Top Aktuality

Ilustračný obrázok

24.06.2022 Zrušenie členskej schôdze AD

Vážení športoví priatelia, z technických dôvodov a z dôvodu sťažnosti člena SLA sa plánovaná členská schôdza úseku AD na 26.6.2022 neuskutoční. Nový termín oznámime po zapracovaní pripomienok a vyriešení technických problémov v zmysle platnej legislatívy.

Ilustračný obrázok

24.06.2022 Kongress FIS napadnutý na CAS!

Vážení športoví priatelia! Viaceré krajiny (SUI, GER, AUT,...) podali na arbitrážny súd vo Švajčiarsku (CAS) podnet na preskúmanie procedurálnych pochybení, ktoré nastali na kongrese FIS 2022. O rozhodnutí CAS vás budeme informovať.

Ilustračný obrázok

21.06.2022 Ponuka práce pre inštruktorov lyžovania

Ilustračný obrázok

14.06.2022 Pozvánka na členskú schôdzu ÚAL

Vážení priaznivci akrobatického lyžovania. Dňa 19.6.(nedeľa) sa v Poprade uskutoční členská schôdza úseku. Viac informácií v pozvánke.

Ilustračný obrázok

05.06.2022 Členská schôdza úseku lyžovania na tráve

Pozývame priaznivcov lyžovania na tráve na ČS úseku dňa 9.6.2022. Pozvánku s programom nájdete na http://www.slovak-ski.sk/lyzovanie-na-trave/zapisy.html

Ilustračný obrázok

29.05.2022 Stanovisko prezidenta SLA k rozhodnutiu FIS kongresu

V októbri 2021 potvrdila FIS suspendáciu SLA a s obmedzenými právami prijala ZSL za provizórneho člena FIS. Pre vedenie SLA opätovne nepochopiteľný akt. FIS komunikácia bola od 30.11.2020 zvláštna, keď medzinárodná lyžiarska organizácia bez preverenia a diskusie zobrala za rozhodujúce informácie politického subjektu a na základe dohadov a ohovárania suspendovala SLA, lebo Slovenské ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, takto informovalo FIS, že: ZSL je jediným zástupcom lyžovania na Slovensku a veľa ďaľších ŽE VRAJ … FIS zmenila v októbri 2021 stanovy a rozhoduje o členstve na základe rozhodnutí národných autorít. Oficiálny výklad nových stanov ale nie je k dispozícii.. 26.5.22 na kongrese FIS. právnik FIS (viď link https://www.youtube.com/watch?v=Q49JIy0zi7k od ca 97min.) predikoval hlasovanie, takže plénum kongresu FIS na výber nemalo. Predikcia výsledku hlasovania už bola tiež verejne prezentovaná zo strany FIS na jeseň 2021… Podľa prehlásenia právnika znova obdržala FIS minulý týždeň list z MŠVVaŠ_SR obsahujúci tvrdenie o jedinej lyžiarskej asociácii zastupujúcej lyžiarov na Slovensku a to je VRAJ ZSL. Tento list napísalo Slovenské ministerstvo športu tesne potom, ako sa dozvedelo o termíne prvého súdneho termínu vo veci správnej žaloby SLA proti rozhodnutiu MŠVVaŠ o odobratí štatútu národného športového zväzu, ktoré bolo súdom vytýčené na október 2022. Skoro 2 roky potom, ako je SLA neoprávnene perzekuovaná a okrádaná o svoje peniaze, materiál a práva, bolo pravdepodobne “nutné“ vytvoriť akési nové status quo. Pre SLA sa nič nové a negatívne nestalo, naopak. Môžeme povedať, že konečne! SLA sa môže konečne oprieť o reálne vytvorené skutočnosti. Škody spôsobené SLA dosahujú v tomto momente už niekoľko miliónov EUR. Na túto nádielku sa tešíme! Súčasne ďakujeme našim podporovateľom za ich pomoc a investície do spravodlivejšej budúcnosti našej krajiny. Milí členovia, určite budete v najbližšej dobe konfrontovaní s nátlakom opustiť našu SLA a vstúpiť do ZSL. My, z vedenia SLA sme nikdy nebránili vstúpiť našim členom do akéhokoľvek iného združenia, i keď by bolo vytvorené výlučne za účelom likvidácie našej SLA. Najbližšie dni slobodne a za plného demokratického vedomia, dostanete bližšie informácie, ako a prečo sa oplatí ostať a byť členom občianskeho združenia SLA. SLA je občianske združenie, ktorému dodržiavanie športových, morálnych a etických pravidiel či noriem vždy bolo, je a bude prvoradé a záväzné! V Poprade, 28. 5. 2022 Ivo Ivanič – prezident SLA

Ilustračný obrázok

26.05.2022 Vylúčenie SLA z FIS nie je dôvod na paniku

Napriek dnešnému vylúčeniu SLA z FIS, dovoľujeme si upozorniť našich členov, že SLA ostáva naďalej občianske združenie so svojimi stanovami, klubmi, športovcami a členmi. FIS na základe rozhodnutia MŠVvŠ a podpore z SOŠV prijala ZSL do svojich štruktúr. Upozorňujeme, že SLA neporušila žiadne stanovy (čo potvrdil aj právnik FIS) a naše vylúčenie je čisto na základe politickej podpory ZSL.

Ilustračný obrázok

23.05.2022 Členská schôdza úseku Snowboardingu

Važení priatelia a fanúšikovia snowboardingu. Dňa 26.5.2022 sa uskutoční členská schôdza úseku. Vítaní sú všetci, ktorým záleží na rozvoji snowboardingu na Slovensku. Bližšie info na pozvánke v osobitnej podstránke SLA.

Ilustračný obrázok

01.04.2022 Oznam o zasadnutí Predsedníctva ÚLT 8.4.2022

Miesto : školiaca miestnosť Remas Piešťany s.r.o. Pod Párovcami 3 Čas : 16,00 hod Program: 1. Otvorenie 2. Zhodnotenie činnosti za r 2021 3. Splnenie kritérií do TM a RD na r. 2022 4. Súťažný poriadok na r. 2022 5. Kalendár súťaží na r. 2022 6. Rôzne – diskusia 7. Záver V Piešťanoch dňa 01.04.2022 Ľubomír Masár predseda ÚLT

Ilustračný obrázok

25.03.2022 Nefinančná zbierka pre Ukrajinu

 záznamy 1 - 10 z 1614    nasledujúce   posledný »

10.12.2020 STUBAI, Rakúsko

 

Repre team zúročil letnú prípravu, trénoval na ľadovci Stubai 

 

V rakúskom stredisku Stubai Glacier sa konalo niekoľko dňové sústredenie slovenského reprezentačného tímu pre disciplíny SS/BA (slopestyle a big air). Išlo o organizovaný, medzinárodný kemp s limitovanými miestami pre jazdcov pod názvom Prime Park Session. 

 

Tento sa koná od roku 2013 a zabezpečuje najlepšie možné podmienky pre zimnú predprípravu profesionálov z celého sveta, kedy svoje nové triky naučené v lete ,,prenášajú'' na sneh. 

Účasť na Prime Park Session sa pre náš tím osvedčila už aj v minulosti. Tento rok opäť obaja reprezentanti spravili výrazný pokrok vo svojich schopnostiach. ,,Naučili sa veľké množstvo nových trikov, ktoré sme počas leta trénovali do bagov (Banger Park). Obaja ich dokázali preniesť teraz na sneh,'' povedal repre tréner Tomáš Murgáč. Neuveriteľné šťastie bolo slnečné počasie po celý čas. To sa odzrkadlilo na počte odjazdených dní a teda práce, ktorú naši jazdci na svahu odviedli. Vďaka tomu považuje Tomáš toto sústredenie za najvydarenejšie vo svojej doterajšej trénerskej kariére. Toto doplnil aj Marián Sumka: ,,Dávali sme do toho všetko, s Mišom sme sa posúvali aj navzájom.'' 

 

Vzhľadom na denno-denný výkon skoro troj týždňového sústredenia, by sa Marián aj Michael nezaobišli bez podpory fyzioterapeuta Jakuba Kmeťka. Na lyžiach nevynechali takmer žiadny deň. ,,Od rána zhruba do 15-tej sme boli na ľadovci. Po príchode na ubytovanie sme šli do studenej vody, čo mne veľmi pomáha. Nasledoval strečing a fyzio. Kubo nás potom pozrel, uvoľnil svaly a s každým spravil potrebnú prácu, aby sme sa na ďalší deň cítili dobre,'' povedal 20 ročný reprezentant.  

Jakub Kmeťko s tímom pracoval celé leto, kde mal možnosť pozorovať ako sa Michal a Majo adaptujú na tréningovú záťaž. ,,Preto sme na snehu vedeli na čo sa sústrediť v rámci rozcvičenia a pri regenerácii. Nakoniec sa nám aj vďaka fyzioterapii podarilo trénovať bez zranení a výrazných obmedzení 18 dní,'' doplnil Jakub, ktorý trénuje aj so Samom Jarošom (freestyle snowboarding). 

 

Okrem iných trikov, Marián aj Michael skočili trik double cork 1440°, s ktorým sa v minulej sezóne postupovalo do finále svetového pohára. Obaja tým ukázali svoj potenciál do budúcna. 

Marián o výjazde povedal: ,,Stubai bol úplne top. Mali sme najlepšie podmienky na svete a dobré počasie. Jazdilo sa výborne, stretli sme tam známych svetových jazdcov a ich rady nám pomohli posunúť sa vpred. Ešte pred rokom som len z domu pozeral ich videá a teraz som s nimi mohol jazdiť. Je to splnený sen.'' 

 

,,Celé tréningové sústredenie hodnotím vysoko pozitívne a vlieva mi nádej do pretekovej sezóny,'' uzavrel Tomáš Murgáč. 

 

Text: Petra Jurečková 

Foto: Tomáš Murgáč, Stubai Zoo 

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 713 045, e-mail: info@slovakski.org