Top Aktuality

Ilustračný obrázok

29.05.2020 E-Majstrovstvá SR v alpskom lyžovaní 1.6.-8.6.2020

Ilustračný obrázok

18.05.2020 ONLINE vzdelávací seminár NOR - športová príprava v kluboch

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje v Nórsku na klubovej úrovni v behu na lyžiach? Na všetko Vám dá odpoveď Nórsky seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 20.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

Ilustračný obrázok

15.05.2020 Doba po-zimná. Čo robia napríklad víťazi Slovenského pohára?

Keď sa všetko na jar zazelenie, je najvyšší čas obhliadnutuť sa za zimou a zhodnostiť si, ako prebehla. Kompletné vyhodnotenie zimy práve pripravujeme. No medzi tým sme sa opýtali niekoľkých Slovenských freeskierov, medzi inými aj víťazov Slovenského pohára, ako uplynulú zimu hodnotia. Nevynechali sme, ako trávia svoj voľný čas práve v tomto čase.

Ilustračný obrázok

14.05.2020 3. kolo Slovakia Freeski Cup & Zuberská foršta vol. 9

Zuberska foršta vol.9 je legendárna Slovenská akcia. Ako názov napovedá, chalani to tiahnu už úctyhodných 9 rokov. Tento ročník sa konal v zaujímavý dátum, 22.2.2020 a bol opäť súčasť Slovakia Freeski Cup, ktoré bolo zároveň FIS open eventom.

Ilustračný obrázok

12.05.2020 Medzinárodný ONLINE vzdelávací seminár - technika v behu na lyžiach

Chcete vedieť viacej o tom ako sa trénuje technika v behu na lyžiach? Aký je rozdiel medzi NOR, ITA a USA vo forme nácviku techniky? Na všetko Vám dá odpoveď medzinárodný seminár ktorého môžete byť aj Vy súčasťou! Stačí byť online 13.5.2020 o 20:00hod. Registráciu uskutočníte kliknutím na nasledovný link a vyplnením jednoduchého prihlasovacieho formuláru nižšie v texte:

Ilustračný obrázok

11.05.2020 Tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Lyžiarske stredisko Brestová pri Zvolene

Ilustračný obrázok

10.05.2020 Prezentačný tréning lyžovania na tráve lyžiarske stredisko Ahoj pri Priešťanoch

Lyžiarske strediko Ahoj pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

29.04.2020 Svetový pohár v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici 13-16.8.2020

Po pridelení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach FIS pre Slovenskú republiku na sezónu 2020 do Banskej Bystrice, sme sa začali tešiť na výnimočné podujatie, po prvý krát v histórii na Slovensku. Aktuálne prebiehajú postupné práce na príprave podujatia, ktoré sa nečakane dostalo pod tlak zo strany Covid-19. Aktuálne sa čaká na vyjadrenie pracovnej komisie Svetového pohára ROLL FIS, ktorá zasadne elektronicky 18 mája 2020. V hre je zrušenie celej sezóny Svetového pohára 2020 alebo jej redukcia. Čína presunula svoj sveťák na september a v Taliansku sa už rozhodlo o zrušení plánovaného finále. Čo bude so sveťákom u nás doma ostáva ešte otvorené. Ak má niekto záujem zapojiť sa do samotnej organizácie vrcholného domáceho podujatia a prispieť k jeho zdarnému priebehu nech zašle informáciu emailom na: crosscountry@slovak-ski.sk Info na www.rollerski.sk

Ilustračný obrázok

25.04.2020 Lyžovanie na tráve opäť začína žiť

Lyžiarske stredisko Ahoj, Banka pri Piešťanoch

Ilustračný obrázok

20.04.2020 Youtube kanál Slovakia Freestyle Team

Úsek akrobatického lyžovania ponúka zaujímavý obsah nie len vo forme fotografií ale aj videí. Pre tento účel sme založili a zaktualizovali aj Youtube kanál, ktorý obsahuje všetky dôležité videá od roku 2018. Pozrite si dokument zo Slovakia Freeski Cup 2018, tréningy v hale Hangair, skvelé video z kempu na Hintertuxe či mnohé ďalšie. Stačí kliknúť na nasledovný odkaz:

 záznamy 1 - 10 z 1250    nasledujúce   posledný »

01.05.2019 Levoča 1.5.2019 – V Mestskom divadle v Levoči vyhlásili včera najlepších bežcov na lyžiach v celkovom hodnotení Slovenského pohára v sezóne 2018/2019. Slávnostný ceremoniál zorganizoval Bežecký úsek Slovenskej lyžiarskej asociácie v spolupráci s mestom Levoča.

Medzi ženami sa víťazkou Slovenského pohára stala Klementová Barbora z Klubu lyžiarov Nováky. V mužskej kategórii najviac bodov a celkové prvenstvo získal Koristek Ján z LK Ski Team Jase Látky, druhý sa umiestnil oddielový kolega Šulek Miroslav. V juniorských kategóriách zvíťazili Bruňová Lenka a Renda Andrej obaja z Klubu bežeckého lyžovania Jasná Liptovský Mikuláš. Seriál Slovenského pohára sa jazdí aj na kolieskových lyžiach, v tejto kategórii sa víťazmi stali Procházková Alena a Koristek Ján.

„Výsledky slovenských bežcov na lyžiach v poslednej sezóny boli kolísavé. Potešila Alena Prochádzková celkovým prvenstvom a ziskom krištáľového glóbusu v seriáli FIS World Cup – Roller Ski, rovnako aj Ján Koristek celkovým víťazstvom v FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup či 8.miestom na 30km voľnou technikou na Svetovej zimnej univerziáde, ôsma na univerziáde skončila aj Barbora Klementová.  

„Medzi elitu svetového lyžovania za zaradil na Majstrovstvách sveta do 23 rokov svojim 17 miestom Ján Koristek. Na majstrovstvách sveta dospelých, ako aj na Európskom olympijskom festivale mládeže /EYOF/  sme predikovali o čosi lepšie výsledky,“ vyjadril sa k práve skončenej sezóne šéf Bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie Michal Malák.

Šéf Slovenskej lyžiarskej asociácie Ivan Ivanič, ktorý tiež najlepších lyžiarov oceňoval, si uvedomuje, že ak chce Slovensko pokračovať v bežeckom lyžovaní v stopách bývalých aj svetovo uznávaných Havrančíkovej, Bajčičáka, Bátoryho či Hudáča, je potrebné začať sa sústreďovať na výchovu nastupujúcej generácie. „SLA ako asociácia združujúca lyžiarske športy na Slovensku, ako aj zimné športy sú na Slovensku dlhodobo finančne poddimenzované. Čo je ale ešte horšie, po zrušení tréningových centier mládeže tu chýbal medzistupeň, pripravujúci budúcich reprezentantov. Situácia by sa mala touto nastávajúcou sezónou zmeniť. Májom spúšťame projekty Národných lyžiarskych centier – na začiatok pre alpské disciplíny a tiež pre bežecké disciplíny. Cieľom vzniku NLC je rozvíjať naše najväčšie slovenské lyžiarske talenty tak, aby dostali čo najlepšiu odbornú športovú starostlivosť a ruka v ruke s tým aby bol tento ich rozvoj financovaný aj zo strany partnerov, s cieľom v tejto fáze ich športovej prípravy výrazne znížiť finančnú záťaž ich rodičov. Aktívnu podporu prelomového projektu SLA a tým aj potvrdenie správnosti tohto smerovania výchovy lyžiarskych talentov sme dostali aj od viacerých uznávaných, najúspešnejších odborníkov svetového lyžovania,“ prezradil Ivan Ivanič.

Zoznam ocenených v jednotlivých kategóriách Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní v sezóne 2018/2019 nájdete na http://www.slovak-ski.sk/bezecke-lyzovanie/pohare

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk