠK KARTIK BB).

V kategórii predžiačiek na K-9 opať vyhrala Emma Wittmannová pred Kirov Kapustíkovou (obe KPSL Banská Bystrica) a tretie miesto obsadila Tereza Sadvarova (SK Jested Liberec)

V kategórii žiaci 9-10 rokov na mostíku K-9 vyhral Škarka Daniel (TJ Rožnov pod. Radhoštem) , 2.miesto Jiri Dohnal (Sokol Kozlovice) , 3.miesto Jan Vambera (SK Nove Mesto na Morave) . Z našich pretekárov sa na 19.mieste umiestnil Martin Kováč a na 25.mieste skončil Ľudovít Riša (obaja KPSL BB).

V kategórii žiaci 11-12 rokov na K-21 vyhral Petr Vaverka (TJ Frenštát pod Radhoštem) , 2.miesto Ján Šimek a 3.miesto obsadil Radim Sudek (obaja LKS Lomnice nad Popelkou) . Z našich bol Richard Tiller na 26.mieste a Erik Kapiáš na 29.mieste .

V kategórii žiačiek 13-14 rokov na K-42 vyhrala opať Viktória Šidlová .

 

Fotogalériu k článku nájdete vďaka KPSL BB na:

http://www.kpsl.sk/index.php/obrazky-videa/fotky/category/3-frenstat-pod-radhostem-7-8-2

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk