Top Aktuality

Ilustračný obrázok

23.08.2019 Procházková na víťaznej vlne vo Svetovom pohári v Rusku

Famózne výkonz podávajú naši reprezentanti v 3 kole Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v ruskom Khanty-Mansijsk. V úvodnej disciplíne na 7,5km voľnou technikou zvíťazila Alena Procházková a Ján Koristek na 11,25km trati obsadil siedme miesto pričom za bronzom zaostal iba o 9,2 sek. V druhej disciplíne PURSUIT klasickou technikou na 11,25km trati Procházková opäť nenašla premožiteľku a fantastickým výkonom získala zlato.

19.08.2019 Netradičnou disciplínou pokračovalo v Levoči 3kolo Steiger SP KL

V nedeľu sa uskutočnilo pod záštitou ŠKP Levoča v Resorte Levočská dolina tretie kolo Steiger Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Netradičné preteky korunoval netradičný spôsob behu a to čistým súpažným spôsobom "súpaž", ktorá preverila aktuálnu špeciálnu silovú pripravenosť všetkých zúčastnených športovcov v letnom období. Víťaztvá si odniesli v hlavných seniorských kategóriách Lucia Repková (KBT Spiš) a Ján Koristek (STJL).

19.08.2019 Trikrát v top desiatke

, Bratislava - Dve siedme a jedno šieste miesto, taká je bilancia slovenských lyžiarok na tráve zo skončených majstrovstiev sveta v tomto letnom lyžiarskom športe, ktoré sa uskutočnili vo švajčiarskom Marbachegg-u. Šieste miesto obsadila Nikola Fričová v Super kombinácii, v rovnakej disciplíne skončila Vanesa Drahovská siedma. Siedme miesto zopakovala Vanesa Drahovská aj obrovskom slalome.

12.08.2019 Dve medaily a k tomu skalpy hviezd

, Madona – Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu, ktorý sa dnes skončil v lotyšskej Madone, s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy!

12.08.2019 Otváracie hodiny sekretariátu 33. týždeň 2019

11.08.2019 Výprava SR medailová z MS i MSJ

Slovenskí bežci na kolieskových lyžiach odchádzajú zo svetového šampionátu v lotyšskej Madone s dvomi medailami. Striebornú získala Alena Procházková v behu na 15km voľnou technikou s hromadným štartom a bronzovú Kristína Sivoková s Timeou Mazúrovou v tímovom šprinte voľnou technikou. Okrem toho možno za úspech považovať aj štvrté miesto Procházkovej v behu na 10km klasickým spôsobom, štvrté miesto Barbory Klementovej a Aleny Procházkovej v tímovom šprinte, piate miesto Kristíny Sivokovej medzi juniorkami v šprinte voľnou technikou či šieste miesto Jána Koristeka medzi mužmi na 20km voľnou technikou, kde mu k zisku titulu majstra sveta chýbali necelé dve sekundy! Výborné sú aj ďalšie dosiahnuté výsledky našich, v šprinte junioriek skončila Timea Mazúrová šiesta, v šprinte juniorov Denis Tilesch ôsmy, Maria Danielová tiež medzi juniorkami na 10km klasicky obsadila deviate miesto. BLAHOŽELÁME!

11.08.2019 Sivoková a Mazúrová bronzové z MSJ

Výborné správy prišli aj v posledný deň šampionátu. Bronzové medaily počas posledných súbojov na MSJ v tímovom šprinte voľnou technikou pridali naše mladé dievčatá Kristína Sivoková a Timea Mazúrová.

11.08.2019 Vicemajsterka sveta Procházková a bronzové juniorky

Úspešné vystúpenie našich reprezentantov na MS a MSJ v behu na kolieskových lyžiach v Madone - Lotyšsko. Blahoželáme!

10.08.2019 Na MS Procházková strieborná, Koristek šiesty!

Slovensko sa na MS v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone dočkalo medaily. Na 15km voľnou technikou s hromadným štartom sa o strieborný lesk postarala Alena Procházková, ktorá dokázala zdolať hviezdy bežeckého neba z Ruska. Podobne nás potešil aj výsledok i výkon Jána Koristeka, ktorý obsadil na 20km trati výbornú šiestu pozíciu. Dokonca sa mu podurilo poraziť aktuálneho štvor-násobného majstra sveta zo Seefeldu a druhého muža celkového hodnotenia Svetového pohára v behu na lyžiach Bolschunova z Ruska. Barbora Klementová obsadila 16 priečku. Opäť potešili aj juniorskí reprezentanti: Kristína Sivoková výborným 5 miestom, Timea Mazúrová 9 miestom a Mária Danielová 15 miestom. Juniori: 14 miesto obsadil Denis Tilesch, 23 bol Matúš Oravec a Damián Cesnek obsadil 28 priečku. Všetkým Blehoželáme!

09.08.2019 Na MSJ v šprinte sa úspešne predviedli naši juniorskí reprezentanti

Dnešný deň MS v Lotyšskej Madone prial našim juniorským reprezentantom. Výborný výkon a krásne umiestnenie si vybojovali Kristína Sivoková svojim 5. miestom a Timea Mazúrová 6 priečkou. Do top desiatky sa prebojovala aj Marianna Klementová svojim 10 miestom a 11 priečku obsadila Mária Danielová. Denis Tilesch sa predviedol výborným 8 miestom. Matúš Oravec obsadil 17 a Damián Cesnek 21 miesto.

záznamy 1 - 10 z 1121    nasledujúce   posledný »

10.06.2019 ---- Slovenská lyžiarska asociácia predstavuje novinku, vďaka ktorej bude aj finančne pokrytý športový rozvoj talentovaných lyžiarov u nás.

Od prvého mája funguje v slovenskom lyžovaní nový systém výchovy lyžiarskych nádejí. Hlavným cieľom vzniku tzv. ProSki tímov je snaha Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA), ktorá tento projekt zastrešuje, udržať pri lyžovaní talenty, ktoré u nás dlhodobo strácame najmä po dovŕšení 15-16 rokov. V rámci tohto projektu tak najväčšie talenty dostanú nielen finančné zabezpečenie na kvalitnú prípravu, ale aj absolútne profesionálny prístup v každej relevantnej časti potrebnej na ich športový rozvoj, vrátane špičkových trénerov, mentálneho koučingu či fyzioterapie.

V prvej etape prišlo zatiaľ k založeniu dvoch Národných lyžiarskych centier (NLC) – NLC Alpine pre alpské disciplíny a NLC-Nordic pre bežecké disciplíny (v strednodobom horizonte vrátane severských disciplín). Pokiaľ ide o snowboard a freestyle, v úvodnej fáze budú ich najtalentovanejší športovci zaradení v rámci existujúcich NLC, v priebehu roka – dvoch však SLA počíta so vznikom špecializovaného NLC aj pri týchto športových lyžiarskych disciplínach (NLC Modern).

„Projekt formovania národných lyžiarskych centier som ako svoj nosný ohlásil hneď po svojom nástupe do pozície najskôr zastupujúceho prezidenta Slovenskej lyžiarskej asociácie ešte v roku 2017. Jeho vzniku predchádzali diskusie tak na jednotlivých úsekoch, ako aj s rodičmi športovcov. Nakoniec bol jednohlasne schválený na predsedníctve SLA. Všetky naše kroky aj v rámci tohto projektu sú vedené profesionálne a transparentne, k úspechom a športovému naplneniu našich juniorských talentovaných lyžiarov do 23 rokov, a nie k parciálnym osobným prospechom jednotlivých trénerov alebo zástupcov úsekov v SLA,“ povedal na margo projektu prezident SLA Ivan Ivanič.

SLA plánuje projekt zastrešovať minimálne 4-5 rokov. Na zaradenie do ProSki tímu budú musieť lyžiari splniť vopred jasné kritériá. V rámci každého tímu budú lyžiari rozdelení do dvoch výkonnostných kategórií. Najtalentovanejším, spĺňajúcim všetky prísne výkonnostné kritériá, budú zo strany asociácie uhradené komplet náklady na prípravu a preteky v rámci jednej sezóny. Zvyšným bude členstvo v tíme uhradené na 50%. „Rátame s tým, že na zabezpečenie projektu v pilotnej sezóne bude potrebných celkovo až 500.000,- EUR. Rozpočet na novú sezónu na projekt už máme pokrytý kombináciou štátnych, vlastných a sponzorských financií. V prípade úspešného dotiahnutia rokovania s ďalším sponzorom by podmienky pre fungovanie tímov v rámci projektu mohli byť ešte lepšie,“ poznamenáva Ivan Ivanič.

O talentovaných športovcov sa v oboch tímoch budú starať špičkoví rešpektovaní odborníci z rôznych oblastí. Hlavným trénerom tímu alpských disciplín bude Talian Reinhard Leiter, druhý tím bude mať pod palcom Ján Valuška. Ku konzultantom patrí napríklad aj bývalý úspešný bežec na lyžiach Ivan Hudač, momentálne pôsobiaci ako tréner v zahraničí, ktorý projekt NLC a vznik ProSki tímov privítal: „Možno sa v kútiku duše pýtam, že prečo až teraz. Ale som rád, že sa na Slovensku predsa len vraciame k systematickej a strešnej podpore lyžiarskych talentov. Ja sám som vyšiel z liahne niekdajších centier talentovanej mládeže a športových stredísk. No kým u nás sme po zmene režimu postupne tento systém podpory mladých talentov ukončili, v zahraničí v ňom v lyžiarsky úspešných krajinách pokračovali. Každá krajina má určite svoju schému pri hľadaní a výchove talentov, ktorá je prispôsobená najmä jej geografickým podmienkam a tiež ekonomickej a finančnej situácii. Takmer všetky však majú hlavné črty výberu a výchovy talentov spoločné. Všade sa snažia o takú finančnú podporu, ktorá umožní v nižších kategóriách udržať v lyžiarskom športe masovosť. Pretože kvalita a talenty môžu vzísť len z kvantity a záujmu,“ dodáva Ivan Hudač.

Zjazdár Adam Žampa na margo nového systému výchovy lyžiarskych talentov uviedol:  „Všetci vieme, že lyžovanie mládeže je individuálny šport, ktorý sa ale trénuje v družstve alebo v nejakej prípravnej skupine. Tréning v takomto formáte je vždy výrazne prínosnejší pre každého jednotlivca ako individuálna príprava. A v juniorskom veku, kedy sa jazdia väčšinou všetky disciplíny a nie je ešte jednoznačná špecializácia, ako v kategórii dospelých, je to jednoznačne najefektívnejší spôsob výchovy a prípravy talentovanej mládeže.“