Top Aktuality

Ilustračný obrázok

19.09.2018 Tréner I. kvalifikačného stupňa - všeobecná časť pre všetky odvetvia SLA

Informujeme všetkých záujemcov o získanie odborného vzdelania - tréner I. kvalifikačného stupňa, že najbližšie vzdelávanie vo všeobecnej časti sa bude konať v termíne 27. - 29.09.2018 v Prešove

Ilustračný obrázok

19.09.2018 Tréner I. a II. kvalifikačného stupňa - všetky odvetvia

-- Informujeme všetkých záujemcov o získanie odborného vzdelania - tréner I. a II. kvalifikačného stupňa, že najbližšie vzdelávanie vo všeobecnej časti sa bude konať v termíne 13.-14.10.2018 - všeobecná časť I. kvalifikačného stupňa a v termíne 12.-14.10.2018 - všeobecná časť II. kvalifikačného stupňa.

Ilustračný obrázok

17.09.2018 Vo veku 89 rokov nás navždy opustil Mgr. Josef Poddaný

---Smutná správa nás zastihla začiatkom tohto týždňa. Dňa 16.9.2018 nás navždy opustil dlhoročný člen SLA a dlhoročný predseda Lyžiarskeho zväzu Liptova, Mgr. Josef Poddaný.

Ilustračný obrázok

17.09.2018 Procházková s krištáľovým glóbusom FIS

Víťazstvom na záverečných pretekoch Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach si Alena Procházková spečatila aj svoje prvenstvo v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach. Stala sa tak už dvojnásobnou držiteľkou FIS Krištáľového Glóbusu a prepísala históriu bežeckého lyžovania na Slovensku.

Ilustračný obrázok

16.09.2018 Alena Procházková - Dvojnásobná víťazka Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach

Dnešným víťazstvom na záverečných pretekoch Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach Alena Procházková spečatila svoje prvenstvo a stala sa tak dvojnásobnou držiteľkou Krištáľového Glóbusu.

Ilustračný obrázok

15.09.2018 Koristek napodobnil Procházkovú - obaja siahli v SP ITA na striebro !

Fantastická správa doletela z posledného 5 kola Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach. Po prvý raz v kariére vystúpil na seniorské pódium Svetového pohára Ján Koristek, ktorý obsadil na 15km voľnou technikou s hromadným štartom striebornú pozíciu. Napodobnil tak striebornú na 10km trati Alenu Procházkovú, ktorá sa opäť priblížila bližšie aj k celkovému prvenstvu vo Svetovov pohári.

Ilustračný obrázok

15.09.2018 Slováci na pódiu v poslednom kole Svetového pohára Rollerski

Alena Procházková a Ján Koristek dnes obaja vystúpili na pódium v talianskom Ziano di Fiemme na pretekoch posledného kola Svetového pohára v Rollerski.

Ilustračný obrázok

14.09.2018 Procházková víťazne na SP v ITA

Alena Procházková si na podujatí Svetového pohára v talianskom Trento - Monte Bondone 14.9.2018 vybojovala cenné víťazstvo. V šprinte voľnou technikou dominovala pred striebornou Lisou Bolzan (ITA) a bronzovou Jackline Lockner (SWE). Procházkovej víťazstvo dopomohlo k zisku cenných bodov do celkového hodnotenia Svetového pohára, kde útočí na obhajobu krištáľového glóbusu FIS.

Ilustračný obrázok

14.09.2018 Procházková víťazne na Svetovom pohári v ITA

Alena Procházková si na podujatí Svetového pohára v talianskom Trento - Monte Bondone 14.9.2018 vybojovala cenné víťazstvo. V šprinte voľnou technikou dominovala pred striebornou Lisou Bolzan (ITA) a bronzovou Jackline Lockner (SWE). Procházkovej víťazstvo dopomohlo k zisku cenných bodov do celkového hodnotenia Svetového pohára, kde útočí na obhajobu krištáľového glóbusu FIS.

Ilustračný obrázok

10.09.2018 4 kolo Steiger slovenského pohára v Levoči

V nedeľu 9.9.2018 pokračoval svojim 4 kolom Steiger Slovenský pohár v behu na kolieskových lyžiach v Levočskej doline. Organizátorom bol ŠKP Levoča, ktorý pripravil pre pretekárov už tradičnú stúpajúcu trať, ktorú absolvovali všetci súpažnou technikou. Najrýchlejším mužom na 5km trati sa stal Ján Koristek (STJL). Ženy v silovej vytrvalosti horných končatín preverilo 3,5km stúpanie, ktoré najlepšie zvládla víťazka Barbora Klementová (KLNO).

 záznamy 1 - 10 z 970    nasledujúce   posledný »

13.11.2017 --- Uplynulú sobotu, 11.11.2017 sa v hoteli Patria na Štrbskom Plese uskutočnilo spomienkové stretnutie žijúcich pamätníkov na Ing. Karola Suchánka /1917 - 1980/, z príležitosti jeho nedožitého 100 - tého výročia narodenia. Spomienkové stretnutie zorganizovali jeho traja synovia Karol /1944/, Boris /1954/ a Dalibor /1955/ a pozvali naň viac ako stovku jeho bývalých spolupracovníkov, tak zo štátnych kúpeľov zo Štrbského Plesa, ako aj z organizačných výborov /OV/ lyžiarskych pretekov o Tatranský pohár i Veľkú cenu Slovenska.

     Ing. Karol Suchánek pôsobil vo Vysokých Tatrách v rokoch 1939 - 1950 v Tatranskej Lomnici a v rokoch 1957 - 1980 na Štrbskom Plese. Bol jeden z najvýznamnejších tatranských lyžiarskych činovníkov, v roku 1967 stál ako predseda OV za znovuobnovením pretekov o Tatranský Pohár v novobudovanom športovom areáli na Štrbskom Plese a na čele jeho OV stál až do svojej smrti v roku 1980. Pod jeho vedením sa tieto preteky stali najvýznamnejšími medzinárodnými lyžiarskymi pretekami v klasických lyžiarskych disciplínach v celej ČSSR. Bol aj podpredsedom OV nezabudnuteľných MS 1970 v klasických disciplínach vo Vysokých Tatrách a tiež podpredsedom OV Interski 1995 na Štrbskom Plese. Ako rozhodca pôsobil dlhé roky aj na Veľkej Cene Slovenska, no v mladosti bol aj aktívnym športovcom. V päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch sa aktívne venoval jazde na boboch, bol aj reprezentantom ČSR v disciplíne dvojsedadlové boby a so svojim koleg  om Eduardom Černickým sa v roku 1952 stali aj majstrami ČSR. Okrem toho aktívne hrával futbal i tenis.

     Medzi pozvanými hosťami rodiny Suchánkovcov bolo veľa tatranských lyžiarskych pamätníkov, veď 4 účastníci spomienkového stretnutia mali viac ako 90 rokov, viac ako desiatka prítomných hostí už prekonala 80 rokov veku a niekoľko desiatok hostí mali už za sebou sedemdesiatku. Najstarším bol autor lyžiarskych bežeckých tratí na Štrbskom Plese a autor publikácie História lyžovania na Slovensku Dr. Ján Terezčák /93/. Z najväčšej diaľky, z Bratislavy, pricestoval Jozef Kšiňan /91/, v súčastností najstarší a ešte stále aktívny športový novinár na Slovensku.

     Osobné spomienky na Ing. Suchánka prezentovali Ing. Ladislav Harvan, dlhoročný riaditeľ pretekov o Veľkú Cenu Slovenska i jeho kolega vo funkcii podpredsedu OV MS 1970, ako aj Mgr. Peter Schlank, dlhoročný úspešný tréner českej aj slovenskej reprezentácie v skoku na lyžiach z Dukly Banská Bystrica. Stretnutia sa zúčastnilo i viacero bývalých úspešných pretekárov v klasických lyžiarskych disciplínach, ktorí v minulosti aj Tatranský pohár vyhrali na čele s bývalým reprezentantom v behu na lyžiach, Júliusom Luptákom zo Štrby.

 

Fotografia tohto článku ukazuje Ing. Karola Suchánka ako predsedu OV Tatranský Pohár v marci 1980 pri uvítacom príhovore na finálových pretekoch prvého ročníka Svetového pohára v skoku na lyžiach v sezóne 1979/1980, ktoré sa konali v športovom areáli FIS na Štrbskom Plese.

 

-eof-

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk