Top Aktuality

Ilustračný obrázok

19.10.2018 Zima klope na dvere, poniektorí z nás začínajú vyťahovať lyže na prvé ľadovcové otváračky. Slovakia Freestyle Team nieje výnimkou!

O tom, aké sú najbližšie plány či ako sú jazdci pripravení nám povie viac tréner reprezentácie Tomáš Murgáč.

Ilustračný obrázok

18.10.2018 Vydarený tréningový kemp v Ramsau am Dachstein

Počas uplynulých dní absolvovali reprezentanti i talentovaná mládež bežeckého úseku SLA tréningový kemp v Rakúsku. Destinácia Ramsau am Dachstein je priamo stvorená pre športovú prípravu lyžiarov bežcov. Naši športovci si vychutnali stravu i zázemie penziónu Concordia v nádhernom prostredí, kde nás hostil bývalý bežec na lyžiach Radovan Riečan. Za perfektného počasia si naši reprezentanti siahli na dno svojich síl, posunuli tréningové hranice a zdokonalili svoju technickú pripravenosť. V pozitívnych spomienkach si pretekári odnášajú množstvo od trénovaných hodín v behu s palicami na okolité horské chaty, množstvo kilometrov z profilovo náročnej modernizovanej kolieskovej dráhy, či rozsiahlych stúpaní pri výjazdoch na kolieskových lyžiach. Silové tréningy boli okorenené "lavičkovou metódou" i spestrením na lezeckých feratách. Nechýbalo ani odhodlanie pridať si niečo naviac, na tréningu alebo pri chutnom jedle. Teraz už len ostáva všetko pozitívne preniesť do pretekovej sezóny.

Ilustračný obrázok

18.10.2018 Audi Fis Ski World Cup Opening Program Sölden 26.10. - 28.10.2018

Ilustračný obrázok

17.10.2018 Žampovci a ich príprava v Saas Fee

Ilustračný obrázok

17.10.2018 Slovak Ski - KILAS

--- Staň sa fanúšikom Slovak Ski - KILAS na facebooku, aby boli pre teba novinky a informácie o plánovaných kurzoch ešte dostupnejšie.

Ilustračný obrázok

16.10.2018 Talentovaná mládež AD-SLA a ich sústredenie na Stelviu

Krátky foto-report od chalanov z Talentovej mládeže AD: Sanitrár, Lások, Botka, Košík, Pavelka, Kasanický

Ilustračný obrázok

10.10.2018 Tréner I. - III.kvalifikačného stupňa - všetky odvetvia

-- Informujeme všetkých záujemcov o získanie odborného vzdelania - tréner I. - III. kvalifikačného stupňa, že najbližšie vzdelávanie vo všeobecnej časti sa bude konať v uvedených termínoch na stránke fakulty telesnej výchovy a športu univerzity Komenského v Bratislave.

Ilustračný obrázok

10.10.2018 Stretnutie SVK, CZE, POL za účelom skoordinovania FIS kalendára

Pre viac info pozrite:

Ilustračný obrázok

08.10.2018 Majstrami SR v behu na kolieskových lyžiach Procházková a Koristek

Počas víkendu v obci Gerlachov vyvrcholil Steiger Slovenský pohár svojim 5kolom a zároveň Majstrovstvami SR v behu na kolieskových lyžiach. Podujatie zorganizoval domáci klub TJ Tatran Gerlachov ako už 17. ročník memoriálu Dr. Guhra. Trať z pred Obecného úradu v Gerlachove viedla na Tatranskú Polianku. Trať športovci absolvovali voľnou technikou a štartovalo sa hromadným spôsobom. V ženskej kategórii bola najrýchlejšou aktuálna Svetová šampiónka Alena Procházková a ku krištáľovému glóbusu FIS pridala aj titul Majsterky SR. Najrýchlejším časom vôbec sa prezentoval Ján Koriste , ktorý dominoval v hlavnej mužskej kategórii.

Ilustračný obrázok

04.10.2018 Jesenný Snowstars freestyle weekend na ľadovci Stubai v Rakúsku

Úsek snowboardingu SLA ťa pozýva na jesenný Snowstars freestyle weekend, ktorý sa uskutoční 16. 11. o 9:00 – 18. 11. o 15:00 na ľadovci Stubai v Rakúsku.

 záznamy 1 - 10 z 979    nasledujúce   posledný »

20.03.2018 Ani sme sa nenazdali a máme tu finále Slovakia Freeski Cup-u 2018. Finálovou zastávkou boli preteky v stredisku Jasná, Nízke Tatry. Čerešničkou na torte bolo aj to, že sme preteky organizovali pod hlavičkou FIS, čo nám zabezpečilo účasť viacerých zahraničných pretekárov.

Na preteky sa prihlásili jazdci z 5 krajín – Slovensko, Česko, Ukrajina, Andorra a Španielsko. Celkom pekná účasť na vôbec prvé FIS slopestyle preteky na Slovensku. Preteky prebehli v sobotu 17.03.2018. Park v perfektnom stave, jazdci pripravený – len príroda moc nechcela spolupracovať. Veľká hmla ovplyvnila viditeľnosť a tak sme museli v rámci bezpečnosti obmedziť počet prekážok v pretekovej trati zo 6 na 4. Takže sa nakoniec jazdili a hodnotili 2 skoky a 2 railové platformy.

Medzinárodnú účasť hodnotila aj medzinárodná porota na čele s hlavným rozhodcom zo Slovinska, a pod dohľadom technického delegáta FIS – Romana Vidoviča, taktiež zo Slovinska.

No a ako to dopadlo? Dozviete sa tu:

FIS preteky:

Výsledky FIS pretekov – kat. Muži

Výsledky FIS pretekov – kat. Ženy

 

4.kolo - SLOVAKIA FREESKI CUP 2018

Slovakia Freeski Cup 2018 – 4. kolo – Muži

Slovakia Freeski Cup 2018 – 4. kolo – Ženy

Slovakia Freeski Cup 2018 – 4. kolo – Juniori

Slovakia Freeski Cup 2018 – 4. kolo – OPEN

 

Ako som už spomínal tieto preteky boli poslednou zastávkou v Slovakia Freeski Cup-e 2018 a tak sme okrem víťazov vo FIS kategórii spoznali aj celkových víťazov Slovakia Freeski Cupu 2018. Tento titul podľa mňa zaslúžene patrí trom najväčším srdciarom v našom športe na Slovensku a som veľmi rád, že poháre pre celkových víťazov skončili práve v ich rukách – Juraj Bernát (muži); Natália Šlepecká (ženy) a Michael Oravec (juniori) GRATULUJEM.

SLOVAKIA FREESKI CUP 2018 - CELKOVÉ PORADIE

Celkové poradie Slovakia Freeski Cup 2018 - Muži

Celkové poradie Slovakia Freeski Cup 2018 – Ženy

Celkové poradie Slovakia Freeski Cup 2018 – Juniori

Celkové poradie Slovakia Freeski Cup 2018 - OPEN

 

Ďakujeme partnerom Slovakia Freeski Cup 2018:

1. Slovenská lyžiarska asociácia  www.slovak-ski.sk

2. Progress Zone  - www.progresszone.sk

3. Jameson Whisky – www.pernod-ricard.com

4. Herbert Sirupy – www.herbert.sk

5. Intersport LM & RK - https://www.facebook.com/intersport.lm/

6. www.freeskier.cz

Fotogaléria

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk