Top Aktuality

Ilustračný obrázok

12.02.2017 II. kolo Ligy mládeže v skoku na lyžiach

V sobotu 11. februára sa uskutočnilo už II. kolo zimnej Ligy mládeže v skoku na lyžiach.

11.02.2017 Bežci na lyžiach cestujú na EYOF

Slováci dnes odleteli do tureckého Erzurumu na podujatie EYOF. Za bežecké lyžovanie nás budú reprezentovať: Zuzana Šefčíková, Lucia Michaličková, Kristián Klouda a Dominik Číž. Trénerskú i servisnú taktovku majú na starosti Juraj Brugoš a Branko Michalech. Ciele našich reprezentantov nám prezradili:

06.02.2017 Mlynár dvojnásobným majstrom SR

Vyvrcholenie I. časti M-SR v bežeckom lyžovaní na Králikoch sa realizovalo klasickou technikou s intervalovým štartom. Svoje druhé víťazstvo v priebehu víkendu zaknihoval Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry) a u žien si titul vybojovala Jana Gombalová z klubu Ski team Jase Látky.

04.02.2017 Majstrovský titul v tímovom šprinte pre ŠKP Vysoké Tatry

I. časť Majstrovstiev SR v bežeckom lyžovaní na Králikoch pri Banskej Bystrici má za sebou úvodný pretekový deň. V disciplíne tímového šprintu klasickým spôsobom si majstrovský titul odnášajú členovia ŠCP Peter Mlynár a Peter Žiška z klubu ŠKP Vysoké Tatry.

01.02.2017 MSJ a MS U 23: Segeč v šprinte top 20, Šefčík tesne za postupom

V úvodnej disciplíne MSJ a MS do 23 rokov nás potešil výsledkom Andrej Segeč, ktorý v šprinte klasickou technikou obsadil 20 miesto. Miestenka do finálových rozbehov MSJ, tesne ušla Jozefovi Šefčíkovi. Zaostal iba o 0,33 sek. a nakoniec tak obsadil 34 miesto.

31.01.2017 28. SVETOVÁ ZIMNÁ UNIVERZIÁDA v podaní bežeckého lyžovania

Na SZU v Almaty (KAZ) nás reprezentujú Eva Segečová, Aneta Smerčiaková, Miroslav Šulek a Rudolf Michalovský. Náročný presun do dejiska SZU predpripravil našich športovcov aj na zdĺhavé presuny v samotnom dejisku. Transport autobusom z ubytovania na bežecké trate trvá v rozmedzí od 1,5 hod až do 2 hodín v jednom smere. Výsledky našich:

28.01.2017 Bežci na lyžiach na Majstrovstvách sveta juniorov a U23 v USA

Od premiérového štartu Slovákov na olympijských tratiach v Salt Lake City ubehlo už 15 rokov. Práve teraz nastal čas aby sa na bežecké trate dejiska ZOH 2002 vrátili aj naši športovci, ktorí nás budú reprezentovať na Majstrovstvách sveta juniorov i na Majstrovstvách sveta do 23 rokov.

27.01.2017 Slovenskí zjazdári dominovali na vo Vrátnej

25.01.2017 Martin Bendík prenikol po dvoch víťazstvách do TOP 100

23. a 24.januára sa v českom Špindlerovom Mlýne uskutočnili medzinárodné preteky v rýchlostných disciplínach pod hlavičkou FIS. Preteky pozostávali z dvoch zjazdov, ktoré boli rozdelené do štyroch kôl.

25.01.2017 Rookie camp 2017 pre freestyle lyžiarov aj snowboardistov

Overený Rookie camp pre freestyle lyžiarov aj snowboardistov opäť aj tento rok na Donovaloch pod vedením repre kouča Tomáša Murgáča a skúsených trénerov Viliama Toma a Natálie Šlepeckej v termíne 7.-10.3.

záznamy 1 - 10 z 759    nasledujúce   posledný »

27.01.2017 24.-25.1. sa vo Vrátnej uskutočnili medzinárodné žiacke preteky Interkritérium Vrátna 2017. Slovenskí pretekári obsadili takmer všetky najvyššie stupne vo všetkých kategóriách U14 a U16 dievčat aj chlapcov. Rebeka Jančová a Ján Sanitrár vyhrali obe disciplíny: slalom aj obrovský slalom!

Na 36. ročniíku medzinárodnej žiackej sútaže Interkritérium Vrátna 2017 vyhrala Rebeka Jančová (LK Levoča) kategórii U14 slalom. V obrovskom slalome ju na stupni víťazov doplnili druhá Katarína Píšová (ŠKB Lyžiarik) a tretia Lenka Kováčiková (LK Ski Jezersko). V kategórii U16 vyhrala Simona Antalová (ŠK Kubínska Hoľa) slalom, Alica Surová (ŽP Šport Podbrezová) vyhrala obrovský slalom, na 3. mieste skončila Iveta Defrényiová (SKI TEAM JOHNYHO CREW TATRY).

Medzi chlapcami obsadilo Slovensko opäť kompletne stupeň víťazov v kategórii U16 v slalome: 1. Ján Sanitár (ŽP Šport Podbrezová), 2. Adam Kasanický (SKI TEAM JOHNYHO CREW TATRY), 3. Filip Baláž (LOPS Bratislava)

V obrovskom slalome opäť prvý Sanitrár a druhý Baláž.

V kategórii U14 zvítazil v slalome Adrián Petruf (LK Ružomberok) a tretie miesto v obrovskom slalome patrí Robertovi Ruffínimu (LO Karpaty BA).

Slovenská výprava žiakov sa presunula do českcýh Říčok na ďalšiu súťaž Skiinterkritérium 27.-28.1.2017

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk