Top Aktuality

Ilustračný obrázok

22.02.2018 Petra Vlhová na olympiáde piata v kombinácii

Petra Vlhová obsadila v alpskej kombinácii piate miesto, pričom bronzová medaila jej "ušla" o 0,65 sek. Prvé miesto obsadila po výbornom výkone v zjazde Michelle Gisin (SUI). Petra pritom zajazdila 2. najlepší slalomový výsledok, ktorý ju po 13. mieste v prvom kole zjazdu vyniesol na celkové skvelé piate miesto. Barbara Kantorová rovnako zajazdila svoj najlepší olympijský výsledok a skončila na 18. mieste. Adam Žampa 24. v slalome Adam Žampa si zapísal po 25. mieste v obrovskom slalome, 24. miesto v olympijskom slalome. Jeho brat Andreas obsadil 35. miesto, Matej Falat preteky v slalome nedokončil. Foto TASR - Martin Baumann

19.02.2018 Filip Zgodava ovládol FMC Masters 2018

Tatranec, Filip Zgodava, ovládol tohtoročné kolo Svetového pohára FMC Masters, ktoré sa konalo uplynulý víkend na Štrbskom Plese.

19.02.2018 Tereza Jančová bodovala v Európskom pohári

Svoj prvý bod v slalome Európskeho pohára si pripísala Tereza Jančová na pretekoch v Bad Wiessee (GER), keď skončila na 30. mieste. Víťazkou sa stala Charlotta Saefvenberg (SWE). Ďalšia pretekárka LK Levoča, Klaudia Nemcová nedokončila 1.kolo. Držíme dievčatám palce k zisku ďalších bodov!

17.02.2018 Skupina NO NAME opäť na Štrbských bežkách

Už po 5.krát môžu nadšenci športu i kultúry zašiť neopakovateľný zážitok na verejných pretekoch v behu na lyžiach na Štrbskom Plese dňa 18.02.2018 v znamení bežeckého lyžovania a skupiny NO NAME.

16.02.2018 Zjazdári absolvovali prvé olympijské súťaže

Muži po tréningu zjazdu absolvovali prvé preteky v alpskej kombinácii. Na štart sa postavil Adam Žampa a Matej Falat. Adam skončil na 22. mieste, Matej nedokonči v druhom kole v slalome vypadol. Andreasa Žampa štartoval v prvej súťaži, v Super G, skončil na 39. mieste. Ženám presunuli preteky v slalome aj v obrovskom slalome. Ich program sa niekoľkokrát menil. V obrovskom slalome skončila Petra Vlhová na 13. mieste, Soňa Moravčíková na 37. mieste a Barbara Kantorová na 41. mieste. V slalome nastúpili všetky naše pretekárky. Petra Vlhová zopakovala 13. miesto z obrovského slalomu, Veronika Velez Zuzulová skončila na 17. mieste a Barbara Kantorová na 34. mieste. Soňa Moravčíková preteky nedokončila. Mužov najbližšie čakajú preteky v obrovskom slalome so vštkými našimi pretekármi. Ženy absolvujú tréning zjazdu a následne Super G v ktorom bude štartovať Barbara Kantorová aj Petra Vlhová. Držíme našim pretekárom palce a prajeme veľa štastia a síl do ďalších bojov!

13.02.2018 Vydarený úvod ZOH v šprinte pre Mlynára

Bežecké lyžovanie otvorilo svoju bilanciu štartov na ZOH v PyeongChangu klasickým šprintom. Úvodný štart najlepšie vyšiel Petrovi Mlynárovi, ktorý sa 25. miestom kvalifikoval do vyraďovacích súbojov. V rámci štvrtého rozbehu obsadil 5 priečku a obsadil tak celkovo 23 miesto. Tesne za postupovými bránami zaostala Alena Procházková na 31 mieste.

12.02.2018 2. kolo Slovakia Freeski Cup 2018 - Big Air v Meste Kremnica 2018

Tento víkend 9.-10.2.2018 prebehla legendárna akcia Big Air v Meste Kremnica 2018. Bol to už 11. ročník tejto akcie a tak isto ako po minulé roky, ani tento rok nesklamala. Bolo to opäť výnimočné a organizátori potvrdili, že sú jednoznačne najlepším pretekom v zimnej sezóne.

06.02.2018 Pozvánka na Akademické majstrovstvá ČR 2018

Druhým podujatím Európskeho pohára FIS UNI budú, po pretekoch v rámci Slovenskej univerziády vo Vyšnej Boci, Akademické majstrovstvá ČR v Bílej 17.-18.2.2018.

06.02.2018 Klaudia Nemcová na 2. mieste v kategórii U18 na MSJ v Davose

Naše dievčatá sa už vrátili z MSJ 2018 v Davose. Najmladšia z nich Klaudia Nemcová obsadila v Super G v hodnotení U18 dievčat výborné 2. miesto, celkovo skončia 21. so stratou +3.74 sek. na víťazku Kajsu Vickhoff LIE. V alpskej kombinácii skončila 26., v obrovskom slalome 42., slalom nedokončila. Tereza Jančová obsadila 19. miesto v SG a v AC, 26. miesto v SL a 37. miesto v GS. Soňa Moravčíková nastúpila na MSJ pred odletom na olympiádu iba v SL a GS, oba preteky bohužiaľ nedokončila.

06.02.2018 Michal Bekeš s novým slovenským rýchlostným rekordom

Najrýchješí slovenský zjazdár Michal Bekeš stanovil novú hodnotu slovenského rýchlostného rekordu na 207,394 km/h. Na pretekoch Svetového pohára vo francúzskom Vars skončil na výbornom 9.mieste. Ďalšia preteky Svetové pohára v rýchlostnom lyžovaní ho čakajú v Salla (FIN), kde veríme, že tento rekord ešte vylepší!

záznamy 1 - 10 z 886    nasledujúce   posledný »

05.02.2018 Najlepšie sa s podmienkami popasoval skúsených už 34 ročný freeskier z Martina Juraj Bernát a svojím víťazstvom zasadol na pomyselný trón v celkovom hodnotení Slovakia Freeski Cupu 2018

SLOVAKIA FREESKI CUP 2018 – 1. kolo Zuberská Foršta, 3.2.2018

Prvé kolo Slovakia Freeski Cupu 2018 prebehlo cez víkend 3. februára 2018 v Oravskej obci Zuberec v stredisku Zuberec, Janovky. Pretek bol súčasťou lokálnej akcie pod názvom Zuberská Foršta vol.7. Na programe bola disciplína Big Air.

Jazdci si mohli vybrať z dvoch skokov. Väčší s veľkosťou 14 metrov a menší, ktorý mal 8 metrov. V kvalifikácii súťažilo desať jazdcov, z toho jeden junior. Z troch skokov sa im najlepší počítal do hodnotenia a mohol ich posunúť do 6 členného finále. Vo finále rozhodoval súčet dvoch najlepších, rôznych trikov z celkovo štyroch jázd. Hodnotilo sa ako prevedenie tak náročnosť triku. Diváci mali možnosť vidieť vyosené rotácie na obidve strany prevažne na väčšom skoku.
Najlepšie sa s podmienkami popasoval skúsený, už 34 ročný freeskier z Martina Juraj Bernát a svojím víťazstvom zasadol na pomyselný trón v aktuálnom hodnotení Slovakia Freeski Cup 2018.

No a aké sú výsledky?

Kategória MUŽI – SLOVAKIA FREESKI CUP 2018 :

Výsledky_MUŽI_SLOVAKIA FREESKI CUP 2018

Juraj Bernát si prvenstvo zabezpečil s trikmi: Right side 900° double tail, Left side 720°safety. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili jazdci, ktorý sa vrátili po zranení kolena a pódium bude určite pre nich povzbudením. Richard Jurečka s Lipt. Mikuláša skončil na 2. mieste a Boris Chluda z Martina skončil na 3. mieste.

Kategória JUNIORI – SLOVAKIA FREESKI CUP 2018 :

Výsledky_JUNIORI_SLOVAKIA FREESKI CUP 2018

Kategórie juniori sa zúčastnil len jedný pretekár, Michael Oravec (13 rokov). Miško sa v pretekoch vôbec nestratil a úrovňou svojho jazdenia sa vyrovnal aj jazdcov v mužskej kategórii, čoho dôkazom je aj jeho celkové 3. miesto v kategórii OPEN. Okrem čistých rotácií s grabmi potešil početný zástup prizerajúcich sa nádherným trikom superman front flip.

Výsledky v kategórii OPEN – preteky Zuberská Foršta vol. 7

Výsledky_OPEN_ZuberskaForsta_vol7

Perfektnú atmosféru na Orave s množstvom divákov okolo skoku Vám bližšie priblížia fotogalérie:
JanKamodyPhotography

Všetkým víťazom gratulujeme a ďakujeme organizátorom za vynikajúcu prácu a skvelú organizáciu 1. kola Slovakia Freeski Cup 2018.
Ďalšie kolo sa bude konať už túto sobotu 10.02.2018 v Kremnici na legendárnom preteku Big Air v Meste Kremnica 2018.