Top Aktuality

Ilustračný obrázok

26.02.2021 Odštartovali MS v Oberstdorfe (GER)

Šprintom klasickou technikou odštartovali naši reprezentanti účasť na 42 Majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Oberstdorfe. Alenu Procházkovú s číslom 43 od postupu do top 30 delili zhruba tri sekundy a obsadila 40 miesto. Barbora Klementová s číslom 60 finišovala na 59 mieste zo 112 štartujúcich. Naše pretekárky svojimi výsledkami si jemne vylepšili ich výkonnostné (papierové) nasadenie zo štartovej listiny. Najbližšie sa predstaví Ján Koristek na Skiathlone a v závere týždňa uvidíme ženský tímový šprint. Program ďalej pokračuje vytrvalostnými pretekmi s intervalovým štartom, kde na 10km voľnou technikou pobežia Procházková s Klementovou a na 15km voľnou technikou vybehne Koristek.

Ilustračný obrázok

26.02.2021 FIS výzva WE4SKI NORDOQ 26.2.-21.3.2021

Ilustračný obrázok

26.02.2021 Minister MŠVVaŠ rozhodol a potvrdil, že zamestnanci, ktorí rozhodovali v konaní voči SLA, porušili zákon

Poprad

Ilustračný obrázok

26.02.2021 Legenda slovenského lyžovania Ladislav Harvan má 90 rokov

Ilustračný obrázok

25.02.2021 FIS výzva WE4SKI NORDOQ 26.2.-21.3.2021

Ilustračný obrázok

23.02.2021 Biela Stopa sa pobeží virtuálne

Vplyvom pandemických okolností sa organizačný výbor Bielej stopy 2021 rozhodol zorganizovať virtuálne preteky, kde si každý účastník tohto podujatia odbehne a odmeria zabehnutý čas prostredníctvom vlastných smart hodiniek alebo mobilného telefónu. Veríme ,že privítate aj takúto formu pretekov Bielej stopy.

Ilustračný obrázok

22.02.2021 Vydarený víkend SLP na Látkach

Úvodné preteky sezóny i SLP v behu na lyžiach sa podarilo odštartovať na Látkach. Výborné poveternostné i snehové podmienky dotvorili účastníkom počas víkendu krásne zážitky. V okolí bolo k dispozícií až 35km bežeckých tratí. Aktuálna pandemická situácia rozdeľuje aj pohľady klubov na samotnú účasť, či neúčasť na podujatiach. Samozrejme na prvom mieste je zdravie všetkých účastníkov a sezóna z pohľadu možnosti realizácie športovej prípravy nie je úplne fér.

Ilustračný obrázok

21.02.2021 Naši mladí alpskí lyžiari získlali deväť pódiových umiestnení na FIS Children CUP Serbia a BIH

Kopaonik, Serbia a Bjelašnica, Bosna i Hercegovina

Ilustračný obrázok

21.02.2021 Naši mladí alpskí lyžiari získlali deväť pódiových umiestnení na FIS Children CUP Serbia a BIH

Kopaonik, Serbia a Bjelašnica, Bosna i Hercegovina

Ilustračný obrázok

19.02.2021 Adam Žampa - životný úspech v obrovskom slalome mužov na MS v zjazdovom lyžovaní

Cortina d´Ampezzo, Taliansko

 záznamy 1 - 10 z 1431    nasledujúce   posledný »

19.01.2021 Poprad

Slovenská lyžiarska asociácia sa dohodla na spolupráci so SAPUL

a požiadala o obnovenie vstupu do Interski International

 

Slovenská lyžiarska asociácia v decembri 2020 po dlhých rokovaniach uzavrela dohodu o spolupráci so Slovenskou asociáciou učiteľov lyžovania a snowboardingu (SAPUL), ktorá sa ako jediná v SR zaoberá prípravou a vzdelávaním profesionálnych učiteľov snežných športov s celosvetovým uznaním na medzinárodných princípoch ISIA MINIMUMSTANDARD-u. Toto spojenie môže priniesť SLA skvalitnenie vzdelávacích procesov v rámci hnutia. Zároveň SLA spoločne so SAPUL zahájila proces obnovenia členstva za Slovenskú republiku v INTERSKI International, ktoré bolo ukončené v ešte v roku 2003, ako jedinému členskému štátu v histórii svetového lyžovania, z dôvodu nezáujmu a problémov v rámci bývalého SLZ (Slovenského lyžiarskeho zväzu, predchodcu SLA) a nezaplatenia povinného členského v rámci INTERSKI International. Snaha o obnovenie členstva vyšla z potreby skvalitnenia a zosúladenia vzdelávania mládeže, metodiky lyžovania  podľa medzinárodných zjednocujúcich pravidiel  ISIA, ktoré majú byť tým najväčším prínosom spolupráce.

Spolupráca Slovenskej lyžiarskej asociácie, SAPUL a Interski Intenational umožní prevziať metodiku vzdelávania pre všetky deti na základných školách, zastreší všetkých učiteľov lyžiarskych škôl a trénerov naprieč celým Slovenskom a prispeje aj k zjednoteniu FIS a trénerov. Toto spojenie v spolupráci s MŠVVaŠ môže prepojiť školstvo, výučbu a metodiku v praxi. Pre všetkých lyžiarov i začínajúcich lyžiarov, to bude znamenať významný benefit, pretože výučba bude všetkým poskytovaná rovnakým spôsobom, na základe medzinárodných štandardov, bez ohľadu na miesto bydliska.

„Slovenská lyžiarska asociácia dlhodobo pripravovala spoluprácu so SAPUL (ISIA). Rokovania prebehli už v minulosti s predchodcami Ivana Ivaniča, no vždy nám z neznámych dôvodov zamrzli na bode nula. SLA aj SAPUL napriek tomu mali záujem skvalitňovať vzdelávanie inštruktorov a trénerov lyžovania a snowboardingu v rámci hnutia. Dramatické udalosti, v ktorých sa SLA ocitla v decembri, svojím spôsobom napomohli tejto spolupráci - odchodom ľudí, ktorí ju brzdili. Skôr takúto dohodu nebolo možné uzavrieť,“ povedal Jaroslav Pavelka, prezident SAPUL a Únie LaSŠ. Koncom roka oba subjekty dospeli k dohode o vzájomnej spolupráci a bolo možné zahájiť proces obnovenia členstva za Slovenskú republiku v INTERSKI International.

SAPUL, ako subjekt zastupujúci všetkých inštruktorov snežných športov v rámci ISIA a EU na Slovensku, sa jednoznačne vyjadril, že nemá žiadne vzťahy so súkromnou spoločnosťou ZSL. „Nemáme žiadne vedomosti o tom, kto má zabezpečiť vzdelávanie a prípravu odborníkov v rámci tohto združenia,“ doplnil J. Pavelka a dodal: naším cieľom nemá byť ďalšie zvyšovanie polarizácie medzi združeniami alebo medzi konkrétnymi osobami. Pozeráme sa dopredu. Naším cieľom od vzniku SAPUL bolo a je kvalitné vzdelávanie v prvom rade inštruktorov snežných športov.“

Toto spojenie prinesie SLA skvalitnenie vzdelávacích procesov v rámci asociácie pod medzinárodnou licenciou ISIA, ktoré je uznávané aj v zahraničí.  „Za hlavnú výhodu spojenia s týmito organizáciami považujeme to, že budeme mať profesionálny odborný tím na školenie inštruktorov, ktorý prinesie medzinárodné pravidlá, skúsenosti a posunie celý vzdelávací proces trénerov a učiteľov na medzinárodné štandardy. Zároveň úspešným absolvovaním vzdelania v SAPUL môžu naši členovia získať ISIA známku, prípadne ISIA CARD, ktorá otvára dvere držiteľovi na pracovnom trhu EU. Známka resp. karta ISIA vypovedá o jej držiteľovi a jeho kvalite. Majitelia lyžiarskych škôl sú schopní na trhu práce sa jednoduchšie a zodpovedne rozhodnúť. Vďaka tejto známke sú pre členov ISIA dohodnuté výrazné zľavy na skipasoch vo výške od 30-70% takmer na celom svete. Naviac budeme v koordinácii s členmi SAPUL vytvárať aj odborné trénerské smery, ktoré sa zatiaľ veľmi málo školia a ich úroveň nie je v súlade s bežnými medzinárodnými štandardmi vo všetkých športových lyžiarskych odvetviach na Slovensku. Týmto sa výchova mládeže z dlhodobého hľadiska dostane naozaj na kvalitnejšiu úroveň,“ zhrnul výhody vzájomnej spolupráce Ivan Ivanič, prezident SLA.

SAPUL, ako jediná organizácia na Slovensku, rozvíja svoj systém vzdelávania v úzkej komunikácii s Európskymi normami, ako aj štátmi sveta združenými v ISIA.  Je jedinou organizáciou výuky snežných športov na Slovensku, ktorá je členom medzinárodnej organizácie ISIA. Je akreditovanou organizáciou MŠVVaŠ. Slovenská asociácia učiteľov lyžovania a snowboardingu pripravuje a vzdeláva profesionálnych učiteľov snežných športov pracujúcich v lyžiarskych školách na Slovensku a v zahraničí už viac ako tridsať rokov.

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk