Top Aktuality

Ilustračný obrázok

21.02.2020 Petra Vlhová v Crans Montane - životný úspech v zjazde

Crans Montana, Švajčiarsko

Ilustračný obrázok

19.02.2020 Slovakia Freeski Cup 2020

Začiatkom februára 2020 sa tradične v Kremnici konal dvanásty ročník @Big Air v meste, kde sa zišli freeskieri i snowboardisti.

Ilustračný obrázok

19.02.2020 Slovakia Freeski Cup 2020 odštartoval

V druhej polovici januára sa pod Chopkom zišli freeskieri i snowboardisti aby odštartovali sériu prvých pretekov Slovakia Freeski Cup 2020.

Ilustračný obrázok

17.02.2020 Slovenský pohár sa na Látkach sa vydaril

Víkendové kolá Slovenského pohára v behu na lžiach v rámci Acerola Grand Prix pokračovali na Látkach v termíne 15 - 16.2.2020, pričom v pondelok snehová situácia naznačovala zrušenie plánovaného podujatia. Vďaka pripadnutiu nového snehu a odhodlaniu organizátorov zo Ski Teamu Jase Látky sa preteky mohli uskutočniť v plánovanom termíne. Atmosféru podujatia doplnilo pekné počasie, ktoré vydržalo po oba pretekové dni. Divákom spravili radosť najmä naši reprezentanti, ktorí sa predstavili v domácom prostredí. Ján Koristek (STJL) oba dni zvíťazil a tešil sa podpore domácich. Kristína Sivoková (STJL) ho napodobnila v nedeľu, kedy v rámci záverečného reprezentačného sústredenia pred nadchádzajúcimi MSJ 2020 v nemeckom Oberwiesenthal-i nastúpili z plného tréningu všetci nominovaní.

Ilustračný obrázok

16.02.2020 Víťazný hattrick Vlhovej

Kranjska Gora

Ilustračný obrázok

15.02.2020 Petra Vlhová v Kranjskej Gore druhá:-)

Kranjska Gora

Ilustračný obrázok

14.02.2020 Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní v Jasnej začína

Jasná, zajtra začína príprava zjazdovky na Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní

Ilustračný obrázok

10.02.2020 Nóri chválili 62. ročník memoriálu 24 padlých hrdinov SNP

Počas víkendu sa uskutočnil na Štrbskom Plese 62. ročník memoriálu 24 padlých hrdinov SNP. Medzinárodné preteky kategórie FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup zorganizovala TJ Tatran Gerlachov. Podujatie s účasťou 6 krajín malo svoju kvalitu v ktorej sa dokazali presadiť aj naši reprezentanti. V sobotu na 10km klasicky bola našou najlepšou Kistína Sivoková (STJL) na 2 mieste a na 15km trati Ján Koristek (STJL) taktiež strieborný. V nedeľných šprintoch voľnou technikou dokonca zvíťazila Barbora Klementová (KLNO) a Ján Koristek (STJL) si vybojoval tretiu priečku. Výborné počasie, skvelé trate a krásne preteky pochválil aj zástupca nórskej výpravy a dodal "tak ako máte skvelo pripravené testovacie i zahrievacie trate si môžu brať príklad aj u nás v Nórsku".

Ilustračný obrázok

10.02.2020 Petra Vlhová získala ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2019

Ilustračný obrázok

08.02.2020 Petra Vlhová v GA-PA na 8. mieste. Adamovi Žampovi ušlo 2. kolo o 13 stotín

 záznamy 1 - 10 z 1207    nasledujúce   posledný »

29.07.2019 , Bratislava – Tri medailové želiezka bude mať na majstrovstvách sveta juniorov v lyžovaní na tráve, ktoré sa od zajtra 30.7. do soboty 3.8. uskutočnia v Štítnej nad Vláří v susednej Českej republike, v ohni slovenské lyžovanie. Slovenská lyžiarska asociácia na juniorský vrchol sezóny v grasski nominovala Nikolu Fričovú, Vanesu Drahovskú a Adama Masára. Každý z nich absolvuje kompletný program svetového šampionátu, to znamená slalom, obrovský slalom, superobrovský slalom a super-kombináciu (S-G+SL). Bojovať o medaily, žiaľ, nebude môcť piaty najlepší slalomár z minuloročných juniorských MS Alex Jánoška, ktorého vyradilo zranenie.

Na blížiaci sa šampionát sa naši juniori v lyžovaní na tráve dôkladne pripravovali. Absolvovali aj niekoľko tréningov priamo na svahu v Štítnej nad Vláří. „Posledné tréningy sme zamerali najmä na zlepšovanie technicky a tiež kondície. Všetci traja nominovaní lyžiari splnili požadované nominačné kritériá. Veríme, že domov sa náš tím vráti aspoň s jednou medailou. Najväčšiu šancu zabojovať o medaily by mohla mať Nikola Fričová v slalome a v superobrovskom slalome. Výbornú výkonnosť v doterajšej časti sezóny ukazoval aj Adam Masár, ktorému sa na pretekoch Svetového pohára v talianskej Cortine d´Ampezzo darilo aj medzi dospelými. Dvakrát sa dostal do TOP 10, kde bol siedmy a desiaty, takže jeho stúpajúca forma najmä v slalome je veľkým prísľubom.  Ale prekvapiť nás môže aj Vanesa Drahovská. Verím, že výsledky dosiahnuté na týchto majstrovstvách sveta budú pre celé naše lyžovanie na tráve povzbudením nielen do zvyšku sezóny, ale aj do ďalších rokov,“ povedal  reprezentačný tréner slovenských lyžiarov na tráve Ľubomír Masár.  

 

 Pre slovenských juniorov v lyžovaní na tráve sa svetovým šampionátom v ich kategórii ale sezóna zďaleka nekončí. „...keďže nám medzi seniormi počas sezóny kvôli zraneniu vypadol Lukáš Ohrádka a medzi ženami pre materské povinnosti naša najúspešnejšia lyžiarka na tráve v posledných rokoch Barbara Míková, bude nás trojica juniorov, Nikola Fričová, Vanesa Drahovská a Adam Masár, reprezentovať aj na tohtoročných seniorských majstrovstvách sveta v lyžovaní na tráve, ktoré sa v dňoch 12.-18. augusta uskutočnia vo švajčiarskom Marbachegg-u. Bez šancí nebudú ani medzi staršími, okrem Adama Masára sa medzi seniormi už stihla etablovať aj Nikola Fričová, ktorej patrí v aktuálnom rebríčku najlepších svetových slalomárok v lyžovaní na tráve šiesta priečka,“ doplnil Ľ. Masár.

 

Okrem oboch svetových šampionátov čakajú lyžiarov na tráve atraktívne preteky v Iráne, ktoré sa uskutočnia 21.-27.8.2019 v lyžiarskom stredisku Dizin a zo Slovenska sa ich zúčastní Nikola Fričová, ktorá má šancu zvíťaziť v celom FIS juniorskom pohári. Svetový pohár vyvrcholí 11.- 15.09. v talianskom Schilpariu. Bodkou za sezónou pre slovenských lyžiarov na tráve budú ako vždy septembrové majstrovstvá Slovenska v Banke pri Piešťanoch.  

 

-eof-

Fotogaléria

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk