Top Aktuality

Ilustračný obrázok

19.02.2020 Slovakia Freeski Cup 2020

Začiatkom februára 2020 sa tradične v Kremnici konal dvanásty ročník @Big Air v meste, kde sa zišli freeskieri i snowboardisti.

Ilustračný obrázok

19.02.2020 Slovakia Freeski Cup 2020 odštartoval

V druhej polovici januára sa pod Chopkom zišli freeskieri i snowboardisti aby odštartovali sériu prvých pretekov Slovakia Freeski Cup 2020.

Ilustračný obrázok

17.02.2020 Slovenský pohár sa na Látkach sa vydaril

Víkendové kolá Slovenského pohára v behu na lžiach v rámci Acerola Grand Prix pokračovali na Látkach v termíne 15 - 16.2.2020, pričom v pondelok snehová situácia naznačovala zrušenie plánovaného podujatia. Vďaka pripadnutiu nového snehu a odhodlaniu organizátorov zo Ski Teamu Jase Látky sa preteky mohli uskutočniť v plánovanom termíne. Atmosféru podujatia doplnilo pekné počasie, ktoré vydržalo po oba pretekové dni. Divákom spravili radosť najmä naši reprezentanti, ktorí sa predstavili v domácom prostredí. Ján Koristek (STJL) oba dni zvíťazil a tešil sa podpore domácich. Kristína Sivoková (STJL) ho napodobnila v nedeľu, kedy v rámci záverečného reprezentačného sústredenia pred nadchádzajúcimi MSJ 2020 v nemeckom Oberwiesenthal-i nastúpili z plného tréningu všetci nominovaní.

Ilustračný obrázok

16.02.2020 Víťazný hattrick Vlhovej

Kranjska Gora

Ilustračný obrázok

15.02.2020 Petra Vlhová v Kranjskej Gore druhá:-)

Kranjska Gora

Ilustračný obrázok

14.02.2020 Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní v Jasnej začína

Jasná, zajtra začína príprava zjazdovky na Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní

Ilustračný obrázok

10.02.2020 Nóri chválili 62. ročník memoriálu 24 padlých hrdinov SNP

Počas víkendu sa uskutočnil na Štrbskom Plese 62. ročník memoriálu 24 padlých hrdinov SNP. Medzinárodné preteky kategórie FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup zorganizovala TJ Tatran Gerlachov. Podujatie s účasťou 6 krajín malo svoju kvalitu v ktorej sa dokazali presadiť aj naši reprezentanti. V sobotu na 10km klasicky bola našou najlepšou Kistína Sivoková (STJL) na 2 mieste a na 15km trati Ján Koristek (STJL) taktiež strieborný. V nedeľných šprintoch voľnou technikou dokonca zvíťazila Barbora Klementová (KLNO) a Ján Koristek (STJL) si vybojoval tretiu priečku. Výborné počasie, skvelé trate a krásne preteky pochválil aj zástupca nórskej výpravy a dodal "tak ako máte skvelo pripravené testovacie i zahrievacie trate si môžu brať príklad aj u nás v Nórsku".

Ilustračný obrázok

10.02.2020 Petra Vlhová získala ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2019

Ilustračný obrázok

08.02.2020 Petra Vlhová v GA-PA na 8. mieste. Adamovi Žampovi ušlo 2. kolo o 13 stotín

Ilustračný obrázok

06.02.2020 Majstrovstvá Slovenskej republiky v zjazdovom lyžovaní - Vrána 2020

 záznamy 1 - 10 z 1206    nasledujúce   posledný »

24.07.2011

Po zmenách v zložení realizačného tímu mužov v behu na lyžiach, kde z pozície reprezentačného trénera abdikoval Peter Bartoň nastali krušné chvíle pre vedenie bežeckého úseku čo komentoval športový riaditeľ Michal Malák nasledovne. "Situácia bola neľahká, Bartoň nebol iba tréner ale i servisman. Zabezpečoval výber a voskovanie klasických lyží na stúpanie. Zároveň sme potrebovali nájsť spoločné riešenie aj so SŠŠR MV SR na Štrbskom Plese. Komplikácie samozrejme spôsobil aj nedostatok peňazí na ohodnotenie trénerského postu, takže posila zo zahraničia nepripadala do úvahy. Nič sa nedalo urýchliť a šiť horúcou ihlou poznamenal Malák."

Teraz je situácia doriešená. Vedúcim reprezentačného družstva mužov sa stal Radoslav Zima, avšak trénerské i metodické povinnosti má na starosti stále aktívny pretekár Martin Bajčičák (na snímke). Preto sme sa porozprávali práve s novým reprezentačným trénerom Martinom Bajčičákom o vzniknutej situácií. "Som dostatočne skúsený harcovník čo sa týka plánovania i vedenia tréningového procesu a som rád, že aj svoju prípravu budem mať vo vlastných rukách. Teraz máme za sebou prvý hypoxický blok ktorý sme absolvovali v domácich podmienkach na Štrbskom Plese. Vo vyhliadke je najbližšie plánované sústredenie opäť v domácom prostredí na Štrbskom Plese zamerané na výškovú prípravu s využitím hypoxických prístrojov. Prirodzenú výškovú prípravu sme donútení realizovať improvizovaním pomocou hypoxických prístrojov v domácich podmienkach práve kvôli citeľnému nedostatku finančných prostriedkov práve v družstve mužov. Táto príprava nás má pred pripraviť na augustový intenzívny pretekový blok, ktorého súčasťou budú aj reprezentačné testy." Dokončil rozhovor pretekár a tréner v jednej osobe Martin Bajčičák.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk