Top Aktuality

Ilustračný obrázok

16.11.2019 Seminár - Lyžiarsky simulátor Skytechsport v bratislave

--- „Špecifický prínos Skytechsport Simulátora v príprave výkonostných pretekárov“

Ilustračný obrázok

07.11.2019 Školenie a KURZ rozhodcov bežeckého lyžovania 9.11.2019 v Kremnici

Dávame do pozornosti: Kurz rozhodcov bežeckého lyžovania I. a II. kvalifikačného stupňa a Doškolenie rozhodcov I. - III. kvalifikačného stupňa. Termín kurzu: Sobota 9.11.2019 - začiatok o 9:00 hod. Neváhajte, z dôvodu časového vyťaženia je toto jediný možný termín kurzov rozhodcov v sezóne 2019/2020!!! Miesto konania: KREMNICA, vo veľkej sále Mestského kultúrneho strediska (MsKS ul. P. Križku 391/6) Cena: ZADARMO !!! Časový plán kurzov: 9:00 – celodenné vzdelávanie Svoju účasť nahláste najneskôr do 20:00 dňa 8.11.2019 na emailovú adresu peter.durco@gmail.com Tešíme sa na Vašu účasť!

Ilustračný obrázok

05.11.2019 Oceňovanie víťazov Českého pohára

Moravská Třebová - Oceňovanie víťazov Českého pohára Historicky prvé preteky Českého pohára organizované na Slovensku budú v stredisku Brestová v 2020

Ilustračný obrázok

05.11.2019 Slovenské zastúpenie na medzinárodnom fóre TD FIS

Seminár technických delegátov FIS v gréckom Metsove.

Ilustračný obrázok

04.11.2019 Stanovisko vedenia Slovenskej lyžiarskej asociácie k článkom v denníku Pravda z 2.11.2019

V Bratislave - Zlodej kričí: Chyťte zlodeja? Kritika áno, nepodložené osočovanie a vynášanie súdov nie - Stanovisko vedenia Slovenskej lyžiarskej asociácie k článkom v denníku Pravda, sobota 2.11.2019 (ad.: Pomoc či podvod? Lyžiarsky spor asi rozhodne súd, ad.: Zlodejina musí prestať. Dúfam, že začnú padať hlavy, ad.: Sága na pokračovanie)

Ilustračný obrázok

30.10.2019 Tlačová správa

Briatislava, Prioritou obhájenie pozícií a výchova mladých Slovenské lyžovanie vstupuje do zimnej časti sezóny v jednej z najlepších kondícií za posledné roky. Veľké očakávania sú vkladané nielen do Petry Vlhovej, ktorá má na to, aby obhájila miesto v najužšej svetovej špičke tak v slalome, ako aj v obrovskom slalome. V úspešnejšiu sezónu, ako mali vlani, dúfajú po úspešnej príprave bratia Žampovci. V snowboardingu popasovať sa rovnocenne s najlepšími hotujú minimálne Klaudia Medlová a Samuel Jaroš, v bežeckom lyžovaní zase Alena Procházková a Ján Koristek. V akrobatickom lyžovaní čaká na svoju šancu mladý Michael Oravec.

Ilustračný obrázok

28.10.2019 Junior. reprezentácia freestyle snowboardingu bodovala na FIS Development Park and Pipe trainning kempe

Juniorská reprezentácia freestyle snowboardingu sa zúčastnila FIS Development Park and Pipe trainning kempu v holandskom Landgraafe. Kemp vyvrcholil súťažou, na ktorej bojovali pretekári z 12 krajín Európy. Súťaž v disciplíne Slope Style mala rovnaký formát, ako pretek Európskeho pohára, ktorý sa na tomto mieste bude konať za necelý mesiac.

Ilustračný obrázok

27.10.2019 Národný seminár skokanských a združených činovníkov FIS

-- V piatok, 25. 10. 2019, po oficiálnom tréningu medzinárodných skokanských i združenárskych pretekov v areáli Žltý piesok, sa v hoteli Dixon v Banskej Bystrici uskutočnil národný seminár TD FIS pre skoky na lyžiach a v severskej kombinácii, rozhodcov štýlu FIS a kandidátov na tieto funkcie. Seminár viedol obman Slovenskej lyžiarskej asociácie Peter Chudý, ktorý zoznámil prítomných činovníkov s najnovšími zmenami pravidiel ICR a závermi zasadnutí skokanskej i združenárskej komisie a ich subkomisií v Zurichu v roku 2019.

Ilustračný obrázok

25.10.2019 Vo veku 66 rokov nás opustil skvelý lyžiar Ján Chasák

--- S poľutovaním informujeme, že po ťažkej chorobe naše rady opustil vo veku  66 rokov náš dlhoročný skvelý lyžiar Ján Chasák.

Ilustračný obrázok

24.10.2019 Pravidelný jesenný meeting Technických delegátov v Kežmarku

Uplynulý víkend sa v Kežmarku konalo pravidelné jesenné školenie technických delegátov východnej Európy, ktoré zastrešila Slovenská lyžiarska asociácia prostredníctvom úseku alpských disciplín. Počas tohto podujatia odovzdal člen predsedníctva SLA Ladislav Šandor a športový riaditeľ úseku alpských disciplín Marek Didek pamätné ďakovné dekréty Jane Palovičovej a Janke Gantnerovej pri príležitosti životného jubilea a za zásluhy v oblasti lyžovania na svetovej úrovni.

 záznamy 1 - 10 z 1150    nasledujúce   posledný »

04.11.2019 V Bratislave - Zlodej kričí: Chyťte zlodeja? Kritika áno, nepodložené osočovanie a vynášanie súdov nie - Stanovisko vedenia Slovenskej lyžiarskej asociácie k článkom v denníku Pravda, sobota 2.11.2019 (ad.: Pomoc či podvod? Lyžiarsky spor asi rozhodne súd, ad.: Zlodejina musí prestať. Dúfam, že začnú padať hlavy, ad.: Sága na pokračovanie)

Slovenská lyžiarska asociácia sa vždy snažila a aj bude snažiť komunikovať s novinármi otvorene a partnersky. Príkladom toho je minulotýždňová tlačová konferencia SLA, na ktorej odpovedalo vedenie asociácie na absolútne všetky, aj kritické otázky prítomných novinárov. Odmietame však jednostranné, ničím nepodložené a tendenčné obviňovanie súčasného vedenia SLA z nekalých praktík, ktoré sa objavilo v denníku Pravda v jeho sobotňajšom vydaní. Denník Pravda síce na tlačovú konferenciu nevyslal svojho zástupcu, to mu však nebránilo o pár dní neskôr priniesť takmer jednostranne zameranú, neetickú a tendenčnú sériu troch článkov proti SLA, v ktorej sú jej predstavitelia v titulku jedného z článkov  dokonca nepriamo obviňovaní „zo zlodejiny“ a v texte ďalšieho označovaní „za zlodejov, ktorí kradnú a mali by sedieť v base“. Toto považujeme za niečo, čo hraničí s mediálnym lynčom. Ak by novinári denníka Pravda chceli konať ruka v ruke s dvomi rodičmi, obviňujúcimi SLA z nekalých praktík, nekonali by inak. 

 

Všetky finančné kroky SLA sú transparentné, v súlade so  zákonom a je možné ich sledovať na verejne dostupných portáloch. Rovnako sú ostro sledované finančným kontrolórom SLA. 

 

V článku v Pravde je ďalej kritizovaný výber trénera NLC Reinharda Leitera. Vo výberovom konaní  na trénera NLC Alpine sa do užšieho výberu dostali dvaja talianski tréneri a jeden rakúsky. Pri  výbere Reinharda Leitera však zavážilo, že bol odporúčaný trénerskými špičkami lyžiarov jazdiacich Svetové poháre, o. i. Liviom Magonim  a nebol zaťažený žiadnymi vzťahovými zväzkami v SLA. Počas svojej trénerskej kariéry rukami Reinharda Leitera prešli viacerí lyžiari, ktorí sa neskôr presadili aj v pretekoch Svetového pohára. Okrem toho, tréner Leiter hovorí anglicky, takže aj v tomto bode boli informácie v článkoch v denníku Pravda klamlivé.

Pokiaľ ide o Timoteja Zuzulu, ten nebol vo výberovom konaní úspešný. Okrem jednej pretekárky, vlastnej dcéry, nepripravil zo svojho juniorského tímu žiadneho lyžiara, ktorý by sa presadil aj v pretekoch Svetového pohára. Pred rokom dokonca vystúpil z radov SLA. Pre prácu v NLC je nevyhnutná vzájomná dôvera a jej deficit nie je možné ničím suplovať. O výsledku výberového konania Timotej Zuzula informovaný nebol, pretože v kritériách výberového konania bolo uvedené, že informovaní budú iba úspešní kandidáti.

 

Komu potom prekáža meno rešpektované aj zo svetových zjazdoviek?  Trénerovi Jánovi Sanitrárovi, ktorý hoc nikoho konkurencieschopného za dlhé roky svojej trénerskej činnosti na slovenských zjazdovkách nevychoval a teraz sa cíti byť novým a ambicióznym projektom ohrozený?  Kto obhajuje v tomto prípade svoje ekonomické záujmy?

 

V článku sa ďalej uvádza, že Ján Sanitrár je predsedom komisie trénerov SLA do 21 rokov.  Ide o nepravdivú informáciu, taká komisia už dlhšie neexistuje. Sanitrár ďalej tvrdí, že projekt bol nepripravený, hoci ešte donedávna médiám potvrdil, že o ňom nemal dosť informácií. Pritom sám aj kontaktoval rodičov a od NLC projektov ich odhováral (môžu potvrdiť rodičia). Rovnako tvrdí, že „chlapci nedostali ponuku zo SLA“, čím zavádza, lebo ponuku dostali ich zákonní zástupcovia.

 

V článkoch v Pravde sa tiež mylne uvádza, že v projekte Národných lyžiarskych centier mimo projektu "zostalo 21 pretekárov, ktorí splnili kritéria pre zaradenie do talentovanej mládeže". Projekt NLC bol určený iba pre juniorov (ročníky 2001, 2002, 2003 – na odporúčanie ÚAD), z ktorých pripadalo do úvahy celkom 7 chlapcov. Okrem nich kritériá spĺňali dve dievčatá. Zákonný zástupca jednej nereagoval a druhá sa rozhodla trénovať v súkromnej  akadémii, čo SLA rešpektovala, a tak bolo vylúčené, aby tieto dievčatá mohli program NLC absolvovať. Ambíciou SLA je mať v NLC aspoň 4 dievčatá, v nasledujúcom roku SLA urobí všetko preto, aby túto ambíciu naplnilo.

Slovenská lyžiarska asociácia sa pri výchove mladých lyžiarskych talentov vydala na novú cestu a rozhodla sa na nej využívať aj služby renomovaných trénerov. Je pochopiteľné, že nie každému sa takto nastúpená cesta páči. Ale súčasné vedenie SLA z nej neustúpi. A to preto, aby aj po rokoch malo slovenské lyžovanie perspektívu a aby tu v dohľadnom čase vyrástli ďalší nádejní lyžiari, pripravení nahradiť Vlhovú, Žampovcov či Bátoryho s Bajčičákom.

 

SLA odmieta nepodložené osočovanie a osobné útoky, označujúce bez dôkazov niekoho len tak za zlodeja. Z tohto dôvodu podávame trestné oznámenia na príslušné orgány a zároveň si nápravu a škody budeme nárokovať na súde.

 

Doteraz SLA všetky súdne spory (spolu 16) podané rôznymi záujmovými skupinami v rámci SLA vyhrala. Ostatný z nich je podobný tým predošlým. Je poľutovania hodné, že zbytočným zahlcovaním vedenia SLA právnou agendou sa plytvá časom i finančnými prostriedkami, ktoré by sa dali využiť oveľa účelnejšie v prospech rozvoja lyžiarskeho športu na Slovensku.

 

Každá  kritika má v slobodnej spoločnosti svoje miesto a úlohu. Ak sa však zvrhne na neopodstatnené osobné útoky a samovoľné vynášanie súdov, toto odmietame a vždy odmietať budeme. Aj z dôvodu obrany tých trénerov a rodičov, ktorí sa projektu NLC rozhodli dôverovať a napriek niektorým kritickým námietkam v ňom participujú. SLA nedopustí, aby zverejňovaním nepravdivých informácií ktokoľvek znevažoval a maril prácu svedomitých členov SLA.

 

 

Predsedníctvo Slovenskej lyžiarskej asociácie, vedenie administratívy  SLA a kontrolné orgány SLA

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk