Top Aktuality

Ilustračný obrázok

17.07.2019 Projekt Národných lyžiarskych centier SLA sa naplno rozbehol

--- Bratislava 17.7.2019 - Nový systém výchovy lyžiarskych nádejí pod Tatrami, (ProSkiTeam), ktorý ohlásila Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) začiatkom júna tohto roku a ktorý zahŕňa v prvej fáze vybudovanie dvoch tímov – Národného lyžiarskeho centra (NLC) Alpine pre alpské disciplíny a NLC Nordic pre bežecké disciplíny, beží naplno aj počas letných prázdnin. Členovia oboch tímov odišli v týchto dňoch spolu so svojim trénermi a realizačnými štábmi na ďalšie zo série športových sústredení, tentokrát do zahraničia.

Ilustračný obrázok

17.07.2019 Trávari úspešne v Cortine

-- Na začiatku letnej sezóny, 6.-7.júla zavítali lyžiari na tráve SLA-ÚLT do olympijského mestečka Cortina d´Ampezzo. Na konci olympijskej zjazdovky bola vytýčená trať slalomu a naši reprezentanti si zmerali sily o svetové body.

Ilustračný obrázok

17.07.2019 Všetkým klubom SLA : Nezabudnite sa zapísať do registra, máte na to ešte mesiac!

--- Konatelia všetkých klubov s príslušnosťou k SLA, dovoľujeme si Vás touto cestou upozorniť na splnenie zákonnej povinnosti v zmysle zákona č.346/2018 Z.z. o registri mimovládnych organizácií, z ktorého vám vyplývajú určité povinnosti.

Ilustračný obrázok

12.07.2019 Otváracie hodiny sekretariátu 15.-19.7.2019

Z prevádzkových dôvodov budú v dňoch 15.-19.7.2019 upravené otváracie hodiny sekretariátu SLA v Poprade.

Ilustračný obrázok

11.07.2019 Zapojte sa do súťaže v projekte SOV „Ukáž sa!“

--- Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru odštartovala už 4. ročník grantového programu Ukáž sa! Aj v tomto roku je pre budúce športové hviezdy (jednotlivcov a športové kolektívy) od 12 do 18 rokov vyčlenených 60-tisíc eur.

Ilustračný obrázok

06.07.2019 Fantastická Procházková s bronzom v úvodnom kole Svetového pohára v Číne

Procházková v záverečných pretekoch úvodného kola Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v čínskom Pekingu, na 15km trati voľnou technikou s hromadným štartom obsadila fantastickú bronzovú priečku. Ján Koristek sa taktiež predviedol pozoruhodným výkonom, keď na 20km trati voľnou technikou s hromadným štartom ešte 200 metrov pred cieľom bojoval na prvej pozícii a ťahal balík pretekárov za sebou. Nakoniec obsadil 22 miesto. Obom našim zástupcom blahoželáme za ocenenia hodnú reprezentáciu Slovenska.

Ilustračný obrázok

05.07.2019 V Číne Procházková druhá v kvalifikácii šprintu, vo finále štvrtá

Dnes v šprinte voľnou technikou si naša Procházková opäť siahla na finále. Po výbornej kvalifikácii s druhým najrýchlejším časom bola favoritkou aj do finálových rozjázd. Svoju pozíciu sa jej podarilo obhájiť a prebojovala sa vyraďovacími súbojmi až do boja o medaily. Nakoniec obsadila výbornú 4 priečku a len tesne zaostala za pódiovými priečkami.

Ilustračný obrázok

04.07.2019 Procházkova i Koristek bodujú v prvom kole ROLL SP v Číne

Úvodné kolo Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v čínskom Pekingu otvorilo letnú sezónu lyžiarov bežcov. V Číne má zastúpenie i Slovensko v podobe Aleny Procházkovej a Jána Koristeka. V úvodných pretekoch v šprinte na 1,5km voľnou technikou sa kvalifikačným sitom prebojovali obaja naši zástupcovia. Procházková s 9 najlepším časom a Koristek s 28 časom. Vo vyraďovacích rozjazdách sa až do samotného finále prebojovala aj naša Alena Procházková, ktorá v súboji na cieľovej páske tesne zaostala za pódiovým umiestnením a vybojovala výborné 4 miesto. Víťazkou sa stala švédka Soemskar Linn. Koristek sa dokázal posunúť na konečnú 25 priečku, kde svoju dominanciu potvrdil celkový víťaz Svetového pohára nór Johannes Hoesflot KLAEBO.

Ilustračný obrázok

03.07.2019 Lyžovanie na tráve

Ilustračný obrázok

01.07.2019 Odštartovalo prvé kolo Steiger SP vo Veľkých Karloviciach

Bežci na lyžiach odštartovali svoju letnú sezónu prvými pretekmi STEIGER SLOVENSKÉHO POHÁRA v behu na kolieskových lyžiach. Počas víkendu vo Velkých Karloviciach spoločne s Českým pohárom absolvovali prvé kolo z 5 dielnej série podujatí.

 záznamy 1 - 10 z 1102    nasledujúce   posledný »

09.03.2015 4 x F : Fantastické počasie , Fantastická účasť , Fantastická atmosféra , Fantastické podmienky ...

V sobotu za krásneho slnečného počasia sa uskutočnil 1.ročník pretekov  SELCE CUP , ktoré účasťou pretekárov - začiatočníkov  predčilo všetky očakávania .

SELCE Cup mal ukázať , že v banskobystrickom regióne ešte "neumrel duch" skoku na lyžiach .

Za všetko hovoria slová hlavného organizátora Jána Mesíka:

„Takú účasť mini skokanov - začiatočníkov nik nečakal  , čo nám ukázalo , že skoky na lyžiach u nás , sú stále nesmierne populárne a zaujímavé . Dnes sa na snehových  mostíkoch K-3 resp. K-6  objavilo približne 40 malých nádejí vo veku od 4 do 12 rokov v kategóriách chlapci a dievčatá , čo sme naozaj nečakali . Dnešný deň nám ukázal , že sa oplatí nasadiť všetky sily a opäť vrátiť slovenských skokanov na medzinárodnú scénu . Možno sa opäť dočkáme nového Martina Švagerka (juniorský Majster sveta) alebo úspešného reprezentanta Martina Mesíka (držiteľ slovenského rekordu 195,5 m) . Možno z týchto detí vyrastie nový Olympijsky víťaz , Majster sveta a snáď niekto z týchto nádejí preskočí ako prvý 200 metrovú magickú hranicu . Ďakujeme všetkým rodičom , že prišli s malými skokanmi urobili skvelú atmosféru.“

Na menšom snehovom  mostíku K-3 si prvenstvo vybojovala pretekárka ŠK KARTÍK Tereza Zangorová , druhá bola domáca pretekárka Olívia Kamenská a tretia skončila jej odielová kolegyňa zo SKI CLUB SELCE Ema Mesíková .

Na väčšom mostíku K-6 v kategórii dievčatá , dominovala už skúsená pretekárka z ŠK KARTÍK Vikina Šidlová , na druhom mieste skončila talentovaná Tamara Mesíková z SKI CLUB SELCE a tretia skončila zástupkyňa KPSL Ema Wittmannová .

V kategórii chlapcov na mostíku K-6 "dominovali" naši už viac vyskákaní borci z nášho klubu KPSL . Víťazstvo si zo Seliec odnáša Martin Kováč , 2.Martin Šidlo, 3.Hektor Kapustík všetci KPSL Banská Bystrica .

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk