Kalendár podujatí

máj
24

FIS Grasski 2019

Ahoj, Banka

P R
jún
4

Odborný seminár ASKPN

Floreát Ideapark, Krajinská 32, 921 01 Piešťany

P
jún
7

O pohár primátora BB

Žlté Piesky, Banská Bystrica

P

Zápis do ISŠ registra športovcov / šp.odborníkov

Top Aktuality

Ilustračný obrázok

24.05.2019 Odborný seminár pre kluby ASPKN

-- V mene Asociácie športových klubov Piešťany Vás srdečne pozývame na seminár organizovaný v spolupráci s Učenou právnickou spoločnosťou dňa 04.06.2019 v Piešťanoch.

Ilustračný obrázok

24.05.2019 Ďakovný list prezidenta SLA, informácie o spúšťanom projekte Národných lyžiarskych centier

Ilustračný obrázok

24.05.2019 Výzva - Členstvo v SLA

Výzva všetkým členom SLA!

Ilustračný obrázok

20.05.2019 Salamandra privítala prvý reprezentačný zraz sezóny

Počas uplynulého týždňa sa uskutočnil v resorte Salamandra prvý reprezentačný zraz bežcov na lyžiach. Pozvánku dostali všetci členovia reprezentačných družstiev i talentovanej mládeže. Napriek úvodu nepriaznivého počasia sa podarilo naplniť program sústredenia do bodky. Spestrením bola magnetoterapia a testovanie prístrojov Bioquant NS, ktoré športovci obdržali od spoločnosti Orin.

Ilustračný obrázok

13.05.2019 FIS Grasski preteky - 24-26.05.2019 Banka

--- Pozývame všetkých na medzinárodné preteky FIS v lyžovaní na tráve, ktoré sa uskutočnia v dňoch 24. až 26. mája v stredisku Ahoj pri obci Banka, Piešťany.

Ilustračný obrázok

01.05.2019 V Levoči ocenili najlepších bežcov na lyžiach

Levoča 1.5.2019 – V Mestskom divadle v Levoči vyhlásili včera najlepších bežcov na lyžiach v celkovom hodnotení Slovenského pohára v sezóne 2018/2019. Slávnostný ceremoniál zorganizoval Bežecký úsek Slovenskej lyžiarskej asociácie v spolupráci s mestom Levoča.

Ilustračný obrázok

18.04.2019 ŠLUSOVKA 2019

Ilustračný obrázok

09.04.2019 Samo JAROŠ 2.miesto na MSJ !

Samuel Jaroš na Majstrovstvách sveta juniorov v slopestyle - 9.4.2019, Klaeppen, Švédsko

Ilustračný obrázok

09.04.2019 Jarné lyžovanie

---- Pretekárky lyžovania na tráve, Tatiana Suchá, Sára Gavalierová, Alžbetka Bošková a ich kamarátka z Českej republiky Aneta Koryntová spolu s rodičmi, zorganizovali na najnižšom lyžiarskom svahu krásne jarné nedeľné popoludnie na trávových lyžiach.

Ilustračný obrázok

06.04.2019 Uspávanie bežiek - 14.4.2019 - Štrbské Pleso

Ukončenie bežeckej sezóny uspávaním bežiek. Pobežíme všetci v pyžamách, aby sme bežky spoločne uspali.

 záznamy 1 - 10 z 1086    nasledujúce   posledný »

01.05.2019 Levoča 1.5.2019 – V Mestskom divadle v Levoči vyhlásili včera najlepších bežcov na lyžiach v celkovom hodnotení Slovenského pohára v sezóne 2018/2019. Slávnostný ceremoniál zorganizoval Bežecký úsek Slovenskej lyžiarskej asociácie v spolupráci s mestom Levoča.

Medzi ženami sa víťazkou Slovenského pohára stala Klementová Barbora z Klubu lyžiarov Nováky. V mužskej kategórii najviac bodov a celkové prvenstvo získal Koristek Ján z LK Ski Team Jase Látky, druhý sa umiestnil oddielový kolega Šulek Miroslav. V juniorských kategóriách zvíťazili Bruňová Lenka a Renda Andrej obaja z Klubu bežeckého lyžovania Jasná Liptovský Mikuláš. Seriál Slovenského pohára sa jazdí aj na kolieskových lyžiach, v tejto kategórii sa víťazmi stali Procházková Alena a Koristek Ján.

„Výsledky slovenských bežcov na lyžiach v poslednej sezóny boli kolísavé. Potešila Alena Prochádzková celkovým prvenstvom a ziskom krištáľového glóbusu v seriáli FIS World Cup – Roller Ski, rovnako aj Ján Koristek celkovým víťazstvom v FIS Kontinentálneho pohára Slavic Cup či 8.miestom na 30km voľnou technikou na Svetovej zimnej univerziáde, ôsma na univerziáde skončila aj Barbora Klementová.  

„Medzi elitu svetového lyžovania za zaradil na Majstrovstvách sveta do 23 rokov svojim 17 miestom Ján Koristek. Na majstrovstvách sveta dospelých, ako aj na Európskom olympijskom festivale mládeže /EYOF/  sme predikovali o čosi lepšie výsledky,“ vyjadril sa k práve skončenej sezóne šéf Bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie Michal Malák.

Šéf Slovenskej lyžiarskej asociácie Ivan Ivanič, ktorý tiež najlepších lyžiarov oceňoval, si uvedomuje, že ak chce Slovensko pokračovať v bežeckom lyžovaní v stopách bývalých aj svetovo uznávaných Havrančíkovej, Bajčičáka, Bátoryho či Hudáča, je potrebné začať sa sústreďovať na výchovu nastupujúcej generácie. „SLA ako asociácia združujúca lyžiarske športy na Slovensku, ako aj zimné športy sú na Slovensku dlhodobo finančne poddimenzované. Čo je ale ešte horšie, po zrušení tréningových centier mládeže tu chýbal medzistupeň, pripravujúci budúcich reprezentantov. Situácia by sa mala touto nastávajúcou sezónou zmeniť. Májom spúšťame projekty Národných lyžiarskych centier – na začiatok pre alpské disciplíny a tiež pre bežecké disciplíny. Cieľom vzniku NLC je rozvíjať naše najväčšie slovenské lyžiarske talenty tak, aby dostali čo najlepšiu odbornú športovú starostlivosť a ruka v ruke s tým aby bol tento ich rozvoj financovaný aj zo strany partnerov, s cieľom v tejto fáze ich športovej prípravy výrazne znížiť finančnú záťaž ich rodičov. Aktívnu podporu prelomového projektu SLA a tým aj potvrdenie správnosti tohto smerovania výchovy lyžiarskych talentov sme dostali aj od viacerých uznávaných, najúspešnejších odborníkov svetového lyžovania,“ prezradil Ivan Ivanič.

Zoznam ocenených v jednotlivých kategóriách Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní v sezóne 2018/2019 nájdete na http://www.slovak-ski.sk/bezecke-lyzovanie/pohare

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk