Top Aktuality

Ilustračný obrázok

04.12.2020 PRELOŽENIE Tatranského pohára FIS SC na termín 29-30.12.2020

Po dnešnom zasadnutí OV Tatranského pohára v behu na lyžiach Vás môžeme informovať, že organizácia 48 ročníka sa presúva! Podujatia medzinárodných pretekov kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup-u sa predstavia na Štrbskom plese v nových plánovaných termínoch 29-30.12.2020.

04.12.2020 Špinavá hra ZSL, SLA poslala list prezidentovi SOŠV

Poprad

04.12.2020 Špinavá hra ZSL pokračuje, nenechajte sa nachytať!

Poprad

03.12.2020 Prvé obete aktivity „záchranárov lyží“ ZSL a štátneho tajomníka MŠVVaŠ

Poprad

02.12.2020 List štátneho tajomníka MŠVVaŠ Ivana Husára zaslaný do FIS 1.12.2020

02.12.2020 SLA obeťou precedensu spôsobeného štátnym tajomníkom MŠVVaŠ

02.12.2020 Stanovisko predsedu úseku snowboardingu k aktuálnej situácii pre TASR

"Sme rozčarovaní, sklamaní a smutní z tohto rozhodnutia. Veci v snoubordingu boli zo strany SLA nasmerované dobre, máme veľa mladých talentov, s ktorými pracujeme a ktorí sa javia, že by v budúcnosti mohli robiť dobré výsledky. Obávam sa, aby jeden úsek neovládol celú SLA, ako tomu bolo v minulosti. Nerozumiem tomuto kroku, podľa mňa to nie je logické rozhodnutie. Ide sa rušiť celá SLA, v ktorej je zastrešených sedem športov. Na Slovensku je možné všetko, aj keď pravda je niekde inde. Nemôžeme však byť ovládaní jedným športom. Nepáči sa mi to a nemám z toho vôbec dobrý pocit."

02.12.2020 Sekretariát SLA je z technických príčin zatvorený.

02.12.2020 Stanovisko predsedu BÚ SLA k aktuálnej situácii pre TASR

Michal Malák, predseda bežeckého úseku SLA: "Na sústredení v Davose nemáme momentálne veľa informácií, ani nikto s nami túto vec nekonzultoval. Nie je mi však jasné, na základe čoho by mali SLA odobrať štatút, keďže sa nezistili žiadne porušenia pravidiel a všetky kontroly i trestné oznámenia dopadli v prospech SLA. Máme tu právny štát a Zákon o športe a odoberať štatút na základe toho, že niekto sa rozhodne odísť z SLA, sa mi zdá zvláštne. Je otázne, či štatút národného športového zväzu bude odobratý zákonne. Vnímam to ako veľmi nešťastné riešenie, s nami ako zástupcami bežeckého lyžovania to nikto neriešil a neviem, či vôbec niekto aj počúva iné športy ako iba zjazdové lyžovanie. Z môjho pohľadu je to boj o moc. O takýchto veciach musí rozhodovať konferencia SLA a niektorí asi nerešpektujú jej výsledky. Niekto tu chce šmahom ruky zrušiť prácu, ktorá sa tu niekoľko rokov postupne tvorila a posúvala lyžovanie dopredu. Zjavne sa to niektorým jednotlivcom nepáči a robia obštrukcie a toto vidím ako obštrukciu v snahe zlikvidovať SLA a dostať moc od iných rúk. My ako bežecký úsek stojíme za vedením SLA. Vnímali sme rozpory vždy iba v rámci úseku alpských lyžiarov. Zjazdári chcú zmenu a asi sami rozhodovať o všetkom, preto by možno bolo ideálne riešenie pre všetkých, keby dostali šancu vytvoriť si samostatný zväz. Pretože likvidovať SLA a brať jej štatút národného športového zväzu bez nejakého prešľapu alebo pochybenia, je v právnom a demokratickom štáte dosť netradičné. Zdá sa mi divné, že niekto chce rozhodnúť o nás bez nás. Som z týchto informácií rozčarovaný."

01.12.2020 Jana Palovičová a jej skupinka organizuje chaos v radoch lyžiarov a SLA

Poprad

záznamy 1 - 10 z 1362    nasledujúce   posledný »

10.02.2015 Naši najmenší skokani na lyžiach majú prvé preteky na snehu úspešne za sebou ...chlapci a dievčatá nám urobili veľkú radosť …

Cez víkend sa uskutočnili preteky predžiakov, predžiačiek, žiakov a žiačiek v kolíske českého skoku na lyžiach vo Frenštáte pod Radhoštem ...a naši najmenší pretekári a pretekárky si vo svojich prvých pretekoch v živote na snehu vobec nepočínali zle  a hlavne , svoje prvé skoky na snehu absolvovali len pred pár dňami …. Veľká vďaka patrí rodičom ale hlavne trénerom Igorovi Pohlemu a Ivanovi Šindlerovi.

V sobotu 7.2. v kategórii predžiakov na mostíku K-9 , vyhral Jiri Černý jun. (LK OSEK) , pred Jakub Jaluvkom a tretí skončil Lukáš Matušínsky (obaja Sokol Kozlovice) . Tesne za pódiom , na peknom štvrtom mieste skončil Hektor Kapustík (KPSL BB). Ďaľší náš skokan Marek Badáni (ŠK KARTIK BB) skončil na peknom 11.mieste .

V kategórii predžiačiek na mostíku K-9 výhra putuje na Slovensko vďaka Emme Wittmannovej , druhé miesto obsadila Kira Kapustíková (obe KPSL BB) a na tretiom mieste skončila Tereza Sadvarová z SK Ješted Liberec .

V kategórii Žiaci 9-10 rokov na K-9 vyhral Jiri Dohnal ( Sokol Kozlovice) , 2.miesto obsadil Daniel Škarka (TJ Rožnov pod Radhoštem) a tretí skončil domáci borec Bořivoj Kašpar (TJ Frenštát pod Radhoštem) . Borci z nášho klubu skončili na 18.mieste Martin Kováč a na 20.mieste náš čerstvý prírastok Ľudovít Riša .

V kategórii žiaci 11-12 rokov na K-21 vyhral domáci pretekár Petr Vaverka (TJ Frenštát pod Radhoštem) , 2.miesto obsadil Ján Šimek a tretí Radim Sudek (obaja LSK Lomnice nad Popelkou) . Z našich chlapcov skončil Richard Tiller na 22.mieste a Erik Kapiáš na 33.mieste (obaja KPSL BB).

V kategórii žiačiek 13-14 rokov vyhrala dcéra bývalého vynikajúceho skokana na lyžiach Ľuba Šidla, Viktória Šidlová (ŠK KARTIK BB)! Chlapcov v tejto katégórii nemáme .

V nedelu 8.2. v kategórii predžiakov na K-9 si chlapci poprehadzovali poradie . 1.Lukáš Matušinský , 2.Jakub Jaluvka (obaja Sokol Kozlovice) a 3.miesto obsadil Jirko Černý jun.(LK OSEK) . Na peknom 4.mieste opat skončil Hektor Kapustík (KPSL BB). Na 12.mieste skončil Marek Badáni (ŠK KARTIK BB).

V kategórii predžiačiek na K-9 opať vyhrala Emma Wittmannová pred Kirov Kapustíkovou (obe KPSL Banská Bystrica) a tretie miesto obsadila Tereza Sadvarova (SK Jested Liberec)

V kategórii žiaci 9-10 rokov na mostíku K-9 vyhral Škarka Daniel (TJ Rožnov pod. Radhoštem) , 2.miesto Jiri Dohnal (Sokol Kozlovice) , 3.miesto Jan Vambera (SK Nove Mesto na Morave) . Z našich pretekárov sa na 19.mieste umiestnil Martin Kováč a na 25.mieste skončil Ľudovít Riša (obaja KPSL BB).

V kategórii žiaci 11-12 rokov na K-21 vyhral Petr Vaverka (TJ Frenštát pod Radhoštem) , 2.miesto Ján Šimek a 3.miesto obsadil Radim Sudek (obaja LKS Lomnice nad Popelkou) . Z našich bol Richard Tiller na 26.mieste a Erik Kapiáš na 29.mieste .

V kategórii žiačiek 13-14 rokov na K-42 vyhrala opať Viktória Šidlová .