Top Aktuality

Ilustračný obrázok

25.10.2020 Klaudia Medlová si sprestruje prípravu skejtbordovaním

Ilustračný obrázok

24.10.2020 Reakcia prezidenta SLA na článok - SLA zadržiava peniaze pre Petru Vlhovú

Poprad, 23.10.2020

Ilustračný obrázok

23.10.2020 Ján Solivajs s ocenením Klubu fair play SOŠV za rok 2020

Členovia kolégia Klubu fair play Slovenského olympijského a športového výboru (KFP SOŠV) vo štvrtok schválili udelenie ocenení klubu za rok 2020. V troch kategóriách rozhodli o udelení spolu troch Cien KFP SOŠV a ôsmich Diplomov KFP SOŠV. Laureáti vzišli dovedna z 26 návrhov z rôznych subjektov. Za bežecké lyžovanie a dlhodobé pôsobenie v duchu fair play získal Diplom KFP SOŠV Ján Solivajs. Gratulujeme!

Ilustračný obrázok

22.10.2020 Navždy nás opustil Michal Sabaka

Včera 21 októbra vo veku 86 rokov navždy dotĺklo lyžiarske srdce Michala Sabaku. Majster športu v bežeckom lyžovaní, tréner, funkcionár i organizátor podujatí. Posledná rozlúčka sa uskutoční v úzkom rodinnom kruhu. Za bežecké lyžovanie želáme rodine úprimnú sústrasť.

Ilustračný obrázok

18.10.2020 Petra Vlhová v Söldene tretia!

Sölden, 17.10.-18.10.

Ilustračný obrázok

16.10.2020 Predictor Challenge (FIS tipovacia hra svetového pohára FIS v zjazdovom lyžovaní)

Predictor Challenge (FIS tipovacia hra svetového pohára FIS v zjazdovom lyžovaní)

15.10.2020 Aktuálne opatrenia v súvislosti s ochorením COVID 19

Aktuálne opatrenia v súvislosti s ochorením COVID 19

14.10.2020 Zmena termínu Mimoriadnej členskej schôdze odvetvia AD

Ilustračný obrázok

13.10.2020 Freeski Days - tréning na trampolíne s Michaelom Oravcom

V septembri sme sa zdokonaľovani na tréningu s Michaelom Oravcom

Ilustračný obrázok

09.10.2020 Hromadné podujatia, t. j. nad 50 ľudí, sa konať nesmú

Poprad

 záznamy 1 - 10 z 1318    nasledujúce   posledný »

02.10.2020 Prvý výjazd za snehom otestoval letnú prípravu

Priniesli sme vám mnohé rady a informácie, ako začať s tréningom tzv. ,,na sucho’’ a bez snehu. Prelomila sa jeseň a keďže ľadovce hlásia prvé openingy snowparkov, je čas otestovať svoju prípravu na snehu. Svoju letnú prípravu na sneh preniesol aj náš tím, kedy vycestoval do talianskeho strediska Passo Dello Stelvio (Stelvio Pass).

 

Tréner tomáš Murgáč s Mariánom Sumkom strávili pár dní v Banger Parku a následne sa presunuli do Talianska. Cieľ bol zúčastniť sa pred sezónneho tréningového kempu prinoth_xcamp.
Nadšenie z pripraveného snowparku (viac v ukážke vo videu) neskresalo ani počasie, ktoré sa pohrávalo s oblačnosťou a viditeľnosťou.

 

Majovi nechýbala guráž a za 3 dni na snehu vyskúšal takmer všetky svoje nové triky. Sústredenie sa bolo očividné. ,,Najdôležitejšie je stráviť na snehu čo najviac dní, predsa len je to najlepší tréning,’’ povedal Majo a dodal:,,robím všetko preto, aby som bol fresh po nešťastom páde. Je to viac psychický ako fyzický blok, s ktorým sa musím vysporiadať.''

 

Vďaka fyzioterapeutovi Jakubovi Kmeťkovi http://JakubPhysio - Rehab and Perform sa aj nemilé zranenie kolena podarilo dať rozumne dokopy. ,,V každom športe potrebuje športovec individuálny prístup. Preto som mu vyskladal plán podľa potreby a on ho dodržiaval a stále dodržiava,'' uviedol Jakub. ,,Pozostáva to z niekoľkých častí od rozvičky, fyzio, recovery návlekov, kryo, elektro liečby, až po kondičný a silový tréning. Majo sa k tomu stavia veľmi zodpovedne.''

 

Tomáš a Majo svoje dni v Stelviu doplnili turistikou a kúpaním sa v termálnom jazierku, ktoré bolo hneď vedľa ubytovania. Po večeroch rozoberali jednotlivé jazdy, ktoré mali natočené v tablete.

 

,,Z pohľadu trénera sústredenia v Passo Stelvio považujem za kľúčové. Hlavne z dôvodu, že naši reprezentanti by práve na tomto campe mali preniesť naučené triky z Banger Parku na sneh. Musím konštatovať, že Majo s týmto transferom nemá žiaden problém, čo ma ako trénera, veľmi teší. Bohužiaľ prvý camp čiastočne stoplo zranenie Majového kolena, ktoré ale nieje natoľko vážne, aby ovplyvnilo našu ďalšiu prípravu." Tomáš Murgáč.

 

,,Po sústredeniach v Taliansku máme v pláne sústredenia na rakúskom ľadovci Stubai, keďže sa v tomto stredisku budu konať prvé preteky Európskeho pohára v SS, na ktorom sa plánujeme zúčastniť. Verím, že na sústredenia v AUT sa k nám pridá už aj Michael Oravec, ktorý by už mal byť zostavený po zranení ruky z Bispingenu v Nemecku,'' doplnil Tomáš.

 

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk