Top Aktuality

Ilustračný obrázok

18.05.2020 ONLINE vzdelávací seminár NOR - športová príprava v kluboch

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje v Nórsku na klubovej úrovni v behu na lyžiach? Na všetko Vám dá odpoveď Nórsky seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 20.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

15.05.2020 Doba po-zimná. Čo robia napríklad víťazi Slovenského pohára?

Keď sa všetko na jar zazelenie, je najvyšší čas obhliadnutuť sa za zimou a zhodnostiť si, ako prebehla. Kompletné vyhodnotenie zimy práve pripravujeme. No medzi tým sme sa opýtali niekoľkých Slovenských freeskierov, medzi inými aj víťazov Slovenského pohára, ako uplynulú zimu hodnotia. Nevynechali sme, ako trávia svoj voľný čas práve v tomto čase.

Ilustračný obrázok

14.05.2020 3. kolo Slovakia Freeski Cup & Zuberská foršta vol. 9

Zuberska foršta vol.9 je legendárna Slovenská akcia. Ako názov napovedá, chalani to tiahnu už úctyhodných 9 rokov. Tento ročník sa konal v zaujímavý dátum, 22.2.2020 a bol opäť súčasť Slovakia Freeski Cup, ktoré bolo zároveň FIS open eventom.

Ilustračný obrázok

12.05.2020 Medzinárodný ONLINE vzdelávací seminár - technika v behu na lyžiach

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje technika v behu na lyžiach? Aký je rozdiel medzi NOR, ITA a USA vo forme nácviku techniky? Na všetko Vám dá odpoveď medzinárodný seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 13.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

Ilustračný obrázok

11.05.2020 Tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Ilustračný obrázok

10.05.2020 Prezentačný tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Ahoj pri Priešťanoch

Lyžiarske strediko Ahoj pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

29.04.2020 Svetový pohár v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici 13-16.8.2020

Po pridelení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach FIS pre Slovenskú republiku na sezónu 2020 do Banskej Bystrice, sme sa začali tešiť na výnimočné podujatie, po prvý krát v histórii na Slovensku. Aktuálne prebiehajú postupné práce na príprave podujatia, ktoré sa nečakane dostalo pod tlak zo strany Covid-19. Aktuálne sa čaká na vyjadrenie pracovnej komisie Svetového pohára ROLL FIS, ktorá zasadne elektronicky 18 mája 2020. V hre je zrušenie celej sezóny Svetového pohára 2020 alebo jej redukcia. Čína presunula svoj sveťák na september a v Taliansku sa už rozhodlo o zrušení plánovaného finále. Čo bude so sveťákom u nás doma ostáva ešte otvorené. Ak má niekto záujem zapojiť sa do samotnej organizácie vrcholného domáceho podujatia a prispieť k jeho zdarnému priebehu nech zašle informáciu emailom na: crosscountry@slovak-ski.sk Info na www.rollerski.sk

Ilustračný obrázok

25.04.2020 Lyžovanie na tráve opäť začína žiť

Lyžiarske stredisko Ahoj, Banka pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

20.04.2020 Youtube kanál Slovakia Freestyle Team

Úsek akrobatického lyžovania ponúka zaujímavý obsah nie len vo forme fotografií ale aj videí. Pre tento účel sme založili a zaktualizovali aj Youtube kanál, ktorý obsahuje všetky dôležité videá od roku 2018. Pozrite si dokument zo Slovakia Freeski Cup 2018, tréningy v hale Hangair, skvelé video z kempu na Hintertuxe či mnohé ďalšie. Stačí kliknúť na nasledovný odkaz:

Ilustračný obrázok

19.04.2020 Na Slovensku máme freeski rozhodcov s národnou licenciou

V polovici januára sa uskutočnil prvý seminár pre freeski rozhodcov na Slovensku. V Nízkych Tatrách sa zišlo 11 účastníkov z celej krajiny, od Bratislavy až po Košice. Absolvovali prednášku so základnými informáciami o rozhodovaní v troch disciplínach, half pipe, big air a slope style zavŕšenú testom.

 záznamy 1 - 10 z 1249    nasledujúce   posledný »

19.04.2020 Kemp na Hintertuxe pred zimnou sezónou 2019/2020 bol súčasť snahy Slovakia Freestyle Team priblížiť freeskiing novým záujemcom a naučiť deti na lyžiach niečo nové. Bol plný poriadnej snehovej nádielky, street jazdenia hneď za ubytovaním aj perfektným pojazd mimo zjazdovky. Zábava gradovala a badateľný bol progress u každého kempera. Nabudúce neváhaj a poď s nami

Zažili sme poriadnu snehovú nádielku, víchricu, hmlu aj modrú oblohu so skvelým lyžovaním. Partia 6 freeskierov sa na rakúskom ľadovci Hintertux rozhodla zdokonaliť svoje schopnosti pod vedením skúsených trénerov Petry Jurečkovej a Petera Lengyela počas @Slovakia Freeski Camp - Hintertux. ❄️☃️ Vzhľadom na podmienky, ktoré nám vysokohorský ľadovec pripravil, bol snowpark Betterpark Hintertux zatvorený počas celého nášho pobytu. To nás však nerozhodilo, široké zjazdovky sa stali skvelým ihriskom. Nevynechali sme ani off piste jazdenie v bezpečnom teréne. Našli sme si bubny a prírodné skočky na trénovanie odrazov a prvých rotácií. ✅Tak nás to chytilo, že chalani si postavili z narhnutého snehu dva skoky (menší a väčší) aj vedľa ubytovania a po jazdení hore sa pokračovalo do tmy. Progress bol viditeľný. Neisté prvé skoky vystriedali zručné pokusy a čoraz vyššie odrazy. Jazda na switch sa tiež zdokonalila. Videocoaching priamo na svahu a rady dopomohli k posunu a bolo radosť sledovať nadšenie a odhodlanie každého jedného kempera. 🙌🤩

---

*ENG*

We experienced a huge snowfall, windy storm, fog and blue sky with great skiing conditions. A group of 6 freeskiers decided to improve their skills on the Austrian Glacier Hintertux under the guidance of experienced coaches Petra Jurečková and Peter Lengyel during the Slovakia Freeski Camp 2019 ❄️☃️. Due to the conditions that the alpine glacier prepared for us, the snow park Betterpark Hintertux was closed throughout our entire stay. However, that did not matter to us that much. The wide slopes have became our playground. We couldn’t miss off piste riding in safe terrain as well. We found drums and natural jumps to practice take offs and first rotations. 🕺The campers loved it so much they built two jumps from the additional snow right next to our accommodation and after riding up on the glacier we continued till the evening. Progress was visible. Uncertain first attempts were replaced by skilful tries and higher take offs. Riding switch has also became less fearful. Videocoaching right on the slope and advices helped to move forward. It was a pleasure to watch the enthusiasm and determination of each one of the campers. 👊🙂 #SlovakiaFreestyleTeam

 

🤩. Filmed by Andrej Benko in Hintertux, Austria #slovakiafreestyleteam #FreeskiSlovakia @slovakiafreestyleteam #freeski

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk