Top Aktuality

Ilustračný obrázok

17.07.2019 Projekt Národných lyžiarskych centier SLA sa naplno rozbehol

--- Bratislava 17.7.2019 - Nový systém výchovy lyžiarskych nádejí pod Tatrami, (ProSkiTeam), ktorý ohlásila Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) začiatkom júna tohto roku a ktorý zahŕňa v prvej fáze vybudovanie dvoch tímov – Národného lyžiarskeho centra (NLC) Alpine pre alpské disciplíny a NLC Nordic pre bežecké disciplíny, beží naplno aj počas letných prázdnin. Členovia oboch tímov odišli v týchto dňoch spolu so svojim trénermi a realizačnými štábmi na ďalšie zo série športových sústredení, tentokrát do zahraničia.

Ilustračný obrázok

17.07.2019 Trávari úspešne v Cortine

-- Na začiatku letnej sezóny, 6.-7.júla zavítali lyžiari na tráve SLA-ÚLT do olympijského mestečka Cortina d´Ampezzo. Na konci olympijskej zjazdovky bola vytýčená trať slalomu a naši reprezentanti si zmerali sily o svetové body.

Ilustračný obrázok

17.07.2019 Všetkým klubom SLA : Nezabudnite sa zapísať do registra, máte na to ešte mesiac!

--- Konatelia všetkých klubov s príslušnosťou k SLA, dovoľujeme si Vás touto cestou upozorniť na splnenie zákonnej povinnosti v zmysle zákona č.346/2018 Z.z. o registri mimovládnych organizácií, z ktorého vám vyplývajú určité povinnosti.

Ilustračný obrázok

12.07.2019 Otváracie hodiny sekretariátu 15.-19.7.2019

Z prevádzkových dôvodov budú v dňoch 15.-19.7.2019 upravené otváracie hodiny sekretariátu SLA v Poprade.

Ilustračný obrázok

11.07.2019 Zapojte sa do súťaže v projekte SOV „Ukáž sa!“

--- Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru odštartovala už 4. ročník grantového programu Ukáž sa! Aj v tomto roku je pre budúce športové hviezdy (jednotlivcov a športové kolektívy) od 12 do 18 rokov vyčlenených 60-tisíc eur.

Ilustračný obrázok

06.07.2019 Fantastická Procházková s bronzom v úvodnom kole Svetového pohára v Číne

Procházková v záverečných pretekoch úvodného kola Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v čínskom Pekingu, na 15km trati voľnou technikou s hromadným štartom obsadila fantastickú bronzovú priečku. Ján Koristek sa taktiež predviedol pozoruhodným výkonom, keď na 20km trati voľnou technikou s hromadným štartom ešte 200 metrov pred cieľom bojoval na prvej pozícii a ťahal balík pretekárov za sebou. Nakoniec obsadil 22 miesto. Obom našim zástupcom blahoželáme za ocenenia hodnú reprezentáciu Slovenska.

Ilustračný obrázok

05.07.2019 V Číne Procházková druhá v kvalifikácii šprintu, vo finále štvrtá

Dnes v šprinte voľnou technikou si naša Procházková opäť siahla na finále. Po výbornej kvalifikácii s druhým najrýchlejším časom bola favoritkou aj do finálových rozjázd. Svoju pozíciu sa jej podarilo obhájiť a prebojovala sa vyraďovacími súbojmi až do boja o medaily. Nakoniec obsadila výbornú 4 priečku a len tesne zaostala za pódiovými priečkami.

Ilustračný obrázok

04.07.2019 Procházkova i Koristek bodujú v prvom kole ROLL SP v Číne

Úvodné kolo Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v čínskom Pekingu otvorilo letnú sezónu lyžiarov bežcov. V Číne má zastúpenie i Slovensko v podobe Aleny Procházkovej a Jána Koristeka. V úvodných pretekoch v šprinte na 1,5km voľnou technikou sa kvalifikačným sitom prebojovali obaja naši zástupcovia. Procházková s 9 najlepším časom a Koristek s 28 časom. Vo vyraďovacích rozjazdách sa až do samotného finále prebojovala aj naša Alena Procházková, ktorá v súboji na cieľovej páske tesne zaostala za pódiovým umiestnením a vybojovala výborné 4 miesto. Víťazkou sa stala švédka Soemskar Linn. Koristek sa dokázal posunúť na konečnú 25 priečku, kde svoju dominanciu potvrdil celkový víťaz Svetového pohára nór Johannes Hoesflot KLAEBO.

Ilustračný obrázok

03.07.2019 Lyžovanie na tráve

Ilustračný obrázok

01.07.2019 Odštartovalo prvé kolo Steiger SP vo Veľkých Karloviciach

Bežci na lyžiach odštartovali svoju letnú sezónu prvými pretekmi STEIGER SLOVENSKÉHO POHÁRA v behu na kolieskových lyžiach. Počas víkendu vo Velkých Karloviciach spoločne s Českým pohárom absolvovali prvé kolo z 5 dielnej série podujatí.

 záznamy 1 - 10 z 1102    nasledujúce   posledný »

01.05.2019 Levoča 1.5.2019 – V Mestskom divadle v Levoči vyhlásili včera najlepších bežcov na lyžiach v celkovom hodnotení Slovenského pohára v sezóne 2018/2019. Slávnostný ceremoniál zorganizoval Bežecký úsek Slovenskej lyžiarskej asociácie v spolupráci s mestom Levoča.

Medzi ženami sa víťazkou Slovenského pohára stala Klementová Barbora z Klubu lyžiarov Nováky. V mužskej kategórii najviac bodov a celkové prvenstvo získal Koristek Ján z LK Ski Team Jase Látky, druhý sa umiestnil oddielový kolega Šulek Miroslav. V juniorských kategóriách zvíťazili Bruňová Lenka a Renda Andrej obaja z Klubu bežeckého lyžovania Jasná Liptovský Mikuláš. Seriál Slovenského pohára sa jazdí aj na kolieskových lyžiach, v tejto kategórii sa víťazmi stali Procházková Alena a Koristek Ján.

„Výsledky slovenských bežcov na lyžiach v poslednej sezóny boli kolísavé. Potešila Alena Prochádzková celkovým prvenstvom a ziskom krištáľového glóbusu v seriáli FIS World Cup – Roller Ski, rovnako aj Ján Koristek celkovým víťazstvom v FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup či 8.miestom na 30km voľnou technikou na Svetovej zimnej univerziáde, ôsma na univerziáde skončila aj Barbora Klementová.  

„Medzi elitu svetového lyžovania za zaradil na Majstrovstvách sveta do 23 rokov svojim 17 miestom Ján Koristek. Na majstrovstvách sveta dospelých, ako aj na Európskom olympijskom festivale mládeže /EYOF/  sme predikovali o čosi lepšie výsledky,“ vyjadril sa k práve skončenej sezóne šéf Bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie Michal Malák.

Šéf Slovenskej lyžiarskej asociácie Ivan Ivanič, ktorý tiež najlepších lyžiarov oceňoval, si uvedomuje, že ak chce Slovensko pokračovať v bežeckom lyžovaní v stopách bývalých aj svetovo uznávaných Havrančíkovej, Bajčičáka, Bátoryho či Hudáča, je potrebné začať sa sústreďovať na výchovu nastupujúcej generácie. „SLA ako asociácia združujúca lyžiarske športy na Slovensku, ako aj zimné športy sú na Slovensku dlhodobo finančne poddimenzované. Čo je ale ešte horšie, po zrušení tréningových centier mládeže tu chýbal medzistupeň, pripravujúci budúcich reprezentantov. Situácia by sa mala touto nastávajúcou sezónou zmeniť. Májom spúšťame projekty Národných lyžiarskych centier – na začiatok pre alpské disciplíny a tiež pre bežecké disciplíny. Cieľom vzniku NLC je rozvíjať naše najväčšie slovenské lyžiarske talenty tak, aby dostali čo najlepšiu odbornú športovú starostlivosť a ruka v ruke s tým aby bol tento ich rozvoj financovaný aj zo strany partnerov, s cieľom v tejto fáze ich športovej prípravy výrazne znížiť finančnú záťaž ich rodičov. Aktívnu podporu prelomového projektu SLA a tým aj potvrdenie správnosti tohto smerovania výchovy lyžiarskych talentov sme dostali aj od viacerých uznávaných, najúspešnejších odborníkov svetového lyžovania,“ prezradil Ivan Ivanič.

Zoznam ocenených v jednotlivých kategóriách Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní v sezóne 2018/2019 nájdete na http://www.slovak-ski.sk/bezecke-lyzovanie/pohare

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk