Top Aktuality

Ilustračný obrázok

24.10.2019 Pravidelný jesenný meeting Technických delegátov v Kežmarku

Uplynulý víkend sa v Kežmarku konalo pravidelné jesenné školenie technických delegátov východnej Európy, ktoré zastrešila Slovenská lyžiarska asociácia prostredníctvom úseku alpských disciplín. Počas tohto podujatia odovzdal člen predsedníctva SLA Ladislav Šandor a športový riaditeľ úseku alpských disciplín Marek Didek pamätné ďakovné dekréty Jane Palovičovej a Janke Gantnerovej pri príležitosti životného jubilea a za zásluhy v oblasti lyžovania na svetovej úrovni.

Ilustračný obrázok

23.10.2019 Rozhodca I. a II. stupňa bežeckého lyžovania - JEDINÝ TERMÍN!!!

---Chcete sa stať rozhodcom bežeckého lyžovania I. kvalifikačného stupňa? Máte dva roky praxe ako rozhodca I. kvalifikačného stupňa a chceli by ste zvýšiť svoju kvalifikáciu, po prípade si obnoviť svoje vzdelanie?   Slovenská lyžiarska asociácia Vás pozýva na

Ilustračný obrázok

17.10.2019 AUDI FIS SKI WORLD CUP 19/20 už o týžden v rakúskom Soelden

Už o týždeň 25. - 27. októbra 2019 začína svetový pohár v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Soeldene. Na štarte ženského obrovského slalomu sa objaví naša jednotka Petra Vlhová a medzi mužmi sa predstavia bratia Žampovci.

Ilustračný obrázok

16.10.2019 Tréner/ inštruktor I., II. a III. kvalifikačného stupňa všeobecná časť- všetky odvetvia

-- Informujeme všetkých záujemcov o získanie odborného vzdelania - tréner a inštruktor I., II. a III. kvalifikačného stupňa, že najbližšie vzdelávanie vo všeobecnej časti sa bude konať:

Ilustračný obrázok

12.10.2019 Tím NLC Nordic a reprezentácia zarezáva v Ramsau am Dachstein

Po absolvovaní spiroergometrických testov v Národnom športovom centre v Bratislave sa naša reprezentácia v bežeckom lyžovaní a tím Národného lyžiarskeho centra nordic (NLC) presunul do rakúskeho strediska Ramsau am Dachstein. Prvé kilometre v "prašane" na ľadovci Dachstein i prekonanie strachu na profilovo náročnej kolieskovej dráhe v Ramsau majú športovci už za sebou. Po úvodnej aklimatizácii sa rozbehne kolotoč náročných tréningov až do 24.10.2014, kedy sa všetci spoločne vrátia na Slovensko.

Ilustračný obrázok

07.10.2019 Danielová, Renda a Tilesch jazdcami palíc SWIX

Juniorka Mária Danielová, junior Andrej Renda a Denis Tilesch budú v novej sezóne 2019/2020 podporovaný reprezentanti SR bežeckými palicami SWIX. Najnovšie technické vychytávky si mohli pretekári už prebrať ihneď po MSR v Gerlachove. Ďakujeme za podporu SWIXSTORE.SK a našim športovcom želáme silný odpich a pevný grip do sezóny.

Ilustračný obrázok

07.10.2019 Klementová a Mlynár majstrami SR v behu na kolieskových lyžiach

V nedeľu 6.10.2019 vyvrcholil Steiger Slovenský pohár v behu na kolieskových lyžiach svojim 5 kolom v rámci Majstrovstiev SR v behu na kolieskových lyžiach. Organizátori z TJ Tatran Gerlachov už po 18 krát uskutočnili tradičné preteky ako "Memoriál MUDr. Michala Guhra". Preteky za chladného počasia klasickou technikou s hromadným štartom pred OÚ v Gerlachove a s cieľom na Tatranskej Polianke / na Velickom moste, predznamenali už pomalý príchod zimnej sezóny. S počasím i traťou sa najlepšie vysporiadali v ženách Barbora Klementová (KLNO) a v mužskej kategórii dominoval domáci pretekár Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry).

Ilustračný obrázok

04.10.2019 Hattrick pre Slovenskú lyžiarsku asociáciu

Hattrick pre Slovenskú lyžiarsku asociáciu. Naplnili sa očakávania Slovenskej lyžiarskej asociácie a príslušné grémiá FIS kladne rozhodli o slovenskej kandidatúre na Svetový pohár v Grass Skiing 2020 (v lyžovaní na tráve). Svetový pohár v lyžovaní na tráve v disciplíne Sprintslalom a Slalom sa 6.-7. júna 2020 uskutoční na svahoch lyžiarskeho strediska Ahoj v Banke pri Piešťanoch. Je to v poradí tretí Svetový pohár, ktorý sa uskutoční na Slovensku. ( tretie kolo Svetového pohára 2020 v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici a Svetový pohár Alpine ženy 2021 v Jasnej).

Ilustračný obrázok

04.10.2019 6. ROČNÍK VEREJNÝCH PRETEKOV V SLALOME NA SUCHU - zmena termínu

6. ROČNÍK VEREJNÝCH PRETEKOV V SLALOME NA SUCHU bude presunutý na termín 12.10.2019.

Ilustračný obrázok

03.10.2019 Tretie kolo Svetového pohára 2020 v behu na kolieskových lyžiach sa uskutoční v B. Bystrici - tlačová správa

, Bratislava - na včerajšom pracovnom zasadaní komisií FIS (medzinárodnej lyžiarskej federácie) vo švajčiarskom Zürichu bolo rozhodnuté, že tretie kolo Svetového pohára 2020 v behu na kolieskových lyžiach sa uskutoční v Banskej Bystrici. Slovenská lyžiarska asociácia tak pokračuje v trende úspešného zviditeľňovania našej krajiny cez svetové TOP podujatia v lyžovaní.

 záznamy 1 - 10 z 1140    nasledujúce   posledný »

27.02.2019 Prvé dve zastávky Slovenského pohára Slovakia Freeski Cup 2019 máme úspešne za sebou. Slovenskí freeskieri si merali sily v snowparku v Jasnej a na Donovaloch. Dva formátovo odlišné preteky sa jazdili v disciplíne slopestyle.

Slovakia Freeski Cup v prvej polovici. Ako sa darí freeskierom a čo nás ešte čaká? (EN version included)
 
Prvé dve zastávky Slovenského pohára Slovakia Freeski Cup 2019 máme úspešne za sebou. Slovenskí freeskieri si merali sily v snowparku v Jasnej a na Donovaloch. Dva formátovo odlišné preteky sa jazdili v disciplíne slopestyle.
Slovakia Freeski Cup - 1. kolo - Jasná Príjemné počasie a pozitívna atmosféra pri vstupe do parku nasvedčovali, že sa bude jednať o vydarený deň. V sobotu 19. januára celkovo deväť jazdcov odštartovalo prvý pretek Slovenského pohára. Po tréningových jazdách bolo jasné, že kartami zamieša poľská výprava na čele so Szcepanom Karpielom. Trať pozostávala z troch skokov a dvoch prekážkových platforiem. Rozhodovalo sa podľa tzv. overall impression, čo znamená celkový dojem z jazdy pre skoky aj prekážky. Vzhľadom na začiatok sezóny freeskieri uprednostnili menej náročné triky, no aj tak sme mohli vidieť napr. rotácie o 540° či 720° na obe strany, flatové rotácie, jazdy na switch a aj kreatívne raily. Celý deň sa niesol v pohodovej a kamarátskej atmosfére, nakoľko spolu s lyžiarmi mali svoj pohár aj snowboardisti a o zábavu bolo postarané. Oficiálne výsledky z Jasnej nájdeš tu.
Rider: Michael Oravec, photo: @Zuzana Stromková
 
Víťazi mužskej kategórie, photo: @Zuzana Stromková
 
Judges supporting the riders . Photo: @Zuzana Stromková
Slovakia Freeski Cup - 2. kolo - Donovaly Druhé kolo SFC bolo zároveň Majstrovstvami Slovenska vo freestylovom lyžovaní. O titul Majstra Slovenska bojovalo 13 jazdcov, opäť aj s polským zastúpením. Už tradične sa na Donovaloch jazdil špeciálny formát pretekov po vzore z DewTour, kedy jiby a skoky boli hodnotené samostatne. Jazdci mali aj v kvalifikácii aj vo finále po dve jazdy a lepšia sa počítala. Slušnú úroveň jazdenia potvrdzovali rotácie na tri strany a na jiboch na obe strany, fs alebo bs 450 out neboli ojedinelými trikmi. Na skokoch sme videli switch 540-tky, 720-tky na obe strany. No bolo vidieť aj rotácie 1080° od Juraja Bernáta, ktorému bohužiaľ finále nevyšlo tak ako by si predstavoval. Majstrom Slovenska v mužskej kategórii sa už tretí rok po sebe stal Peter Lengyel. Za juniorov svoje prvenstvo potvrdil Michael Oravec. ,,Veľmi sa teším, že som po tretí krát získal titul Majstra Slovenska. Nebolo to ľahké, jazdil som so zranením a cez bolesť. Ale chcel som sa zúčastniť, podporiť freestyle lyžovanie na Slovensku a zajazdiť si s chalanmi s tým, že uvidím ako to pôjde. Nakoniec sa mi podarilo aj vyhrať,'' povedal k víťaztvu Peter Lengyel. Na preteku sme videli aj nové tváre, čo je príjemná novinka! Oficiálne výsledky z Donovalov nájdeš tu.

Pozvánka

Ďalšie kolo tejto série sa uskutoční už tento víkend, 2.-3.3.2019 ako súčasť legendárnej akcie snowboard-online.sk Zuberská foršta. V stredisku Zuberec - Janovky už v tejto chvíli vyrastá jedinečný skok. Novinky z výstavby či ďalšie informácie môžete sledovať na fb evente https://www.facebook.com/events/843031429367225/.
FIS Európsky pohár v termíne 14.-16.3.2019 v Jasnej bude predchádzať poslednému kolu Slovakia Freeski Cup, ktoré sa uskutoční 17.03.2019. Oba preteky budú v disciplíne slopestyle. Už v tejto chvíli je potvrdená medzinárodná účasť jazdcov, bude sa na čo pozerať. Potvrď svoju účasť a sleduj, čo nové na fb evente https://www.facebook.com/events/2270783496581195/
Srdečne pozývame!
Stavanie skoku na Zuberskú forštu k 23.1.2019.
 
Sczepan Karpiel, Matej Dolník & Zuzička Stromková, photo: @Zuzana Stromková
 
EN version

Slovakia Freeski Cup in the first half. How are the freeskiers doing and what's still waiting for us?

The first two stops of the Slovakia Freeski Cup 2019 are in the books. Slovak freeskiers measured their strengths in the snowparks in Jasná and Donovaly. Both of the two formally different races were in slopestyle discipline.
Slovakia Freeski Cup - 1st round - Jasná The pleasant weather and the positive atmosphere while walking to the park was a sign that great day is ahead. On Saturday, January 19th, a total of nine riders started the first race of the Slovak Freeski Cup. After the training sessions, it was clear that the Polish expedition with also Szcepan Karpiel was in the lead. The course consisted of three jumps and two obstacle platforms. The competition was judged on overall impression, which means the judges scored athletes on the overall impression of the tricks on jumps and obstacles together. Due to the beginning of the season, athletes preferred less difficult tricks. We could see rotations of 540 ° or 720 ° on both sides, flat rotations, switch runs and creative rails. Snowboarders had their competition there as well, which meant all day there was a chilled and friendly atmosphere with tons of fun. You can find the official results from Jasná here.
Robert Szul, photo: @Zuzana Stromková
Slovakia Freeski Cup - 2nd round - Donovaly The second round of the SFC was at the same time the Slovak Championships in freestyle skiing. All together 13 athletes with some from Poland too fought for the title of Master of Slovakia. Traditionally, special format of the competition was held, following a pattern from DewTour, where jumps and jumps were judged separately. The riders had two runs (better counted) in qualification as well as in finals. A decent level of rotation was confirmed by three-sided rotation and the two sides on either side, fs or bs 450 out were not such a unique tricks. On the jump we saw the 540s, 720s on both sides. There was also a 1080 ° rotation from Juraj Bernát, who unfortunately did not finish the final as he was hoping for.. Peter Lengyel has become Slovak Champion for the third year. Michael Oravec confirmed his leadership for the junior team. ''I am really happy to got the title of Slovak Champion for the third year. It was not easy, I was riding with the injury and through the pain. But I wanted to participate, support the freestyle skiing in Slovakia, ride with my friends and see how it goes. In the end, I managed to win too,'' said winner Peter Lengyel. At the race we also saw new faces, which is a nice novelty! You will find the official results from Donovaly here.
Photo: @Tomáš Petruš
 
Juniors, photo: @Tomáš Petruš
Slovakia Freeski Cup can also be prepared with the help of sponsors and partners, which we thank: Slovenská lyžiarska asociácia - www.slovak-ski.sk Progress Zone - www.progresszone.sk Jasná Nízke Tatry – www.jasna.sk Jameson Whisky – www.pernod-ricard.com Intersport LM & RK - www.facebook.com/intersport.lm Herbert Sirupy - https://www.herbert.sk/en/ Douk SKIS - http://www.douksnow.com/

Invitation

The next round of this series will take place this weekend, March 2-3.2019 as part of the legendary event of @snowboard-online.sk Zuberská forsta. In Zuberec - Janovky ski resort there is a unique jump being built at this moment. Building news or other information can be viewed at fb event https://www.facebook.com/events/843031429367225/.
The FIS European Cup on 14-16 March 2019 in Jasna will precede the last round of the Slovak Freeski Cup, which will take place on 17.03.2019. Both races will be in the slopestyle discipline. Already at this moment the international participation of the riders is confirmed, it will be something to watch. Confirm your participation and watch what's new on fb evente https://www.facebook.com/events/2270783496581195/
For Slovakia Freestyle Team: Petra Jurečková
Rider: Juraj Bernát, photo: @Tomáš Petruš
 
Photo: @Tomáš Petruš
 
Rider: Szcepan Karpiel, photo: @Tomáš Petruš
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk