Top Aktuality

Ilustračný obrázok

02.12.2019 Tím NLC Nordic na príprave v Santa Caterine Valfurve

Členovia NLC Nordic spoločne s Barborou Klementovou sa presunuli na športovú prípravu spojenú s prvými medzinárodnými pretekmi FIS do Talianska. Preteky v Santa Caterine Valfurve boli súčasťou nominácie na nadchádzajúce mládežnícke vrcholné podujatie YOG v Lausanne. Následne sa tím presunie na ďalšie podujatie kategórie OPA FIS v slovinskej Pokljuke.

Ilustračný obrázok

02.12.2019 Rebeka Jančová dnes prvýkrát na pódiu medzi juniorkami

Ilustračný obrázok

02.12.2019 Petra úspešne z Killingtonu

Ilustračný obrázok

01.12.2019 V úvodnom kole Svetového pohára v Ruke so zastúpením Procházkovej a Koristekom

Otvorenie sezóny Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskej Ruke sa uskutočnilo aj so zastúpením reprezentantov Slovenska. V ženských pretekoch nás reprezentovala Alena Procházková a mužskú čast mini tour dokončil Ján Koristek. Síce úvod nevyšiel podľa predstáv aj vďaka nekompromisne rýchlo meniacim sa poveternostným podmienkam, za pozitívnu zmienku stojí individuálny výkon Koristeka na 15km trati voľnou technikou s hendikepovým štartom, kde zabehol 52 najrýchlejší čas.

Ilustračný obrázok

28.11.2019 Tréningové lístky TMR 2019/2020

Ilustračný obrázok

26.11.2019 Slovenská lyžiarska asociácia ako oprávnený príjemca 2% zaplatenej dane z príjmu za zdaňovacie obdobie 2019

Slovenská lyžiarska asociácia splnila podmienky pre zápis do registra prijímateľov príslušného podielu percenta zaplatenej dane z príjmu za zdaňovacie obdobie roku 2019.

Ilustračný obrázok

21.11.2019 This is Contest - freeski & snowboard

__________________THIS IS WINTER TEAM POZÝVA___________ Na Červenom Brehu sa bude celý deň 30.11.22019 jazdiť, súťažiť na snehu . Môžete sa tešiť na jedlo, pitie, sedenie priamo v chate pri krbe ale aj vonku vedľa prekážok !

Ilustračný obrázok

19.11.2019 ALena Procházková a Nikola Fričová ocenené v ankete najúspešnejších športovcov SR v neolympijských športoch

Ilustračný obrázok

16.11.2019 Seminár - Lyžiarsky simulátor Skytechsport v bratislave

--- „Špecifický prínos Skytechsport Simulátora v príprave výkonostných pretekárov“

Ilustračný obrázok

07.11.2019 Školenie a KURZ rozhodcov bežeckého lyžovania 9.11.2019 v Kremnici

Dávame do pozornosti: Kurz rozhodcov bežeckého lyžovania I. a II. kvalifikačného stupňa a Doškolenie rozhodcov I. - III. kvalifikačného stupňa. Termín kurzu: Sobota 9.11.2019 - začiatok o 9:00 hod. Neváhajte, z dôvodu časového vyťaženia je toto jediný možný termín kurzov rozhodcov v sezóne 2019/2020!!! Miesto konania: KREMNICA, vo veľkej sále Mestského kultúrneho strediska (MsKS ul. P. Križku 391/6) Cena: ZADARMO !!! Časový plán kurzov: 9:00 – celodenné vzdelávanie Svoju účasť nahláste najneskôr do 20:00 dňa 8.11.2019 na emailovú adresu peter.durco@gmail.com Tešíme sa na Vašu účasť!

 záznamy 1 - 10 z 1157    nasledujúce   posledný »

17.09.2019 , Bratislava: Slovenskí lyžiari na tráve z finále Svetového pohára, ktorý sa uplynulý víkend uskutočnil v talianskom Schilpario, priniesli dve strieborné a dve bronzové medaily. Tri z nich vybojovala Nikola Fričová a o jeden bronz sa zaslúžil Adam Masár. Nesklamala ani Vanesa Drahovská, ktorá si oproti Majstrovskám sveta v superkombinácii a obrovskom slalome polepšila o jednu priečku.

Nikole Fričovej sa najviac darilo v superkombinácii (superobrovský slalom a slalom) a obrovský slalom, v oboch skončila druhá a v slalome tretia. Rovnako sa vydaril slalom aj Adamovi Masárovi a skončil medzi mužmi tretí. V mužskej kategórii ide o historicky najlepší výsledok Slováka vo Svetovom pohári v lyžovaní na tráve. A hoci sa mu v suprekombinácii až tak nedarilo (skončil na 9. mieste), v slalomovej časti superkombinácie dosiahol druhý najrýchlejší čas.

Na záver Svetového pohára bola na programe najrýchlejšia disciplína - super obrovský slalom. Naši juniori sa opäť nestratili medzi oveľa telesne zdatnými seniormi ani juniorky medzi ženami. Nikola Fričová skončila na 8. mieste, Vanesa Drahovská na 12. mieste, Adam Masár skončil na 24. mieste.

„Finále Svetového pohára v lyžovaní na tráve nám ukázalo, že kde sú naše slabiny, čo musíme ešte vylepšiť. Naši pretekári nemajú na tréning super obrovského slalomu vhodný svah. Náš tréningový svah na Ahoji pri Piešťanoch je vhodný hlavne na tréning slalomu, o čom svedčia aj dosiahnuté výsledky v tejto disciplíne. Navyše Vanesa Drahovská a Adam Masár zatiaľ ani fyzicky na túto disciplínu nemajú veľké predpoklady, napriek tomu sa držia v top desiatke. Špičkový pretekár na super G dozrieva aj okolo tridsiatky, rovnako ako v zjazdovom lyžovaní. Takže na lepšie výsledky v tejto disciplíne si budeme musieť ešte chvíľku počkať,“ povedal reprezentačný tréner slovenských lyžiarov na tráve Ľubomír Masár.

Bodkou za sezónou pre slovenských lyžiarov na tráve budú v prvý októbrový týždeň Majstrovstvá Slovenska v Banke pri Piešťanoch.

Fotogaléria

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk