Top Aktuality

 záznamy 1 - 10 z 1399    nasledujúce   posledný »

09.03.2015 4 x F : Fantastické počasie , Fantastická účasť , Fantastická atmosféra , Fantastické podmienky ...

V sobotu za krásneho slnečného počasia sa uskutočnil 1.ročník pretekov  SELCE CUP , ktoré účasťou pretekárov - začiatočníkov  predčilo všetky očakávania .

SELCE Cup mal ukázať , že v banskobystrickom regióne ešte "neumrel duch" skoku na lyžiach .

Za všetko hovoria slová hlavného organizátora Jána Mesíka:

„Takú účasť mini skokanov - začiatočníkov nik nečakal  , čo nám ukázalo , že skoky na lyžiach u nás , sú stále nesmierne populárne a zaujímavé . Dnes sa na snehových  mostíkoch K-3 resp. K-6  objavilo približne 40 malých nádejí vo veku od 4 do 12 rokov v kategóriách chlapci a dievčatá , čo sme naozaj nečakali . Dnešný deň nám ukázal , že sa oplatí nasadiť všetky sily a opäť vrátiť slovenských skokanov na medzinárodnú scénu . Možno sa opäť dočkáme nového Martina Švagerka (juniorský Majster sveta) alebo úspešného reprezentanta Martina Mesíka (držiteľ slovenského rekordu 195,5 m) . Možno z týchto detí vyrastie nový Olympijsky víťaz , Majster sveta a snáď niekto z týchto nádejí preskočí ako prvý 200 metrovú magickú hranicu . Ďakujeme všetkým rodičom , že prišli s malými skokanmi urobili skvelú atmosféru.“

Na menšom snehovom  mostíku K-3 si prvenstvo vybojovala pretekárka ŠK KARTÍK Tereza Zangorová , druhá bola domáca pretekárka Olívia Kamenská a tretia skončila jej odielová kolegyňa zo SKI CLUB SELCE Ema Mesíková .

Na väčšom mostíku K-6 v kategórii dievčatá , dominovala už skúsená pretekárka z ŠK KARTÍK Vikina Šidlová , na druhom mieste skončila talentovaná Tamara Mesíková z SKI CLUB SELCE a tretia skončila zástupkyňa KPSL Ema Wittmannová .

V kategórii chlapcov na mostíku K-6 "dominovali" naši už viac vyskákaní borci z nášho klubu KPSL . Víťazstvo si zo Seliec odnáša Martin Kováč , 2.Martin Šidlo, 3.Hektor Kapustík všetci KPSL Banská Bystrica .

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk