Top Aktuality

Ilustračný obrázok

20.09.2019 Seminár 2019 - Zákon o športe

---

Ilustračný obrázok

20.09.2019 Konferencia Kondičná príprava

---Národné športové centrum v spolupráci s FTVŠ UK Bratislava Vás pozývajú na konferenciu na tému Kondičná príprava.

Ilustračný obrázok

17.09.2019 Výsledky Svetového pohára v Schilpario (ITA) - Tlačová správa

, Bratislava: Slovenskí lyžiari na tráve z finále Svetového pohára, ktorý sa uplynulý víkend uskutočnil v talianskom Schilpario, priniesli dve strieborné a dve bronzové medaily. Tri z nich vybojovala Nikola Fričová a o jeden bronz sa zaslúžil Adam Masár. Nesklamala ani Vanesa Drahovská, ktorá si oproti Majstrovskám sveta v superkombinácii a obrovskom slalome polepšila o jednu priečku.

Ilustračný obrázok

15.09.2019 Procházková s krištáľovým glóbusom FIS, Koristek top 10

Dramatické vyvrcholenie finále svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v talianskom Alpe Cermis priniesli radostné chvíle pre Slovenské lyžovanie. Alena Procházková historicky po tretí krát v rade zdvihla nad hlavu krištáľový glóbus FIS a o 20 bodov v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach predstihla Linn Soemskar zo Švédska. Treťou ženou svetového pohára sa stala Svetlana Nikolaeva z Ruska. Náš mužský zástupca Ján Koristek sa poslednými pretekmi dostal do elitnej top desiatky celkového hodnotenia Svetového pohára so ziskom 281 bodov. Víťazstvo si odnáša Matteo Tanel z Talianska. SRDEČNE NAŠIM GRATULUJEME!

Ilustračný obrázok

14.09.2019 Procházková pódiovo vo Svetovom pohári aj v Taliansku

Dramatické chvíle zažívame počas sledovania predposledného i posledného kola Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v Taliansku. Až posledné preteky rozhodnú o tom, či sa podarí Alene Procházkovej získať celkové víťazstvo Svetového pohára. Po úvodnom 5 mieste vo výbehu klasickou technikou si svoje umiestnenie vylepšila v šprinte voľnou technikou, kde obsadila bronzovú priečku. Dnes na 10km trati voľnou technikou s hromadným štartom získala striebro a nedeľa rozhodne o konečnom poradí klasickou stíhačkou. Ján Koristek vstúpil na Taliansku pôdu 9 miestom na 5km výjazde klasickou technikou a dnes len tesne zaostal za prvou desiatkou najlepších s 11 priečkou. Gratulujeme a držíme palce.

Ilustračný obrázok

13.09.2019 Juniori na Svetovom pohári v lyžovaní na tráve v Schilpario opäť bodujú

,Schilpario (ITA) - Prvý deň finále Svetového pohára v lyžovaní na tráve v talianskom Schilpario bola na programe superkombinácia – superobrovský slalom a slalom. A slovenskí lyžiari na tráve sa predviedli v plnej paráde! Nikola Fričová druhé miesto, Vanesa Drahovská šiesta (obe naše baby patria vekom ešte medzi juniorky!) a medzi mužmi takisto vekom ešte junior Adam Masár deviate miesto (pričom v slalomovej časti superkombinácie dosiahol druhý najrýchlejší čas!).

Ilustračný obrázok

09.09.2019 Historicky prvé preteky FIS na Slovensku v behu na kolieskových lyžiach

Historický zápis do kroniky bežeckého lyžovania na Slovensku sa podarilo vložiť v nedeľu 8.9.2019 v rámci 4 kola Steiger Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach. Po prvý krát vôbec sa na území Slovenka uskutočnili a boli zorganizované medzinárodné preteky FIS v behu na kolieskových lyžiach. Organizátor LK Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica v spolupráci s Obcou Kordíky a BÚ SLA uskutočnili podujatie klasickou technikou s intervalovým štartom na 5km trati z Tajova na Kordíky. Najrýchlejšími na profilovo náročnej trati boli u žien naša reprezentantka Alena Procházková a u mužov Jakub Štvrtecký (CZE).

Ilustračný obrázok

06.09.2019 VZDELÁVACÍ SEMINÁR SLA 03/2019 - pre trénerov

V rámci doškoľovacieho systému športových odborníkov SLA  Slovenská lyžiarska asociácia pozýva na VZDELÁVACÍ SEMINÁR 21. septembra 2019 v priestoroch Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Ilustračný obrázok

05.09.2019 Medzinárodný seminár v Trondheime aj s účasťou Slovenska

Za účasti 22 top odborníkov z 11 krajín sa v nórskom Trondheime uskutočnil medzinárodný seminár bežeckého lyžovania, ktorý zastrešovalo NTNU - Centrum vrcholového športu a výskumu v Nórsku. "Slovensko aj vďaka svojmu zastúpeniu stále drží informačný krok spoločne so svetovými lyžiarskymi veľmocami v oblastiach vzdelávania športových odborníkov špecializovaných na bežecké lyžovanie," zhrnul jednou vetou náš zástupca v NOR Michal Malák.

Ilustračný obrázok

05.09.2019 Rozhodca I. a II. stupňa alpských disciplín - JEDINÝ TERMÍN!!!

Chcete sa stať rozhodcom I. kvalifikačného stupňa? Máte dva roky praxe ako rozhodca I. kvalifikačného stupňa a chceli by ste zvýšiť svoju kvalifikáciu, po prípade si obnoviť svoje vzdelanie?   Slovenská lyžiarska asociácia Vás pozýva na

 záznamy 1 - 10 z 1133    nasledujúce   posledný »

01.05.2019 Levoča 1.5.2019 – V Mestskom divadle v Levoči vyhlásili včera najlepších bežcov na lyžiach v celkovom hodnotení Slovenského pohára v sezóne 2018/2019. Slávnostný ceremoniál zorganizoval Bežecký úsek Slovenskej lyžiarskej asociácie v spolupráci s mestom Levoča.

Medzi ženami sa víťazkou Slovenského pohára stala Klementová Barbora z Klubu lyžiarov Nováky. V mužskej kategórii najviac bodov a celkové prvenstvo získal Koristek Ján z LK Ski Team Jase Látky, druhý sa umiestnil oddielový kolega Šulek Miroslav. V juniorských kategóriách zvíťazili Bruňová Lenka a Renda Andrej obaja z Klubu bežeckého lyžovania Jasná Liptovský Mikuláš. Seriál Slovenského pohára sa jazdí aj na kolieskových lyžiach, v tejto kategórii sa víťazmi stali Procházková Alena a Koristek Ján.

„Výsledky slovenských bežcov na lyžiach v poslednej sezóny boli kolísavé. Potešila Alena Prochádzková celkovým prvenstvom a ziskom krištáľového glóbusu v seriáli FIS World Cup – Roller Ski, rovnako aj Ján Koristek celkovým víťazstvom v FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup či 8.miestom na 30km voľnou technikou na Svetovej zimnej univerziáde, ôsma na univerziáde skončila aj Barbora Klementová.  

„Medzi elitu svetového lyžovania za zaradil na Majstrovstvách sveta do 23 rokov svojim 17 miestom Ján Koristek. Na majstrovstvách sveta dospelých, ako aj na Európskom olympijskom festivale mládeže /EYOF/  sme predikovali o čosi lepšie výsledky,“ vyjadril sa k práve skončenej sezóne šéf Bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie Michal Malák.

Šéf Slovenskej lyžiarskej asociácie Ivan Ivanič, ktorý tiež najlepších lyžiarov oceňoval, si uvedomuje, že ak chce Slovensko pokračovať v bežeckom lyžovaní v stopách bývalých aj svetovo uznávaných Havrančíkovej, Bajčičáka, Bátoryho či Hudáča, je potrebné začať sa sústreďovať na výchovu nastupujúcej generácie. „SLA ako asociácia združujúca lyžiarske športy na Slovensku, ako aj zimné športy sú na Slovensku dlhodobo finančne poddimenzované. Čo je ale ešte horšie, po zrušení tréningových centier mládeže tu chýbal medzistupeň, pripravujúci budúcich reprezentantov. Situácia by sa mala touto nastávajúcou sezónou zmeniť. Májom spúšťame projekty Národných lyžiarskych centier – na začiatok pre alpské disciplíny a tiež pre bežecké disciplíny. Cieľom vzniku NLC je rozvíjať naše najväčšie slovenské lyžiarske talenty tak, aby dostali čo najlepšiu odbornú športovú starostlivosť a ruka v ruke s tým aby bol tento ich rozvoj financovaný aj zo strany partnerov, s cieľom v tejto fáze ich športovej prípravy výrazne znížiť finančnú záťaž ich rodičov. Aktívnu podporu prelomového projektu SLA a tým aj potvrdenie správnosti tohto smerovania výchovy lyžiarskych talentov sme dostali aj od viacerých uznávaných, najúspešnejších odborníkov svetového lyžovania,“ prezradil Ivan Ivanič.

Zoznam ocenených v jednotlivých kategóriách Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní v sezóne 2018/2019 nájdete na http://www.slovak-ski.sk/bezecke-lyzovanie/pohare

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk