Top Aktuality

Ilustračný obrázok

19.11.2019 ALena Procházková a Nikola Fričová ocenené v ankete najúspešnejších športovcov SR v neolympijských športoch

Ilustračný obrázok

16.11.2019 Seminár - Lyžiarsky simulátor Skytechsport v bratislave

--- „Špecifický prínos Skytechsport Simulátora v príprave výkonostných pretekárov“

Ilustračný obrázok

07.11.2019 Školenie a KURZ rozhodcov bežeckého lyžovania 9.11.2019 v Kremnici

Dávame do pozornosti: Kurz rozhodcov bežeckého lyžovania I. a II. kvalifikačného stupňa a Doškolenie rozhodcov I. - III. kvalifikačného stupňa. Termín kurzu: Sobota 9.11.2019 - začiatok o 9:00 hod. Neváhajte, z dôvodu časového vyťaženia je toto jediný možný termín kurzov rozhodcov v sezóne 2019/2020!!! Miesto konania: KREMNICA, vo veľkej sále Mestského kultúrneho strediska (MsKS ul. P. Križku 391/6) Cena: ZADARMO !!! Časový plán kurzov: 9:00 – celodenné vzdelávanie Svoju účasť nahláste najneskôr do 20:00 dňa 8.11.2019 na emailovú adresu peter.durco@gmail.com Tešíme sa na Vašu účasť!

Ilustračný obrázok

05.11.2019 Oceňovanie víťazov Českého pohára

Moravská Třebová - Oceňovanie víťazov Českého pohára Historicky prvé preteky Českého pohára organizované na Slovensku budú v stredisku Brestová v 2020

Ilustračný obrázok

05.11.2019 Slovenské zastúpenie na medzinárodnom fóre TD FIS

Seminár technických delegátov FIS v gréckom Metsove.

Ilustračný obrázok

04.11.2019 Stanovisko vedenia Slovenskej lyžiarskej asociácie k článkom v denníku Pravda z 2.11.2019

V Bratislave - Zlodej kričí: Chyťte zlodeja? Kritika áno, nepodložené osočovanie a vynášanie súdov nie - Stanovisko vedenia Slovenskej lyžiarskej asociácie k článkom v denníku Pravda, sobota 2.11.2019 (ad.: Pomoc či podvod? Lyžiarsky spor asi rozhodne súd, ad.: Zlodejina musí prestať. Dúfam, že začnú padať hlavy, ad.: Sága na pokračovanie)

Ilustračný obrázok

30.10.2019 Tlačová správa

Briatislava, Prioritou obhájenie pozícií a výchova mladých Slovenské lyžovanie vstupuje do zimnej časti sezóny v jednej z najlepších kondícií za posledné roky. Veľké očakávania sú vkladané nielen do Petry Vlhovej, ktorá má na to, aby obhájila miesto v najužšej svetovej špičke tak v slalome, ako aj v obrovskom slalome. V úspešnejšiu sezónu, ako mali vlani, dúfajú po úspešnej príprave bratia Žampovci. V snowboardingu popasovať sa rovnocenne s najlepšími hotujú minimálne Klaudia Medlová a Samuel Jaroš, v bežeckom lyžovaní zase Alena Procházková a Ján Koristek. V akrobatickom lyžovaní čaká na svoju šancu mladý Michael Oravec.

Ilustračný obrázok

28.10.2019 Junior. reprezentácia freestyle snowboardingu bodovala na FIS Development Park and Pipe trainning kempe

Juniorská reprezentácia freestyle snowboardingu sa zúčastnila FIS Development Park and Pipe trainning kempu v holandskom Landgraafe. Kemp vyvrcholil súťažou, na ktorej bojovali pretekári z 12 krajín Európy. Súťaž v disciplíne Slope Style mala rovnaký formát, ako pretek Európskeho pohára, ktorý sa na tomto mieste bude konať za necelý mesiac.

Ilustračný obrázok

27.10.2019 Národný seminár skokanských a združených činovníkov FIS

-- V piatok, 25. 10. 2019, po oficiálnom tréningu medzinárodných skokanských i združenárskych pretekov v areáli Žltý piesok, sa v hoteli Dixon v Banskej Bystrici uskutočnil národný seminár TD FIS pre skoky na lyžiach a v severskej kombinácii, rozhodcov štýlu FIS a kandidátov na tieto funkcie. Seminár viedol obman Slovenskej lyžiarskej asociácie Peter Chudý, ktorý zoznámil prítomných činovníkov s najnovšími zmenami pravidiel ICR a závermi zasadnutí skokanskej i združenárskej komisie a ich subkomisií v Zurichu v roku 2019.

Ilustračný obrázok

25.10.2019 Vo veku 66 rokov nás opustil skvelý lyžiar Ján Chasák

--- S poľutovaním informujeme, že po ťažkej chorobe naše rady opustil vo veku  66 rokov náš dlhoročný skvelý lyžiar Ján Chasák.

 záznamy 1 - 10 z 1151    nasledujúce   posledný »

10.02.2015 Naši najmenší skokani na lyžiach majú prvé preteky na snehu úspešne za sebou ...chlapci a dievčatá nám urobili veľkú radosť …

Cez víkend sa uskutočnili preteky predžiakov, predžiačiek, žiakov a žiačiek v kolíske českého skoku na lyžiach vo Frenštáte pod Radhoštem ...a naši najmenší pretekári a pretekárky si vo svojich prvých pretekoch v živote na snehu vobec nepočínali zle  a hlavne , svoje prvé skoky na snehu absolvovali len pred pár dňami …. Veľká vďaka patrí rodičom ale hlavne trénerom Igorovi Pohlemu a Ivanovi Šindlerovi.

V sobotu 7.2. v kategórii predžiakov na mostíku K-9 , vyhral Jiri Černý jun. (LK OSEK) , pred Jakub Jaluvkom a tretí skončil Lukáš Matušínsky (obaja Sokol Kozlovice) . Tesne za pódiom , na peknom štvrtom mieste skončil Hektor Kapustík (KPSL BB). Ďaľší náš skokan Marek Badáni (ŠK KARTIK BB) skončil na peknom 11.mieste .

V kategórii predžiačiek na mostíku K-9 výhra putuje na Slovensko vďaka Emme Wittmannovej , druhé miesto obsadila Kira Kapustíková (obe KPSL BB) a na tretiom mieste skončila Tereza Sadvarová z SK Ješted Liberec .

V kategórii Žiaci 9-10 rokov na K-9 vyhral Jiri Dohnal ( Sokol Kozlovice) , 2.miesto obsadil Daniel Škarka (TJ Rožnov pod Radhoštem) a tretí skončil domáci borec Bořivoj Kašpar (TJ Frenštát pod Radhoštem) . Borci z nášho klubu skončili na 18.mieste Martin Kováč a na 20.mieste náš čerstvý prírastok Ľudovít Riša .

V kategórii žiaci 11-12 rokov na K-21 vyhral domáci pretekár Petr Vaverka (TJ Frenštát pod Radhoštem) , 2.miesto obsadil Ján Šimek a tretí Radim Sudek (obaja LSK Lomnice nad Popelkou) . Z našich chlapcov skončil Richard Tiller na 22.mieste a Erik Kapiáš na 33.mieste (obaja KPSL BB).

V kategórii žiačiek 13-14 rokov vyhrala dcéra bývalého vynikajúceho skokana na lyžiach Ľuba Šidla, Viktória Šidlová (ŠK KARTIK BB)! Chlapcov v tejto katégórii nemáme .

 

V nedelu 8.2. v kategórii predžiakov na K-9 si chlapci poprehadzovali poradie . 1.Lukáš Matušinský , 2.Jakub Jaluvka (obaja Sokol Kozlovice) a 3.miesto obsadil Jirko Černý jun.(LK OSEK) . Na peknom 4.mieste opat skončil Hektor Kapustík (KPSL BB). Na 12.mieste skončil Marek Badáni (ŠK KARTIK BB).

V kategórii predžiačiek na K-9 opať vyhrala Emma Wittmannová pred Kirov Kapustíkovou (obe KPSL Banská Bystrica) a tretie miesto obsadila Tereza Sadvarova (SK Jested Liberec)

V kategórii žiaci 9-10 rokov na mostíku K-9 vyhral Škarka Daniel (TJ Rožnov pod. Radhoštem) , 2.miesto Jiri Dohnal (Sokol Kozlovice) , 3.miesto Jan Vambera (SK Nove Mesto na Morave) . Z našich pretekárov sa na 19.mieste umiestnil Martin Kováč a na 25.mieste skončil Ľudovít Riša (obaja KPSL BB).

V kategórii žiaci 11-12 rokov na K-21 vyhral Petr Vaverka (TJ Frenštát pod Radhoštem) , 2.miesto Ján Šimek a 3.miesto obsadil Radim Sudek (obaja LKS Lomnice nad Popelkou) . Z našich bol Richard Tiller na 26.mieste a Erik Kapiáš na 29.mieste .

V kategórii žiačiek 13-14 rokov na K-42 vyhrala opať Viktória Šidlová .

 

Fotogalériu k článku nájdete vďaka KPSL BB na:

http://www.kpsl.sk/index.php/obrazky-videa/fotky/category/3-frenstat-pod-radhostem-7-8-2

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk