Top Aktuality

Ilustračný obrázok

03.12.2021 Tatranský pohár sa neuskutoční v plánovanom termíne

Vážení športoví priatelia, organizačný výbor Tatranského pohára v behu na lyžiach (FIS Slavic Cup) rozhodol, že preteky sa v termíne 18.-19. decembra 2021 neuskutočnia. Aj napriek vynaloženému úsiliu a dobrej predpovedi počasia v súčasnosti pre zvýšené riziko prenosu ochorenia COVID-19 a s tým súvisiace opatrenia nie je možné usporiadať medzinárodné preteky v behu na lyžiach. Hneď ako sa riziká znížia a platná legislatíva umožní organizáciu pretekov, budeme Vás informovať o náhradnom termíne. S pozdravom, ŠK Štrba

Ilustračný obrázok

01.12.2021 SVETOVÁ ZIMNÁ UNIVERZIÁDA Lucern 2021 ZRUŠENÁ

Z dôvodu pandemických opatrení OV SZU Lucerne 2021 a U-FISU oznámili zrušenie podujatia.

Ilustračný obrázok

27.11.2021 Cenek strieborný v úvodných pretekoch FIS v ITA, Procházková ôsma

Víkend v znamení vstupu do zimnej sezóny v behu na lyžiach potešil priaznivcov bežeckého lyžovania hlavne na pretekoch FIS v Santa Caterina Valfurva (ITA), kde sa v šprinte voľnou technikou prebojoval na pódium v juniorskej kategórii druhým miestom Jáchym Cenek. Posun oproti kvalifikácii zaznamenala aj Alena Procházková,ktorá vo vyraďovacích bojoch skončila na 8 priečke. Tesne za bránami kvalifikovania sa ostali Kristína Sivoková na 31 priečke a Denis Tilesch na 35 pozícii. V nedeľu sa predstavia naši reprezentanti vo vytrvalostných pretekoch.

25.11.2021 Live stream NŠC Team Slovakia

25.11.2021 Prihlasovanie na FIS preteky pre členov SLA

Podľa písomného vyjadrenia zo ZSL,členov SLA ZSL radi prihlásia na podujatia FIS (keďže získali túto právomoc od FIS a SOŠV, avšak za podmienky podpisu Čestného prehlásenia a FIS Athlete´s declaration, ktorým deklarujete súhlas a akceptáciu pravidiel FIS v plnom rozsahu (postačuje sken).Pre čestné prehlásenie prosím kontaktujte sekretariát SLA.

Ilustračný obrázok

22.11.2021 Informáckia pre našich členov a verejnosť

Poprad

Ilustračný obrázok

15.11.2021 Vzdelávanie TD FIS v behu na lyžiach sa uskutočnilo na Slovensku

Technickí delegáti FIS v behu na lyžiach sa opäť vzdelávali na Slovensku.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

05.11.2021 Pohybový rozvoj detí

 záznamy 1 - 10 z 1556    nasledujúce   posledný »

24.07.2011

Po zmenách v zložení realizačného tímu mužov v behu na lyžiach, kde z pozície reprezentačného trénera abdikoval Peter Bartoň nastali krušné chvíle pre vedenie bežeckého úseku čo komentoval športový riaditeľ Michal Malák nasledovne. "Situácia bola neľahká, Bartoň nebol iba tréner ale i servisman. Zabezpečoval výber a voskovanie klasických lyží na stúpanie. Zároveň sme potrebovali nájsť spoločné riešenie aj so SŠŠR MV SR na Štrbskom Plese. Komplikácie samozrejme spôsobil aj nedostatok peňazí na ohodnotenie trénerského postu, takže posila zo zahraničia nepripadala do úvahy. Nič sa nedalo urýchliť a šiť horúcou ihlou poznamenal Malák."

Teraz je situácia doriešená. Vedúcim reprezentačného družstva mužov sa stal Radoslav Zima, avšak trénerské i metodické povinnosti má na starosti stále aktívny pretekár Martin Bajčičák (na snímke). Preto sme sa porozprávali práve s novým reprezentačným trénerom Martinom Bajčičákom o vzniknutej situácií. "Som dostatočne skúsený harcovník čo sa týka plánovania i vedenia tréningového procesu a som rád, že aj svoju prípravu budem mať vo vlastných rukách. Teraz máme za sebou prvý hypoxický blok ktorý sme absolvovali v domácich podmienkach na Štrbskom Plese. Vo vyhliadke je najbližšie plánované sústredenie opäť v domácom prostredí na Štrbskom Plese zamerané na výškovú prípravu s využitím hypoxických prístrojov. Prirodzenú výškovú prípravu sme donútení realizovať improvizovaním pomocou hypoxických prístrojov v domácich podmienkach práve kvôli citeľnému nedostatku finančných prostriedkov práve v družstve mužov. Táto príprava nás má pred pripraviť na augustový intenzívny pretekový blok, ktorého súčasťou budú aj reprezentačné testy." Dokončil rozhovor pretekár a tréner v jednej osobe Martin Bajčičák.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovakski.org