Top Aktuality

Ilustračný obrázok

19.11.2019 ALena Procházková a Nikola Fričová ocenené v ankete najúspešnejších športovcov SR v neolympijských športoch

Ilustračný obrázok

16.11.2019 Seminár - Lyžiarsky simulátor Skytechsport v bratislave

--- „Špecifický prínos Skytechsport Simulátora v príprave výkonostných pretekárov“

Ilustračný obrázok

07.11.2019 Školenie a KURZ rozhodcov bežeckého lyžovania 9.11.2019 v Kremnici

Dávame do pozornosti: Kurz rozhodcov bežeckého lyžovania I. a II. kvalifikačného stupňa a Doškolenie rozhodcov I. - III. kvalifikačného stupňa. Termín kurzu: Sobota 9.11.2019 - začiatok o 9:00 hod. Neváhajte, z dôvodu časového vyťaženia je toto jediný možný termín kurzov rozhodcov v sezóne 2019/2020!!! Miesto konania: KREMNICA, vo veľkej sále Mestského kultúrneho strediska (MsKS ul. P. Križku 391/6) Cena: ZADARMO !!! Časový plán kurzov: 9:00 – celodenné vzdelávanie Svoju účasť nahláste najneskôr do 20:00 dňa 8.11.2019 na emailovú adresu peter.durco@gmail.com Tešíme sa na Vašu účasť!

Ilustračný obrázok

05.11.2019 Oceňovanie víťazov Českého pohára

Moravská Třebová - Oceňovanie víťazov Českého pohára Historicky prvé preteky Českého pohára organizované na Slovensku budú v stredisku Brestová v 2020

Ilustračný obrázok

05.11.2019 Slovenské zastúpenie na medzinárodnom fóre TD FIS

Seminár technických delegátov FIS v gréckom Metsove.

Ilustračný obrázok

04.11.2019 Stanovisko vedenia Slovenskej lyžiarskej asociácie k článkom v denníku Pravda z 2.11.2019

V Bratislave - Zlodej kričí: Chyťte zlodeja? Kritika áno, nepodložené osočovanie a vynášanie súdov nie - Stanovisko vedenia Slovenskej lyžiarskej asociácie k článkom v denníku Pravda, sobota 2.11.2019 (ad.: Pomoc či podvod? Lyžiarsky spor asi rozhodne súd, ad.: Zlodejina musí prestať. Dúfam, že začnú padať hlavy, ad.: Sága na pokračovanie)

Ilustračný obrázok

30.10.2019 Tlačová správa

Briatislava, Prioritou obhájenie pozícií a výchova mladých Slovenské lyžovanie vstupuje do zimnej časti sezóny v jednej z najlepších kondícií za posledné roky. Veľké očakávania sú vkladané nielen do Petry Vlhovej, ktorá má na to, aby obhájila miesto v najužšej svetovej špičke tak v slalome, ako aj v obrovskom slalome. V úspešnejšiu sezónu, ako mali vlani, dúfajú po úspešnej príprave bratia Žampovci. V snowboardingu popasovať sa rovnocenne s najlepšími hotujú minimálne Klaudia Medlová a Samuel Jaroš, v bežeckom lyžovaní zase Alena Procházková a Ján Koristek. V akrobatickom lyžovaní čaká na svoju šancu mladý Michael Oravec.

Ilustračný obrázok

28.10.2019 Junior. reprezentácia freestyle snowboardingu bodovala na FIS Development Park and Pipe trainning kempe

Juniorská reprezentácia freestyle snowboardingu sa zúčastnila FIS Development Park and Pipe trainning kempu v holandskom Landgraafe. Kemp vyvrcholil súťažou, na ktorej bojovali pretekári z 12 krajín Európy. Súťaž v disciplíne Slope Style mala rovnaký formát, ako pretek Európskeho pohára, ktorý sa na tomto mieste bude konať za necelý mesiac.

Ilustračný obrázok

27.10.2019 Národný seminár skokanských a združených činovníkov FIS

-- V piatok, 25. 10. 2019, po oficiálnom tréningu medzinárodných skokanských i združenárskych pretekov v areáli Žltý piesok, sa v hoteli Dixon v Banskej Bystrici uskutočnil národný seminár TD FIS pre skoky na lyžiach a v severskej kombinácii, rozhodcov štýlu FIS a kandidátov na tieto funkcie. Seminár viedol obman Slovenskej lyžiarskej asociácie Peter Chudý, ktorý zoznámil prítomných činovníkov s najnovšími zmenami pravidiel ICR a závermi zasadnutí skokanskej i združenárskej komisie a ich subkomisií v Zurichu v roku 2019.

Ilustračný obrázok

25.10.2019 Vo veku 66 rokov nás opustil skvelý lyžiar Ján Chasák

--- S poľutovaním informujeme, že po ťažkej chorobe naše rady opustil vo veku  66 rokov náš dlhoročný skvelý lyžiar Ján Chasák.

 záznamy 1 - 10 z 1151    nasledujúce   posledný »

09.03.2015 4 x F : Fantastické počasie , Fantastická účasť , Fantastická atmosféra , Fantastické podmienky ...

V sobotu za krásneho slnečného počasia sa uskutočnil 1.ročník pretekov  SELCE CUP , ktoré účasťou pretekárov - začiatočníkov  predčilo všetky očakávania .

SELCE Cup mal ukázať , že v banskobystrickom regióne ešte "neumrel duch" skoku na lyžiach .

Za všetko hovoria slová hlavného organizátora Jána Mesíka:

„Takú účasť mini skokanov - začiatočníkov nik nečakal  , čo nám ukázalo , že skoky na lyžiach u nás , sú stále nesmierne populárne a zaujímavé . Dnes sa na snehových  mostíkoch K-3 resp. K-6  objavilo približne 40 malých nádejí vo veku od 4 do 12 rokov v kategóriách chlapci a dievčatá , čo sme naozaj nečakali . Dnešný deň nám ukázal , že sa oplatí nasadiť všetky sily a opäť vrátiť slovenských skokanov na medzinárodnú scénu . Možno sa opäť dočkáme nového Martina Švagerka (juniorský Majster sveta) alebo úspešného reprezentanta Martina Mesíka (držiteľ slovenského rekordu 195,5 m) . Možno z týchto detí vyrastie nový Olympijsky víťaz , Majster sveta a snáď niekto z týchto nádejí preskočí ako prvý 200 metrovú magickú hranicu . Ďakujeme všetkým rodičom , že prišli s malými skokanmi urobili skvelú atmosféru.“

Na menšom snehovom  mostíku K-3 si prvenstvo vybojovala pretekárka ŠK KARTÍK Tereza Zangorová , druhá bola domáca pretekárka Olívia Kamenská a tretia skončila jej odielová kolegyňa zo SKI CLUB SELCE Ema Mesíková .

Na väčšom mostíku K-6 v kategórii dievčatá , dominovala už skúsená pretekárka z ŠK KARTÍK Vikina Šidlová , na druhom mieste skončila talentovaná Tamara Mesíková z SKI CLUB SELCE a tretia skončila zástupkyňa KPSL Ema Wittmannová .

V kategórii chlapcov na mostíku K-6 "dominovali" naši už viac vyskákaní borci z nášho klubu KPSL . Víťazstvo si zo Seliec odnáša Martin Kováč , 2.Martin Šidlo, 3.Hektor Kapustík všetci KPSL Banská Bystrica .

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk