Top Aktuality

Ilustračný obrázok

16.11.2019 Seminár - Lyžiarsky simulátor Skytechsport v bratislave

--- „Špecifický prínos Skytechsport Simulátora v príprave výkonostných pretekárov“

Ilustračný obrázok

07.11.2019 Školenie a KURZ rozhodcov bežeckého lyžovania 9.11.2019 v Kremnici

Dávame do pozornosti: Kurz rozhodcov bežeckého lyžovania I. a II. kvalifikačného stupňa a Doškolenie rozhodcov I. - III. kvalifikačného stupňa. Termín kurzu: Sobota 9.11.2019 - začiatok o 9:00 hod. Neváhajte, z dôvodu časového vyťaženia je toto jediný možný termín kurzov rozhodcov v sezóne 2019/2020!!! Miesto konania: KREMNICA, vo veľkej sále Mestského kultúrneho strediska (MsKS ul. P. Križku 391/6) Cena: ZADARMO !!! Časový plán kurzov: 9:00 – celodenné vzdelávanie Svoju účasť nahláste najneskôr do 20:00 dňa 8.11.2019 na emailovú adresu peter.durco@gmail.com Tešíme sa na Vašu účasť!

Ilustračný obrázok

05.11.2019 Oceňovanie víťazov Českého pohára

Moravská Třebová - Oceňovanie víťazov Českého pohára Historicky prvé preteky Českého pohára organizované na Slovensku budú v stredisku Brestová v 2020

Ilustračný obrázok

05.11.2019 Slovenské zastúpenie na medzinárodnom fóre TD FIS

Seminár technických delegátov FIS v gréckom Metsove.

Ilustračný obrázok

04.11.2019 Stanovisko vedenia Slovenskej lyžiarskej asociácie k článkom v denníku Pravda z 2.11.2019

V Bratislave - Zlodej kričí: Chyťte zlodeja? Kritika áno, nepodložené osočovanie a vynášanie súdov nie - Stanovisko vedenia Slovenskej lyžiarskej asociácie k článkom v denníku Pravda, sobota 2.11.2019 (ad.: Pomoc či podvod? Lyžiarsky spor asi rozhodne súd, ad.: Zlodejina musí prestať. Dúfam, že začnú padať hlavy, ad.: Sága na pokračovanie)

Ilustračný obrázok

30.10.2019 Tlačová správa

Briatislava, Prioritou obhájenie pozícií a výchova mladých Slovenské lyžovanie vstupuje do zimnej časti sezóny v jednej z najlepších kondícií za posledné roky. Veľké očakávania sú vkladané nielen do Petry Vlhovej, ktorá má na to, aby obhájila miesto v najužšej svetovej špičke tak v slalome, ako aj v obrovskom slalome. V úspešnejšiu sezónu, ako mali vlani, dúfajú po úspešnej príprave bratia Žampovci. V snowboardingu popasovať sa rovnocenne s najlepšími hotujú minimálne Klaudia Medlová a Samuel Jaroš, v bežeckom lyžovaní zase Alena Procházková a Ján Koristek. V akrobatickom lyžovaní čaká na svoju šancu mladý Michael Oravec.

Ilustračný obrázok

28.10.2019 Junior. reprezentácia freestyle snowboardingu bodovala na FIS Development Park and Pipe trainning kempe

Juniorská reprezentácia freestyle snowboardingu sa zúčastnila FIS Development Park and Pipe trainning kempu v holandskom Landgraafe. Kemp vyvrcholil súťažou, na ktorej bojovali pretekári z 12 krajín Európy. Súťaž v disciplíne Slope Style mala rovnaký formát, ako pretek Európskeho pohára, ktorý sa na tomto mieste bude konať za necelý mesiac.

Ilustračný obrázok

27.10.2019 Národný seminár skokanských a združených činovníkov FIS

-- V piatok, 25. 10. 2019, po oficiálnom tréningu medzinárodných skokanských i združenárskych pretekov v areáli Žltý piesok, sa v hoteli Dixon v Banskej Bystrici uskutočnil národný seminár TD FIS pre skoky na lyžiach a v severskej kombinácii, rozhodcov štýlu FIS a kandidátov na tieto funkcie. Seminár viedol obman Slovenskej lyžiarskej asociácie Peter Chudý, ktorý zoznámil prítomných činovníkov s najnovšími zmenami pravidiel ICR a závermi zasadnutí skokanskej i združenárskej komisie a ich subkomisií v Zurichu v roku 2019.

Ilustračný obrázok

25.10.2019 Vo veku 66 rokov nás opustil skvelý lyžiar Ján Chasák

--- S poľutovaním informujeme, že po ťažkej chorobe naše rady opustil vo veku  66 rokov náš dlhoročný skvelý lyžiar Ján Chasák.

Ilustračný obrázok

24.10.2019 Pravidelný jesenný meeting Technických delegátov v Kežmarku

Uplynulý víkend sa v Kežmarku konalo pravidelné jesenné školenie technických delegátov východnej Európy, ktoré zastrešila Slovenská lyžiarska asociácia prostredníctvom úseku alpských disciplín. Počas tohto podujatia odovzdal člen predsedníctva SLA Ladislav Šandor a športový riaditeľ úseku alpských disciplín Marek Didek pamätné ďakovné dekréty Jane Palovičovej a Janke Gantnerovej pri príležitosti životného jubilea a za zásluhy v oblasti lyžovania na svetovej úrovni.

 záznamy 1 - 10 z 1150    nasledujúce   posledný »

30.10.2019 Briatislava, Prioritou obhájenie pozícií a výchova mladých Slovenské lyžovanie vstupuje do zimnej časti sezóny v jednej z najlepších kondícií za posledné roky. Veľké očakávania sú vkladané nielen do Petry Vlhovej, ktorá má na to, aby obhájila miesto v najužšej svetovej špičke tak v slalome, ako aj v obrovskom slalome. V úspešnejšiu sezónu, ako mali vlani, dúfajú po úspešnej príprave bratia Žampovci. V snowboardingu popasovať sa rovnocenne s najlepšími hotujú minimálne Klaudia Medlová a Samuel Jaroš, v bežeckom lyžovaní zase Alena Procházková a Ján Koristek. V akrobatickom lyžovaní čaká na svoju šancu mladý Michael Oravec.

„Popri očakávaniach od opôr sa sústredíme na to, aby čo najviac skúseností získavali v súbojoch so svetovou či európskou špičkou naše mladé nádeje. Okrem Miša Oravca najmä tie, sústredené v novozložených tímoch NLC Alpine a NLC Nordic. Už prvé mesiace ich fungovania potvrdili opodstatnenosť ich zriadenia. Členovia NLC Nordic absolvovali v rámci prípravy pod dohľadom trénerov Stanislava Holienčíka, Jána Valušku a za prítomnosti fyzioterapeuta aj náročné zahraničné sústredenia v Livigne a v Ramsau, tiež mentálny tréning či funkčné a biochemické vyšetrenia. Rovnako na tom bol aj tím NLC Alpine, ktorí naberal formu a zdokonaľoval techniku napríklad na rakúskych a talianskych ľadovcoch. Vrcholom sezóny pre mladých budú olympijské hry mládeže v Lausanne a majstrovstvá sveta juniorov. Pri bežcoch chceme po desiatich rokoch postaviť na štart ženskú juniorskú štafetu. Fungovanie NLC tímov je nad očakávania úspešné, už po krátkom čase vidíme radikálne zlepšenie výkonnosti u všetkých členov tímu, čo potvrdili aj testy. V prípade NLC tímov ide o dlhodobý, 2-6-ročný proces. Rozvoj tohto projektu je absolútnou prioritou SLA,“ povedal na margo práce s mladými talentovanými lyžiarmi prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie Ivan Ivanič.

Keďže je sezóna alpských lyžiarov tohto roku bez svetového šampionátu, pre naše najväčšie želiezka, Petru Vlhovú aj Žampovcov je najväčšou výzvou cieľ uspieť čo najlepšie vo Svetovom pohári. Naopak, reprezentačný tím mladých U-21 čakajú v sezóne dva vrcholy. „Ide už o spomínane olympijské hry mládeže v Lausanne, kde máme ambíciu vyslať dvoch našich zástupcov a potom juniorské majstrovstvá sveta v marci 2020 v Narviku, kde by nás mali reprezentovať štyri talentované dievčatá a štyria nádejní chlapci. Najlepšie výsledky od nich očakávame, najmä v slalomoch a v alpskej kombinácii,“ vyjadril sa Marek Didek, športový riaditeľ Úseku alpských disciplín SLA. V alpskom lyžovaní nás čaká ešte jedna prestížna organizačná udalosť, v termíne 20.-21.február 2020 organizuje Slovensko v Jasnej preteky Európskeho pohára.

Bežci na lyžiach ukázali veľký výkonnostný progres už v letnej obdobe svojej disciplíny, vo Svetovom pohári v behu na kolieskových lyžiach. „Tretie víťazstvo Aleny Procházkovej v rade v celkovom hodnotení Svetového pohára či striebro z majstrovstiev sveta hovoria za všetko. Nestratil sa ani Ján Koristek a ani juniorky, ktoré, hoci vekom ešte len dorastenky, skončili tretie v juniorskej kategórii tím šprint na majstrovstvách sveta v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone,“ povedal Michal Malák, športový riaditeľ a predseda bežeckého úseku SLA.

V čoraz populárnejšom snowboarde sa naši najlepší Medlová a Jaroš v lete pripravovali okrem kondičných tréningov v domácom prostredí hlavne v rakúskom Banger Parku, kde trénovali skoky do nafukovacieho vankúša. „Klaudia Medlová v polovici leta odletela na Nový Zéland, kde v stredisku Cardrona strávila mesiac tréningom v perfektne pripravenom snowparku, v ktorom sa v tom čase pripravovala takmer celá svetová špička. Klaudia Medlová aj Samuel Jaroš sa momentálne nachádzajú vo švajčiarskom stredisku  Saas Fee na tzv. Stomping Grounds session, kde sú pre freestyle snowboarding vytvorené top podmienky,“ poznamenal Marek Hliničan, reprezentačný tréner snowboardistov.

Snowboardový juniorský tím sa pred pár dňami vrátil z 10-dňového výjazdu za snehom v stredisku Hintertux. Po ňom sa  presunuli na FIS development camp do haly v Holandskom Langraafe, kde sa pod záštitou organizácie FIS konal tréningový camp pre talentovaných juniorov z 12 krajín Európy. V záverečných pretekoch si  naša Eva Hanicová odniesla prvenstvo a Martin Jozsa tretie miesto.

„Eva aj Martin by sa mali počas sezóny zúčastňovať európskych pohárov v oboch ich disciplínach a to slopestyle aj bigair  a ak všetko pôjde podľa plánu, Eva Hanicová by ku koncu sezóny mala mať premiéru na Svetovom pohári v Špindlerovom Mlýne,“ dodal Marek Hliničan. 

Akrobatickí lyžiari vidia nádej najmä v spomenutom Michalovi Oravcovi, ktorý sa v rámci prípravy zúčastnil FIS pretekov v skoku do vody (BigAir) v susednom Rakúsku a obsadil štvrté miesto.  Spomínané umiestnenie je o to cennejšie, že ho Michael dosiahol v mužskej kategórii.
V súčasnosti sa tímy pripravujú na ľadovcoch. Reprezentanti pre Slopestyle a Bigair (Oravec, Lengyel) sa zúčastnili viacerých campov na Passo Stelvio, Kaunertal, Hintertux. Skicross team (Sanitrár, Fričová) je práve teraz (30.10.-1.11.2019) vo Švajčiarskom SaasFee na prvý pretekoch FIS a FIS Jun kategórie.

 „Všetci naši reprezentanti sa túto sezónu sústredia na preteky Európskeho pohára, či už ide o disciplínu skicross, alebo slopestyle a bigair. Preteky Európskeho pohára budeme hostiť  aj na Slovensku,  konkrétne 8.2.2020 v Kremnici v disciplíne BigAir. "Veľmi sa tešíme aj z toho, že sa nám vo výzve SOŠV podarilo uspieť s projektom na výstavbu športovej infraštruktúry. Máme v pláne vybudovanie tréningového centra pre disciplíny bigair a slopestyle.  Nachádzame sa v počiatočnej fáze, už teraz sa však tešíme, že budeme môcť nielen vylepšiť tréningové možnosti pre našich pretekárov, ale aj pre všetkých, ktorý by mali záujem sa tomuto športom venovať,“ vyjadril sa reprezentačný tréner akrobatických lyžiarov Tomáš Murgáč.

V skokoch na lyžiach je situácia nasledovná - ženskú reprezentáciu Slovenska tvorí jediná skokanka Viktória Šidlová, v kategórii muži reprezentáciu nemáme. Po nej sú dorastenci a starší žiaci a žiačky ako reprezentačné družstvo U16, ktorí dosahujú úspechy na medzinárodných pretekoch. Najväčšiu základňu tvoria mladší žiaci a žiačky. Medzi týmito skokanmi si dobre vedie Hektor Kapustík a z dievčat je najlepšia Tamara Mesíková. „Potešujúce je, že máme viac talentov, ale čaká ich ešte veľa trénovania, na čo sa spoločne tešíme,“ dodal Ján Tánczos, predseda skokanského úseku SLA.

Fotogaléria

 
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk